Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz #68216320 #13418 üzenetére

    Megpróbálom megmagyarázni miért jó az Y-Cruncher CPU teszt része.
    Kezdésként nézd meg ezt a képet:

    Ez mutatja, hogy milyen teszteket tartalmaz és a jobb szélén mutatja, hogy cpu-t vagy ram-ot terhel jobban.
    Minél több egy terhelés közben az I/O művelet, annál több NOOP van egy processzor ciklusban, azaz üresjárat. Hiszen amikor a cpu elküld egy adatot vagy éppen vár egyre, akkor amíg az meg nem érkezik a "semmit" csinálja.
    Ha megnézed a BBP sora azt mutatja, hogy egyedül a CPU-t terheli. Ráadásul float, azaz lebegőpontos vagyis az FPU dolgozik vele.
    Nekem 5900x CPU-m van. Ennek a cpu-nak az L1 cache mérete 768KB. Ez magonként 768KB/12 = 64KB-ot jelent. Namost a Digit Extraction (számjegy meghatározás közbenső számjegyek nélkül) algoritmus nem lép ki munka közben a 64KB-ból (igazábol pár bájtról beszélünk csak). Ez azt eredményezi, hogy a művelet nagyon gyorsan, felesleges i/o műveletek nélkül képes a legfelsőbb szintű gyorsítótárban futni. Vagyis a legkevesebb lesz a noop, azaz a "semmi" művelet.
    Ilyen helyzetek a legtöbb tesztnél nem fordulhatnak elő.
    De a lényeg. Van olyan környezet, amikor bár rövidebb időre, de hasonló helyzet alakulhat ki.
    Ez a teszt képes ezt szimulálni. Persze 2 perc marha sok erre (ez az alapbeállítás), de ha ezt kibírja a cpu-d, akkor biztosan nem fog kilépni egy program sem emiatt.

    Nem okoskodásnak szántam csak kis infónak, hogy miért érdemes körbejárni a különböző teszteket. A prime95, aida64, stb tesztek alapvetően 1-2 spécibb műveletet fognak össze, de ezzel egyben valamennyi üresjáratot is generál. Az y-cruncher egy nagy gonddal összeválgatott algoritmus gyűjtemény amely megpróbálja lefedni a legtöbb lehetőséget. Emellett szépen feltünteti melyek ezek és hogyan/mennyire használják az erőforrásokat.

    Szóval amit én innét mindenképpen javasolnék: BBP, SFT, VST.

    [ Szerkesztve ]

  • Danex

    addikt

    válasz #68216320 #13418 üzenetére

    Szerintem lassan bevezetheto lenne az átlag Jóska stabil és az atomstabil kifejezés.

    Ezeket a terheleseket az átlag ember 99.9%-a egész élete folyamán se tapasztalja meg, és emiatt elveszthet 5-10% teljesítményt és kB 15e Ft-ot pluszba a highend hutesert hogy olyan h legyen amitől nem olvad át a CPU a foglalaton .

    Persze aki dolgozik vele és egy napos render megy a kukába a fagyás miatt mert avx2 ment 100%-on ott megertem. De az hogy joskanak minecraft közben félévente egyszer kidobja, majd utána a CO-n lazit 2 egységet Szerintem nem éri meg így tesztelni

Új hozzászólás Aktív témák