Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pali923

    tag

    válasz thomgrande #25506 üzenetére

    Köszi a tippeket. Alighanem inkább a kopás lesz a hiba. Emlékeim szerint 10-es kulcsos tokmányt sosem használtam, de a kulcsok származása is a múlt homályába veszett. Viszont örököltem 2 db sosem használt 13-as tokmányt is, ami vagy 30 éve készült egy gyárban, ahol fegyvereket is csináltak anno. Most leltem a padláson, olyan szovjet stílusúak, nem sajnálták belőlük az anyagot. :) A fúróállványba szánom a gépet is, oda éppen jó lesz. Akkor már csak jó kulcsot kell vennem hozzájuk. Egyébként kúpos a rögzítésük, van ennek valami tudnivalója, hogyan kell ráütni? Nyilván védeni kell a kalapácstól, más esetleg?

    Meg még egy kérdés: anyám új lakása 1969-ben készült, ennek megfelelő ablakokkal. Az előző tulaj megcsináltatta a gumiszigetelést a marós módszerrel. A gumicsíkokat a festő kiszedte, meg is vannak, már csak vissza kellene tuszkolni a helyükre. Ahogy nézegettem, ez nem egyszerű. Kell ehhez valami spéci szerszám, módszer, vagy bármi? Vagy fogjak egy csavarhúzót, aztán gyömöszöljem a résekbe?

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

Új hozzászólás Aktív témák