Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dorika87

    őstag

    Sziasztok! Elég zöldfülű vagyok még ebben a témában. TV vásárlás előtt állok. Anyagilag nem tudok rá sokat szánni. Elsőkörben Full HD LED Smart tv-t néztem ki. Fő szempont, hogy DLNA képes legyen. Tehát notebookról ami routeren kapja a netet (wifin vagy kábelen is akár) meg tudja osztani filmeket, amiket a tv le tudna játszani. Azt szeretném kérdezni, hogy DLNA-hoz szükséges a wifi, vagy elég a lan, mert amit tv-t kinéztem és ár/érték arányban nekem megfelelne az a Samsung UE32F5300. Tudom, hogy ez csak wifi ready-s tehát nincsen benne wifi, de pont azon gondolkodom, hogy a wifire igazából tv-ben miért van szükség, amikor kábelen gyorsabb netre képes? Ha a DLNA-t is meg tudom oldani LAN-on keresztül és esetleg telefonos appokat ha letöltök pl távirányító, vagy olyan alkalmazás amivel a tv-n látom a teló videóit. Szóval ha ezekhez nem szükséges a wifi, akkor tulajdonképpen elég olyan Smart tv-ben gondolkodom amiben csak ethernet van. De tényleg nézzétek el a tudatlanságom, de WIFI miért kell egy tv-n ha van LAN? (Nem lenne messze a router, tehát kábelt tudok odáig vinni). Bocsánat ha hülyeségeket írtam, vagy kérdeztem. Csak szeretnék tisztán látni mielőtt vásárolnék. Köszönöm előer is az infókat.

Új hozzászólás Aktív témák