Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemethbalazs

    tag

    Sok-sok tesztelgetés után, végül rájöttem, hogy annyira gyors ez a gép nekem, hogy nem is érdemes a határait feszegetnem. :)
    Napok óta így használom, teljesen hangtalanul, memória alapfeszen, CPU alulfeszelve, IBT maxon 10-es blokkokban kb. 15x lefuttatva random időközönként.
    Egyébként azt végigteszteltem, hogy adott órajeleken a feszültség hatására van-e teljesítmény változás. Biztosan kijelenthetem, hogy nincs :)

    4.0 Ghz-en 1.41 V és 1.33 V ugyanaz a teljesítmény
    3.9 Ghz-en 1.35 V és 1.24 V szintén egyezik
    3.8 Ghz-en 1.30 V és 1.16 V szintén ugyanaz a séma.

    Szóval bátran használom alulfeszelve egy sokéves Scythe Ashurával, amivel IBT alatt 63 fokig megy ~550-es fordulattal, átlagos használat közben 40 fok alá konvergál ~450-500-as fordulattal.

    (Az Asus C6H az utolsó biossal (6004) már a CB15-ben is jól írja ki a cpu órajelet)
    A biost még tesztelem, egyenlőre nagy változást nem érzek. A venti kezelés lett más, talán rosszabbnak is nevezhetem, de ilyen hűvös procinűl mindegy :) Ja és végre kikapcsolható az alaplal led tengere :)

    Így utólag sem bántam meg a Ryzent, alaplap, cpu, memória mind jó választás volt. :DD

    A céges I7 7700k 16GB DDR4 2400 -as gépnél érezhetően sokkal gyorsabb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák