Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz Tavasz13 #36491 üzenetére

    "Off: mennyire kompatibilisak a Fuji RAW file-jai a Darktable-el? Én sajnos azt használom a Nikonhoz."

    Fujinál nem annyira kézenfekvő a raw-konvertálás, és nem csak amiatt mert azzal bukja az ember a rendszerazonos filmszimulációs módokat (hogy azok pont olyanok legyenek mint a vázból kieső jpg-k), hanem az xtrans demosaic miatt külső konverterekkel könnyen lehet élesítési artifactekbe futni. Én ezért a gyári jpg-t használtam (ha esetleg nagyon kellett, akkor inkább vázon belül újrakonvertáltam raw-ból) és utána a jpg-t dolgoztam tovább (nyilván jobban kell kicsit figyelni és behatároltabb mint amikor raw-ból 16 bites tiff-et konvertálnék, de valamit valamiért)
    Jópár éve van már X Raw Studio is, de (javítsatok ki ha tévedek) mivel az is a gépet használja így 16 bites tiff-et csak olyannal lehet menteni amelyik váz ezt alapból is tudja (az meg kb a legújabbak meg a gfx-ek)
    Persze nem lebeszélni akarlak csak hogy ebből a szempontból azért ez kicsit más lesz mint a szokásos. De hát persze ki kell próbálni netről letölthető mintafájlokkal.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák