Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Egy kis ínyencséggel jövök. Sült kacsa máj. Nem nehéz elkészíteni, de legalább könnyű elrontani. Bár láttam ellenpéldát, de a legfontosabb, hogy nem szabad nyersen sózni.

    Hozzávalók:
    Kacsa máj
    Kacsa zsír vagy Liba zsír vagy vaj.
    1 kisebb fej hagyma
    Néhány gerezd fokhagyma.
    Pár levél babér levél.
    Bors
    Kakukkfű

    És akkor jöjjenek a fázis fotók.

    1. Mindenki másképp csinálja, én szeretek előkészülni, hogy lehetőség szerint minden kéznél legyen.

    2. A fokhagymákat kicsit megnyomom, a hagymát negyedelem.

    3. Jöjjön a főszereplő.

    4. Jó 1,5 ujjnyi szeletekre vágom.

    5.Alacsony fokozaton a babérlevél, hagyma, fokhagyma triót elkezdem finoman összeolvasztani.

    6. Amikor már kezd üvegesedni akkor már jó.

    7. És akkor hozzáadom a kacsa máj szeleteket. Itt már magasabb fokozaton kb 2 percig pirítom oldalanként. Nem kell megijedni, mert rengeteg zsírt fog engedni és eléggé össze fog esni az eredeti méretéhez képest. Itt ment rá még bors, kakukkfű

    8. Ha mindkét fele megpirult akkor tálalhatjuk. Egy egyszerű kakukkfüves tepsis sült krumpli készült mellé. Most már bátran lehet sózni.

    9. A hagymást és a maradék májat egy üveg tálba tettem és a kiengedett zsírral felöntöttem.

    Jó étvágyat!
    #kacsa #máj

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák