Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solena

    tag

    válasz Miklós315 #135421 üzenetére

    Neked is azt tudom mondani, mint mephinek: nyugi van, túlgondolod:)

    A filmeket esztétikailag nem vonták kétségbe, a bennük szereplő társadalmi normák elavultak. Nem kifogásoltak semmit, csak jelzéssel látták el. Ezzel az erővel a korhatár-besorolásokat is eltörölhetnék;]

    Meg, nem megmondták, hogy mit nézhet, hanem felhívták a figyelmet, hogy ez van benne. Attól még meg lehet nézni. Simán vannak olyan retardáltak, akik egy filmben látott dolgot elhisznek, vagy csak egy régi dolgot megpróbálnak a jelenkorra ráhúzni. Ez kábé olyan, mintha azon pattognék, hogy egy párszáz évvel ezelőtt játszódó eszkimós témájú filmben, ami csak eszkimókról szól, miért nincs néger eszkimó, pedig mostanában simán ugyanott is élhetnek afrikai ősökkel (is) rendelkező emberek közöttük:))

    (a 18. század hogy jön ide? Az utolsó szamuráj is a Meiji-éra kezdetén játszódik, ha jól emlékszem, az meg 19. század második fele)

    Nincs kivetnivalóm ebből a szempontból, hogy mit hogyan ábrázoltak. Csak a kor eszmeisége, társadalmi berögződései mai szemmel nem elfogadhatóak (nem lettem volna Japánban nő akkoriban, főleg nem az ellenség - bármelyik oldalt is nézzük - kezére kerülve). A felhívás szerintem erre vonatkozik. Konkrétumot nem tudok neked kiemelni, mert nem mostanában volt, hogy utoljára megnéztem:DDD

    ("Az embert ennyire lenéző (nem kell önállóan eldöntenie, majd megmondjuk neki) hozzáállás tényleg előre viszi és nem visszafelé bomlasztja/rontja az intellektust/civilizációt (figyelembe véve a módszereket is)?"

    Az emberek jelentős része természeténél fogva lusta és irányítható, ezért lehet tömegeket befolyásolni egy-egy kulcsemberrel, mert amikor az ember közösségben van, akkor befolyásolható, mert azt csinálja, amit a többiek. A közösséghez tartozás érzése biztonságot ad, ahogy az is, ha más mondja meg, mit csináljon, mert lekerül róla a felelősség, ő csak végrehajt. Ezért vannak a vezetők, viseljék ők a felelősséget, a döntések súlyát:DDD
    Btw, volt már iPhone a kezedben? Na, az tipikus példája ennek, hogy a telefon (a tervezők) megmondja helyetted, hogy mik a jó beállítások, és használd úgy, ahogy megálmodták neked. És nem kis rajongótábora van, mert kiveszed a dobozából, bekapcsolod, és "működik" - de mi van, ha neked nem tetszik benne valami? Hát, akkor sz*póroller...)

    Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

Új hozzászólás Aktív témák