Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talla

    csendes újonc

    válasz serfozotibi #36516 üzenetére

    ez a domino sem csoda, ha van pénzed és szeretnéd akkor vedd meg ha nincs de szeretnél ezzeél dolgozni akkor : http://blog.naver.com/nicechin9/60210487003

    szerintem a legerősebb kötési forma : 1 csapolás,fecskefark stb, 2 domino, 3 lamello és tipli.

    mit szeretnél építeni és mennyit?

    egyetlenegy bútort sem láttam szétesni mert lamellózva volt, mellesleg vannak fém lamellók is.

    a dominonak csak ott látom az előnyét ahol fa keretes szerkezeteket építesz sehol máshol.,de a nagyon pontos összejeleölés itt is kell gondolom

    a tipli hátránya: nagyon pontosan kell dolgoznod vele mind a jelölésnél, mint a fúrásnál, hellóka forgácslap éle fúrás szabadkézzel nagyon pontosan, nem fog menni, vagy kellenek tipli jelölő vastüskék a ha mondjuk a bútor éléről akarsz a tetejére jelölni.http://profibarkacs.hu/Wolfcraft-Tiplijelolo-pont_csapjelolo-8-mm-4-db?gclid=COrvnrS4ldACFfQK0wodbwcGmQ

    lamello: hanem fémeset használsz hanem a "fakekszet" akkor van állítási lehetőséged a bútorlapon hogy mindent szintbetarts,mert a lamellonak van egy hosszanti játéka,míg meg nem kötött a ragasztó.

    amennyiben nem vagy profi asztalos és nem ez a bevételi forrásod akkor bátran tekints el az összes festo terméktől, mert egy hobbi embernek teljesen felesleges beleölni a pénzt abba hogy néha előveszed és akkor hú de pontosan csináltál egy lyukat egy 300 ezer forintos géppel, kutya nem kérdezi meg hogy te mivel raktad össze a bútort lamelloval, tiplivel vagy dominoval ha már ezek közül akármelyiket elfogadhatóan használod akkor már a laikusok aszongyák ez jó asztalos meg nincsenek csavarhelyek. a késztermék látványa ami számít ez az amitől megveszik az emberek, jó e a design, szép e a fényezés. hiába dominózod össze ha nincs félprofi módon fényezve, ezek a dolgok ezek a láthatatlan dolgok amik a szerkezeti stabilitást adják elvileg, de ahogy mondtam egyetlenegy összelamellózott bútort sem láttam széjjelesni, se egy összecsavarozottat sem. amennyiben az összedominózott bútorlap bútorodat víz éri akkor így is úgy is elrohad mindegy mivel fogatták össze.

    ha a tök igényesek klubjában akarod tolni akkor csak vmi fecskefark ami hajszálpontosan van összerakva.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Hunyus #36519 üzenetére

    ahogymondtam ez a pénztárcádon és kedveden múlik, linkeltem neked egy koreai blogról, itt felsőmaróval és másológyűrűvel marja ki a dominot- én ezt választanám a helyedben pláne ha van felsőmaród, akkor utánajárni lerendelni, vagy csináltatni vmi cnc-sel. a néha egy egy ajtó hát oda inkár rendes csapot tennék va vmi beltéri vagy bejárati ajtón gondolkodsz oda kevés a domino, szúnyoghálóhoz tökéletes.
    pillanatra sem akarlak róla lebeszélni ,csak annyit tennék hozzá azért a 300 e ft akár másra is elkölthetnéd, ha nekem az össz büdzsém 300e ft lenne nem ebbe ruháznék bele, de ha az össz büdzsé 10mill ft akkor ok.
    nem ismerem a műheleyed felszereltségét, de néha csinálnék egy ágyat egy ajtót kategóriánál ha esetleg van egy szalagfűrészed ami nem vág jobbra balra azzal gyönyörű pontos csapokat lehet vágni, a csapot levállazod-körfűrésszel, felsőmaróval,asztali maróval hogy szép legyen, a csap lyukat meg kifúrod- hosszlyukfúróval,vagy láncmaró, vagy felsőmaró megvezetve, vagy vésőgép, vagy kivésed.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Mercutio_ #36851 üzenetére

    szervusz bástya!

    Stanley Sliding Wardrobe Door Replacement Top Wheel guide E Track ,te ezt keresed.

    ezen is böngéssz kicsit: http://www.ebay.com/sch/sis.html?_nkw=Stanley+Acme+sliding+wardrobe+door+spare+parts+Wheels+Runners+Guides+17+4264Y

    többek között kérdezd meg a magyar stanley beépített szekrényeseket, hogyér aggyák a szerelvényeket, nem tudom várostól tulajtól függhet mennyire köcsögök. lehet valahol egyből adják meg szívesen látnak , máshol meg azt mondják hogy ooo hát mi izé ilyet nem adunk ám el kiskereskedelmbe mer mi csak ahho aggyuk amit mink mogunk ípíttünk be hréééccáezerér. de sebaj ez a magyar akkor meg ott az ebay,amazon és a többi.

    sok sikert nem egy nagy kaland kicsrélni ezeket a cuccokat, a helyük már amúgy is ki van marva, te arról győzödj meg hogy kb ugyanazt vagy vmi utángyártott típust szerezzz be és akkor kicsavar beacsavar és kész, csavart nem kell megtépni mert szétmegy akkor a forgácslapban a menet, esetleg 1 mérettel vastagabb csavart tehetsz bele. ezek az ajtók horror áron mentek(40 ezer per ajtó LOL) a stanley vasalat miatt, és van velük gond probléma, én amondó vagyok nem éri meg az árát.

  • talla

    csendes újonc

    gondolkodom egy Makita LBF 1200F szalagfűrész megvételén .
    több oldalt néztem miért van ez a nagy árkülönbség? 188.000Ft-413.900Ft?
    https://szerszamaneten.hu/makita_lb1200?gclid=CIXPwNe289ACFdAy0wod4KwPCQ 413.900Ft LOL?
    árgépen 189.000Ft http://www.argep.hu/trend/MAKI/Makita-lb1200f-szalagfueresz.html
    van valami különbség vagy csak lehúzás?

  • talla

    csendes újonc

    válasz bim #36943 üzenetére

    1:hát izémizé ha végignézted vóna akkor tunnád hogy HASZNÁLTAK gépeket.
    2: ez Japán , lesz e ott burkolóanyag a papír/faházban?
    3: a fazon cipő nélkül guggol a lépcsőn ne barmolja össze a munkáját, lehet ez elvárás ott a többi szakembertől is esetleg kifizettetik vele.

  • talla

    csendes újonc

    válasz epmd #37045 üzenetére

    szia látom egy amerikai oldalt a grizzly.com-ot linkelted. elmondanám a tapasztalatomat amerikai vásárlással kapcsolatban amit érdemes figyelembe venni: hát akkor kezdjük, vannak amerikaában olcsón is jó dolgok és drágán is meg vannak szar dolgok is,tudom ezzel nem sokat mondtam de sokan oda járnak át laptopot venni féláron a garanciát egyebeket elpostázzák haza az amerikai elektromos kábellel együtt a laptoptáskával pedig felszállnak a repülőre, ez mondjuk annak jó aki amúgy is menne amerikába így kerülik el vámoltatással járó procedúrát. nos rendeltem nem egy dolgot amerikából, ha az Eu-n kívülről rendelsz mint magánszemély vagy cég akkor egy bizonyos összeg felett (nem tudom most fejből kb 45 75 dollár) az áru vámköteles. mit is értünk ezalatt? ha a magyar postánál szeretnéd elvámoltatni akkor ,hmm feladtad a leckét magadnak, mert ha nem lépsz időben akkor a kifizetett árudat visszaküldi a posta a feladónak, kb van 5 napod hogy elindítsd a vámolást, ekkor persze még semmilyen "számokat" nem tudsz amit ki kéne töltened a vámoláshoz szükséges papíron, ezeket a posta akkor közli veled ha érdeklődsz majd ismét elküldöd ezeket a nyomtatványokat, jó ha van otthon -nyomtató, scanner ,számítógép. ezután a posta hajlandó foglalkozni veled és nem küldi vissza az árut, nekem legutóbb 3 hétig parkoltatták az árut magyarországon mert hogy az ilyen meg olyan papírok kellenek a nav-nak. száz szónak is egy a vége. vámköltség+a postáztatással egybeszámolt összeg 27%-a mint áfa meg még mittudomén mit ki kell még csengetni. ha egy dls ghl akármelyik csomagküldő/szállító cég hozza az árut ők mindent elintéznek a vámon nem neked kell futkározni telefonálgatni kérdés menyivel drágább a szállítás estleg 3szor annyi?
    TLDR: amerikai vásárlás: szállítási idő/ár cégtől függően, 27% áfa kifizetése (áru plusz szállítatás 27%-a), vámilleték kifizetése, vám kifizetése- járulékos költségekkel számolni kell. döntsd el magadban egy kis kalkulációval hogy ez a plusz költség/szarakodás/szórakozás/bürokrácia veled megéri e vagy sem,vagy van e olyan más termék amivel ezt kiválthatod.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Soká #37072 üzenetére

    szia , nem akarok belefolyni ebbe a vitába magyarázkodásba amiről épp beszélgettek.
    "Egyfelől mert a bútorlap nem kéziszerszámokhoz való, másfelől jobb, egészségesebb fával bíbelődni."
    nem szőrszálhasogatni vagyok itt, úgy érzem nincs arról átfogó tanulmány az iparnak pedig nem érdeke hogy pontosan felfedje az asztalos munkamennyire kártékony tud lenni ( a baleseteket nem beleszámítva).
    nagyon sok kártékony elemnek van kitéve az asztalos akkor is ha tud róla akkor is ha nem. zajártalom,porártalom,vegyszerek,oldószerek gőzei, lakkok festékek párolgása, allergén vagy rákkeltő agresszív fafajok, rákkeltő formaldehid stb stb és ezek nincsenek benne a tankönyvben, és a legtöbb asztalosnál nincs ideális munkakörnyezet, nincs vízfüggöny a lakkozásnál stb stb.
    Lakkozás- bemész a fényezőhöz elvagy ott egy 5 percet és úgy jössz ki mint aki be van lőve a fazon 40 körüli egy foga sincs a haja hullik , nem vagyok orvos de ez a fényezéstől van mert egész nap abban a fényező teremben van.
    Formaldehid- az ipar szinte mindenhol használja, a forgácslapban is kb 10 év alatt párolog ki a bútorlapból a szobában elfogadható szintre, van egyes faipari ragasztókban is, hőprés melletti műgyanta ragasztókban aki ezt szagolja nap mint nap hát nem egy életbiztosítás, ha megkérdezel egy hazug lobbista orvost az talán még azt is mondja hogy ez kifejezetten egészséges.
    porártalom- szilikózis,orrpolip stb
    agresszív faporok - tölgy akác és még ki tudja melyik más fafajok rékkeltőek a vele dolgozó munkásra és erősen allergének.
    nem akarok ebbe belemerülni, olvasgattam ezekről valamennyit és még ki tudja mi mindent hagytam ki ebből.
    rezgésártalom,fűtetlen műhely,sok álldigálás nem bejelentve vagy minimálra bejelentve, állandó ide oda utazgatással (mit fogsz enni és emnnyiért és hol),
    mondjukazt hogy fa szebb és tartósabb cserébe dolgozoll agresszív fafajokkal és azokat lakkozni kell, a forgácslappal meg ott a tartós formaldehid kibocsátás, igaz vannak akik "bio" bútorokat készítenek és nem lakkozzák a bútort hanem méhviaszal kezelik nem olyan tartós mint a műanyag lakkok nem vízálló de természetes.
    a munkavédelmi könyvek csak a balesetforásokról szólnak, vagy a majdnem balesetekről, arról nem ami még tanulmány szinten van, vagy ami hosszú távon fog kikészíteni.
    a szakmát egy az egyben megutálhatod aszerint hogy melyik magyar vállakozónál dolgoztál, a jó nevűeknél is csak a bemutatóterem tiptop meg a vállakozó terepjárója a munkakörülmények ,biztonság,bejelentés mind csak elcsalandó dolgok, előre bejelentve kijön a munkavédelmi ember a vállakozó már tudja jó ismerősként üdvözli majd megkérdezi elfogad e egy kávét és bemennek "beszélgetni" egyet az irodába mindenki mosolyog jókedvű melós kap egy papírt hogy majd ezt meg ezt meg ezt kellene javítani mert veszélyforrás lehet de a gyalugép kapcsolója fél év múlva is lóg a munkavédelmis pedig mindent rendben talált papíron szóban szólt a főnök úrnak a boríték meg a zsebbe ficcan.
    én egyenlőre csak magamnak akarok dolgozni mármint az asztalos munka részét ami otthonra kell/kellhet mert ha megvan egy kisebb géppark akkor eléggé elfogadható áron (alapanyagár plusz saját munka) lehet szép dolgokat varázsolni amit nem szívesen fizetnék ki szakembernek, és kérdés hogy a szakember jobban megcsinálja e mint az otthoni lelkes barkácsoló. nem egy gány munkát láttam vállalkozótól és nem egy szép igényes munkát láttam hobbistától akinek volt ideje eltüttyögni szépen megcsinálgatni a dolgait.
    a kártékonyságot leszámítva nekem jelenleg az akác a kedvenc fám (olyan sokat nem dolgozok vele) tetszik az anyaga a színe tartóssága- de kell hozzá jó szerszám.

  • talla

    csendes újonc

    válasz serfozotibi #37120 üzenetére

    szia egy kicsit hosszabb leírást tudnál a GTS10 XC-ről mondani?pontosság megbízhatóság,robosztusság stb. az az igazság hogy egy ilyen gépen gondolkozom. olvastam mások fújnak a boschra, meg mittudomén ennyi pénzért ne vegyél ilyen szart dumákat írnak-- nekem más a véleményem, eddig csak ipari bosh gépeim vannak,meg vagyok velük elégedve szerintem hoznak egy bizonyos standard minőséget akinek ez nem tetszik nézzen körül a hilti gépeinél és árainál.
    most érkezik egy makita lb1200f szalagfűrész(fórum vélemyények olvasása hozta ezt az eredményt nem dewalt és a többi), nincs 380-as áram nálam, sőt a műhely is a szabadég alatt , nem gondolkodok 380-as áramon egyenlőre még később sem de ez változhat, ha lapszabász kell azt levágatom cégeknél.
    néha körülnéztem a használtpiacon és kb elborzadva láttam milyen gépeket akarnak elsózni az emberek 400-500 ezer forintokért, ha megvennék egy ilyen elcseszerintett nem karbantartott gépet azt nem tudom megjavítani nem vagyok géplakatos/villanyszerelő. későbben szeretnék egy valamire való kombinált vagy vastagoló gyalut ebből vmi régebbi fajtát ami masszív de a 40 éves gépek is drágák a z internetes keresésnél(szerintem) újon meg egyáltalán nem gondolkozom.
    a makita mlt 100-asról le lettem beszélve ennek a fórumnak a hatására, hiszen drága hulladékot minek vegyek, lehet azt a szintet a güde einhell is hozná.
    bosch pts 10 100ezer forintos ára szimpatikus.
    egy biztos veszek még pár gépet csak azért hogy legyen, abból lehet vmit kezdeni , nem vállalkozáson gondolkozom ,saját otthon belsőmet szeetném sajátkezűleg alakítani. érettségi után mentem asztalosnak dolgoztam benne pár évet , bátran mondhtatom hogy nem vagyok mestere a szakmának, vannak dolgok amikhez nem tudok hozzászólni, de vannak olyan dolgok is amiket meg tudok csinálni amin egy 40 éve szakmában dolgozó szaki nyökögne--művészibb munkák. dolgoztam profi nagy gépeken, robland, scm stb eszem ágában sincs ilyenekre belefektetni nagyon drágák és mivel én egyenlőre nem ipar szerűen csinálnám minek vegyek ilyeneket soha nem hozná vissza az árát- tehát durva luxus lenne -pedig tudnék ilyen gépet venni, ahogy mondtam saját otthon belsőt szeretnék kialakítani saját terv és igény szerint.
    nálam nem fürödtek be a bosch gépek, a szakmában nagyjából megtanultam mi mire való, egy kis bosch felsőmaró nem arra való hogy mindennap parkettaszegőlécet marjunk vele 10 órában, oda kell a rendes asztali maró annak lehet tolni bármeddig az nem áll le. valali a metabo meitmóóó vastagolóját szidta szerintem az még mindig nem az igazi ipari kategória ahogy a bosch ipari sem az-- ezek arra valók hogy bizonyos mennyiséget néha kigyalulgat vele az ember esetleg a helyszínen 1 2-őt pontosabban a gyártás részt a nagygépekre kell(ene) hagyni, persze nincs ideális műhely és a pénztárcánk sem az.

  • talla

    csendes újonc

    válasz spacer #37125 üzenetére

    köszi a tippet így már én is még erősebben gondolkodok ezen. eddig mindig ilyen 330 350 körül láttam az árát, a 238ezer teljesen reálisnak tűnik.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Soká #37133 üzenetére

    nos néha ránéztem én is a bosch gts 10 x -re és nem vágyakoztam rá habár egyértelmű a minőségi ugrás a pst10 és a gts 10x között, mindig olyan 350 400ezer FT körül láttam ez túlárazott ennyiért maradhat álom, de most 240 ezer FT és ezért sdzeretném mert ennyi pénzt viszont ér, ha ezt összevetem a makita mlt100-al akkor inkább gts 10 x 240 ért mint mlt 100 140 ért. nyilván mi kispénzű embereknek is vannak vágyaink elvárásaink és szeretnénk a semmiből top minőséget vagy a lehető legjobbat kiválasztani mert nincs második esélyünk és nem hibázhatunk, ha egyszer rossz gépet veszünk meg akkor egy ideig jó ideig nincs lehetőség kicsrélni, még anyit tennék hozzá a gépösszehasonlítgatásokhoz ,hogy én is olvasgatom ezeket és hatással van is rám, nyilván szeretnénk a legkisebb pénzért derékszöget és párhuzamost kapni ezért olvasom mások tapasztalatait is, de egy kicsit az az érzésem hogy a fórumozók a kis 100 200 300 e Ft körüli gépeket már egy 3 milliós formatizáló körfűrész teljesítmény/pontosság elvárásaihoz igazítják,persze a az eklvárható határokon belül én is legjobbat legpontosabbat szeretném. de egyszer mondjuk kíváncsi lennák arra hogy ha vki egy pst 10 et vagy mlt 100 at összekombinálna egy Incra vonalzóval meg egy jó fűrészlappal akkor hova tenné ezt a tuningolt gépet a gts 10 xc és a dewalt körfűrészekkel összehasonlítva.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Drebil #37146 üzenetére

    ez a válasz nem pont neked szól hanem az összes asztalosnak aki a számítógépház szekrény asztal építésén gondolkozik. magamról annyit hogy eléggé számítógép fan voltam a játék téren, profi szinten nyomtam , ott éppolyan komolyak az elvárások mint a való életben, vannak nagyon komoly pénzdíjazású versenyek is stb erről hirtelenjében ennyit.
    hogy kapcsolódik is ez az asztalossághoz? úgy hogy édesanyámék vettek vmi számítógépasztalt amit asztalos tervezett , talán vmikor a tanműhelyben jó ötlet is volt de egyáltalán rossz konstrukció....
    miért is rossz, versenyasztalanak totálisan alkalmatlan, olyannak se ideális naponta felnéz a netre.
    1 kihúzható klaviatúra trató: wtf ??!! minek használhatatlan egy amatőr sem játszik kihúzható klaviatúrán használhatatlan és felesleges megoldás, helyette lehet fiók amiben a kacatok elférnek
    2 vannak vmi kockák az asztal jobb és bal felén hogy oda lehet tenni nyomtatót stb, felesleges hadd legyen sík a felület vagy valóban profin átgondolt, a képernyők mérete átlóban folyamatosan nő a két kocka közé már nem fér be a 24 colos monitor.....szintén csak azt tudom mondani aki már előrehaladottabb állapotban van számítógépügyileg annak kell a 24 26 30 col!
    3 kihúzható egértartó: ezzel a legamatőrebb szintig sem jutsz el CS-GO ban vagy wow-ban,rossz helyen van, minek is, használhatatlan olyan felhasználónak aki napi rendszerességgel használja a pc-t.
    4 bedobozolni a számítógépet, na ez szerintem az elkövethető legnyagyobb hiba. főleg egy gamer pc-nél, a gamer pc azt jelenti kb hogy egyénileg lett építve hozzáértéssel a játékos igényei szerint amivel komoly játékokat lehet stabilan futtatni ,magyarán ezek az egyik legdrágább pc-k egy gamer pc 300ezer Ft tól indul monitor billentyű egér minden nélkül, 750w -os 1200w-os táp kell neki attól függően mennyi videokártya megy bele. az enyémbe csak a videokártya került 100 ezer Ft-ba!
    nos egy ilyen gépnek van hőleadása és van benne 6db ventillátor egyedi hűtés a processzornak és ezeknek kell a friss levegő nem szabad bedobozolni őket,különben, túlmelegszik. googlizzátok ki hogy hogyan kell gamer pc-t építeni szinte mindegyik oldal (rosszabb pancserebtől a profiig) azt mondja olyan gépházat vegyél aminek JÓ a szellőzése gondolom a mérnökök kiszámolgatták ezt amit ti nem fogtok(és én sem tudnám), és itt kezdődik a gép építése.
    ezzel a pár gondolattal senkit nem éállt szándékomban cikizni, kifigurázni, nem tudni nem vétek, hanem arra szeretném inspirálni az olvasókat hogy üljön össze egy grafikus haverral egy gamer-el( játékossal) és hallgassa meg mi a célszerű és mi nem az ő szemszögükből, ti nagyon jól tudjátok kik fával és gépekkel dolgoztok mi a célszerű és mi nem egy egy faipari gépnél mi más hogyan kellet lehetett volna.
    hiába szerinted jó az elképzelés egyes tervezési hibák kifejezetten akadályozzák a használót és a gépet, pláne mikor egy gamer 8 10 órát ül a gép előtt, grafikus 8-12 órát. gamernek kell a gyors reakcióidő hogy a fejlövést megtudja csinálni nem lehet egy bútordarab akadályozó tényező az már kizáró ok, versenyen meg egyáltalán elképzelhetetlen. a számítógép és használata egyre népszerűbb ki kell tudni szolgálni ezeket az igényeket az azstalosipar részéről is.
    végezetül mit ajánlanék én egy gamernek vagy egy grafikusnak programozónak nagy gépigényű embernek? llegyen az asztal 1.5 2 m hosszú, sík lappal semmi kocka polc akármi ne legyen a tetején, talán a végén egy 10 cm-es lap hogy pár cucc ne essen le , polcok szellősek és nyitottak ahova a gép megy ismétlem kell a szellőzés, lehet egy pár fiók a kacatoknak, esetlegesen lyukak a kábelvezető összefogó csatorna de ez sem muszály,kihúzható klaviatúra és egértaró kukába mehet. az egér és a billentyű az asztallapon van és a monitor is semmi más.
    én személy szerint logitech g500 és g600 egereket használtam használok ezek akkor 28 35 ezer Ft-ba kerültek, mechanikus billentyűzet megint 30 e Ft- vannak csapatok ahova ez az alapvető elvárás nem pedig a megengedhető luxus , ez kb olyan mint az einhell festool közötti különbség ha egyikkel sem tudsz az nem a gép hibája de ha tudsz akkor kihasználod a minőség előnyét.
    vannak számítógépasztalok a praktikerben, kikában stb egyik rosszab konstrukció mint a másik,valaki megálmodta őket a tervasztalon készített egy költségvetést és megy a termelés, a szülők megveszik mert 12 22 ezer Ft de semmire nem jó úgy istenigazából, aki ezeket megtervezte nem ilyen asztalontervezte meg mint amit kreált....

  • talla

    csendes újonc

    válasz exlepra #37168 üzenetére

    én is most rendeltem meg a http://www.zakanyszerszamhaz.hu/ ról 231.990 Ft-ért a Bosch gts 10 xc gépet, a makita lb1200f szalagfűrész pedig már megérkezett de még nem veszem át majd csak hétfő vagy kedden.
    közben arra gondoltam hogy egyszer talán össze röffenhetne vhol egy kis csapat akiket a szakma érdekel, esetleg ki akarnák próbálni egymás gépeit ezzel is segítve a gépvásárlást tapaszatalat átadást. persze nem egyszerű mert mindenki az ország másik szegletében él. én gy-m-s megyei vagyok.

  • talla

    csendes újonc

    válasz indianjoe23 #37208 üzenetére

    3 elemet építesz, 2 oldalsót és egy sarok elemet.
    a teteje általában "munkalap" szokott lenni ez 5 cm vastag konyhai munkalap amit hosszában kell elvágni vannak különböző szélességűek, vannak hőállóak, van márvány ,kő, igény és pénztárca szerint.
    a konyhák többségére munkalapot tesznek már ennek folyómétere sem olcsó annyi amennyi, azt hiszem a munkalap szélessége általában 55 60 cm tehát a bútor ennél keskenyebb, a sarokba tettél egy 45 fokos szöget így a 3 elemből álló konyha sarokrészének a munkalap szélessége (lusta vagyok matekozni) sokkal több mint 60 cm és ha ehhez a tervhez ragaszkodsz akkor vágatnod kell méter széles munkalapból ha egyáltalán van ilyen a kereskedőnek ott nálatok ha van akkor sokkal drágább annalk folyómétere mint az átlag 60 cm es munkalapnak.
    mi megy a sarokba?
    kifordítható polcok?
    mosogató mert az újságban az volt dizájnos? nekem speciel a nővérem ragaszkodott a kisméretű köralakú mosogatótálcához a sarokba mert azt a lakberendező úgy álmodta meg, hiába a jó tanács jó szándék, ne csináld nincs értelme kényelmetlen , nem férsz hozzá a mosogatnivalóhoz, körülményesebb a becsövezése, meg minek kör alakú mosogató-csak a duplatálcás a jó abban mosogatni is lehet.
    ezeket a kérdéseket te magad is sakkozd le magadban hogy egyéltalán mi lesz ott a sarokban és mi lesz a két szélső elemmel.
    a praktikus az lenne ha a két szélső elemnek lenne egy alsó polca (ez a fenéklemez bútorlapból) és egy esetleg állítható magasságú polc, felül egy fiók.
    középső elem praktikus azaz használható felhasználása: polcos szekrény fiók nélkül vagy azzal de az növeli bonyolultságot, vagy kifordítható fém polcok. egyáltalán nem praktikus sütőt mosogatógépet, mosogatótálcát, hűtőt a sarokba tenni, de ha csak ezért hajlandó fizetni a kedves vevő akkor elfogadjuk persze elmondva a vélemélnyünket, aztán majd szerelgesse azt a jó isten vagy kuka egyből ugyanez a véleményem a bútorba épített hűtőgépekről is, mert ugye minden hűtő folyatja a vizet előbb vagy utóbb a bútorlap meg magábaszívja mint a szivasz felduzzad és elporlad....
    milyen összefogatással? 8mm-es tölgy tipli vagy lamello a bútor kávaszerkezetéhez, tipli a bútortest és tető találkozásához.
    a bútor alja konyhaláb műanyag legyen ami állítható magasságú jobbra vagy balra tekeréssel a padló egyenletlenségei miatt, ez elé egy lepattintható előlap mehet hogy lehessen a bútor alatt porszívózni.
    a munkalapnál nem biztos hogy kell ragaszkodni ahhoz a 45 fokos szöghöz, elég derkszögben összemarni a 60 cm széles munkalapokat van ehhez marósablon, vagy ha nincs marósablon akkor munkalap rés eltakaró fém profilt lehet kapni.
    kihajtható polc: https://www.youtube.com/watch?v=6hD2EUhAN-M

  • talla

    csendes újonc

    válasz exlepra #37212 üzenetére

    még pár gondolat: én kb úgy értelmeztem a kérdésedet hogy nem ez az egyetlen konyhai elem a konyhában (nem tudom miért értelmeztem így) van már hűtőd? van már sütőd ezek hol lesznek?
    hol vannak az elektromos vezetékek? hol vannak a konnektorok milyen távolságra a saroktól? milyen magasságban? a konyha felső és alsó elemei között van e konnektor a konyhai kisgépeknek?
    a konyha felső és alsó elemei között levő konnektor alá nem teszünk mosogatótálcát,mosogatógépet, tűzhelyet stb.
    hol van a lefolyó? hol van a vízcső?
    mert lehet hogy az okj-s tanfolyamot végzett határozott és markáns nő a feng shui kínai harmónia építészetalapelveit figyelembe véve megtervezett valamit de nem kéne a mosogatótálca fölé egy konnektor.....
    vagy ha a vízcső mondjuk a fal közepén van akkor nem 3 méterrel arrébb tenném a mosogatót.
    azt hiszem ha rendes választ szeretnél akkor konkrétabban leírnád pontosan mit szeretnél, mi van még a konyhában van e más bútorelem, van e hűtő sütő vagy ezeket be akarod ebbe az L alakba építnei , a falon hol vannak az elektromos dugaljak, ha máshova kellene akkor bevállalod e a plusz villanyszerelőt aki átköti a dugaljat (1 méterrel arrébb újravési a falat a kábelnek, majd be kell vakolni majd ismét festeni),esetleg a gázcső helyét is meg kell bolygatni a dizájn érdekében, lesz e alsó és felső elem?, hol van a vízcső?
    a munkalap összemarására van pár bevált módszer amit használnak(ez a marósablon,fémprofil és a szélesebb munkalapból formára vágás), amit te odaírtál az nem bevált módszer és szerintem helytelen is, persze végtelen számú marási minta lehet de minek, amit írtál azt nem javaslom mert középen semmi tartása nem lesz a munkalapnak, persze kivitelezhető az ötlet lamello fakekszel össze lehet szintbe fogatni, de nem adnám a nevem ahhoz a munkához mert az nem lesz stabil soha sem, a munkalapnak a függőleges bútoroldalakra kell felefeküdnie amit te rajzoltál annak meg alatta nem lenne semmi tartás, lehet akár virágmintát belemarni is csak írd meg a programot- vagy írasd meg marja ki a cnc-s a pozitiv és negativ oldalakat, illeszd össze valahogy és van egy egyéni de nem annyira stabil munkalapod.

  • talla

    csendes újonc

    válasz indianjoe23 #37216 üzenetére

    akkor 2 lehetőségen gondolkodnék el (mivel a marósablont elvetetted), 1 amit winner mutatott és ezt lamlloznám hogy szintben legyen, 2 fémprofil alkalamzása és a 45 fokos szög kihagyása.
    https://www.praktiker.hu/epitkezes-lakasfelujitas/faaru-butorlap-falemez/elfolia-vizzaro/210045-forest-munkalap-vasalas-fordito-38-as-munkalaphoz
    persze a megfelelő vastagságban,mint amilyen vastag a munkalap, az egyik oldala követi a munkalap ívét a másik derékszögű(mellesleg ez vmit tudna takarni a fűrészelés egyenetlenségeit is ha nem tudod megoldani a derékszögű szép tiszta vágást.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Soká #37242 üzenetére

    nincs róla tapasztalatom és nem tudok róla véleményt mondani én NEM venném meg.
    csak vmi minőségibb darabot, nem a vágás tisztasága érdekelne mert láncossal amúgy sem lehet szépen vágni hanem a biztonság, ha van vmi kis löttyenés kottyanás akkor a lánc leszalad, ez még egy jó stihlnél is beeshet ha nincs jól feszítve a lánc, forgó motornál leeső lánc hadd ne ecseteljem milyen sérülést okozhat....nem tudom ennél a gépnél milyen minőségű a láncvezető lap és a lánc, annak sem örülnék ha elszakadna a lánc miközben mgasabb fordulaton pörög a motor, ócska kínai ahol azt mondják jóvanazúgy és csak 100.000ből egy ilyen baleset lesz vagy esetleg kifognál vmi jobbat ki tudja. nyilván egy ilyen gép nem összehasonlítható egy 400.000Ft-os stihl vagy Husquarna termékkel, én esetleg körülnéznék a stihl alsóbb kategóriában, vagy használt gép vagy vmi bosch makita elektormos fűrészek tájékán.
    van egy kis stihlem ami 60.000Ft volt már azt sem lehet összevetni egy nagyobb stihl géppel akkora a különbség,ágazni kisebb fákat dönteni az is jó, de nagyobb keresztmetszetű fánál jött egy ismerős egy 250.000Ft-os husquarna géppel dönteni.
    ismétlem magam szerintem akkor inkább ha már dróthoz kötött elektromos gépet szeretnék körülnéznék vmi 35e Ft kategóriában-ez csak egyéni vélemény nincs tudományos alapokra támasztva vagy profi tesztekre csak a józan paraszti eszem azt mondja a szemem kezem többet ér mint 15e 25 e Ft spórolás.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Soká #37247 üzenetére

    nem lebeszélni akarlak csak egyéni vélemény volt, ha gondolod vedd meg, nekem most is az a véleményem hogy 15 25 e ft spórolásnál többet ér a kezem és a szemem.
    ahogy bim kolléga is mondta a lánckenés esetlegesen gyengus lehet, ez miért is talán a legfontosabb egy láncfűrésznél? mert nagyobb lesz a lánc és a vezető súrlódása ez hőt termel,a hőtől kitágul a fém ,megnyúlik a lánc, majd a lánc leesik( járó motornál..). gyakrabban utánahúzol a láncnak,besegítesz a kenésnek mint egy márkásabb minőségibb darabnál (stihl husquarna) ahol eleve a lánckenés is jobb és az anyagminőség is.
    amennyiben nem kened a láncot és szakszerűtlenül használod ott a stihl és husi is bebukik, de gondolom egy gyengébb anyagminőségű cuccnál ez hamarabb történhet.
    az aldi minőségbiztosítási rendszerével nem vagyok tisztában se azzal hogyan és mit ellenőriznek le ott németországban vagy itt magyarországon ahol minimálra vannak bejelentve a 8 általánost vagy szakmát végzett emberek és eleve kevesen is vannak és annyira nem érdekli őket mit csinálnak, talán ilyen a hozzáállás a kínai gyárban is ahol készítették őket, talán ebben is jobban odafigyeltek a stihlnél. az aldi nagykereskedő nem ért hozzá, majd ha valakinek kiveri a szemét a gép akkor perelhet- ez a mai magyarországon kisemberként egy multi ellen esélytelen ez nem amerika, én ezen szempontok szerint gondolkozok, bár az is igaz lehet hogy rossz állásponton vagyok és tévedek.
    sok sikert a géphez legyen benne örömöd és használd biztonságosan.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Winner_hun #37425 üzenetére

    mi a véleményed a Belinka lazúrokról? én Belinkát használtam kültérre majd az idő bebizonyítja milyen lesz, nem olcsó a festék.
    lenne egy általában minden szakihoz szóló kérdésem: http://www.butorakertben.hu/adat/oldal/191/Image/villanyora_takaras.jpg ---- vmi ilyesmi kis szerszámtárolót szeretnék építeni(más méretezéssel kb 2x3.5m), kérdésem: hogyan mivel rögzítsem a faanyagot a téglafalhoz? milyen vastag legyen a téglafal? ilyen pántot hol lehet venni az ajtóhoz? illetve milyen tok készüljön az ajtónak? tegyük fel ez a szerkezetű ajtó akácból lenne 50kg minimum ez nyilván nem mehet az egy sor téglába facsavarral.
    olvastam többek is gondolkodnak a freud lapok vétele miatt, azt hallottam hogy a freud-ot megvette a Bosch és ami Bosch körfűrészlapot látsz made in italy-jelzéssel az mind a freud gyárában készült. a befutott márkanév miatt a Bosch nem fog megválni a freud márkanévtől. plusz kezdhettek kutakodni van e vmi ismerősötök a Boschnál, mert aki ott melózik azok vásárolhatnak Bosch termékeket(asztalos gépek,gázkazán,sütőlap stb) féláron van egy bizonyos limit legalábbis ez így volt pár éve, én így vássároltam Bosch termékeket, nem azért húz a szívem a Bosch felé mert kék színű hanem mert ez a lehetőség volt adott na és azért az árért tényleg jó érték!

  • talla

    csendes újonc

    válasz Madmax81 #37751 üzenetére

    a fórumot olvasva többen nem voltak megelégedve a Leitz minőségével lapjaival vagy élezési technikájukkal kivitelezéssel. itt a fórumozó hozzászólók a Freud lapokat részesítik előnyben ahogy észrevettem, amikor asztalosként dolgoztam mi Leitz lapokat használtunk (Győr) a formatizáló körfűrészen ennek kb 30e Ft volt darabja 2004 környékén, nem tudom hogy az árkategóriák hogy változnak lehet hogy itt is árkategóriák közti különbségek vannak nem pedig márkák közti különbségek.
    ((( nagy off jön: Pl: mint amikor fűkaszát vettem és melyik a jobb a Stihl, Husquarna,Oleo Mac, Maruyama,McCulloch,Shindaiwa? a to márkának a Stihl-t és a Husquarna-t mondják , ez alatti a Maruyama, Oleo Mac, Shindaiwa de még mindig magas kategóriás munkára fogható darabok. De miután a Husquarna felvásárolta a Maruyama-t ahol a világ egyik legjobb kisgép motorjai készültek/készülnek ezért most a Maruyama gyárában készítik a Husquarna motorokat, a Maruyama-t most igy gyártják nagyon jó minőség.
    mit akarok ezzel mondani? azt hogy egy adott munkára kell kiválasztanod a gépet: pl van neked egy üres használaton kívüli telked amit rendben kell tartanod és magad akarod csinálni legyen kb 3000 négyzetméter.
    most itt havonta le kell csapni a gazt és oda megbízható gép kell, a Stihl Husquarna top gépei 400e Ft, az ALKO akármilyen gépe 45 55e Ft, egy nagyobbik fajta erre a munkára termett Oleo mac 120 180 e Ft, az olcsóbbik Stihl 80 e Ft. tapasztalatok: az ALKO val semmire nem jutsz mert lefullad, köhög leáll, a kis Stihl-t nem arra tervezték ezért az kicsi oda csak kinyírod nem az a KATEGÓRIA amit gaz vágására találtak ki. a Husquarna 400 e Ft os gépe jó lenne de kinek van arra pénze hogy egy ilyen overkillt vegyen ennyiért ha havonta 1 2 szer használja, tehát szerintem erre a célra a Maruyama Oleo Mac Shindaiwa 120 210 e Ft os gépei közt kell keresgélni. itt is azt mondanám hogy szerintem egy 120 140 e Ft-os Maruyama jobb mint egy 100 120 e Ft-os Stihl, egy 220e Ft os Maruyama pedig jobb mint140 e Ft os Stihl mert ugyanazt a kategóriát más pénzben méri a Stihl. ami Maruyamában 220 e Ft az Stihlben 400 e Ft és ez az azonos kategória.)))
    a Freud-ot megvette a Bosch, mivel a márka befutott ezért a nevet meghagyták, tehát amilyen Bosch lapokra az van ráírva hogy made in italy azok a Freud gyárban készültek ( nem tudom azonos minőségben mint a Freud). úgy emlékszem Freud lappal nem dolgoztam csak Leitz-el nem volt kifogásom ellenük az hogy milyen gyakran kopik el a vídia meg annyira akkor nem érdekelt, vagy mennyi élezést bír ki a vídia nem figyeltem ezekre mert leemeltem egy másik lapot amelyik éles volt a kopott meg ment a használtlaptartóba. most akkor melyik lap lehet jobb mondjuk egy 20 e Ft os Leitz vagy egy 30 e Ft os Freud , vagy egy 20 e Ft os Freud vagy egy 30 Ft os leitz?

  • talla

    csendes újonc

    válasz fm! #37899 üzenetére

    én szeretem az akácot, ha ismersz vkit akinek ilyen /ilyesmi gatterja van azzal nagyon gyorsan lehet dolgozni.
    látod csúszóasztal van a szalagfűrésznek ezért lehet rá rönköket tenni, mindig egy oldalát vágja majd derékszögben fordul az anyag.
    a vágást érdemesebb kisfogú kisebb terpesztésű szalaggal végezni akácnál, nagyon szép lesz a vágáskép, és csak csiszolni kell utána, mennyire fontos hogy pont olyan vastag legyen ? mert van ezek közt olyan toló asztal is amivrel tudod párhuzamosan tolni az anyagot és egbízható rajta a beosztás. gyalulni érdemes e az akácot? ha feltétlenül muszály akkor igen, de kikaphatja a szálát , nem beszélve arról mennyire koptatja a szerszámot az akác. semmilyen láncfűrésszel nem állnék neki az akác hosszirnyú vágásának az életben nem végeznél csak 1 db rönk vágással sem és az sem lenne egyenes, és hatalmas lenne az anyagveszteség ami faforgácsnak megy.
    sztem keress egy gatterost és vágasd vele bérben, egy ilyen szalagfűrésszel egy vágás akácban ilyen asztallal stabil rögzítéssel nem lenne több mint 30 másodperc és akkor nem nagyon toltad neki csak módjával.
    szeretem az akácot én is nagyon tartós nagyon kemény anyag szépen munkálható, de valóban sztem gyalulásra kicsit kényes, vagy jobb gyalulás kell nem tudom.

  • talla

    csendes újonc

    válasz GeriCool #37971 üzenetére

    esetleg dewalt? estleg vmi használt kombigyalu 300 ezer körül?vagy új kombigyalu a kisebb kategóriából vmelyik hc 260? mindenképp csakis vastagológyaluban gondolkodsz? tényleg kell a metabo márka? körülnéztél már hogy milyen a JET Ridgid budget stb márkák?
    előreláthatóan mit szeretnél alkotni , vagy még nem tudod és menet közben alakul?
    én is vettem minőségi gépeket és nem is használom őket, de még venni fogok, egyenlőre nem basz földhöz hogy vásárlok, de ez a szakmám de csak hobbiként űzöm én nem sajnálom a pénzt rá akkor sem ha ritkán használom őket, nem a kocsmában landol az összeg-- de akinek nem ez a hobbija nem akar ennyit rááldozni az nyugodtan nézzen körül a Jet, Ridgid stb márkák között, ahhoz nem kell Metabo hogy összesen 2 munkára használd azt bármely barkács gép tudja.
    ha van pénzed mint víccsepp a tengerben akkor nyugodtan metabo, dewalt, makita bármelyik 200.000ft körülit megveheted. de ha az olajsejkekkel versenyzel akkor egy gépépítő céget is megkérhetsz hogy építsenek neked egy egyéni gépet aranyozott rózsaberakással , vegyes stílusban keverve a romabarokk és a stricirokokó elemeit.

  • talla

    csendes újonc

    válasz GeriCool #37977 üzenetére

    én pedig erősen gondolkodom egy Jet kombin,mégpedig az ára miatt.
    hyundai, metabo, dewalt jet stb stb ezeknek a kombi gépei mind tökugyanúgy néznek ki,nem tudom mik a valós különbségek az áron kívül.
    van már egyengető gyalud? hogy fogsz derékszöget gyalulni?
    megmondom őszintén ezeket a kicsi kombigépeket még nem láttam élőben, de mondják hogy vmelyiknek a behúzó vagy kitoló hengere gumis- ezzel nem tudom mit lehetne kezdeni azért a metabo hc260 300.000Ft os árával ne gumizzon már akkor mi a fasz kerül rajta 300k-ba??

  • talla

    csendes újonc

    válasz pbujna #37979 üzenetére

    a válság után nekem sok ismerősöm abbahagyta az ipart, komplett komoly műhelyük volt, ők mindannyian azóta megbecsült és megfizetett szakmunkások ausztriában és németországban.
    valahogy én is úgyérzem hogy a faipar egy csőd , a hagyományos asztalosságnak vége, és senki nem akar fizetni semmiért, de ha az Ikea-ban vagy a Kika-ban egy forgácslap bútort hangzatos névvel látnak el akkor az eladható 300 400 ezer forintért (és a nagy cégek olcsóbban jutnak anyaghoz), vannak akik konyhákat próbálnak csinálni nehezen veszik fel a versenyt olyanokkal akiknek lapszabász cégük van és a második cég konyházik.
    a gázszerelőről annyit hogy egyáltalán nem értek a gázszereléshez, kihívtuk a gázszerelőt hogy nézze meg a kazánt mert hol begyújt hol nem, kijött , kivett egy kihúzható alkatrészt(semmi csavar nem is pattintós) leseperte a padlóra a mocskot igaz nem volt sok mocsok, az alkatrészt visszatette pofázott valamiről és megírta a számlát 22.500Ft. a tényleges munkája 1 perc volt, felment bennem a pumpa azt hittem szájba verem, de most már ki kll élnem magamat valakin. semmit nem állított be , a kazán 60 fok felettire fűti a vizet , nem tudom ki a nagyobb lopó csló a mai világban az autószerelő, a gázos, a köműves az alkoholista brigádjával, vagy a kókler asztalosok,a festők,burkolók, orvosok stb stb

  • talla

    csendes újonc

    válasz P-LoW #38054 üzenetére

    ez a dilemmám nekem is, nézegetm a kombigépeket a neten sehol sincs egy kiállítva Győrben egy szaküzletben.... és ilyen fórumok véleményére hagyatkozva hozza meg az ember a döntést.
    gondolkodom én is egy csak vastagolón- a Makita 2012NB 178ezer Ft, szóba jöhet még a metabo, dewalt is 190ezer Ft környékén.
    jó lenne derékszöget gyalulni egyengetőn de talán majd egy oldalát legyalulom vastagolón és körfűrésszel derékszöget vágok,kérdés mennyire marad meg a fűrész nyoma.
    mind1 addig gondolkodom míg nincs rá meg a keret, június előtt biztos nem lesz meg,de inkább később.
    én eddig csak ilyen 220 voltos kisebb gépeket vettem, megvan az előnyük és hátrányuk, igen sokat nem használom őket, ezért a 380 voltot nem akarom bevezetettetni úgy tudom csak annak a bevezetése lenne 300 ezer Ft <--- ez is egy szempont mert ez egy kombigyalu ára!

  • talla

    csendes újonc

    válasz pbujna #38058 üzenetére

    nem értek a gépek rendberakásához:( se a normális beállításához. egyébként már párszor gondoltam rá hogy vmi fórumtársakkal innen vagy az index hobbiasztalosról összeállni és mittudomén gépeket nézegetni.
    úgy értem aki mondjuk páran eljönnének hozzám a megbízhatóbbak akiknek szintén van már gépparkjuk , de mivel nem láttak élőben egy egy gépet de gondolkodóba estek a vásárláson ezért mondjuk nálam megnézhetnek egyet kettőt- persze munka közben , nem csak nézegetni hanem akkorra valami értelmeset is csinálni velük, nem szórakozási nap ez hanem méregetés megcsinálás stb. pl milyen élőben a bosch gcm 12 gérvágóm, a makita lbf 1200f szalagfűrészem, a bosch gts 10 xc kiskörfűrészem. csrébe meg beállítanak nekem pár dolgot rajta, vagy elhozzák az ő dewalt metabo cuccaikat 1 napra és mehet az összehasonlítgatás élőben anyaggal dolgozva.
    félreértés ne essen NEM ingyen munkaerőt keresek, mert amit össze akarok állítani az egyedül is meglesz, csak aki nézegetni akar mérethelyességet ,élőben tapizni állítgatni gépet, fűrészelni vele, belekukkantani hogy hol van műanyag hol van fém, és csak élőben munka közben lehet megnézni hogy mi merre hány óra hogyan teljesít élőben a gép, nemcsak a reklámdumát olvasni meg neten nézegetni vagy a kirakatot bámulva vagy megérinthetni a szaküzletbe de bekapcsolni már nem lehet.
    (OFF TOPIC: ránéztem a profilodra nekem is 6870es video kártyám van:) már vagy 4 5 éves de még mindig nagyon jó).

  • talla

    csendes újonc

    válasz bim #38067 üzenetére

    megtennéd hogy dokumentálnád ennek az építését lépésről lépésre? az építőiparban nem vagyok otthon inkább a belsőépítészetben. pl kérdések: tettél a betonba fóliát hogy ne szívja fel az alap a vizet? a beton alapon fekvő gerendák alá tettél kátrányt vagy kátránypapírt? a betonhoz hogyan van odafogatva a gernda( menetes szár a betonba fúrva és szerelőragasztózva)? csapolások lettek vagy szeg csavarozás? milyen felületkezelő szert alkalmaztál a kültéri építményre (tetol plusz szín vagy vmi olajos cucc vagy vékonylazúr)?
    a színben nem tudom mit kellene nézni így szép ahogy van,ez miatt ne aggódj szerintem, habár mindenki maga látja a saját munkája hibáit, így én is tudom mit hol basztam el de aztán a végeredmény mások szerint mégis jó.

  • talla

    csendes újonc

    válasz talla #38068 üzenetére

    plsuz miért tettél kavicsot az építmény köré? csak azért kérdezem mert én is építeni fogok egy kisebb építményt még a nyáron vagy tacvasszal kis rusztikus tárolót, régi tégla falakkal, fa tetővel .már most tudom hogy én fűkaszázni fogok körülötte és ehhez nem bizti hogy a kavicsokat szanaszéjjel akarnám veretni a géppel az építmény körül.

  • talla

    csendes újonc

    válasz deter #38088 üzenetére

    metabo dh 330 158.000Ft https://gyalugep.arukereso.hu/metabo/dh-330-p39006211/?gclid=CMjExIbt9tICFRMTGwodVYIAZA én erre mennék rá, a 120-hoz hozzátennék még 30-at. vagy esetleg kérdezz utána a JET vastagológyalunak ha mindenigaz a kentech kft árulja , úgy istenigazából magyar vélemény nincs nagyon róla, vki dícsérte a vastagolójukat vki leszólta a kombigépüket. azért érdeklődésképp nézz rá a makitára is meg a dewaltra is. nem tudom hogy a metabo estleg élezhetetlen(eldobható) késsel jön e vagy sem azmég plusz költség lehet.

  • talla

    csendes újonc

    válasz martong #38318 üzenetére

    hogy érted hogy a lazúrok mérgezőek és a festékek lakkok nem?

  • talla

    csendes újonc

    válasz bim #38530 üzenetére

    bim azt hiszem nem olvastad el rendesen: http://www.pilana.com/hu/kezi-asztalosfureszek

    Kézi asztalosfűrészek - Fakeretes asztalosfűrész 22 5276

    Jellemzők:
    fa elemek vágására asztalos és ácsmunkák során
    gyorsan cserélhető 4 különböző fűrészlap
    egyszerűen a kívánt szögbe forgatható és beállítható fűrészlap
    széles felhasználási terület

    L V db m
    800 375 10 1,01
    Jelmagyarázat: L-fűrészlap hossza [mm], V-fűrészlap magassága [mm], db-db/csomag, m-tömeg [kg], -

  • talla

    csendes újonc

    válasz Skillet #40510 üzenetére

    Én nem ajánlom az akkus gépeket, csak olyan vegyen aki RENDSZERESEN használja.
    Példa: Én még több mint tíz éve vettem NiCd (nikkelkadmiumos) akksis behajtót, kék ipari bosch kb 98.000Ft-ért, frankó jó gép teszi a dolgát DE az akksik behaltak, lassan nem lehet hozzá kapni NiCd akksit, még éppen lehet talán 20.000ft-ért ami szintén tönkremehet állásában, vagy előbb utóbb úgyis tönkremegy és már nem lehet pótolni mert nem gyártják. Bementem a boltba ahol vásárlok és kérdeztem nincs e hozzá Li-ion akksi --- ááááá nem olyat nem gyártanak ehhez.... tessék új gépet venni Li-ionosat, mert ugyebár az NiCd akksifoglalata az természetesen teljesen más formájú mint az Li-ion- tehát van egy 10.000Ft-os gép 10 éves és használhatatlan- ugyanez lesz a Li-in sorsa is. Ha kapsz Li-ion akksit akkor 10-20ezer ft körül lesz egy akksi, majd eltelik 6 7 8 év a géped tökéletes a kevés hastználat miatt DE bejön majd a nano akkumulátor és a Li-ion megy a picsába az összes gépével -töltőjével-foglalatával együtt és akkor majd azt mondják az eladók hát sajna nincs ehhez kompatibilis izé vegyen nano akksis izét és a következő 6 7 8 évig az lesz a trend.
    Míg van pár ismerősöm kiknek a 10 20 éves elektromos kábeles ipari bosch makita einhell gépeik a mai napig mennek (és felhúztak velük pár házat)- ez már nem igaz a most vásárolt bosch makita einhell metabo stb gépekre,de azért én neked inkább a kábeles gépet ajánlanám, mert talán kitartana nálad is 20 30 évet könnyű felhasználás mellett és akkor csak 1szer adtál ki pénzt minőségi félig minőségi gépre.
    Ha annyira fontos számodra a mobilitás akkor lehet nem is kell venni semmilyen gépet hanem szólsz egy vállalkozónak és az fellövi felfúrja neked amit kell és nem adtál ki pénzt semmilyen gépre. Remélem tudtam kis tanácsot adni ezzel a szösszenettel.

  • talla

    csendes újonc

    válasz epmd #40514 üzenetére

    Mondasz vele valamit:). kisebb munkákra ki sem jönnek, én is lustaságból nem akartam a villanyóraszekrényt lekenni, de ilyen munkára festő nem jön k ezért. lecsiszoltam újrakentem.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Kiscsőke #40316 üzenetére

    Csak néha vagyok a prohardveren most épp utólag olvasgatok e szép vasárnap reggelen:

    A többiek próbáltak válaszokat adni valamit én is hozzáteszek.
    Asztalosként végeztem de dolgoztam fatelepen is, fatelepi tapasztalat: volt ott egy vastagsági gyalugép asztalosmunkára DE mi gerendákat gyalultunk rajta. Ez a gép széklábakra ,bútoralkatrsézekre lett tervezve, egyszerűen lesírt róla ez, de mi 10x10 15x15 anyagokat toltunk bele, a rendes építekzési anyagot , nedves vizes gyantás.
    Sikított üvöltött a gép, néha belemart , mi meg tuszkoltuk tökerőből bele a havas vizes anyagot( amin tegnap még a rigó fütyült olyan friss vágás gatterlolás) kínlódtunk mi is a gép is de a vevő megkapta a gyalult anyagot.
    Konklúzió : ez egy kisebb asztalos vastagsági gyalugép volt DE lényegesen komolyabb mint a metabo hc 260 és társai, ez a gép szerintem alkalmatlan volt a minőségi munkára egy ilyen kis metabo szerűség meg totál haszontalan erre a munkára, felborítod a gépet ahogy beletuszkolod az anyagot. A bordázott behúzó hengerek nem húzzák be az anygaot, ti rángatjátok, egy ilyen asztalos géppel sem lehet pontos 10x10 anyagot gyalulni se vastagságra se derékszögre, azt meg hagyjuk mennyire pontos a gatterolt fűrészáru, meg mennyire van elferdülve,csavarodva, hajolva. A friss anyag nedves, pláne ha vzes haves a bordáshenger feltöltődik fenyővel 1 gerneda után és csak forog a semmibe, teli lesz gyantával is, szerintem ha vennél 2 millióért egy SCM vastagsági gépet azzal is csak kínlódnál mert nem arra való és a gépet is szerintem tönkrebaszod vele, mert ketten tépitek tuszkoljátok a 60 80 kilós gerendát bele a gépbe mert a behúzó henger nem tudja betölteni funkcióját.
    Gerendát pontosan méretre gyalulni derékszögre és párhuzamra csak nagyon böszme géppel lehet és ez már bőven a sokmilliós kategória, ha viszont az a kívánságod hogy a gatterolt méret megfelel (mert ki méregeti meg a filagóriád lábait milyen vastagok is pontosan) és csak szép felület kell és ok hogy van egyes gerendákban 2 3 4 mill differencia akkor gerendagyalu kézigéppel (ami szintén nem olcsó) végigszaladsz a felületen 1szer 2 szer vagy szalagsziszolóval, excetnercsiszolóval, csiszolólapos lamellás flex-el végigcsiszolod.
    A kis kombigépek is jó gépek DE arra amire tervezték őket, Theyby hasonlata nagyon jó volt , vehetsz egy minőségi svájci bicskát vagy körömollót de ne azzal állj neki 15 hektár búzát aratni éréskor. A kis metabo is jó gép arra amire kitalálták de mivel az attól nagyságrendekkel drágább és erősebb géppel is kínlódtunk ( ami szintén alkalmatlan volt gerendához) bátran állítom hogy a a hc 260 és klónjai alkalamtlanok a gerendagyalulásra, felesleges kínlódás lenne amivel kárt is okozhatsz a gépben, persze össze is jöhet a történet kitrükközve valahogyan mert nem lehetetlen kisgéppel nagy gerendát gyalulni de nem biztos hogy megéri erőltetni, de akkor legyen hónapokig száradt anyag, asztal bekenve, metabo lecsavarozva a betonba 2 ember berakónyílásnál 2 leszedőnél hogy ne tekerjétek el az asztalát.
    Tévedhetek ember vagyok, nekem sincs 100% ig igazam ,ez a véleményem erről.

  • talla

    csendes újonc

    válasz yooccoo #40466 üzenetére

    yoccoo , mennyibe kerülnek a Stubai vésők? tudom nem egyszerű a kérdés, a honlapjukon még az sincs hogy milyen vésőik vannak és egyéb dolgaik nagyon hiányos, cikkszámot meg össze kell szedni vhonnan mert az sincs a honlapon.Szóval valahogy aki igazán fanatikus meg utánajár az tud venni Stubai vésőket kérdés ér e annyit ez az egész utánajárásdi ha van olyan szintén jó gyártó kinél minden flottul megy. Próbáltam írni nekik az osztrák elérhetőségen semmi válasz, de amikor írtam a Pfeil-nek ott se jött válasz.

  • talla

    csendes újonc

    válasz jimy_l #40474 üzenetére

    Beleszólok ebbe a témába, egyetértek azzal hogy a fémipari derékszögek mérőeszközök a legpontosabbak, de néha teljesen feleselges tízezrkért stanley és egyéb derékszögeket venni amik pontatlanok és utána nem beállíthatóak semmilyen irányba sem (csak kalapáccsal). Ha már asztalosok hobbiasztalosok vagytok fillérekből csinálhattok magatoknak ,derékszöget, sáskalábat, körzőt, párhuzamvonalzót- ezeket csináltam tanuló koromban. A fából készült derékszög pont annyira lesz pontos mint amilyen pontosra készíted magyarán az ilyen Stanleyk közelébe sem jönnek, h elállítódna amit ki tudsz mérni tükrözéssel akkor finoman utánagyalulsz, és volt 100 Forintból,anyaghulladékból egy pontos derékszöged.

  • talla

    csendes újonc

    válasz jimy_l #40521 üzenetére

    Így van, már eleve bútorminőségűre szárított gőzölt bükkből készültek, ezek már nem állítódnak el sehova sem hacsak valami durva nedveséget nem kapnának tartósan, de 15 éve végeztem azóta működnek, és azóta száradnak, a 2012es dátum csak vicc ma reggel lőttem a képet csak az akksi lemerült a fényképezőgépben és a beállítások törlődtek.

  • talla

    csendes újonc

    válasz thyeby #40610 üzenetére

    Az csak annyit jelent ,hogy a magas fordulaton forgó lapka ,ha leválik átrepül a fejeden.

  • talla

    csendes újonc

    válasz #86952448 #40613 üzenetére

    fényképpel igazoljuk a hiányzó vídiákat vagy videoval? asztalos a végzettségem és van pár év gyakorlat is, persze nem én vagyok alegjobb asztalos.

  • talla

    csendes újonc

    válasz #86952448 #40617 üzenetére

    Nem kérdezek meg semmilyen hozzáértő fémes szakembert a leszakadó vidákról, nekem elég ha saját szememmel láttam hiányzó vidákat Leitz lapon (formatizáló normál használat mellett) , vagy van olyan Makita kézikörfűrész aminek a fele vidia hiányzik (igaz ez kapott keményen egy kontártól). A hiányzó leeső vidia nem urban legend, 15 éve végeztem már akkor láttam hiányzó vidiát és több kevesebb szakmai kihagyás után most 2018-ban ismételten látok hiányzó vidiákat.
    6000-es fordulat mellett x kerületi sebességnél a formatizálón elszáll egy vidia az veszélyes mutatvány,

  • talla

    csendes újonc

    válasz serfozotibi #40644 üzenetére

    Csak azért vettem kék bosch szalagost mert van hozzá állvány, az eladók a makitát és metabot ajánlották, kérdeztem tőlük van e hozzá állvány ,mondták hogy nincs ezért nem az kellett. Ha már van egy viszonylag jó szalagcsiszolóm akkor jó ha van hozzá állvány.
    Nem találtam képeket a kék állványáról amikor vízszintesen és függőlegesen is fel van rakva.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Winner_hun #40774 üzenetére

    Ügyes kis gépek, de drága a láncos lap bele, azt sem tudjuk mennyire éltartó mennyit lehet vele vágni, fába,mdf-be, forgácslapba stb.

  • talla

    csendes újonc

    válasz szaszlaci #43049 üzenetére

    Nekem van egy olyan gépem mint amilyen a kék, több típus is van, az enyém az egy Bosch DFR 2-26.
    Szeretem jó kis gép, ennek a másik tokmánya nem fogaskoszorús hanem gyorstokmányos ezzel tilos vésni vagy ütvefúrni mert szétveri a gyorstokmányt. Csak az SDS plus-os tokmánnyal szabad vésni vagy ütvefúrni. Múltkor néztem a Praktikerben akkor 87ezer volt de ahogy most a gugliba beütöttem kidobta hogy 60 ezerért is lehet már venni. Ez a gép tud vésni (SDS plus tokmánnyal), tud ütvefúrni(SDS plus tokmánnyal), és tud csak fúrni ütésfunkció nélkül (a gyorstokmánnyal)
    Mi töri ki a betont és hol? Ha a szélébe fúrsz vminek akor ez is kitöri mint bármi más....ha a panelház falátz akarod fúrni vele akkor meg kitöri a másik oldalt tehát óvatosan az előtolással..

Új hozzászólás Aktív témák