Hirdetés

Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz suttyoka #24246 üzenetére

    Most nem tiszta számomra, hogy cseréltél-e tápot. Mert ebből a hsz.-edből nem derül ki.
    Azért javasoltam, hogy cseréld ki, mert ez a megmagyarázhatatlan ki-bekapcsolás, amiről írtál, táphibára utalhat, és a Codegeneknél jellemzőek a hasonló jellegű hibák.
    A gép többi alkatrészének kifejezetten nem tesz jót a feszültség-ingadozás.
    A telepítő egyébként normálisan lefutott? (Ugye nem buherált XP CD-ről van szó?)

    (#24240) rii: USB-s HDD-ről nem próbálkoztam még, de így elsőre nem hinném, hogy azzal is működne. Legalábbis nem tudok róla, de ki tudja.
    Tippre csak pendrive-ról megy, de majd valaki megmondja a frankót, aki már így is tesztelte.

    (#24252) TheChos3nOne: Lehet, hogy nem pontosan értem, mire gondolsz, de miért ne lehetne ez RAM-hiba??
    Attól még, mert hibás az egyik (vagy mindkettő) RAM-modul, attól még elindul a gép, és egy darabig nem is (feltétlenül) érzékelsz semmit a hibából, de ha hibás területre ér, akkor simán kivághat.
    Nálam már volt hibás RAM-modul, és ment a gépem egy darabig, aztán kékhalál, vagy megmagyarázhatatlan jellegű fagyás, és Memtest után derült ki egyértelműen, hogy RAM-hibáról van szó.
    Elég jó tesztprogi, boot-módban kell használni.
    Miért ne érne meg egy próbát? :F

    Sk8erPeter

Aktív témák