Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    Üdv!

    Egy Pentium D 930-as prociról lenne szó. Egy jónak mondható szellőzésű házam van, nincs húzva sem a proci, mégis magas hőmérsékleteket írt róla a gép, 60-70 fok környékén terhelés nélkül, máshol alacsonyabbakat olvasok... 64.5 fok az intel weblapján a max jó, efölött is bőven előfordul terhelés nélkül is, főleg ilyen melegben.
    Ma szétkaptam a gépet, porszívózás, stb., gondoltam újra is pasztázom a procit, és a hűtőbordát vízbe is raktam, aztán hagytam száradni, persze előtte megtisztítottam alkoholos löttyel a procit is és a bordát is, hogy minél könnyebben lejöjjön róluk az előző paszta maradványai, ami mellesleg már eléggé száraz volt.
    Egy kis csavarhúzót is segítségül hívtam, mert volt olyan maradék a procin, amit csak azzal tudtam leszedni... aztán elkezdtem kicsit karcolgatni a proci kupakját, jó ideig csináltam, hogy fényes legyen. Aztán mikor összeraktam a gépet, indulás után feltűnt, hogy egyre gyorsul a proci ventije... beléptem BIOS-ba, és 82 fokot írt ki procira... nyomban kikapcsoltam a gépet és leszedtem a hűtőt, megnéztem, hogy a paszta hogy terült el... nem eléggé, kicsit még raktam rá, aztán visszaraktam a hűtőt... figyeltem arra, hogy jól lenyomjam mind a 4 műanyag erősítőjét a hűtőnek a lapra, ahogy a leírásban is van, úgy csináltam és stabil... köv bekapcsoláskor egyből beléptem BIOS-ba, és piros színnel, már 102 fokot írt ki!
    Tudni kell, hogy ez eddig normális hőmérsékleteket mutatott!
    Továbbá, egyszer tisztítás közben véletlenül leejtettem a procit a szőnyegre, kb 1 métert esett... attól lehetett-e baja?
    Lehet, hogy csak azt hiszem, hogy jól van felrakva a hűtő, közben meg nem? Pedig szétnyomódik a paszta is a cpu és a borda közepe között!

    Most egyelőre nem tudok mit csinálni vele, bár azt is furának tartom, hogy 1. és 2. bekapcsolás közben melegedett volna ~ 20 fokot?!

Új hozzászólás Aktív témák