Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz so_ha #111097 üzenetére

    Jogilag nem támadható. Erkölcsileg kérdőjeles, de azzal itt nem lehet ebben a helyzetben érvényesülni.

    Az elmúlt 20 évben nekem például általában mindig változtak új szerződés kötésnél másik szolgáltatóval természetesen, de ugyanannál a szolgáltatónál maradva új hűségidőt vállalva is a csomagok nevei, a csomagok műszaki specifikációi, és a csomagok díjazása is.

    A hangsúly most azon van a múltba révedve, hogy a mostani helyzethez viszonyítva 180 fokot kell fordulni, mert egyrészt a díjazás folyamatosan csökkent, másrészt a sebesség folyamatosan nőtt és a csatornák tartalma is bővült, valamint megjelentek a HD adók is.

    2002-ben Vodafone GPRS-em volt, akkor ilyen 4000 Ft havidíj rémlik. Aztán Invitel ADSL-em lett, ott minden téren minőségbeli ugrás volt, az ára pedig telefon nélkül 9900 Ft-ban lett meghatározva az ISP által havonta. Ott érdekes dolog állt elő, az Invitel nálunk Matávos területen szolgáltatott. A Matáv elsőnek emelte 512 Kbps-ra a 384 Kbps-os net sebességét, aztán 1 Mbps, 2-re majd 4-re.. miközben a számla az Inviteltől 384 Kbps-ról szólt ... Az Invitel ügyfélszolgálata meg mindig azt mondta, hogy ők nem foglalkoznak azzal, hogy a Matáv gyorsabbat biztosít. Aztán amikor újabb hűséget kötöttem, már az Invitelnél is olcsóbb volt, sőt ők hívtak fel, hogy van új olcsóbb tarifacsomag.

    2003-2011 között voltam Inviteles. Aztán jöttek a Telekomos évek. Két évente kötöttem új szerződést a Telekommal, és mindig új volt a tarifacsomag neve, igaz, hogy ugyanazon a rézdróton, de mindig gyorsabb netre, majd ADSL-ről VDSL2-re ugrottunk. Vagy csökkent az ár, vagy stagnált, de valamivel többet kaptunk, ha másnem több volt a HD csatorna, vagy bővült úgy általában a csatornakínálat. Telekomnál is az volt, hogy havonta minicsomagokkal bár csökkentek vagy stagnáltak az árak 17 000 Ft körül volt a havidíj.

    2015-ben elég volt a VDSL2-ből, megjelent a városban az Invitel vadonatúj Koax ED3.0-val, szörnyülködött a két ügynök csaj, hogy milyen sokat fizetünk a Telekomnak, engem csak a sebesség érdekelt, hogy végre ne 22 Mbps-om legyen IPTV-vel, hanem 60 Mbps, és abból ne vegyen el a TV. 2015-2016 szeptembere között voltam az ügyfelük. Ott aztán voltak fantázianevek és annak váltogatása, színvilág, kolibri stb... A lényeg, hogy ott is 17-18 E Ft között volt a számla vége, a minicsomagokkal.

    2016-ban jelent meg Berettyóújfaluban a a kertvárosi részen a UPC. 240-es net, 4062 Ft-ért. Nem volt kérdés, hogy otthagyom az Invitelt. Ameddig nem költöztünk el Berettyóújfaluból UPC + Telekom volt. A UPC-nek fizettem 4062 Ft-ot, a Telekomnak meg IPTV, meg Hoppá... már nem tudom mennyi, de a kettő együtt bőven 10K felett volt.

    2019-ben elköltöztünk Hajdúszoboszlóra. A Telekom oldala szerint, az egész városban volt optika (a valóságban nem volt sehol), de a fürdőnegyedben pláne. Ott felületes voltam, mert azt gondoltam ,hogy a Telekom oldala jól jelzi ki, meg ugye ha sok szegény településen van, akkor a gazdag Hajdúszoboszlón ne lenne, ahol garantált a megtérülés?!
    Hát nem. Amikor költöztettem volna át a Telekomot onnan ide, akkor derült ki, hogy még rézérpár sincs, de ez legalább előny volt, mert ha rézérpár lett volna, akkor nem tudok lelépni a Telekomtól kötbérmentesen.

    Így lettem Vodafone-os 2022-ig. Az elején nem ért nagy megrázkódtatás, mert addig csak Internet volt a cégtől, de így TV és Nonstop L-es telefon is. 12489 Ft-ért a hármas csomag. Ami mondjuk mint látható az előzményekhez viszonyítva, azért olcsóbb volt mint korábban bármikor, hiszen ez fix összeg volt, sosem nőtt. 2020-tól megjelent a DIGI, és onnantól kezdve ugyanez a csomag 6699 Ft-ba került :D

    Azért írtam ezt így le, hogy látható legyen, hogy eddig nekem sem volt olyan tapasztalatom, amikor tényleg csak átneveznek egy csomagot, de az paramétereiben teljesen ugyanaz.

    A 2019-es csomag előtt a DIGI Okos csomagnak még más volt a paramétere, mert 1000/200 volt a sebesség, a 2019-esben jelent meg az 1000/300, meg persze a megemelt tarifa.

    Most viszont a 2022-esnél sem változott, és a 2023-asnál sem változik, 1000/300 jóval drágábban. Berettyóújfaluban soha nem voltam ennyire szolgáltató szűkében mint itt. De fontos látni, ha majd már kénytelen leszek én is az új emelt összeget fizetni, akkor is a 2003-as 9990-nél még mindig olcsóbb, de a 2010-es 17 000 Ft-nál meg pláne... és ne feledjük el, hogy mennyi volt annak a 9900 Ft-nak az értéke és mennyi most 9900 Ft-nak az értéke! Most elmegyek a boltba és egy alkalommal többet hagyok a kasszánál!

    A csomagot lezárták, és sokakat már áttereltek. Sokaknak nincs alternatívájuk, de ha az árakat nézzük, akkor azoknak sincs, akiknek van másik szolgáltató a területükön, mert nagyságrendileg ugyanazt fogja fizetni, csak másik cégnek és esetleg nem FTTH-ra, hanem 5G-re, vagy Koaxra vagy rosszabb esetben rézre.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák