Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Márton111 #5396 üzenetére

    Nem tisztem védelmembe venni ezt a makita körfűrészasztalt de én a következőképpen látom a helyzetet:

    két lehetőség van:
    1. a kézi körfűrészt beépíted egy asztalba (ha jól értettem, nálad is ez a helyzet)
    2. veszel egy körfűrészasztalt (vagy építesz)

    Az első is járható út, én is használtam a kézi körfűrészemet(Makita) így. Macera volt ki-beszerelni, beállítani, és még nagyobb macera vele pontosan dolgozni. Ezért aztán beláttam, hogy egy körfűrészasztal nélkülözhetetlen asztalosszerszám, még talán hobbi szinten is.

    A második verziónál három fő kategóriát tudok elképzelni:

    1. 30-40.000Ft körüli barkács gépek préselt lemezből vékony alu profilból (Einhell, Kinzo, Güde, Herkules, CMI, Ferm, Parkside és társaik)

    2. 150-200.000Ft (erősebb alu asztal, vagyis az első kategória profibb kivitelben: ide tartozik az említett Makita, a kék BOSCH GTS 10 stb.. A DeWalt, Festool is ide tartozna, de az áruk alapján már "verik" a következő kategória alját-közepét

    3. 300.000Ft-tól - ...A fixnek tekinthető, öntöttvas asztalú gépek. A legolcsóbbak a [Holzmann/Bernardo] kategóriájú kínaiak és aztán a drágább Felder formatizáló körfűrészasztalok és társaik, bár ezek között az olcsóbbak alumíniumból vannak, ami a megfelelő méretezéssel kellően szilárd, de én azért nem nagyon kedvelem.. a jó géptest szürkeöntvényből készül.

    Ki-ki döntse el, mire van szüksége.

  • Thom!

    veterán

    Bosch GTS 10 ez 230K, de nincs hozzá kocsi, amúgy szimpibb a makitánál
    [link]

    Makita MLT 100 videó [link]

    Metaboról nem is beszélek az ára miatt..

    A másik dolog h van uni-maxos körfűrész is 195000+áfa [link]

    Nekem a makita elég volna ár/érték arányban, de ha nem lesz pontos :(

  • ferkoboy

    aktív tag

    válasz thyeby #10832 üzenetére

    Részemről annyit - ha még nem megyek az agyatokra -, hogy 30-40mm-nél nagyobb dolgokat előreláthatóan csak az esetek 5 %-ban kellene maximum vágnom, így a vágásmagasság nem szempont.

    A Proxxonnal kezdtem, hiszen főként kisebb dolgok pontos vágásához kerestem valamit. Ezért a 3-4kW-os motorteljesítmény nem szükséges.
    Ha lassaban vágok el egy deszkát fél perccel, az nem gond nekem.
    ( Csupán csak nem szeretnék egy ipari hulladékot venni. )

    Bosch PTS 10 használt

    vagy esetleg:
    Külföldről GTS 10

    Tudom, hogy a döntést nekem kell meghoznom, de nem egyszerű.

    Itt (MLT 100) a Customer Review-ben van egy negatív vélemény róla.

    By Colin Massey on 30th May 2011
    I bought this saw thinking Makita had a good reputation and I own several Makita tools which I like a lot. The finish on the table welds and bends is so poor that adjustinng the guide along the front is impossible. If I had used it a lot and noticed this earlier I would have taken it back for a refund. As it is I have had it over a year and now feel stuck with it. If you are going to buy one get it out of the box and have a long hard examination of all the welds and squareness of the edges.

    A többi vélemény vagy semleges, vagy pozitív.

    [ Szerkesztve ]

    Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

  • thyeby

    őstag

    válasz ferkoboy #10833 üzenetére

    Nem mégy az agyunkra, épp ezért van a fórum, hogy végére lehessen járni dilemmáknak.

    A használt PTS 10 az a verzió, hogy olcsó és kipróbálhatod, elég-e Neked ez a pontosság. (Elég gyenge az a pontosság.) Ha megfelel, nyertél, ha nem felel meg, ennyiért el tudod adni. (Látod, az új gépen mennyit lehet bukni?) És akkor már lesz tapasztalatod, viszonyítási alapod. Jobban fogod tudni, hogy milyen ne legyen egy konstrukció, vagy hogy milyen legyen. Mi asztalosok sokan végigjártuk ezt a szamárlétrát, míg megérkeztünk oda, hogy már tudtuk, mi kell nekünk.

    A GTS 10 így kép alapján elég bizalomgerjesztő, de én csak akkor merek véleményt mondani róla, ha legalább alaposan megbabráltam a boltban egy kiállított példányt. Ahhoz túl drága, hogy bele merjek szaladni egy ilyen megvásárlásába, mert ha nem jön be, akkor elég nagy bukás árán lehet másik gépre váltani.

    Az angolt annyira nem vágom, hogy érteném, mi a negatív kritika, pedig engem is kúvájul érdekelne.

    Egy dolog felől megnyugtatlak: Az általad említett gépek közül egyik sem ipari hulladék. Olyat a tecsóban lehet venni, és húszezer magyar királyi koronából általában még vissza is adnak.

    Hezitádat értem. Amikor az ember fia száz felett ruház be, akkor szeretné legjobban eltalálni, ráadásul elsőre, hogy mi is a neki való gép. Egy dolgot azért ne veszíts el szem elől: 100-150 ezer forintért az ember még komoly kompromisszumokra kényszerül. Ne is várjunk ettől a kategóriától annyit, mint egy precíziós táblafelosztótól. Ott az ár ezeknek a gépeknek az ötszörösétől indul még használtan is.

    Eszembe jutott mégvalami.
    Amikor az ember el akar adni egy gépet, akkor látszódik meg igazán az ár/érték arány. Egy igazán jó gép tartja az árát. Ám amelyik jó állapotban féláron van hirdetve, az újkorában sem volt jó, csupán dupla drága volt. Egy Festo, egy Felder öt- tíz éves ipari használat után éri az új árának a felét. A ződbosch már az utcasarkon eléri ezt a figyelemreméltó amortizációt.

    Több fa van, mint asztalos!

  • ferkoboy

    aktív tag

    válasz thyeby #10846 üzenetére

    A teljesítménnyel / vágás-magassággal nincs gondom, de a max. 200mm-es fűrészlap-átmérő nem jelenti azt, hogy nem egy átlag méret, és drágább rá jóval a lap?

    Amúgy 170e-ért én talán inkább az angliai kék-Bosch GTS 10-et venném.

    Azért 170-től többet sehogy sem szánnék rá, az is erősen meggondolandusz.
    Nem akarok lapszabászatot nyitni.

    A 100-110e is nagyon max.-ként szerepelt az elképzelésemben.

    Köszi a segítséget!

    Üdv: Ferkó

    Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

  • antallaci

    csendes tag

    Üdv újra jedi mesterek! Ha jól látom már csak a BARKÁCS CSAJ (Ullmann Mónika) hiányzik erről a fórumról.
    Na jó,csak viccelek!
    Janos1985 nekem van egy bosch pts 10 körfűrészem.2 éve gyűröm ipari szinten,és very good.Pontos,kellően masszív,kisipari szint.Beugró kategória szerintem.Hátránya az talán hogy a tolóasztala műanyag görgőkön fut.De lehet hogy a GTS 10 XC PROFFESIONAL fém görgője jó hozzá,nem tudom.Pár ezer ft-ért ki lehet cserélni,ha kompatibilis.Nekem 2 éve bírja a műanyag,szerintem az nem rossz.

    [ Szerkesztve ]

  • antallaci

    csendes tag

    válasz wrox #17385 üzenetére

    Azzal kezdtem.De ennek jobban tetszik a színe,és cuki rajta a tolóasztal.Mint már korábban írtam nem érzem magam hülye gyereknek.Ez nem ipari gép,van a bosch-nak 3 kilóért ugyanilyenje.Én nem a szarra akarom rábeszélni az embert,én sem a szarral dolgozok.Janos 100 körül akar gépet,hát itt van.Mondhatnám neki hogy vegye meg a gts xc professionalt,ahogy egyesek tennék,mert biztos jobb,de lenne értelme 200-al többet kiadni érte?
    Ez a bosch még így is nagyon messze van az itt fórumozók szintjétől.
    Az einhell nem volt rossz kezdésnek,de szerintem ez a bosch ennyivel többet ér.Szerintem janos ne vegyen szart,de lehet jót is venni viszonylag olcsón.Olyan sok 100 ezer egy jó asztali fűrészért,mikor egy lamellázó is annyiba kerül?Mi itt a probléma?

    [ Szerkesztve ]

  • Holdember

    csendes tag

    válasz thyeby #18763 üzenetére

    Szélezni: GKS 85 G plusz 6 méter vezetősín? 200.000 alatt van az ára és pontosan dolgozik. A merülő kényelmesebb megoldás, de 85mm vágásmélyéggel csak sima van. Tudom, a fogaskerekek. Vajon a 200.000 alatti "hordozható" asztali gépekben nem fogaskerekes az áttétel? Metabo TS 250, DW 745, GTS 10J.
    Pts 10 (zöld bosch) -ban tudom, hogy fogaskerekes. A metabot nem tudom, a többi fogaskerekes biza.

    Maradnak a "lábas" felépítésű gépek, pl. a Güde amit te is használsz.

    Másik kérdés, hogy milyen minőségű a fogaskerék és a kenés? Nincsenek illúzióim. :) Sajnos amennyit használom, nem romlanak el soha. (kevés a munkám, tanulmányaim miatt nem is keresek, csak azt vállalom ami megtalál és tetszik. :)) Bár dolgozhatnék már! Nem bánnák meg az ügyfelek az tuti, mert TOP minőséget kapnának rabszolgamunkáért. Éljen magyarország. Én még az elején vagyok, tele energiával, lelkesedéssel, tettvággyal, bizonyításvággyal. Minden munkámat a magaménak érzem és eszerint a lejobbat adom, ami (szerény vagyok amúgy) tudom, hogy a piacon is ritka-magas minőséget képvisel. Szart semmi értelme csinálni, arra ott vannak az állami beruházások.
    Szép estét!

  • Pydew

    csendes tag

    Sziasztok!

    Láttam korábban már volt téma de szeretném kikérni a véleményeteket, tapasztalatotokat, asztali körfűrész terén.
    A végzettségem asztalos. Többnyire bútorlapokkal dolgozom, de néha tömör fával is szoktam. Unokabátyámnál tudok felder körfűrészen dolgozni, de sajnos nem mindig tudok hozzá eljutni, így itthonra is szeretnék beszerezni egy gépet, de még nem döntöttem el, milyen kellene, mi lenne a jó. Jelenleg van egy güde tk 2400am, de nem vagyok annyira megelégedve a géppel. Sokat kellett állítanom rajta, hogy valamennyire pontos legyen, de így is 2 tizedmm-ert csal. Két colos keményfához meg gyenge, pedig néha azt szeretnék vágni.
    Három csoportba szedtem a körfűrészeket, ár alapján.

    150.000ft-ig:

    Makita MLT100 1500w.
    Jót és rosszat is hallottam már róla. Árban király, de nemtudom mennyire vágná a keményfát.

    Einhell Rt-cc 315 u 2200w
    Az einhell márkáról megoszlanak a vélemények. Alapból nekem van pár cuccom ami einhell és megvagyok velük elégedve, de erről a piros einhell körfűrészről nemtudok semmit. a 2200w az nagyon csábító, meg az is, hogy a tolóasztal a penge mellett megy el, de még sehol sem láttam írást róla, hogy mennyire jó vagy rossz a gép. Inkább csak a márkát fikázták.

    Bosch Pts 10 1400w
    Kis barkácsgépnek néz ki, gondolom az is, de külföldi oldalakon sokan használják. Az 1400w olyan kicsinek tűnik, fenyőhöz talán ideális. Kemény fát lehet vele vágni?

    Bosch Pps7s 1400w
    Erről a gépről szinte semmit sem lehet tudni. Az 1400w a kicsi. Vagy nem?

    Aeg Ts250k 1800w
    Erről a gépről azt olvastam, hogy sehol sincs kiállítva, hogy meglehessen nézni. Esetleg erről van valakinek valami tapasztalata?

    Zipper Zi-fks 250 2200w
    Igazából ez kilóg a sorból, mert csak 65ezer ft-be kerül, Van tolóasztala és 2200w. Viszont sehol egy leírás, sehol egy tapasztalat. Pedig nem tűnik rossznak, árához képest meg tényleg nem.

    Bernardo Ts250Pd 1800w
    Semmit sem írnak róla, de nem tűnik rossznak az 1800w miatt.

    150.000-200.000ftig:

    Bosch GTS 10J
    Kék ipari bosch, a vezetővonalzója nagyon tetszik, 1800w, nem tűnik rossznak, csak keményfához jó-e?

    Metabo TS 250
    2000w-os, lehet róla jót és rosszat is hallani.

    Dewalt Dw745
    A Dewalt név jól hangzik, de az 1700w a 2000-hez képest olyan kevésnek tűnik. Kevés élménybeszámolót lehet olvasni róla.

    Zipper ZI-Fks315
    Ugyanúgy zipper de a drágábbik. 2000w-os, tolóasztallal ellátva.

    200.000-300.000ft-ig:

    Metabo Ts 254
    2000w

    Bosch Gts 10 xc
    Megközelítőleg ugyanaz mint a 10j csak 100ezerrel drágább. Ennyit viszont azért nem ér a tolóasztal. Vagy lehet mást is tudni róla?

    Makita 2704
    Az árához képest én keveslem az 1650w-ot.

    Bernardo PKS 250F
    Ez már nem egy hordozható gép, de helyem van, viszont az 1500w elég kicsinek tűnik.

    Ezeket a gépeket nézegettem, van nektek ezekről tapasztalatotok? Pár évig szeretném azért használni, amint úgy lesz pénzem egy hammer c3 31et (asszem ez a száma) szeretnék venni, de addig is dolgozni szeretnék. Ha valaki részletesen letudná írni ezekről a gépekről a tapasztalatát, azt megköszönném.

  • serfozotibi

    csendes tag

    Sziasztok Kollegák!
    Sokat olvasgattam a fórumot, de sajnos nem találtam semmi kézzel fogható tapasztalatot a Bosch Gts 10 xc hordozható körfűrésszel kapcsolatban. Tegnap volt alkalmam kipróbálni a zöld verzióját, a Pts 10-et, de az finoman szólva, olyan számomra mint egy játékfűrész. Azonban a gts-ről csak jót olvasok külföldi berkekben. Valamit kell vennem, és jópár modell szóba jött már, legelőször a Dewalt dw745, de ez a Bosch modell jóval kompaktabb, átgondoltabbnak tűnik számomra, még a Makita Mlt100-tól is. Tudom az ára kicsit húzós, de az nem fontos annyira. A lényeg hogy hordozható legyen, és ehhez képest sokoldalú. A Festool Kapex-et is azért választottam mert szerintem nincs sokoldalúbb gérvágó. Szóval ha valaki használ ilyen Gts 10 xc-t, szívesen fogadnám a tapasztalatát.
    Köszi szépen

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz thyeby #31392 üzenetére

    Az a helyzet, hogy mindamellett hogy a Kapex jó gép, sokmindenben igazat adok neked. Én is azt látom, hogy nem ártana mellé egy sima egyszerű gérvágó, amit egyrészről csak felkapok és viszek, másrészről pedig nem állítható rajta semmi, csak "bólogat", de azt profin teszi. Mint pl a 702-es. :) Ezek ellenére viszont, én sokszor hasznát veszem a Kapexnek, szerintem elég sokoldalú. Egy lámpát tényleg épitek bele, mert sokszor fejlámpában kell vágnom vele, ha olyan a környezet... :DD

    Nah de, ha már itt vagy, neked mi a véleményed a Bosch GTS 10 XC-ről? Külföldi oldalakon azt olvastam hogy nem kotyog a tolóasztala, és elég precizen össze van rakva ellentétben a zöld változatával. Szerintem maradok annál.

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz serfozotibi #31394 üzenetére

    Ismétlem, nagyon jó gép a Kapex.

    A világításról:

    1 - Én nem szállok ki külső területre, a gépeb jól behatárolt kisebb területen mozog a műhelyben. Amióta fölé szereltem a plafonra egy 2x11W-os neon armatúrát, abszolút jól látok dolgozni vele - akár a tizedeket is érzékelem, pedig szemüveg nélkül lassan már a putzámat se látom.

    2 - Flexi csövű lámpák ide épp nem igazán ideálisak szerintem, bár megoldható azzal is korrektül.

    3 - Van viszont egy javaslatom: Vedd fel a kapcsolatot Barival. Ha együtt megtervezitek a Kapexra a világítást, ő szolid áron kivitelezi Neked jóféle ledsorokkal, amit egyedi elrendezésben ültet nyák-ra. Nekem az oszlopos fúróra épített egy fénykört, és a Makita szalagfűrészre elég extrém helyre egy másik mátrix panelt. Mindkettő el lett találva, bár utóbbit még azóta sem volt időm a helyére integrálni.

    Szerintem a Kék Bosch gérvágók nagyon korrektek. (A zöldekről nem szeretek nyilatkozni.)

    Személyes véleményem, hogy a gérvágók királya a DeWalt. Nem minden gépjük sikerült igazán jól (a 707-est például két perc babra után teljesen elvetettem (rossz rálátás a munkadarabra, és túlságosan erős rugóerő) - persze ez az árán is erőteljesen érződik), de általánosságban igaz, hogy sok igazán pontos és sokoldalú modelljük van. Nem vagyok DeWalt fan, van, amit ők is nagyon elcsesztek.

    A Bosch GTS 10 XC ütőereje az én szememben a jó Bosch szervízháttér. Többnyire gyorsak, és szinte minden alkatrész hamar itt van, ráadásul szolidabb áron, mint a Makita, vagy a DeWalt. Habár egy eltalált gérvágóval az ember fia jó esetben évtizedekre el is felejtheti a szervizt.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz thyeby #31396 üzenetére

    A Bosch GTS 10 XC-nél én nem gérvágóra gondolok hanem hordozható cirkulára. Vagyis gondolom hogy az nem gérvágó. Arra lenne nagyon szükségem, egy stabil, ámde mobil asztali körfűrészre.

    Köszi a tanácsot a beépitett világitással kapcsolatban, de szerintem nem fog menni mert én Dániában lakom. Itt dolgozom, itt vannak a gépeim. :)

    Amúgy én Dewalt fan vagyok, dee sajnos ilyen kategóriájú asztali cirkulájuk egyszerűen nincs, max a Dw745, de az azért nem ennyire profi szerintem. Illetve van valami DW744 azt hiszem, de azon sincs tolósín, ráadásul a Bosch géptől kb 200ezerrel többe kerül. :Y

  • thyeby

    őstag

    válasz serfozotibi #31397 üzenetére

    Bocsi, ezt benéztem. Összekevertem a GCM 10-el.

    Nos, személyes tapasztalatom nincs vele. Megbíznék benne, meg merném venni - de ezzel mindenki másképp van, hogy hol az a pont ahonnan kockázatot vállal.
    Pillanatnyilag Makita MLT 100-am van. Amire vettem, arra teljesen megfelel, de nem bíztatok senkit, hogy ilyet vegyen. Ebben az árkategóriában talán a Metebó TS 250-eség ajánlom még a figyelmedbe, tapasztalataim szerint az a Makitánál egy nagyon hosszú lépéssel jobb.
    Tolósínt én a GTS 10-esen se látok. Már ha egyre gondolunk. Mert én tolószánra értem, de lehet, hogy Te meg a bemart két horonyra.

    Mdk01 be tud számolni a DeWalt körfűrészéről. Régóta gyilkolja, elégedett vele. Ráadásul az léptékkel könnyebben hordozható, mint a GTS 10 - szerintem. Csak jó drága.

    Több fa van, mint asztalos!

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz thyeby #31399 üzenetére

    Van rajta tolószán, mert ez GTS 10 XC, a sima 10esen valóban csak bemart sín van. Ezért lenne ez a választás, mert tolósines, de ugyanakkor hordozható, úgy van kitalálva. A Metabo-t is néztem, az lenne a másik tippem ha a Boschban mégis találnék hibát, de az a tolószán tetszik hogy ottvan. Az MLT100 is tolósines de azt annyira kiszélesíti a tolósin hogy szerintem azt nehezen lehet felemelni, ellenben ezen a Bosch-on közvetlen a korong mellett fut a sin, vagyis jó közel hozzá. Nekem nagyon profinak tűnik, még lehet hogy olyan guruló állványt is kérek hozzá, nagyon jól ki van találva. ;)

    Itt van a bemutatója:
    https://www.youtube.com/watch?v=DF_Ko_iwMhU

  • thyeby

    őstag

    válasz serfozotibi #31401 üzenetére

    Az MLT 100-hoz is kínálnak guruló, összecsukható állványt. Ilyen nélkül egyik gépet sem könnyű kocsiba tenni, mert mindnek megvan a súlya. És élőben, pláne kánikulában nyögni kell a megemeléséhez kicsikét. Kiszálláskor még elmegy, legfeljebb kiszívja az ember zsírját a tényleges munka elől. Hanem majd hazavonuláskor, halálfáradtan, esetleg sötétben betenni a kocsiba úgy, hogy ne is sérüljön, hát az néha egy kishalál.

    Az MLT 100 legfőbb negatívumai:

    Vékonyabb lap, vékonyabb hasítóék. Emiatt aztán a 3,2 széles lap nem is megy bele.
    Barival nem tudtuk kalibrálni. Ha belőttük a 90°-ot, nem lett jó a 45°.
    A hasítóék nem tűnik el a süllyesztőben, annak mindig ki kell állnia.
    A steller csak egy pontos rögzül.
    Tolószán szorulós, kotyogós, és nincs is jól szintben.

    A GTS videója elég meggyőző.
    Egy dolog nem tetszik benne. Az egyik fogantyú a kihúzható asztalon van. Vajon hogyan fogja viselni a sín a gyakori emelgetést? A gurulós állvány a jobb választás, ráadásul, ha azzal mozgatod, nem is kell a fogantyúhoz érned szállításokkor, telepítésekkor.

    Több fa van, mint asztalos!

  • serfozotibi

    csendes tag

    Nem indítok szabászatot, csak sokszor kell vágnom bútorlapot, ezért akarom megvenni most ezt a Bosch GTS 10 XC asztali cirkulát. Igaz hogy van egy festool merülőm, és nagyon jó vele vágni. Egy gondom van, ha kisebb darabokat kell vágni, vagy mondjuk egy 10 centis csikból levenni egy centit, nah azt merülővel nem igazán lehet. Nem áll meg a sín az anyagon, ha mellé raksz valami anyagot hogy a sín felfeküdjön, akkor sem tudod a sínt a rögzíteni a ténylegesen vágandó darabra. Áhh szóval... Ez nekem egy rés a pajzson. :)
    Azt mondom, nagyobb anyagokat jobb a merülővel elvágni, mert ugye lenn a földön csak rárakom a sínt és mehet, persze egy-két lécet tenni kell a bútorlap alá, de akkor semm kell emelgetni, meg forogni a nagyobbacska munkadarabbal. Viszont ha kisebb darabokból kell még kisebbet csinálni vagy ilyesmi, arra egyértelműen jobb az asztali cirkula. E kettőnek a keresztezése a lapszabász, de arra helyem sincs, meg mindannyian tudjuk hogy az elég nagy befektetés. Persze itt egy normális méretű szabászgépről beszélek, aminek táblaméretű tolószánja van stb, mert kisebbeket tényleg párszázezerért lehet venni. :)

    Igen, az elővágó tényleg rosszul van beállítva sokszor. Az is tény hogy a mart élnél nincs szebb, de az egy picit macerás szerintem. Vagy mondjuk asztalba süllyesztett maróval, az úgy járható út, élmarásnál egyébként is egyszerűbb az anyagot mozgatni, mintsem a gépet. :)

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz arvaiz69 #31620 üzenetére

    Szia!
    Ez egy Bosch GTS 10 XC asztali körfűrész. Sok-sok informálódás után esett rá a választásom. Mindezidáig nem bántam meg, pontosakat tudok vágni vele, és - amennyiben nem spórolok a fűrészlapon - szép is a vágásképe. Erős a motor ( ha jól emlékszem 2200 W), elegendő a fordulata, a tolószán is szépen csúszik. Nem utolsó sorban hordozható is, bár inkább két emberes, de összecsukva nem foglal túl nagy helyet, az állványa meg tényleg minimálisra hajtogatható. Persze az ára nem épp kedvező, de valamit valamiért...

    Itt egy videó róla, amiből minden kiderül: https://www.youtube.com/watch?v=DF_Ko_iwMhU

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz mdk01 #32571 üzenetére

    Igen, tudom. Nem is az a lényeg számomra hogy Freud legyen az a lap, csak annyira bevált a Bosch Gts 10 XC gèpem, hogy úgy gondoltam érdemes egy komolyabb lapot is venni hozzá. Egyébként bútorlapot szabok vele, ezért én egy negatív holker élű korongra gondoltam.

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz thyeby #32695 üzenetére

    Olvasgattam itt az irományodat, erről a "mölötöszázról". :C
    Őszintén szólva, megértelek. Abszolút megértelek, mert én is hasonlókat gondolok arról a gépről, noha, amikor anno a boltban megláttam, én is majdnem elcsábultam, mert - ahogy mondtad is - gyönyörű a gép, de számomra ennyi volt. Amint kicsit "megfogdostam" már nem éreztem, hogy valami különlegeset tudna nyújtani. Igaz, hogy majdnem fele annyiba kerül mint amit végül vettem , de szerintem nem véletlen az árkülönbség. Itt akkor rá is térnék, a Gts 10 Xc-re, nekem eddig jóformán semmi gondom vele, az asztal anyagát tekintve mást választanék, de a szán ha nem is a legszebben csúszik, de derékszögben vág. A méretskála pontos, valamint lapvastagsághoz állítható, és onnantól, mindig tartja a kívánt méretet. A stellere kétponton kapaszkodik, bár van egy kis kotyogása, hiszen különben nem tudnám csúsztatni, de ettől még tökéletes a párhuzamvágás. A lap döntésekor is állítható a skálázás, akkor egyszer beállítottam a 45 fokot, azóta az el nem mozdult. Az asztaltoldás is nagyon hasznos, a hasítóéket imádom, mert szerszám nélkül letolható vagy felhúzható, így a lap teljes lesüllyesztésekor, az is eltűnik. Az inzert szintezőcsavarokkal van ellátva, így tökéletesen síkban áll. Az elszívás is kielégítő, bár a porszívóm nem egy erőmű, szóval ha visszamarad némi por, azt annak a számlájára írnám.
    Összességében, azt kell mondjam, hogy ez egy jó vétel volt. Ha egész nap vágni kellene vele akkor valószínűleg vennék én is legalább egy Hammert, mert arra azok a gépek valók, de itt most egy jobb barkácsgépről beszélünk, ráadásul helyem sincs annyi, arról nem is beszélve, hogy ezt akkor is megtartanám, mert el tudom vinni magammal, és nagyon jó társam volt már nemegyszer, kiszállásos munkáknál.

    [ Szerkesztve ]

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz thyeby #32749 üzenetére

    Már megint egyet kell értsek veled Mester. Ha valaki hobbista szinten barkácsol, annak a fent említett fűrész (szerintem) tökéletes lesz. Már egy jó lappal is mérföldekkel meg lehet toldani a képességeit. Aztán meg, lehet hozzá további asztaltoldást csinálni pl, mint én annak idején az orosz csodacirkula és gyalugép kombómhoz. :K
    Emlékszem, az a szerkezet olyan kezdetleges volt, hogy egy napon nem lehetett említeni egy mai, akár 40-50 ezer Ft-os géppel, mégis sok mindent megoldottam vele, igaz nem csapozásokat, sokkal inkább szabást.

    Egyébként csapozásról jut eszembe, hogy mivel mostanában egyre több ollós csapos munkám van, elgondolkodtam egy szalagfűrész beszerzésén, mert a míg a csapos részt simán megoldom gérvágóval, a csaprés már bonyolultabb megfelelő eszköz nélkül. Azonban csak arra a kis asztali szalagfűrészre gondoltam, de fogalmam sincs hogy megmerjem-e venni ezt.... Amikor cirkula vásárlás előtt álltam, először ilyen piros Einhellt néztem ki magamnak, de mivel adott időben nem tudták teljesíteni a rendelést készlethiány miatt, így lemondtam róla. Szerencsére, mert utána kezdtem el nézelődni, hogy bizony rengeteg különbség van két gép között, végül megvettem a Gts 10 Xc-t, amit azóta sem bánok. Igaz, az ára az korántsem az Einhell kategóriája. De! Vajon szalagfűrészekben is ekkora különbség van? Csak azért bizonytalanodtam el, mert megláttam ezt, ami ugyanaz a méret, és talán mondhatom hogy kategória is, mégis 3szor annyi az ára. :F

  • thyeby

    őstag

    válasz gordonfreemN #33632 üzenetére

    Jómagam nem bízok meg ebben. A belépőszint valahol ennek a kék testvére.
    Van egy Makita MLT 100-am. Az is száz sebből vérzik. A matabó TS 250-et már nem forgalmazzák, pedig kategóriájában azt tartottam legjobbnak. Pillanatnyilag a GTS 10 XC tűnik egy jó belépőszintnek, de az igen drága. A DeWalt kínál még egy pici gépet, de arról nem merek nyilatkozni, mert sosem láttam.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz Zerdal #33730 üzenetére

    Igen ez az, GTS 10 XC. Annyi, hogy én Dániában élek, és itt vettem kinn. Épp ezért az ára nem volt oly magas, olyan 200ezer Ft-ban megállt átszámítva, míg Magyarországon, ahogy thyeby is linkelte, 300ezer körül mocorognak ezek a tipusok.
    A Dewalt DW745 is egy jó gépnek mondható, és én elég nagy fan vagyok a márkát illetően úgyhogy amikor el kellett gondolkodnom asztali körfűrészen, első körön ezt a 745öst akartam venni, még rá nem találtam a Bosch-ra. Egy ideig gondolkodtam, és alkalmam volt megnézni élőben a Dewaltot, ami rendben is volt, de videók alapján tudtam, hogy a Bosch több mindent tud. Csakhogy én először a zöld változaton gondolkodtam, de szerencsére egy németországi Bauhausban, élőben szemügyre vehettem, és ekkor rájöttem, hogy noha funkcionalitást tekintve tényleg felszereltebb, de az olyan mint egy játékfűrész. Elnézést, ha valakinek olyan van, de tényleg csak meg kellett "fogdosni" egy kicsit, és a csalódás nem maradt el. Ezek után egy-egy tesztvideót megnézve jöttem rá, hogy a kék testvére merőben más, de persze a vételáruk sem hasonló csengésű. Valamit valamiért.... ;)
    A Dewaltról még annyit, hogy van nekik egy modelljük, amit én még csak amerikai oldalakon láttam, és inkább tudni sem akarom mennyibe kerül, de azért kipróbálnám, mi több, el is gondolkodnék egy ilyenen, bár szerintem az ára kifutna egy kis Hammer, vagy akár egy használt Felder masinát is. Na, azokat ne is hasonlítsuk ide. :DD

    Egyébként, nekem nem volt annyira rossz benyomásom a zöld Boschról, mert évek óta használok egy szalagcsiszolót, amit eleve használtan vettem, és eddig csak szénkefét kellett benne cserélni. Ebből arra következtetek, hogy ez a gép még nem a fogyasztói társadalomban készült. Tudom, hogy a márka zöld gépei azok barkács címszóval kerülnek piacra, de szerintem az tényleg nagyon barkács amit ma kinálnak ezzel a színnel. :F

  • dr.ac

    csendes tag

    Sziasztok! Pár napja volt szó a Bosch GTS 10 XC asztali körfűrészről.

    Nálunk most éppen 280.000 HUF a legkedvezőbb ajánlat (Zákány, állvánnyal):

    A németeknél és a románoknál 240-250 ezer körül érhető el általában (állvány nélkül): http://www.idealo.de

    Ez a román webshop viszont most akciósan 3199 RON-ért adja, ami kb. 220.000 forint átszámítva:
    http://www.sculeprime.ro/produs/gts-10-xc?utm_source=compari&utm_medium=link&utm_campaign=gts-10-xc

    Nem szállítanak Magyarországra, de a megjelölt székhely és átvételi pont az ártándi határátkelő után 10 percre van, a tulaj is magyar.
    Persze így az árra rájön még az utazás költsége, de ez Kelet-Magyarországról max. 5-10 ezer HUF.

    És ha valakinek szüksége van a legtöbb helyen 40.000-ért vesztegetett állványra, akkor német ebay-en 15.000...:
    http://www.ebay.de/itm/BOSCH-Untergestell-GTA-6000

    [ Szerkesztve ]

  • Drebil

    csendes tag

    válasz thyeby #33790 üzenetére

    Venni akarok egy kisméretű asztali körfűrészt. Ha az árat nem tekintjük mérvadónak, akkor Bosch GTS 10 XC vagy Festool CMS TS55 az ajánlott?

  • thyeby

    őstag

    válasz Drebil #33792 üzenetére

    Hú, erre jó nehéz válaszolni.
    Jómagam a GTS 10 XC-t venném meg, mert nem sikerült elvonatkoztatnom az ártól. Bizonyára a Festool ezzel az alkotásával is hozza a formáját, és nemigen enged komoly teret elégedetlenkedésnek - és én az árat soha meg sem mertem nézni. Vélem, hogy egy Hammer árával lehet versenyben. És a tudását sem stíroltam soha végig. Így látatlanban talán az lehet az igazi ereje, hogy nagyon mobilis, könnyű gép, vihetjük magunkkal külső munkákra. Persze az, hogy könnyű, esetekben lehet komolyabb hátrány is.

    Több fa van, mint asztalos!

  • aszamóca

    aktív tag

    válasz serfozotibi #33796 üzenetére

    Jól gondolod. A kommutátoros motort azért alkalmazzák, mert kisebb a térfogatuk, és emellett nagyobb nyomatékkal rendelkeznek az aszinkron motoroknál. Egy segédfázisos aszinkron motort egy fázisról üzemeltetve pl. a három fázishoz képest az indítónyomaték 25%, míg az üzemi 75% körül alakul.
    Ezen előnyök mellett a hátrányai a szénkefék-kommutátor súrlódásából adódó kopás, ill. a zajosság.
    Az GTS-10XC ráadásul fogaskerék-áttételt is tartalmaz, ami tovább növeli a zajt, ill. a szervizigényt.

    Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

  • thyeby

    őstag

    válasz Drebil #33855 üzenetére

    Ha másért nem, már csak azért is a Bosch-t választanám, mert arról itt a Tibi jó tapasztalata, meg rajta a tolószám, meg olcsóbb is, meg plusz, hogy a GTS 10 XC még nem kifutó modell. Meg hozzá egy rossz asszociáció: A Makita MLT 100-am sok sebből vérzik. Igaz, ez nem az MLT 100-as, de ha ugyanazt a döntő mechanikát tették bele (mert szemre nagyon egy dizájnra hajaz), akkor ezen se 90°, se 45° ugyanúgy nem lesz nagyobb oktánszámú modding nélkül. No, meg kifutó modellként én túlárazottnak ítélem. Kifutó modell magyarra lefordítva azt jelenti, hogy hamarosan nem lesz alkatrész hozzá.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Drebil #35484 üzenetére

    Huhh!

    Ha van lapszabász géped, akkor inkább felejtsd el ezt a lidis csudát. Körülbelül olyan érzésed lesz egy lapszabász után ezzel vágni, mint ha egy Fiskars kés után fakanállal akarnád a szalámit szép vékonyra szeletelni.
    Hogy olyan gépet szerezz kicsiben, ami a lapszabász pontosságát és élményét nyújtja, hú, félmillióból még nem jössz ki. De talán a kék Bosch GTS 10 XC háromszázért már meg fog felelni. Innen indulnak azok az asztali körfűrészek, amikre elmondható, hogy nem pénzkidobás.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • aszamóca

    aktív tag

    válasz boncogo #37004 üzenetére

    Szögvágások nem kellően pontosak. A fejjel lefelé működő gép tömege, elhúzza az egyébként is nehézkesen beállítható szögből a fűrészt. Nem ilyen használatra lett tervezve. Van aki ezt felfedezve, fakerettel rögzíti még pluszban, Csak akkor oda a szögvágás funkció.
    Egy MLT 100-ast vettem egyszer szemügyre egy boltban, de a lötyögések, illesztési pontatlanságok, rögtön szemet szúrtak. Sajnos kis hazánkban, és annak környékén nincs igazán jó kis gép. Értem ez alatt, hogy szürke-öntvényasztalos, masszív felépítésű, nem 0.75-ös lemezből hajtogatott, agyonmerevített vázú, álca stellermegoldású lötyögős valamit akarnának rásózni az emberekre.
    Sajna amcsi gépekhez, amik ilyesfajta robusztusabb felépítéssel rendelkeznek, idehaza nem lehet hozzájutni.
    Nem láttam még élőben a 300 ezres GTS 10 XC, ami idehaza a csúcs ebben a kategóriában, de egyszer szívesen megnézném, hogy az milyen felépítésű.
    Nem is olvastam gyakorlati tapasztalattal rendelkező tulajtól véleményt róla.

    [ Szerkesztve ]

    Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz aszamóca #37006 üzenetére

    Kedves aszamóca!
    Nekem GTS 10 XC-m van kb két éve. Azt hiszem ilyen távlatból már joggal mondhatok róla tapasztalatokat. Az a helyzet, hogy nagyon elégedett vagyok vele, pontos a stellere, masszív az asztala, erős a motorja. Egy dolog van ami kicsit zavar, hogy ez a motor nem indukciós hanem szénkefés, és emiatt olyan hangja van mint 10 ETA porszívónak. Ez persze csak megszokás és jó fülvédő kérdése, de nem értem hogy egy ilyen drága és minőséginek mondható gépbe miért nem lehet egy halk indukciós motort tenni.... :(
    Amikor meghozta a futár akkor simán azt gondoltam hogy majd benyomom a gombját és csak szépen susog, mint egy lapszabász, aminél ugye szinte csak a fűrészlap hangját lehet hallani ahogy a levegőt harapja. Hát ennél épp nem hallható a fűrészlap, mert a motor elnyomja. :D
    Nah, ettől függetlenül, tényleg nem lehet rámondani hogy nem ér pénzt, mert minden funkció beváltotta az elképzeléseimet, nekem nem sok helyem van, ezért ha szükséges, csak összecsukom az állványát és felállítom a fal mellé. Készítettem rá kereket is, mert olykor előfordul hogy vinnem kell magammal, ahol nagy segítséget nyújt a gördülékenység.
    Ha van valami kérdésed, vagy szeretnél képet valamely részéről, csak szólj, állok rendelkezésedre. :K

  • talla

    csendes újonc

    válasz serfozotibi #37120 üzenetére

    szia egy kicsit hosszabb leírást tudnál a GTS10 XC-ről mondani?pontosság megbízhatóság,robosztusság stb. az az igazság hogy egy ilyen gépen gondolkozom. olvastam mások fújnak a boschra, meg mittudomén ennyi pénzért ne vegyél ilyen szart dumákat írnak-- nekem más a véleményem, eddig csak ipari bosh gépeim vannak,meg vagyok velük elégedve szerintem hoznak egy bizonyos standard minőséget akinek ez nem tetszik nézzen körül a hilti gépeinél és árainál.
    most érkezik egy makita lb1200f szalagfűrész(fórum vélemyények olvasása hozta ezt az eredményt nem dewalt és a többi), nincs 380-as áram nálam, sőt a műhely is a szabadég alatt , nem gondolkodok 380-as áramon egyenlőre még később sem de ez változhat, ha lapszabász kell azt levágatom cégeknél.
    néha körülnéztem a használtpiacon és kb elborzadva láttam milyen gépeket akarnak elsózni az emberek 400-500 ezer forintokért, ha megvennék egy ilyen elcseszerintett nem karbantartott gépet azt nem tudom megjavítani nem vagyok géplakatos/villanyszerelő. későbben szeretnék egy valamire való kombinált vagy vastagoló gyalut ebből vmi régebbi fajtát ami masszív de a 40 éves gépek is drágák a z internetes keresésnél(szerintem) újon meg egyáltalán nem gondolkozom.
    a makita mlt 100-asról le lettem beszélve ennek a fórumnak a hatására, hiszen drága hulladékot minek vegyek, lehet azt a szintet a güde einhell is hozná.
    bosch pts 10 100ezer forintos ára szimpatikus.
    egy biztos veszek még pár gépet csak azért hogy legyen, abból lehet vmit kezdeni , nem vállalkozáson gondolkozom ,saját otthon belsőmet szeetném sajátkezűleg alakítani. érettségi után mentem asztalosnak dolgoztam benne pár évet , bátran mondhtatom hogy nem vagyok mestere a szakmának, vannak dolgok amikhez nem tudok hozzászólni, de vannak olyan dolgok is amiket meg tudok csinálni amin egy 40 éve szakmában dolgozó szaki nyökögne--művészibb munkák. dolgoztam profi nagy gépeken, robland, scm stb eszem ágában sincs ilyenekre belefektetni nagyon drágák és mivel én egyenlőre nem ipar szerűen csinálnám minek vegyek ilyeneket soha nem hozná vissza az árát- tehát durva luxus lenne -pedig tudnék ilyen gépet venni, ahogy mondtam saját otthon belsőt szeretnék kialakítani saját terv és igény szerint.
    nálam nem fürödtek be a bosch gépek, a szakmában nagyjából megtanultam mi mire való, egy kis bosch felsőmaró nem arra való hogy mindennap parkettaszegőlécet marjunk vele 10 órában, oda kell a rendes asztali maró annak lehet tolni bármeddig az nem áll le. valali a metabo meitmóóó vastagolóját szidta szerintem az még mindig nem az igazi ipari kategória ahogy a bosch ipari sem az-- ezek arra valók hogy bizonyos mennyiséget néha kigyalulgat vele az ember esetleg a helyszínen 1 2-őt pontosabban a gyártás részt a nagygépekre kell(ene) hagyni, persze nincs ideális műhely és a pénztárcánk sem az.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Soká #37133 üzenetére

    nos néha ránéztem én is a bosch gts 10 x -re és nem vágyakoztam rá habár egyértelmű a minőségi ugrás a pst10 és a gts 10x között, mindig olyan 350 400ezer FT körül láttam ez túlárazott ennyiért maradhat álom, de most 240 ezer FT és ezért sdzeretném mert ennyi pénzt viszont ér, ha ezt összevetem a makita mlt100-al akkor inkább gts 10 x 240 ért mint mlt 100 140 ért. nyilván mi kispénzű embereknek is vannak vágyaink elvárásaink és szeretnénk a semmiből top minőséget vagy a lehető legjobbat kiválasztani mert nincs második esélyünk és nem hibázhatunk, ha egyszer rossz gépet veszünk meg akkor egy ideig jó ideig nincs lehetőség kicsrélni, még anyit tennék hozzá a gépösszehasonlítgatásokhoz ,hogy én is olvasgatom ezeket és hatással van is rám, nyilván szeretnénk a legkisebb pénzért derékszöget és párhuzamost kapni ezért olvasom mások tapasztalatait is, de egy kicsit az az érzésem hogy a fórumozók a kis 100 200 300 e Ft körüli gépeket már egy 3 milliós formatizáló körfűrész teljesítmény/pontosság elvárásaihoz igazítják,persze a az eklvárható határokon belül én is legjobbat legpontosabbat szeretném. de egyszer mondjuk kíváncsi lennák arra hogy ha vki egy pst 10 et vagy mlt 100 at összekombinálna egy Incra vonalzóval meg egy jó fűrészlappal akkor hova tenné ezt a tuningolt gépet a gts 10 xc és a dewalt körfűrészekkel összehasonlítva.

  • talla

    csendes újonc

    válasz exlepra #37168 üzenetére

    én is most rendeltem meg a http://www.zakanyszerszamhaz.hu/ ról 231.990 Ft-ért a Bosch gts 10 xc gépet, a makita lb1200f szalagfűrész pedig már megérkezett de még nem veszem át majd csak hétfő vagy kedden.
    közben arra gondoltam hogy egyszer talán össze röffenhetne vhol egy kis csapat akiket a szakma érdekel, esetleg ki akarnák próbálni egymás gépeit ezzel is segítve a gépvásárlást tapaszatalat átadást. persze nem egyszerű mert mindenki az ország másik szegletében él. én gy-m-s megyei vagyok.

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz Drebil #37219 üzenetére

    Nagyon jó a Bostitch. Nekem Dewalt fejnélküli szegezőm van, de az is Bostitch belülről. ...mivel szinte mindenem Dewalt, így szegezőből is azt akartam. Ezen a weboldalon vettem amely egyébként Bostitch márkakereskedő, minden szögező, kapcsozó és hasonló eszközzel képben vannak. Még vevőjük leszek a jövőben is. :K

    Apropó? Valakinek megjött már a GTS 10 XC gép? Kíváncsi vagyok a véleményekre..... a rosszra is! :B

    [ Szerkesztve ]

  • exlepra

    tag

    Sziasztok,

    Lapok a GTS 10 XC-hez

    Fa keresztvágásra:

    21LU2B 0700 FR körfűrész D:250x3,2x30 Z=60 SS 15 510 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

    21LP40M025 FR Pro körfűrész D:250x2,8x30 z:60 10 720 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

    21LU2C 1200 FR körfűrész D:250x3,2x30 Z=80 SS 19 250 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

    Fa hosszvágásra:

    21LU1C 0100 FR körfűrész D:250x3,2x30 Z=22 10 950 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

    21LP20M025 FR Pro körfűrész D:250x2,8x30 z:24 8 040 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

    Bútorlapra elővágó nélkül:

    21LU3F 0200 FR körfűrész D:250x3,2x30 Z=80 SS 19 520 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

    21LU3A 0200 FR körfűrész D:250x3,2x30 Z=80 SS 18 790 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

    Ha valaki neten keresgél még egyéb lapokat: 254mm ez ugye 10" így akár USA/UK is szóba jöhet, de akkor lehet valamilyen illesztőgyűrű kell. Még nem szedem le a lapot de a 10" lapokat általában 5/8" tengelyre rakját (ez is kb stimmel, pontosan nem mértem de kb 1,58 volt a csavarnál a GTS tengelye.

    [ Szerkesztve ]

  • aszamóca

    aktív tag

    válasz bim #37663 üzenetére

    Engem is óvtak itt ettől, és én is legyintettem rá.
    "-Majd az enyém más lesz, mert egy jó masszív, erős gépet építek az asztal alá." (GKS 85 G )
    Megépítettem, és majd minden amit előre mondtak itt ellene, igaznak bizonyult.
    A legrosszabb benne, hogy nehézkesen állítható a vágásmagasság, dőlésszög, a fejjel lefelé üzem miatt a 90°-ból elhúz a gép. (1-2 fokot simán ) Csak valami kalodás megfogással lehet stabillá tenni, de akkor oda az állíthatóság. (ezt pár YT-videón láthatóan meg is tették)
    A YT-os videók nagyon frankónak, egyszerűnek mutatják a dolgot, de a valóság azért más.
    Végül, csak kellett vennem egy GTS 10 XC-t.
    Saját tapasztalatom alapján, még egyszer már nem tenném az asztal alá a kézi körfűrészt.
    Tényleg nem erre való.
    Kényszermegoldásként esetleg rövid távon elmegy, de messze van a precizitástól, és a használhatósága, kényelmi faktora meg a béka...

    Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz python1 #37700 üzenetére

    Szia! Itt pár kollega nemrég vett Bosch Gts 10 XC-t, nekem kb 2 éve van meg, semmi bajom vele. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem lapszabászgép, nem kell tőle csodát várni. Ha valaki azt szeretne, tegyen hozzá egy-két százezret, és lehet venni, ott vannak a bernardok pl.... De én azért vettem ezt, mert nekem helyszínen is kell néha, és urambocsánat, nem targoncával járok dolgozni, szóval egy nagyobb gépet nem bírok elvinni. Egy ilyen összvér megoldást választottam, műhelygép is, de hordozható ha muszáj. Mostanság kétszázpár ezerért adják, annyit főleg megér. Én a Dewaltokat nézegettem annak idején, és tetszik is a DW745, de gondolom mindenki látja hogy a Bosch többet tud. Bár egy kicsit nagyobb és nehezebb is... :))

  • Soká

    senior tag

    válasz pali923 #37722 üzenetére

    Ami a Holzmann, Bernardo gépeket illeti: én itt tudtam megnézni egy nagyobbacska gérvágót, ami izgatta a fantáziámat. Ez volt legközelebb Budapesthez. Van egy nagy hangár, kiállított gépekkel. A fickó rendes volt, megmutatta, beindítottuk. Az más kérdés, hogy megijedtem, olyan k. hangos volt. Az is lehet, hogy tér akusztikája volt olyan, végül inkább vettem egy kisebb Metabót.

    A gépek megtekinthetősége tényleg macerás. Azon például méltatlankodtam egyszer a Bosch illetékesének, hogy a kék gépeiknek egyszerűen nincs egyetlen bemutatóterme sem. Még boltot sem tudott mondani, ahová érdemes elmenni. Végül a Fetis-ben találtam kiállított Bosch GTS 10-est és Metabo TS250-t és a kettő egymás mellett megnyugtatott arról, hogy a Metabo nem is rossz. Ráadásul kifogtam a Bosch árának feléért...

  • talla

    csendes újonc

    válasz pbujna #38058 üzenetére

    nem értek a gépek rendberakásához:( se a normális beállításához. egyébként már párszor gondoltam rá hogy vmi fórumtársakkal innen vagy az index hobbiasztalosról összeállni és mittudomén gépeket nézegetni.
    úgy értem aki mondjuk páran eljönnének hozzám a megbízhatóbbak akiknek szintén van már gépparkjuk , de mivel nem láttak élőben egy egy gépet de gondolkodóba estek a vásárláson ezért mondjuk nálam megnézhetnek egyet kettőt- persze munka közben , nem csak nézegetni hanem akkorra valami értelmeset is csinálni velük, nem szórakozási nap ez hanem méregetés megcsinálás stb. pl milyen élőben a bosch gcm 12 gérvágóm, a makita lbf 1200f szalagfűrészem, a bosch gts 10 xc kiskörfűrészem. csrébe meg beállítanak nekem pár dolgot rajta, vagy elhozzák az ő dewalt metabo cuccaikat 1 napra és mehet az összehasonlítgatás élőben anyaggal dolgozva.
    félreértés ne essen NEM ingyen munkaerőt keresek, mert amit össze akarok állítani az egyedül is meglesz, csak aki nézegetni akar mérethelyességet ,élőben tapizni állítgatni gépet, fűrészelni vele, belekukkantani hogy hol van műanyag hol van fém, és csak élőben munka közben lehet megnézni hogy mi merre hány óra hogyan teljesít élőben a gép, nemcsak a reklámdumát olvasni meg neten nézegetni vagy a kirakatot bámulva vagy megérinthetni a szaküzletbe de bekapcsolni már nem lehet.
    (OFF TOPIC: ránéztem a profilodra nekem is 6870es video kártyám van:) már vagy 4 5 éves de még mindig nagyon jó).

  • thyeby

    őstag

    válasz trialboj #40047 üzenetére

    Tipikus kérdés, a barkácsolók teljesen életszerű dilemmáját tükrözi.

    Nehéz korrektül megválaszolni.

    Magam is barkácsolóként kezdtem. Egy gagyi szovjet barkácsgéppel. Már akkor úgy éreztem, hogy szintet léptem, amikor beépítettem magamnak asztal alá egy ződbosch kézi körfűrészt. Mert jelentősen felkönnyült a vágás, mi több csupán rajtam múlt, hogy mennyire pontos végeredménnyel.
    Két baj volt ezzel is. Rögtön az első, hogy a gép fogaskereke nem bírta (elég) sokáig. A második pedig, hogy sokkal több idő ment el az örökös beállítgatásokra, mint amennyi idő maga a fűrészelés volt. Ezért is vágytam olyan asztalra, ahol kurblival állítom a lap magasságát, és csak odacsúsztatom gyorsan a stellert, ahol szükségem van rá.
    És itt kezdődtek az igazi galibák. Mert kurvagyorsan belehetett állítani mindent, de sajnos egyúttal kurvául megbízhatatlanul is. Sokkal pontosabban tudtam dolgozni, amíg kínlódtam az asztalos szorítókkal a steller jó rögzítésén, mert bár idegesítően babrás volt, de mindig épp annyira pontos, mint amennyit pillanatnyilag igényeltem.
    Szemre olyan kívánatosak ezek a barkács asztali körfűrészek. De első körben is kotyognak, lötyögnek, munka közben elllítódnak - magyarul rém pontatlanok, és akkor még az elégséges kraftról nem szóltam semmit.

    És itt jön az, amit kérdeztél:

    "de vajon eléggé precíz, hogy egyáltalán számításba jöhessen?"

    Baromira szubjektív dolog ez. Mert mihez képest eléggé precíz?

    Másik tipikus, a napokban nem először előforduló kérdésed, hogy az asztali körfűrész az alapja-e az egész barkácsolásnak?
    Nem, nem alapja. Semmi semminek. Mindennek az alapja az elszántságod, valamint az inspirációd mértéke. Ráadásul ez ingyen van, csak ugye, ez vagy van, vagy nincs. Vagy elég, vagy nem. De ha van is, és elég is, onnantól nem kérdés, hogy milyen gép az alapja a munkáknak. Mindig épp olyan gépre van szükséged akkor, amit jelez a szűkölésed, és megenged a pénztárcád. És előbb utóbb el is jutsz oda, hogy azt érezd, ennyi már elég.
    Kérdés ugye, hogy mennyiből, hanyadik gép vásárlása árán jutsz el odáig? És nagyon jogos kérdés ez.
    Miből érezhetem én azt, hogy linkelt gép téged ki fog elégíteni? Van-e értelme ebben az árkategóriában arról beszélni, hogy ár/érték arány, meg elég precíz, amikor egymillió forint feletti márkás körfűrészasztalról még mindig nem lehet elmondani, hogy vérprofi, mert homemade tuning kraftra szorul, hogy meglegyen a teljesség érzése?
    Megnyugtatlak: Nem tudok 300 ezer forint alatt olyan tablesaw-ról, ami nem igényel soksok tuningot, ha a pontosság van épp fókuszban. És háromszázezerért még mindig csak egy olyan belépőszintű gép érhető el, ami a Te igényeidet vélhetően már tuningok nélkül is kielégítené. És vigyázat, nagy különbségeket olvastam a GTS 10 XC, valamint a GTS 10 J között, noha már messze járunk attól, hogy Einhell a román piacról.
    Ne reménykedj tehát abban, hogy majd az asztalosok megírják, melyik barkácsgép verhetetlen occóért. S hogy neked melyik felel meg, azt egyedül akkor tudod meg, amikor megvetted, és használod egy ideje már. Ha eltaláltad, léphetsz tovább, ha nem, hát nem.

    Több fa van, mint asztalos!

  • serfozotibi

    csendes tag

    Ha már a fűrészlapokról volt szó egy pár mondatban, én is megosztom veletek, hogy a napokban érkezett meg az új lapom. Tudom nem Freud, vagy Dimar, de itt Dániában - ha holkeres fogú lapról beszélünk - most ehhez jutottam hozzá viszonylag egyszerűbben, és igaz hogy a Felder nem saját maga gyártja a fűrészlapjait, azért egy nagyon hitvány valamihez úgyse adná a nevét. Kipróbáltam, nekem nagyon bejön, elővágó nélkül szabok vele laminált lapot, és tudom hogy ennek a fogazásnak hamar kimegy az éle, de nem kell olyan sok bútorlapot szabnom, így nekem megéri. Max veszek mégegyet, és akkor az egyiket mindig el lehet küldeni élezni. Egyébként - páran már biztosan tudják - egy GTS 10 XC-vel operálok, nekem nagyon bevált ez a gép, mivel a hordozhatóság is szempont volt, szerintem egyik legjobb vétel. :U

  • thyeby

    őstag

    válasz Grizzlu #41465 üzenetére

    Gyűjtögess még a Bosch kék gépjére. Kimagaslik a kategóriából - bár annak is vannak korlátai. Most jelentőset engedtek az árából eddig 300 alatt nem volt elérhető. A sima GTS 10, vagy a J nem jó, csak az XC!

    A táblásított hosszabb anyagokat vidd el a lapszabászatra. Bár van a GTS10 XC-n kocsi, de kicsi a gép a táblákhoz. Mondjuk egy konyhafrontot azért megold.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • Soká

    senior tag

    válasz Grizzlu #41465 üzenetére

    "összezavarodtam. Ami nekem lejött, az az, hogy 200-ig bezárólag mindegy, mi a neve, ugyanaz a szar szinte"

    és

    " kellene nekem egy sima kis asztali körfűrész max 150 körül"

    Ha a két mondatodat egymás mellé teszed, akkor nagyjából megválaszoltad a kérdésed. Ha tényleg max. 150-ed van és újról beszélünk, akkor a Makita MLT100 jöhet szóba. Amit igen sokan vettek, sokan érezték előrelépésnek és sokan is bosszankodtak mert persze nem tökéletes.
    Ha tudsz még mellétenni 80.000-t, akkor megveszed a kék Bosch GTS 10XC-t és az a maga kategóriájában már tudni fogja azt, amit egy 30kilós géptől az ember elvárhat. Vagy ha csak 30-at akkor a GTS 10J-t, de arról kevesebbet tudok.

    Ezeket a kördfűrészeket érdemes beépíteni egy nagyobb asztalba, ha táblákat akarsz vele szabni. Sok példát találsz a youtube-on.

  • Totó07

    újonc

    Sziasztok!

    Többen ajánlottátok a Bosch GTS 10XC asztali körfűrészt, de ugyanebben az árkategóriában mozog a Dewalt 7491. Ez nem ajánlott fűrész? Van valakinek tapasztalata vele, akár pozitív, akár negatív?
    Köszönöm a segítséget!

  • Grizzlu

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég körfűrész-témában ki lettem okosítva, a thyeby által ajánlott Bosch GTS 10 XC nagyon jónak tűnik, amint összejön a pénz, be is ruházok rá.

    Ámde ehhez - és egyéb kiegészítőkhöz, mint gérvágó, csiszológép - kell porelszívó is. Ki mit ajánlana? A felhasználási szintem amolyan intenzív hobbista, szóval hetente biztosan pörögne a motorja olyan 20-30 órát.
    Érdemes lenne mellé ciklonra is beruházni a szűrő kímélését elősegítendő?

    Köszi :)

    MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

  • Grizzlu

    tag

    Sziasztok!

    Vettem egy Bosch GTS 10 XC körfűrészt. A szóba jöhető körfűrészlapok miatt érdeklődnék. A kezelési útmutató a következőket tartja betartandó szabálynak:

    Fűrészlap átmérő mm: 254
    Fűrészlap magvastagság mm: 1,8
    min. fogvastagság/fogterpesztés mm: 2,6
    Furatátmérő mm: 30

    Kettő lapot szeretnék, egyet hossz-, egyet pedig keresztvágásokra, fontos a finom vágáskép. Gagyi nem jöhet szóba, de azért abszolút csúcsminőség sem kell nekem, mint hobbistának. Mit ajánlotok, mire figyeljek? Nincs márkabecsípődésem. Nagyobb magvastagságú darabot még véletlenül sem szabad felfogatni?

    Köszönöm!

    MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

Új hozzászólás Aktív témák