Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siege5

    aktív tag

    Üdv ismét!

    Sajnos nem kaptam azóta választ a dologra, valószínű túl sok mindent kevertem így kérem akinek van tippe segítsen.
    Egyszerűen megfogalmazva a problémám a következő:
    Miért van az, hogy VGA kábellel csatlakoztatva (egy DVI átalakítón keresztül) a monitorhoz a bios alatt betölt a monitorra a kép, majd mikor betölt a win felhasználóválasztó a képet nem adja tovább.
    Vagyis win7 alatt sötét képernyő, esetleg a win háttér és a rendszer fut, de se ikonok se egér korzor se semmi. win8 alatt ugyanez csak ott a win8 kék sémája jelenik meg ugyanígy.
    Ha cserélem a kábelcsatlakozást mondjuk DP kábelre (displayport) akkor pont fordítva, a bios alatt nem kapcsol be a monitor, de ha betölt a win7 vagy 8 felhasználóválasztója minden fut normálisan tovább.

    Pár dolog ami ezzel kapcsolatos.
    Hosszú leállítás során a probléma nem jelentkezik vagyis csak rövid határidővel való újraindítás/indítás alatt produkálja. (mondjuk ha este leállítom és reggel bekapcsolom akkor nem jelentkezik a hiba)
    A probléma egy rendszerlefagyás után keletkezett.
    Próbáltam másik monitorral is ugyanez a helyzet, míg másik VGA alatt nem jelentkezett a probléma.

Új hozzászólás Aktív témák