Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gus

    aktív tag

    válasz MasterDeeJay #64535 üzenetére

    Tudtommal az összes Li-ION és Li-Pol akku tartalmaz védelmi áramkört és ciklusszámlálót. Az akkuk tervezett élettartama 2 - 3 év, ám a valós használati időt a használat módja nagyban befolyásolja. Tévhitekkel ellentétben a modern notebookok akkuja nem használódik jobban, ha folyamatosan töltőn van, mert az elektronika elintézi, hogy ha nincs rá szükség ne töltse. Jobb modelleknél még állítható is.
    Viszonylag nagy eltérések is előfordulhatnak, sok esetben évekkel is túlfuthat és a régebbi eszközök jellemzően tovább bírták. Erre is igaz a minél újabb annál sz@rabb. Mint az autóknál. ;] Ha hibás is, általában csak egy cella, vagy cellapár hibás, de a soros kapcsolás miatt ilyenkor már rossznak minősül az akku. Egy néhány perces akkut már nem minősítenék jónak, attól, hogy még bekapcsolható, a töltést már nem veszi. Rengeteg akkut szedtem már szét, és sok esetben a cellák hibátlanok voltak, mégis az elektronika már nem engedte használni. Nem egy akkus fúrógépet alakítottam át Li-ion aksisra, a kibontott cellákból, amik még évekig használhatók voltak. Persze elektronika nélkül. Csak arra kell figyelni, hogy a töltőfeszültség ne legyen nagyobb az eredő cellafeszültségnél, mert a túltöltésre érzékenyek, de az alultöltést még szeretik is. Na, most már túl sokat szövegeltem, ennyit nem szoktam, elnézést... :D

Új hozzászólás Aktív témák