Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • callmeakos

    veterán

    LOGOUT blog

    A Galaxis Őrzői
    Ha megengeditek ezúttal én is írnék egy hosszabb szösszenetet :B

    Sokat gondolkoztam pontosan milyen lett a film. Jó, ez nem vitás. De mennyire is jó? Elöljáróban: nálam nem a legjobb Marvel film, holott nagyon sokaktól ezt hallom vissza. Sajna nálam nem. A Winter Soldier túlságosan is magasra tette nálam a mércét, amit az Őrzők nem volt képes megugrani. Körülbelül nálam a Bosszúállók mögött egy arasznyival tanyázik a film. De hogy konkrét legyek. Azt vártam a filmtől, hogy 2 órán keresztül vigyorogjak, ahogyan a szereplők verbálisan (és néhol fizikálisan is) kiverik egymásból a szuszt. Plusz, ha már az előzetesek a totálisan a humor oldalát mutatta a filmnek, legyen is olyan a nagy egész, de közben legyen annyi intelligenciája a filmnek, hogy bizonyos jeleneteket nem áldoz fel a humornak. És ez többé kevésbe sikerült is. A nyitójelenet például egészen erős, ahogyan bemutatja Star-Lord gyerekkorát. Viszont sajnos a későbbiekben 1-1 kivétellel az összes drámai szitut elbagatellizálja a film egy utolsó pillanatban elsütött "poénnal". Ez nem tetszett. Ahogyan a fő gonosz se tetszett. Ja, durva ahogy kinéz, meg ahogy mereng a halálon, plusz SPOILER beszólogat, meg egyenesen megfenyegeti Thanost - gratulálok hülyegyerek jár a keksz SPOILER, de ennyi és nem több. A motivációja megint ostoba és egyszerű, a karaktere kidolgozatlan és körülbelül egy félig teli vázának a szintjével vetekedig. Úgy tűnik hogy a Winter Soldier után egy újabb suta ellenfelet állított hadrendbe a Marvel.

    De ennyi és eddig szívtam a vérét a filmnek, mert minden más fasza. A karakterek, a dialógusok, az alakítások, (Thanostól én például lementem hídba, pedig jó ha 1 percet szerepel), a látvány, a poénok, a zene(!!!), meg úgy összességében minden. DE! Sajnos bejött egy előzetes félelmem. Vagyis a szinkron. Hallottam olyat is hogy egyesek dicsérték a szinkront, hát én viszont a falnak mentem az egésztől. A folyamatos Űrlordozástól meg már a falat kapartam szinte annyira fájt. De itt jegyzem meg hogy nagy dícséret illeti Kálloy-Molnár Pétert, mert Mordályt egészen jól hozza (nyilván nem helyettesíti Coopert). Élek a gyanúperrel, hogy feliratosan jobban ütött volna a film, úgyhogy aki eddig nem látta a filmet, az mindenképp feliratosan nézze, ha jót akar magának. A 3D simán beáldozható.

    8/10

    [ Szerkesztve ]

    All→M8

Új hozzászólás Aktív témák