Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Thunderzolee #40838 üzenetére

    Fél éve ennyiért vettem hasonló SandForce-os SSD-t, csak akkor még fele ekkorát!

    Nem, nem igazán. Azóta csak egy új vezérlő jött, ami érdekes: Indilinx Everes 2, a Vertex/Agility 4-ekben találod. De a Vertex 4 szerintem még túl drága, ahogy talán még az Agility 4 is a 3 mostani árai mellett, főleg 120Gb-os méretekben.

    (#40839) jakos73

    Erre hoztam példának a plazma TV-ket. Van aki meg se fontlja és vesz inkább kétszer drágább LCD-t kisebb mérettel és gyengébb képminőséggel, mert fél hogy beég a csatornalogó. Én pedig PC monitornak használom őket és csak annyiból vigyázok rájuk, hogy feleslegesen nem rakok rá statikus képet (pl. kikapcsol ahelyett, hogy ott állna az asztal, mikor nem nyúlok hozzá 10 percig) és időnként itthagyok rajta egy homogén fehér képet, hogy kicsit mossa az image retention-t. De egyébként szinte senki nem hiszi el nekem, hogy így lehet őket használni és még a lejátszók vagy az Xbox menüjétől is óvják a a panelt, miközben én vígan netezgetek is vele.

    Csak azért félek ettől, mert ez szépen visszafogta a plazma eladásokat, amitől lassan el is tűnnek a piacról. Ha beleivódik az emberekbe, hogy vigyázni kell az SSD-re, akkor kevesebb fogy, következésképp magasabban maradnak az árak és lassabb a fejlődésük.

    Pedig a plazmát még tényleg be is lehet égetni, az SSD-nek annyi baja lesz ha nem csinálsz vele minden idióta hülyeséget, hogy nem 10, hanem 8 évig bírja a SMART progik szerint. Amúgy meg bármikor eldurranhat az az írott adat mennyiségétől függetlenül is, mint egy HDD is bármelyik percben kipurcanhat. De sok SSD-re ott a 3 év garancia és tudjuk, hogy 3 év múlva már úgysem érnek majd sokat, tehát átlagos használat mellett (a szervergépeket és munkaállomásokat most hagyjuk, mert oda meg eleve nem consumer grade SSD való...) nem a cellák fognak kiöregedni, hanem a komplett termék, mint egy régi videókártya vagy CPU...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Aktív témák