Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • _zozo

    csendes tag

    válasz _zozo #4301 üzenetére

    Ja, és ez nem csak a Bnetes Signumra igaz, hanem a sima CIG-es konstrukcióra is!
    Akár a Bneten keresztül, akár valamely másik közvetítőn keresztül, vagy a biztosító ügyfélszolgálatán kötöd meg a szerződést, MINDIG a biztosítóval állsz szerződéses viszonyban és nem a közvetítővel. A közvetítő jutalékát meg nem tudod megspórolni, mivel maga a biztosítói rendszer nem teszi lehetővé!

    [ Szerkesztve ]

  • _zozo

    csendes tag

    válasz _zozo #4302 üzenetére

    Csináltam egy pontosabb számítást a "kezdeti egységek" értékére a 10. év végén:

    Éves hozam...........Egységek értéke
    -------------------------------------------------------
    ..... 7% ................... 297 987,62 Ft
    ..... 8% ................... 319 615,77 Ft
    ..... 9% ................... 342 921,06 Ft
    .... 10% .................. 368 017,74 Ft
    .....11% .................. 395 026,79 Ft (kb. évi 3% "kamat")
    .....12% .................. 424 076,29 Ft (kb. évi 4% "kamat")
    .....16%................... 563 507,61 Ft (kb. évi 7% "kamat")

    Ez számomra azt jelenti, hogy évi 12% hozam mellett a kezdeti befizetések megőrízték az értéküket, azaz nem buktam és nem is nyertem rajtuk.

  • ÖregSam

    csendes tag

    válasz _zozo #4304 üzenetére

    Én viszont tudom! Legalább is azt tudom mennyinél kap TÖBBET :U

    Egy átlagos közvetítő cég, aki még csak mennyiséget sem vállal be, kap -a biztosítóktól függően- az éves díj 80-130%-át. Azok a cégek akik már volument tudnak felmutatni azok ennél többet kapnak 5-15%-al.

    Az általam ismert cég 100-140% között kap a biztosító társaságoktól.

    Szerinted az ország legnagyobb biztosításközvetítője ennél kevesebbet kap? :W

    A következő lépés az, hogy ebből mennyit ad át az ügynökeinek.

    Egy MLM rendszer DRÁGA dolog, túl sok léhűtőt kell fizetni a te kötésedből, ráadásul a Bnet még el is veszi a javát, mondván, hogy ő adja az infrastruktúrát a megoldásrendszert a bla-bla-bla...stb. és különben is nélküle mi lennél te? Egy senki !

    Egy jó (az ügynök szempontjából jó) közvetítő cég az általa kapott összegnek átadja a 80-90% át az ügynökének

    Igy tehát egy folyamatos djías 500 ezres szerződés a biztosítótól és biztosításközvetítőtől függően a szabad piacon (nem MLM Bnet) 400-630 ezer forint jutalékot ér az ügynöknek. :Y

  • ÖregSam

    csendes tag

    válasz _zozo #4306 üzenetére

    Bocs, de azt hiszem, hogy nem jól számoltál.

    Egyrészt miután a költség 8,5%, ezért az ez alatti hozammal számolva az értéknek matematikailag fogynia kell.
    Talán ott vétettél egy apró hibát, hogy a sorrendiséget nem tartottad be. Tehát (csak a logikáját szeretném megmutatni) a befizetéskor azonnal levonódik a költség, de ugyanakkor ebben az évben is van hozam, nálam egy 8%-os hozammal számolva a dolog így néz ki:

    levonás kamat összesen
    100000 8500 7320 98820
    198820 16900 14554 196474
    196474 16700 14382 194156
    194156 16503 14212 191864
    191864 16308 14044 189600
    189600 16116 13879 187363
    187363 15926 13715 185152
    185152 15738 13553 182968
    182968 15552 13393 180809
    180809 15369 13235 178675

    Fentiek ellenére azt gondolom egyik számítás sem mérvadó, hiszen az egyik évben +40% a hozam a másik évben -12% és ez bizony hozamos hozam számítása esetén horribilis különbségeket eredményez. :Y

    Azt gondolom, az első megközelítésed az elfogadhatóbb, nagy átlagban több ilyet végigszámolva azt lehet mondani, hogy kb. a kezdeti befektetési egységek fele (azaz egy évnyi befizetés) megy el a költségekre :K

    Erre találta ki több biztosító is a lejáratkori jutalmazást, vagyis a hűséges folyamatos megtakarítóknak akik kivárják a futamidő végét azoknak kifizeti a + 1-2 évet, mintegy visszaadva nekik a költségeket.

    Az ideológia e mellett az, hogy fizessenek többet akik felmondják idő előtt a szerződésüket és ösztönözzük a többieket, hogy ne szálljanak ki. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4306 üzenetére

    Ha keresgélsz,akkor találsz itt az oldalon egy öt éves ul költség és hozam elszámolását. Nem modellezés, hanem valós- bemásolt számokat tartalmaz.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz _zozo #4301 üzenetére

    kérdések a végén:
    Szerinted a törvény csak a SIGNUM-ra vonatkozik?

    definícióid:
    Mit is mond a CIG? Kezdeti költség - Többször hangsúlyoztam, nálam ilyen nincs! Kezdeti/felhalmozási egységgel operáló terméket nem veszek már a kezembe.

    számolás:
    A CIG számítás ktg elvonás részével egyetértek. DE! Az általad említett 50% bónusz az én CIG ASZF-emből valahogy kimaradhatott, hacsak nem a Bnet 1M éves díja felett járó 5%-ra gondolsz. A számolásodnak ezt a részét ezért nem fogadom el, de mutathatsz egy ASZF-et, amiben 50% kármentességi, vagy hűségbónuszról is szó van. Nekem csak a Bnetes szerződésem van meg.

    Összehasonlítás:
    Minden számolás ezer sebből vérzik, de biztosan meghatározható egy mindegyikre vonatkozó azonos elméleti környezet, amiben egymásnak lehet őket ereszteni.

    szerintem legalább ennyi költséget kell figyelembe venni a mostani számításnál:

    adott évre feltételezett hozam
    adott évi bónusz
    indexálás (?)
    allokációs ktg
    kezdeti költség
    haláleseti biztosítás díja
    nyilvántartási költség
    alapkezelői díj
    kezdeti ktg levonás
    visszavásárlási érték

    a legfontosabb minden év végén a legutolsó sor (hozamadót szándékosan hagytam ki)

    Az én összehasonlításom ennyi dolgot számol, de ez itt nem fér ki. A számításodhoz megadott paraméterekkel a 10. év végére a CIG kb 10,5M forintot hagy a számlán, míg amiről én beszélek 14,8-at. Még egyszer hangsúlyozom, nem a piacot változtattam meg a modellben! Piaci hozam, éves díj, életkor, biztosítási összeg ugyanaz. Ez az apró kis különbség még 10 év múlva is szabad szemmel jól látható különbséget eredményez, de képzeld el 20 év múlva, vagy 40 évnél a legmegdöbbentőbb: CIG 42M, Nálam 270M.

    Tudom, az összes részrehajlási faktor megfordul a fejedben, de a számolás teljesen tiszta. Egyszerűen ennyit különbséget eredményez, ha a költségeket az elején elvonod. Egy kezdeti költséges terméknél pont azt cáfolod, mint amivel eladod a terméket: "minél hamarabb kezded a megtakarítást, annál jobban segít a kamatos kamat". Ezeknél a termékeknél ez sajnos csak a biztosítót illeti meg - az első két évet egyből lenyúlja és látod mi lesz belőle: 10 év alatt kb. 40% különbség. Nem baj amíg régen csak ilyen termékek voltak, de most már van sokkal jobb UL is. :K

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz _zozo #4315 üzenetére

    bónusz:
    - frankó, és eddig ilyen bónusz nem volt. nekem új, de frankó.
    - Bnet bónusszal együtt nem választható (illetve dönteni kell, hogy bnet bónusz, vagy ez) nem kérdés, melyiket választanám.
    - régi szerződésekre is érvényesíthető?

    VV:
    - Igen tudom és remélem más is tudja
    - Ugye te is úgy tudod, hogy VV táblázatos szerződésekben mindig van kezdeti és felhalmozási egység
    - Ugye jól tudom, hogy a kezdeti egységeket hiába látod a számlán, így vagy úgy, de egyszer mindenképpen levonják
    - ugye jól tudom, hogy a SIGNUM-nál az első két évben csak kezdeti egységeket képeznek a befizetéseidből
    - ugye jól számolom, hogy az első két év teljes befizetését a biztosítónak adod

    biztosítási díj:
    - nők kockázati díjai mindig rendkívül alacsonyak, ez minden biztosítónál így van
    - 1M Ft bármely okú halál fedezetét 90 forintért mérem
    - igazából ez annyira nem is érdekel, de hogy ne legyen savanyú a szőlőd: a SIGNUM a hazai piacon valóban az egyik legjobb életbiztosítási díjat kínálja.

    Nem értem mit nem bizonyítottam :)
    Leírtam és nem hitted el, de megkérdezted az ismerőseidet akik szintén vagy CIG-nél dolgoznak, vagy alkusz cégnél (Bnet is alkusz cég). Ezekben a körökben tényleg nem fogsz hallani róla. Mi lenne a bizonyíték?

    Milyen jogi keretek között működik egy UL? (nem értem a kérdést)

  • jogvedelemic

    csendes tag

    válasz _zozo #4315 üzenetére

    1 év 300 000ft 0 évforduló
    2 év 300 000ft 1 évforduló
    3 év 300 000ft 2 év forduló
    4. év 300 000ft ez a 3évfodulós díj

    Visszavásárlási érték:
    Mivel a biztosító előre levonja 10 évre a klsg.
    Kb az első 3 év maradványértékének az 52%-a a befizetett összeg 30 %-a vagyis kb. 270 000Ft. Itt buktál azonnal több mint 600 000Ft-ot
    jó biznisz :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4340 üzenetére

    Még mindig az általános kalkulált hozam...
    Nem 8% az éves hozamom az esetin, hanem több,mint 40% 5 éves átlag után, mínusz az infláció- ha az utóbbi ennyire fontos... Nem virtuális szám, hanem realizált hozam.
    Óriási gond, hogy a magát tanácsadónak neveztető egyed sem érti így, hogy legyen segítség a tájékozatlan ügyfél jelöltnek?!
    Az UL- t az ügyfél nem 3 évre köti az ellenkezőjét eddig sem mondtam, de egy kis fantáziával képzeljünk már oda 100ezer forint rendszerest és mellé 10 mill-t.
    3 év alatt vesszen el a teljes rendszeres(nem fog,ám legyünk gálánsak), de csináljunk 120%-ot az esetin. Kiszállunk durván a buliból 22 millel és sopánkodunk, hogy buktunk 300- ezret és az eseti 2%-os sarcát, tehát összesen 500 ezret.
    Én egyik tanácsadótól sem várnék el évi 40%-ot, de úgyis akkora számzsonglőrök vagytok és számoljátok ki ugyanazt fele ennyi hozammal.
    Az egyoldalú tájékoztatással van gondom, miszerint a költség az Isten, holott...
    Saját befektetés több játékban, így saját százalékos hozamok, melyekről érdemes lehet beszélni, mert könnyen lehet, hogy az áhított éves 8% infláció feletti sem lesz meg...:-))

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4341 üzenetére

    Van.200 vagy 250 HUF.
    50 fölötti vásárlás esetén már a 0.2% ugrik be, ám itt nincs maximalizálva, mint az UL-be...
    Számolj csak egy marha nagy ügylettel, aztán majd sok ilyennel és adogasd össze év végén ezeket a költségeket. Hasonlítsd össze az UL maximalizált áthelyezési költségéve- adogasd össze, aztán újra rátérhetünk a melyik a drágább kérdésre....:-)))

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4340 üzenetére

    Főbiztosítás
    Pénzpiaci forint 3 880 961,04 HUF
    ki kell vonni belőle 642 776-ot és megkapjuk a visszavásárlásit, mely : 3 238 185
    Még mindig 2 100 000 került rá összesen és ekkor kezdődött :
    Tranzakció megnevezéseAjánlat rögzítés
    Hatálynap2005.08.26
    Bő 5 év és 54% realizált hozam a visszavásárlásin,ami 10% körüli éves hozamként jelentkezik, nem elfelejtve, hogy ide évenként kerül pénz és nem 5 éve került oda egy összegben.

    Hogyan is néz ki egy rendszeres és eseti hozam különbsége rövid távon?
    Íme:
    Tranzakció megnevezéseAjánlat rögzítés
    Hatálynap2010.02.12

    Tranzakció megnevezéseRendszeres díj kiegyenlítés
    Hatálynap2010.02.12
    Végrehajtás napja2010.02.17
    Díjbeérkezés dátuma2010.02.17
    Befektetett összeg 60 000,00 HUF

    Tranzakció megnevezéseEseti díj, Portfólió Plusz
    Hatálynap2010.02.23
    Végrehajtás napja2010.02.23
    Díjbeérkezés dátuma2010.02.22
    Befektetett összeg 900 000,00 HUF

    Most:
    Armada Light 660
    Szerződés aktuális értéke
    1 632 308 HUF
    Visszavásárlási érték
    1 558 548 HUF

    Portfólió Plusz
    PPlusz-Pénzpiaci forint 1 558 540,47 HUF
    A rendszerest és PPluszt majdnem ugyanúgy kezeltem csak egyiken komoly költségek vannak, míg a ppluszon elhanyagolható. Éppen ezekbe a költségekbe kapaszkodtok, de az eseti egyszeri 2%-os viszonylag alacsony költségét figyelmen kívül hagyjátok, melyhez mindent verő alacsony áthelyezési költség párosul.
    Nem vitatkozni kell és a szálkákat keresni, hanem kipróbálni és használni.

    Ezek után kérek minden tanácsadót, hogy ne hegyezze ki a mondanivalóját a költségekre, mert az is csak egy része a sikeres befektetésnek és lehetőleg a saját maga által kezelt befektetés hozamából induljon ki, mert mint már írtam, ellenkező esetben előfordulhat, hogy a 8% infláció feletti plusz is túlzott ígéret- elvárás lehet:-)
    Magam nem vagyok tanácsadó és regisztrálva sem vagyok már sehol elvileg.
    A célom csupán a félrevezetők ellensúlyozása és az efféle befektetések egy másik aspektusból való bemutatása. Szándékosan nem egy reális kép megmutatását említettem, mert a fenti pplusz alapján a bő 70% sem nevezhető annak, de talán az írottakon való elgondolkodás megindításához kellő impulzust adhat.
    Még mindig érdemes szelektálni a tanácsadókat és nem csupán a konstrukciók teljes költségmutatóját bújni, de döntse el ki-ki...:-)

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4346 üzenetére

    Mindenről magam döntök, de van a háttérben egy jó csapat, akinek a tagjaival helyzet esetén megbeszélést tartunk.

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4345 üzenetére

    az ügyfeleknek ezt NEM SZABAD beígérni, mert nem biztos, hogy sikerül. És ha "csak" átlag 30%-ot jön ki, akkor meg reklamál, hogy becsaptatok, nem ezt ígértétek!
    Én aztán végképp nem szoktam ígérgetni, de kérem válasszuk már el az ügyfélnek kommunikáltakat az egymás közt beszéltektől.
    Tanácsadónak csapni való voltam, ezért ilyen jellegű tanácsod nem adnék, ám felhívnám az ügyfelek figyelmét, hogy a hozam nagysága legalább annyira a tanácsadó szakértelmén, mint a költségeken múlik, ezért a kiválasztás ne legyen kizárólag szimpátia alapján.

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4344 üzenetére

    Én igyekeznék a helyére rakni a lehetőségeket...
    Kockázattűrés,anyagi háttér, időtávokban való gondolkodás, rossz döntés esetén lehetőségek függvénye a választás, de semmi esetre sem a saját lovak dicsérése és a másiké a sárig való lehúzása a követendő irány.

  • Ügyfél:(

    újonc

    válasz _zozo #4317 üzenetére

    Kedves Zozo,
    köszönet, hogy elolvastad hosszú beszámolómat.
    Axa a hitel, korábban Ella, befektetés Axa, Wintertur.
    Befektetés, évente emlkedik a dija, de ott kérvényezhetem, hogy maximum 4 % lehessen, mert 6,2 az idei emelkedés is.
    Mindent fizetek, ahogy kell, tisztában vagyok a dolgokkal, hétvégém egy részét arra is szántam, hogy papirokat tanulmányozzak.
    Össz problémám, amig meg kellett kötnöm bármit is, a nyakamra jártak, mindig ráért mindenki mindenre, nem volt hangos szó.
    Évi minimum 40%-okat igért, nem kell spórolnom az éves dijakra, hiszen meglesz a hozamokból, ne aggódjak én semmi miatt. Közben, akitől a lakást vettem, folyamatosan kikomunikált neki mindent, hol tart a hitelem, hol van itt a titoktartás?
    Ha beteszem az Axa bankba a lábamat, mintha radar lenne rajtam, a brokernetesem már tudja, akármilyen ügyben mehetek. Ez üzletszerű?
    Magam szeretném intézni a dolgaimat, telefont nem veszi fel ugye, de mégis azt érzem, mindig ott a háttérben, és igy már a banki ügyintézűben sem bizok meg.
    Szerintem ez a brókernet szép és jó lehetne, ha nem mindent úgy akarna eladni, hogy ebből milliomos leszek, meg a lehetséges rizikóról is értesitenének. Ha meg rákérdezek, nem támadásnak venné, és nem úgy magyarázna, mintha gyagyás lennék.
    Ismerem korábbi állásait, betudom annak ezt a mentalitást, ügyes, mert el tudja igy adni a dolgokat, de nem csalódott ügyfeleket kellene gyártani.
    Amikor mondtam, szeretném csökkenteni a kiadásaimat, módositsuk a dolgaimat, ajánlott inkább egy másik terméket, nem pénzügyit, teljesen más terület, és azóta ahányszor szóbajön, hogy sok a kiadás, akkor ezt vágja a fejemhez, hogy nekem az se kellett, meg miért nem dolgozom a brókernetnek.
    Problémám nem lett megoldva, pozitivan állok a dolgokhoz, bizok benne, hogy fizetni tudom a terheket, -én irtam alá a papirokat-, és ennek egyszer vége lesz.
    Tudom, legfőbb problémája, hogy egy általam hozzá vitt ügyfél épp most hagyta ott, Ő is sokat bukott, ezt konkrétan nem teszi szóvá, de tudom, hogy ez is zavarja, de az Ő dolga miatt végkép nem bűntethet engem.
    Vittem neki több ügyfelet, azóta is hálás érte ;]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz _zozo #4322 üzenetére

    Konkrétumok:
    Szerencsére sok ügyfél van, aki tényleg csak akkor hiszi el, amikor kimegyek hozzá. De hol van akkor már a többi tanácsadó...
    :) (lesznek konkrétumok)

    Éves 400-ból 10 év múlva 9%hozammal hogyan lehet 6,7M-nál több? Ha hozzá adjuk a bónuszt, még akkor is csak 7,1M.
    egyszerű kamatos kamattal is:
    1. év 435 996
    2. év 924 311
    3. év 1 456 574
    4. év 2 036 741
    5. év 2 669 124
    6. év 3 358 420
    7. év 4 109 754
    8. év 4 928 707
    9. év 5 821 366
    10. év 6 794 365

    A jogi keret pörgésedet nem értem. Mondtam, hogy minden vonatkozik rá, ami egy élethosszig tartó UL-re, mert ez egy élethosszig tartó UL.

    Céges kiszállási pénzt szintén nem értem:
    Melyik cégnél tanítják azt, hogy csak az Ő termékükre vonatkozik a céges elszámolhatóság? Ezt nem a Bnet biztosítja és nem egy biztosító, hanem a törvény, így nyilván erre a unit linked-re is vonatkozik. Kiszállási pénzre a legjobb, hiszen 3 év múlva 100%-on vásárolható vissza (kedvező SZJA-val, valamint 4-év múlva kedvező hozamadóval)

    [ Szerkesztve ]

  • filo-p

    csendes tag

    válasz _zozo #4394 üzenetére

    Mit szeretnél, mit másoljak be pontosan? Szívesen megmutatok bármit, erre büszke vagyok! Sőt! Megmutatom, hol kell aláírni! :)

  • filo-p

    csendes tag

    válasz _zozo #4396 üzenetére

    Nem tudom milyen költségeket szeretnél még? Vagy egyáltalán minek? Konkrétan ennyi költséggel így működik. Ingyenes az áthelyezési költség( az összes!!!!), az egyenlegértesítő számlakivonat költsége, biztosítási összeg változtatásának költsége, befektetési díjrész változtatásának költsége, díjfizetési gyakoriság megváltoztatásának költsége.
    Nem azért kötöttem, mert költségeket akarok fizetni, viszont nagyon izmosan működik úgy, hogy sosincs mínuszban! És egy befektetésnek ez a lényege! Legalábbis számomra!

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz _zozo #4392 üzenetére

    akkor bocsesz
    15 év múlva 13 141 559
    természetesen megfelel a törvénynek a konstrukcióm
    tényleg nem hiszel nekem, csak az ASZF-ben olvasottaknak?

    [ Szerkesztve ]

  • filo-p

    csendes tag

    válasz _zozo #4401 üzenetére

    Tudom mit írtam, mert működik! :)
    Hihetetlen, hogy Te csak költségeket akarsz mindig, én nagyon jól elvagyok ám anélkül is! :)
    De a kedvedért összeszedem ezt, hogy ide felrakhassam valahogy...
    Költség: 300 000 Ft-nál kapsz +3%-ot, amit egyből 309 000nek írnak jóvá, és év végén levonja a biztosító a költségét, 6%-ot. Ez mindig így van, előbb dolgoztatni, aztán év végén levonja, de hadd vonja, mikor már az első évfordulós levélben is nagyobb szám van, mint ami először volt.
    Visszavásárlás? Tudod hogyan működnek ezek a termékek? Mire valók, még egyet sem akartak visszavásárolni, mert annál jobban dolgozik, nincs olyan ép eszű ember!
    Bár sokkal egyszerűbb lenne, ha megmutatnám, mint, hogy most szkennelgessek, felrakosgassam ide.
    Ezt a terméket nem fogod sehol sem tucatszámra megtalálni.
    De mondom megmutatok mindent, összeszedem.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz _zozo #4403 üzenetére

    Pannónia navigátorról van szó? Javítsatok ki, ha tévedek, és nem úgy működik, mint tudom. Először elszenveded a veszteséget, és utána lép... hmmm, beraksz 1 milliót, buksz rajta 7%-ot, 70 ezret, és kiveszi onnan, és tőkevédett alapba rakja...
    Nekem ez nem túl motiváló, hogy veszteséget termeljen. Vagy erre való a navigátor? Ezért rakod be a pénzed, hogy kevesebb legyen? Miért jó ez Neked?

  • filo-p

    csendes tag

    válasz _zozo #4401 üzenetére

    Minek minősül: befektetéshez kötött életbiztosítás
    Egyébként azzal tisztában vagy, hogy mi az a kockázati életbiztosítás?

  • _zozo

    csendes tag

    válasz _zozo #4408 üzenetére

    Az érdeklődőknek itt egy elemzés a DWS alapokról:
    http://www.tothandras.hu/blog/index/2009-11-26/alapkritika-17-%E2%80%93-valtott-lovakkal-azaz-az-uniqa-dws-ii-alapok/

    [ Szerkesztve ]

  • _zozo

    csendes tag

    válasz _zozo #4408 üzenetére

    Szerintem ezt a cikket is érdemes elolvasni:
    http://www.tothandras.hu/blog/index/2006-03-03/ki-orul-ha-a-tozsde-osszeomlik/

    [ Szerkesztve ]

  • DrM

    csendes tag

    válasz _zozo #4411 üzenetére

    Tóth András, az örök klasszikus... :D

    'Trust the pilot'

  • DrM

    csendes tag

    válasz _zozo #4409 üzenetére

    Mi lett végül azzal a nyári tervezettel hogy csak a díjtartalékkal nem rendelkező életbiztosításokat lehessen leírni költségként 2011-től?

    'Trust the pilot'

  • jogvedelemic

    csendes tag

    válasz _zozo #4411 üzenetére

    Mi ebben az érdekes? Számomra semmi!
    András a Brokernet tanácsadója ezt mindenki tudja, nem tőzsdei szakember egy többes biztosítási ügynök a sok közül aki pénzügyi tanácsadónak adja ki magát ! Úgy mint az összes brókernetes!

  • DrM

    csendes tag

    válasz _zozo #4414 üzenetére

    Köszönöm, én pont jól megvagyok nélküle is, sajnos nekem ő nem hiteles.

    'Trust the pilot'

  • jogvedelemic

    csendes tag

    válasz _zozo #4423 üzenetére

    Sorold fel a kínálatot !
    Még mindig jobb az adásvételi árrés, 1% mintha 5%-ot+1,75+ 8,5%-ot+ 5400Ft ot levonnának!
    A palladium is UL ben csak ezt a 7 terméket ajánlhatja nem többet! Ezért Ő sem független,
    A bankbrokeretek jelenleg igen csak kevés bankkal van kapcsolatba max 3 amiből 1-2 haszná, Ők sem függetlenek.
    A quantis a brokernet tulajdonosai-é ami már kizárja a függetlenséget amira ti akkora hangsúlyt helyeztek.
    Ha a Quantisnak Game over az ügyfelek is futhatnak a pénzük után, hiszen nem tudják azt hogy valóban az ő pénzük nagy részét a quantis kezeli a többiek csak fel vannak tüntetve, hogy azt higgyék az ügyfelek hogy egy független cég kezelgeti a vagyonukat.
    Szerintem te nagyon kezdő lehetsz szűk látószöggel rendelkezel és jól meg vezetnek a tudatlanságod miatt. Eladod a kapcsolatod fillérekért majd a gáz van rád hárítják a károkat.
    Ráadásul ha már ott vagy ha ki lépsz 2 év-ig nem folytathatod ezt a tevékenységet. SOKK
    sikert ! :Y :Y :Y :Y :Y :Y

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz _zozo #4403 üzenetére

    ismerem a navigátort és az árfolyamfigyelőt, de hogy az elnevezésekkel mindenki tudjon valamit kezdeni, tedd közzé légy szíves a legfontosabb tulajdonságaikat néhány válasszal:

    Árfolyamfigyelő:
    - miket tud figyelni az árfolyamon?
    - ki állíthatja, hogy mit figyeljen?
    - mit csinál, ha a beállított paraméterek szerinti helyzet van?
    Navigátor:
    - milyen STOP LOSS szintet lehet beállítani a navigátorban?
    - hogyan alkalmazza a "csúszó stop"-ot?
    - hogyan lehet meghatározni, melyik alapba ugorjon ki ha gáz van?
    - hogyan lehet kiválasztani, hogy melyik momentum indikátor szerint cselekedjen? (MACD, ROC, RSI, mozgóátlag vagy sztochasztikus?)
    - milyen értesítést kapsz ha valamelyik szerint helyzet van?
    - milyen döntési lehetőségeid vannak ha bármilyen helyzet van?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz _zozo #4423 üzenetére

    ajjaj...

    A Bnetes konstrukciók közé kizárólag a magas jutalék tartalmú termékek kerülhetnek. No és most figyusz - a magas jutalék úgy lehetséges, hogy a biztosító az Bnetes ügyfelek pénzét sokkal magasabb árfolyamon forgatja, és sokkal olcsóbban (el ne hidd, vicceltem! az igazság az, hogy az ügyfél sokkal több költséget fizet, mint a piacon lévő más UL termékeknél)

    Ezzel sincs semmi baj, csak hülye aki kifizeti. a kb 8 szorosát annak, amit a piac manapság diktál (jó, a te számításaid szerint csak 3-szorosát)

    A Palladium teljes piaci kínálatához 3 kérdés:
    milyen érdeke fűződik valakinek ahhoz, hogy AXA univerzumot, GENERALI Aranyszárnyat (nem tudom a legkisebb verzióját, segítsetek), vagy ALLIANZ életprogramot értékesítsen? Egy PALLADIUMOS szerint nem sok. Ezeket a termékeket utálják az alkuszok... szerinted miért utálják és szerinted miért nem értékesítik?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz _zozo #4439 üzenetére

    JAJJJ, Te Bnetes hitetlenkedő! :N

    (valamilyen szempontból tiszteletreméltó a hozzáállásod, a számolásnál... nos a precizitásod igazi tanácsadói kvalitást mutat!)

    Mint már először is mondtam és azóta sem hiszed el: minden alkusz a biztosítók legdrágább termékét értékesíti. Generali aranyszárnyból sem csak egy van! Keresd a nagyra becsült DrM kolléga #4435 hsz-ét (és annak általam írt előzményét), amiben említést tesz az Aranyszárny Exkluzív Speciál termékről. Tehát akkor még egyszer: az Aranyszárny Exkluzív Speciál nem az az aranyszárny, amiről Te olvastál. Te az EGYIK Aranyszárny terméket találtad meg, mégpedig azt, amivel a Bnet és az összes alkusz támadja a néptömeg urat. Ezzel nincs baj, mert mondtam hogy egyetértek a szabad vásárlói választás jogával, csak hidd már el, hogy nem akar itt senki valótlan információk tonnányi tömege alá taposni Téged. Csak mondjuk minden nap ezekkel a termékekkel dolgozunk. Azt is fontosnak tartom leírni, hogy amikor ilyen termékeket értékesítek egyáltalán nem röhögöm ki egyik alkuszt sem! De miután megismertem a terméket, tisztább lelkiismerettel íratom alá az ügyféllel.

    Ugyanakkor a) egyrészt nagyon sajnálom, hogy korábbi alkusz cégemnél (Bnet) mereven elzárkóztak az ügyfél számára kedvezőbb termék értékesítésétől, b) másrészt megértem őket, c) lesz link nemsokára :K

  • filo-p

    csendes tag

    válasz _zozo #4548 üzenetére

    Én ilyet nem mondtam!
    De jobban érzem magam, hogy lényegesen jobb, olcsóbb költségszerkezetű termékem van, és nem is kell szidnom a tanácsadót, meg eladni...

  • filo-p

    csendes tag

    válasz _zozo #4551 üzenetére

    Másodszor akarsz olyan dolgot rámsózni, amit nem mondtam! A legolcsóbb nem mindig a legjobb.
    Amikor meg akarják nekem magyarázni, hogy a költségszerkezet nem fontos, nem is kell nézni az első 5-10 évet, végem van tőle. Miért ne számítana? Azért, hogy kevesebb pénzem legyen, mint volt, nem kell semmilyen termék hozzá. Ne akarjuk már ezt megmagyarázni, főleg, mikor tudom, látom, hogy az első év végén is már pluszban kell(ene) lenni ezeknek költségek levonása után! Ezért nem tartom jónak, valljuk be azokért több a jutalék, és nem az ügyfél érdeke, hogy olcsóbbat kapjon.
    Olyat sem mondtam, hogy az aranyszárny az Isten...
    Engem inkább az érdekelne, hogy ha trendforduló van, és elkezdenek lefelé menni az alapok, amikben vannak, ki és hogyan kezeli ezeket? Milyen jogon jár el az ügyfél nevében, hogy ne legyen kevesebb pénze? Áthelyezi? Ki, mikor, hogyan? Költségei? Ügyfélre hárul?

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4554 üzenetére

    általában 2-3 ezrelék között mozog (max. 2-3ezer Ft) váltásonként. Az évi első pár váltás általában ingyenes.
    Így van, de létezik 300 huf körüli áthelyezési költség is(250 forintról emelték meg, de nem tudom, hogy mennyi pontosan, mert számomra nem tétel). Valamint gyakorta elfelejtik vonni is,(nem kételkedni, hanem kipróbálni- megnézni) tejesen megmagyarázhatatlan rendszertelenség nélkül.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz _zozo #4551 üzenetére

    lojalitásod tiszteletre méltó...
    1. mire alapozod, hogy a CIG alapjai a legjobb UL bef alapok?
    2. 15 évre előre miért vagy ilyen biztos ebben?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz _zozo #4565 üzenetére

    Egyetértek, garantáltban valóban a Generali adja a legjobb összeállítást, sok termékből hiányolok ilyen alapokat.

    A többivel nem vitatkozom, de szerintem Te se tedd. 10 15 év múlva ki tudhassa? :DDD A múlt hozamai pedig nem adnak garanciát.
    Ennek ellenére csak múltbéli teljesítmény alapján lehet összehasonlítani őket. C'est la vie

  • filo-p

    csendes tag

    válasz _zozo #4574 üzenetére

    Egy átlag ügyfélnek, akinek nem kell, hogy értsen is hozzá, mert erre lenne a tanácsadója, elég nagy mínuszokat szenvedtek, én ezt látom minden héten. Te tényleg azt gondolod, hogy ez működik? Hogy tényleg ezt szerették volna?
    És ne vegyél légy szíves egy kalap alá bnet-es ügynökökkel, én nem ezt, és legfőképpen nem így csinálom!

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4574 üzenetére

    Ismereteim szerint a Bnetes megoldásoknak létezik "mezei" változata is, amelyek nem olcsóbbak! De mitől lennének azok, ha a paraméterek, jellemzők szinte megegyeznek, és a "biztosítós hölgy" ugyanúgy járulékot kap, mint a Bnet-es tanácsadó, vagy bármely másik közvetítő cég munkatársa. Hogy az egyes cégek vezetői, tulajdonosai hogy osszák meg a kapott jutalékot a munkatársaik között, az a cégek belső ügye, emiatt az ügyfeleknek nem lesz magasabb költségük.
    Biz ám...

    Megegyezik vagy csak kis mértékben tér el a különbség legfőképp abban vagy, hogy a bnet konstrukciók elérhető rendszerese általában magasabb, mint az adott biztosító terméke.
    Természetese forintosan egy alacsonyabb rendszeresből vont költségek mellett jobban jár az ügyfél egy kis összegű rendszeressel, ezzel szemben százalékosan a legrosszabbul, de hangsúlyozom, hogy ez csak a rendszeresre érvényes (mint ezt már rengetegszer mondtam) ám a PPlusz mindent helyre rakhat- megfordíthat.

    [ Szerkesztve ]

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4579 üzenetére

    Márciusban talán már valóban lesz teljes netes arzenáljuk, akkor majd elkezdem mozgatni.

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4604 üzenetére

    Én nem találtam hamis részt az írásában és bizony ez is igaz, de mi a gondod a megfogalmazással?

    Szerintem azon ritka elmarasztaló hozzászólások egyike, melyben egyetlen indulattól vezérelt mondatot sem találtam.

    A bázisszeminárium után elkezdődik a marha nagy munka, lehet reszkető lábakkal és hanggal indítani a hívásokat, melyre pár klisében megszülettek a gyöngyszemek.
    Alig tud valamit a portékáról, de eladás kényszerben van. Egyben reménykedhet, hogy legalább a fentiek tudják mit és hogyan kell azzal a későbbiekben csinálni, amit ő most éppen igyekszik értékesíteni.

  • Worker

    aktív tag

    válasz _zozo #4604 üzenetére

    Ha azt mondod, hogy nem mondok igazat, legalább vetted volna a fáradtságot, hogy leírd akkor az "igazságot"...
    Amikor én fizettem be a bázisszem.-ra a kesst, akkor emlékeim szerint nagyjából 30k-t fizettem be, de egy ismerősömet aki később szintén bnetes lett már több, mint 30-at fizetett be, ezért gondoltam, hogy most már 40-50 között járhat a díja, ha ilyen tempóban emelkedet az ára (de csak spekuláltam ezen a téren).

    Másik kérdésedre válasz:
    Debreceni divízió, 3 ténylegesen megkötött üzleten és kb. 50-60 tárgyaláson voltam túl, de rendszeresen jártam a trainingekre és meetingekre is, mielőtt abbahagytam (egységszámra nem emlékszem, de ezzel a 3 üzlettel még csak a "legalján" voltam a csinos kis piramisnak). Mindez 2008 folyamán történt, tavasz-ősz időszak között.

    Harmadik dolog, hogy "nem kapnak a felettünk levők pénzt a szem.-ra befizetett pénzből":
    Tény, hogy x pozíció felett ingyenesen vehetsz részt a bázis szem.-on, ha van ott valamennyi ember, akiket te, vagy valamelyik "alattad" dolgozó kolléga vett fel.
    Számomra már ez is egyből gyanús, nehezen hiszek abban, hogy a Bnet ilyen kedves lenne a dolgozóival szemben (többnyire ha jutalmazzak a kollegákat, NYILVÁNOSAN TESZIK, nem úgy, hogy csak az érintettek tudnak róla, vagyis gyanús, hogy ezt miért titkolták el...)
    Mindenesetre nem sorolnám, hogy milyen gyanús dolgok voltak még ezzel kapcsolatban, ha a bázis szem.-ból is megszedik magukat, az még mindig elenyésző a többi gerinctelenséghez képest, amit véghez vinnek.

    @Bnet sztorik

    Köszönöm, a te írásod számomra új oldalról közelítette meg a témát, én ezekről a dolgokról keveset tudok (leginkább semmit), mivel a ranglétra alján voltam, nem igazán érintett - többek közt - részvényopció sem.

    @Széltoló:

    Ha jól vettem észre te is elég tisztán látod a dolgokat, örülök, hogy olyanhoz is eljutott a kis szösszenetem, mint te :)

    Pár dologgal visszatérve kicsit a témához, tovább göngyölítve a "hazugságaimat", és témát adva a későbbiekre:

    1. Kőrösparti Gábor neve mond valakinek valamit? A bázisszemináriuon is gyakori előadó, Debrecenbe is többször szokott járni előadást tartani, valamint nem mellékesen a Bnet egyik vezérigazgatója.
    Rettentő hatásos előadásokat tud tartani, az én szememben ő volt a Bnet manipulátorainak a "nagyfőnöke", az előadásmódja és stílusa eszméletlenül ütött.
    Viszont: későbbiekben több olyan dolog is elhagyta a száját, amivel nálam elvesztette a hitelességet. Csak egyet próbálok minél pontosabban felidézni (ajánlások kérését próbálta velünk elsajáttíttatni): "Tudom, hogy Önnek rengeteg ismerőse van, akinek szívesen ajánlaná a szolgáltatást, ez a szám biztosan eléri akár az 1000-et is. Én viszont most nem kérem, hogy mind az 1000 nevet adja meg, elég ha mindössze 100 ismerősének a nevét és elérhetőségét megadja, akikkel a későbbiekben blablabla..."
    A lényeg leginkább a két számon van (1000 és 100), amit nekem nem lett volna pofám belökni, bárkivel is beszéljek...

    2. Nexis létezik még?
    2 éve ez volt az egyedüli termék, amit kezdőként én is köthettem/aláírhattam, és ami után jutalékot kaphattam.

    3. Még mindig a LagziLajcsis pozícionálás szöveget kapják a dolgozók, mint betanulandó "pozícionálást"?
    Ami így kezdődött 2 éve: "Gondolom, Önök is szeretnének előbbre jutni..."

    4. Debreceni divízióról tud valaki valamit?
    Sipos Csaba ott még mindig a góré?

    5. Aranyórát, mandzsetta és egyebek mellett vannak újabb "büszkeségek", amikkel a tanácsadók virítanak mostanság?

    Most hirtelen ennyi, több dolog nem jut eszembe, de ha valaki feldob 1-2 témát, szerintem én is hozzá tudok tenni 1-2 személyes élményt/tapasztalatot :D

    [ Szerkesztve ]

    "To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4609 üzenetére

    Lehet, hogy ez sokak számára szőrszálhasogatásnak tűnik,
    Nekem annak tűnik, mert én kb másfél éve lehettem és nem tudnám megmondani, hogy mennyibe került, de olyan 30 ezer rémlik. A mondatban meg mintha lett volna egy "gondolom" szócska, ami számomra azt erősíti, hogy a félrevezetés távol áll az írótól, de a stílusból kiindulva úgy hiszem, bőven meg tudja magát védeni:-)

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4610 üzenetére

    Azé ezeket a határidőket nem vésném kőbe...

    jó adag szerencse is szükséges.
    No meg még az IS:-)

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4611 üzenetére

    mert túl drága ahhoz, hogy elhigyjem, hogy tényleg ennyibe kerül
    A mondatnak számomra van egy feltételes üzenete....
    Közvetlenül nem ők zsebelik, hanem elképzelhető, hogy a vezetőség kicsit többet kér, hogy bizton bele férjen az ezzel kapcsolatos költségek, de lehet nem így van és csak annyit kérnek, amennyibe kerül. Látod, ez is csak egy feltételezés...:-)

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4619 üzenetére

    Éreztél szándékosságot a számla összegének tekintetében?
    De szerintem túltárgyaltuk...

  • Porcupain

    aktív tag

    válasz _zozo #4629 üzenetére

    Mégse mondta azt, hogy 36-50% hozzam mint a legtöbb banki reklámban van! :)

    Én a 10%-al is meg lennék elégedve, de ahogy Te is írtad, a több csak jobb...

    velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4641 üzenetére

    Akkor pont a javát hagytad ki! :)
    Egen, azt amiért valójában a leginkább megéri: szubsztancia :-)

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz _zozo #4663 üzenetére

    Ugyebár a felvételi eleve nem is felvételi, ha tényleg csinálni akarod, akkor egy "látszatfelvételi" után megköszönik, hogy megjelentél, bekérik a 40-50ezer ft-ot (gondolom most kb. annyi lehet) a "bázisszemináriumra",

    Ebből nem kéne figyelmen kívül hagyni: (gondolom most kb. annyi lehet) a "bázisszemináriumra",

    Hatványozottan fontos ez az egyetlen kis szócska: gondolom

    Talán ezek után már abba is lehetne fejezni, mert mintha már ezt megbeszéltük volna...

  • szerényke

    újonc

    válasz _zozo #4663 üzenetére

    Zo-zo megmondtad a tuttit! :))

    Ha 50-60 tárgyalásból csak 2-3 üzlete lehet, akkor nem volt nagy ász. Ráadásul az is csoda (vagy inkább könyörület), hogy addig hagyták "próbálkozni". Lehet, hogy pont az ő tárgyalása is rontottak a cég megítélésén. (nem lehetett túl felkészült)

    Széltoló, te melyik kategóriába tartozol? (konkurens/csalódott eredménytelen, vagy acsarkodó) :N

    miau

Aktív témák