Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz copass #7074 üzenetére

    Magyarul, nettó 9€/óra. Teljesen reális.
    A családomból mindenki dolgozott/dolgozik Németországban velem bezárólag a fémiparban, és nemcsak flexelést. (1992 óta)
    Nem eszem meg a 40€-s baromságot. Ha a bérpapír a kezemben van, majd akkor.
    És lezártnak tartom ezt az ökörséget, nem a szájakat kell járatni, hanem jelentkezni Janinál, és bebizonyítani.

    [ Szerkesztve ]

  • olbaidhun

    őstag

    válasz copass #7074 üzenetére

    Ez így van, olyan állami támogatásokat osztanak a gyerekek után, hogy csak pislogtam... szakács kollégám is nemrég ment ki. Vendéglátóban ugye a kaja ingyen van, kaptak szállást (korábban beszéltem erről 6-800EU legalább) és pár havonta repülőjegyet Magyarországra.

    Ez egy német tulaj, 15 Eu az órabére (kezdőfizu, főszakács 45-öt kap és 160 alatt dolgozik egy hóban) és nem 250 órákat dolgozik egy hónapban, hanem mindig kicsit többet! Számolj csak gyorsba utána, támogatással együtt.

    Itthon is ugyanezt csinálta magával, 300 óra alatt alig volt egy hónapban 2melóhely, 3 műszak, de a hitelt már nem győzte fizetni, mert szétcseszték a Svájci Franknak nevezett baromsággal az életét... 3 gyerkőcöt és a párját hagyta itthon, szerintem ki fog költözni.

    Gipszkartonos (trockenbauer) meló egyébként gyorsan halad, pár hét alatt a 6 fős csapat megcsinált egy négy szintes épületet, nem véletlen, hogy ennyit kértek, szintén 12-órában nyomták naponta, de egy vicc, hogy milyen a munka idejük, a felét lazán ellógták és ezért is fizet keményen a német, mert a helyi polgár nem biztos, hogy vállalná ugyanezt-ennyiért.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Új hozzászólás Aktív témák