Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    Estére egy kis "ezotéria": ;]

    iFi idsd dac-om, megpimpeltem egy iUSB-s cumóval(már ez is hozott elég szépen javulást), viszont az ehhez járó gyári "régi" és nem túl bizalomgerjesztő 9V-os tápot (valami korai vékonka iPower(?)) lecseréltem egy iPowerX-re és biza' érezhető lett a változás: dinamika jobb, tér levegősebb; low-mid több/jobb és (sokkal)kontrolláltabb, high részletesebb, minden kicsit több és gazdagabb lett; némileg viszont mélybe tolódott a hangkép - itt lehet kicsit, az AQ dragontail (carbon) USB helyett bekötött ifi Mercury is ludas ...és bár úgy tűnik a bejáratódás is segít(mélytöbblet csökkent, jobban mondva felfelé kúszott az össz-hatás), de majd kiderül, mert nemsokára kipróbálom egy AQ Carbonnal a Mercury helyett. (+ még egy jó , kissé e helyzetet talán korrigáló, IC/Lan kábel-test is tervben)

    Mondom ok, a tápupgrd már megérte!

    Nade tovább is van, írom még:
    ugye korábban kivettem a PC -- iDef(+5V iPower) -- AQ dragontail -- IDSD közötti iDefendert (ami ugye az alaplapi tápvonalat választja le az USB jelről és korábban oda volt egy 5V iPower
    -nem túl elegánsan- bebiggyesztve), merthogy az most már minek, hisz iUSB-ről megy a 9V kakaó (már épp el akartam adni).
    Ma viszont végiggondolva, visszaraktam PC-iUSB közé(mert ugye minek is kapná a zajos alaplapi usb-s tápot a jelút, ha megy rá amúgy is iUSB-n keresztül a fasza ifi táplálás).
    Így lett egy PC -- iDef -- Mercury -- iUSB(+9V iPowerX) -- AQ Dragontail -- IDSD BL -- BigSur --->

    És hát ezzel kissé szkeptikus voltam (tényleg), de basszus ki-be pakoltam jópárszor, mert nem akartam elhinni, hogy ennek milyen hatása van: (micro)dinamika, részletek, a zenében a "csend", hangok elkülönülése, lecsengése (főleg időben, de térben is jobb lett kissé) bizony jobb lett hallhatóan.

    Nahátennyi, kövezzetek meg, de ez van :DDD .

    j.héten jön sok-sok kábel, majd írok ha lesz hatásuk, csak hogy borzoljam a kedélyeket :P

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák