Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siege5

    aktív tag

    Sziasztok!

    Sajnos beleütköztem egy olyan problémába amiben kérném tapasztaltabb emberek segítségét.
    Nem olyan régen vettem egy gépet (kb november végefelé), tehát minden alkatrésze új.
    Eleinte sokat crachelt a rendszer dual memóriák használatakor.
    Majd volt egy crash miután az addig monitor-VGA között használt DVI port kábelt cserélnem kellett DP port kábelre mivel játékok alatt erősen vibrált a kép.
    A DP (displayport) kábel használata után rendben volt minden.
    Közben a 2 db memóriát singleben használva a crashelés is elmúlt kb úgy hete stabil volt a rendszer.
    Most viszont ismét fagyott egyet és érdekes dolgot produkált.
    DVi kábel használatakor a UEFI BIOS töltése közben van kép a monitoron majd mikor betölt a windows (bármelyik SSD-n lévőn akár win7-win8) csak egy fekete háttér, win8 esetén a beállított séma szerinti kék háttér fogad, közben a win működik csak nem látok képet.
    Viszont ha a DP kábelt használom aZ UEFI BIOS alatti töltés közben nem kapcsol be a monitor, majd csak már akkor, ha bedob a windowsok jelszóbeírójára. Onnantól viszont működik.
    Próbáltam másik monitorral, ott ugyanez a helyzet, és emiatt kezdek erősen VGA problémára gondolni, és talán a dual memóriák is ezért nem mennek dualként.
    Esetleg mielőtt visszaküldöm a karit, szeretném kikérni a tanácsotokat, hátha csak elállítódott valami amire nem gondolnék.
    Segítségeket előre is köszönöm.

    VGA- ASUS GTX780-OC a többi alkatrészem, amennyiben fontos az adataim között szerepel.
    A VGA mindig a legfrissebb driverrel üzemel, és nincs húzva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák