Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz HSM #32061 üzenetére

    ITX-nel ketlem, hogy elferne a VRM resz a 150W-hoz. Az mATX meg pont szellos es egy esetleges dVGA is meg elfer, ha netalantan a multiadapter megis feleledne.

    Nekem pontosan emiatt van most egy 260X eyefinity-re (munkara/studiozasra). Gondoltam en is, hogy lecserelem egy 460-ra (es csinalok belole 560-t :D). Valaki mar 20k-ert keres. Banyasz hullam utan lehet mar lesz annyiert.

    "vagy tényleg ha a Vega12 leváltja 20-24CU-val"
    Az meg odebb van sajnos. Pedig ez boven eleg lenne nekem 380-470 kozotti tempoval + okossagok.

    "Az viszont csak részben igaz, hogy oké, nem kell PCB, az olcsósít, meg GDDR5, viszont kell interposer, HBM, és bonyolult tokozás, hogy kivezessék a GPU-ba a proci PCI-E szálait, meg egyáltalán elférjen az egész a rendelkezésre álló helyen, valamint sanszosan válogatott GPU-k, amik beleférnének a nem túl bő TDP limitbe, plusz mindezt a CPU-val közös feszültségen."
    Persze, de az AMD mar nem kezdo ilyen teren.

    "A játékvíz szvsz tök felesleges, mivel túl nagy TDP-je nem is lehetne, mert AM4 kompatibilisnek kéne maradnia, egy jobb léghűtő pedig akár 150W-ot is vígan meghűt, halkan, a játékvíz árának töredékéért. Ott ráadásul nincs pumpa, ami plusz zaj és hibaforrás. Pl. Alpenföhn Matterhorn Pure, ami nekem van,
    kb. 150W-ot is megeszik a CPU-m, és szuperül kordában tartja, halkan, pedig csak 11K."
    Akkor tobb marad lapra es ram-ra. Utobbibol gyorsabbat/tobbet.

    Egyre jobban a "kompakt/halk, de ha kell a szufla legyen benne potencial" konfig erdekel es ezt egy "high-end" apu tudna hozni (komplett munka + e-gaming). Vegul is a ps4 soc hasonlo, itt az ideje desktopon is villantani.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák