Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makinen

    csendes tag

    válasz yvsmad #6998 üzenetére

    Elnézést a stílusomért, ha valakinek esetleg nem tetszett, de nekem sem tetszett 1-2 megnyilvánulás (lásd "őskor"). Sajnos nem mindenkinek adottak a technikai és pénzügyi lehetőségei a legfejlettebb megoldásokhoz. Ezenkívül úgy tűnik, sokan ténylegnem olvassák el rendesen a bejegyzéseket sem.
    Többször leírtam magyarul, érthetően, mire szeretném használni a BD lejátszót és mire a Mede8er-t (ez a médialejátszóm). Ennek ellenére makacsul hajtogatják egyesek a maguk érveit, amik önmagukban persze igazak, csak az én elképzeléseim és szempontjaim teljesen mások az otthoni filmnézéssel kapcsolatban.
    Mint már írtam, a filmek archiválására nekem nem megoldás HDD-n tárolás, mivel erre egyszer már ráfáztam. Erre a célra nekem még mindig a lemezre kiírás a legcélszerűbb.

    Tehát még egyszer:
    A BD lejátszó arra kellene, amit a DVD playerem nem tud: MKV és MP4 kiterjesztések lejátszása lemezről.
    És MKV meg MP4 alatt most NEM a HD tartalmat értem, rengeteg film van feltöltve a netre ezekkel a kiterjesztésekkel DVD felbontásban is (720x404), ami nekem többnyire megfelelő minőség.

    A Mede8er-t csak a HD tartalmakra használom, nem filmek hosszútávú tárolására.

    Optikai meghajtót csatlakoztathatnék a médialejátszóhoz, de az csak addig használható, amíg a Mede8er. Ezért szeretnék önálló lejátszót.

    Úgy látom egyébként itt a sok hozzászólás olvastán, hogy igazából azért nem értjük meg egymást, mert merőben más szempontok alapján gondolkodunk az otthoni filmnézésről és archiválásról. Aki pl. USB pendrive-ot javasol, annak nyilván nincsenek hosszútávú céljai egy-egy filmmel. Nekem vannak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák