Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz pali923 #19445 üzenetére

    :DDD

    Háát, gyerekek, teljesen igazságosan zúdultatok fel.
    Ezt a márkanevet mindig ösztönből, és mindig tiszta szívemből írtam úgy, ahogy. Ezúttal így sikerült - és észrevettem én is már akkor, amikor leírtam. Ha Soká is itt lenne most köztünk, akkor bizonyára kacsintott volna egyet, hogy na látod Tibi, megy az, csak akarni kell.
    Azt nem ígérhetem meg, hogy végleg kibékül valahogy a szívem ezzel a márkával - majd meglátjuk, hogy sikerül. Azért azt lássátok be, hogy ennyi pénzért hozzájutni egy több, mint príma állapotú géphez meg tudja kicsikét enyhíteni az ember szívét - ellenben azzal, amikor majd félmillió készpénzért negyed éven át kotlik a szerviz a garanciális javításon. És mit lehet ma tenni egy asztalosműhelyben gyalugép nélkül? Állni kezdő vállalkozással egy teljes évszakon át, amikor pedig minden perc kurva értékes?
    De délután kiderült, hogy túl sokat dicsekedtem. Alaposabban körbejártam aztán a net-en is ezt a HM kést, meg persze a műhelyben levő szerzeményt is, arra jutottam, hogy ez nem HM lapkás, hanem HW kés. De azért a HW ebben az esetben nem azt jelenti, hogy 18% Wolfram tartalmú kés, hanem szabályos lapka van beleültetve, ami úgy 1,5 mm vastag és kb 1cm széles. De hogy aztán erről mit kell tudni, azt nem tudom. :F
    És nem is két pár kés ilyen, hanem csak egy a háromból - ezt benéztem. És benéztem azt a nagyon meredek élszöget is. Egyszerűen úgy törte a fényt a forrasztásnál, megtévesztően úgy nézett ki, mint ha ráköszörültek volna helyes élszöggel egy nagyon "hegyes" késre. Leitz márkája van egyébként, és azt tudtam meg erről a cégről, hogy kitalált valami új bevonatot is, ami megsokszorozza az él élettartamát - ez nem olyan bevonatos tudomásom szerint. Azt már eldöntöttem, hogy ehhez a késemhez még az Anest sem babrálhat majd hozzá, kizárólag az öreg Boronkay csapata.
    Üzenem antallacinak, hogy ez nem 260-as-noha annak volt hirdetve , de mint ígértem, megírom, mit tud, ha kipróbáltam. Nem tudom érdekes-e neki még így is ez a dolog - de a piacon árban is és dizájnban is közel állnak egymáshoz a régebbi 260-as és a 300-as gépek. Ennek a javára merem írni, hogy körmöshenger, nem átfordíthatós kések, kellően erős motor, tizedpontos gyalulási eredmény szép gyalulási képpel. Hátránya a rövidke egyengetőasztal, és azon belül külön kiemelem azt, hogy alumínium, és sajnos olyan teflonbevonattal, ami nagyon gyorsan lekopik. Nos a napokban fogom kipróbálni az egyengetést is rajta, ami gyakorlatilag csak annyit fog tenni, hogy megállapítom majd, hogy ez a példány is kiflit egyenget-e egyenes helyett, vagy jobban be lett állítva, és jól egyenget.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák