Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Malibutomi #21194 üzenetére

    AMD mennyire fogta vissza a chipet (ha egyaltalan) a fogyasztas miatt.

    Sok logika nem lenne benne, nem? Nyilván ha 150-180 Watt környékén eszik, ahogy egy eléggé combos tuningot bíró 970 kér (ami kb megy egy 980 ref-et húzva) akkor többet lehetne kérni a GPU-ért is. Szerintem egy ilyen teljesítménynél tök mindegy, hogy 120-150 Wattot, vagy húzva 180 Wattot fogyaszt, csak ne 250-350 Wattokat egyen, mert az már tényleg sok.

    Szóval ha lenne a chip-ben ekkora tartalék, ráadásul tudatos AMD powelimittel? :U ÉS ha a GPU-n akarnak is keresni, akkor kiadnák drágábban, powerlimit nélkül... mert egyszerűen nincs most konkurencia a környéken.
    Ha meg most kiadják ezt így mesterségesen lefojtva..., majd utána random kiadnak egy erősebb unlock Polarist, akkor kapják be :D

    ... Viszont ha meg AIB függő, akkor meg remélem kiadnak 2x tápcsatisat. Ezen a szinten tényleg senkit sem érdekelne mondjuk +30-50 Watt, cserébe jót megy. Nekem legalábbis abszolút nem igényem, hogy 120 Wattot kérjen egy performance kártya. 270X és a 970 150-180 Wattos fogyasztása teljesen oké.

    A lényeg: Az AMD-nek bármilyen gazdasági/piaci előnyt jelentene, hogy ráírhatja a kártyára max 150 Watt? (Pedig jókora perf maradt még a chip-ben)

    (#21197) stratova 480X? Ennek sajnos megint nyoma sincs egyelőre :((( Jó lenne, de szerintem nem lesz, back to school biztosan nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák