Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz csabsz13 #9897 üzenetére

    Annyiból "jogos" a 280X, hogy a kártyán lévő GPU energiaigényéhez kell rátenni a VRM-et, tehát olyan kapacitásút kell rátenni, ami kényelmesen elbírja. :K Nekem pl. ez is volt a bajom a refi 290-el (ami le is írtam), hogy gyakorlatilag ugyanazt a tápkört kapta, mint a 7970 refi. Ami nem baj, csak míg a 7970 esetén bőven hűvös maradt és rengeteg tuningpotenciált rejtett, itt már alapon keményen meg lehet izzasztani.

    Gondolom, a furmarknál ami még kell, az maxra húzott power limit, vagy hogy van a 290-eknél, hogy ne dobálja az órajeleket, hanem hozza szépen a 65FPS-es átlagot. :) A power limitet én is odaadtam a 280X-nek maxra. Kíváncsi lennék én is egy ilyen tesztre, főleg a Sapphire Tri-X mit alkot. Mert ugyan tesztelték (2100rpm 75 fok, elég komoly) de a VRM sajnos nem látszik [link].

    (#9900) csabsz13: A furmark azért jó, mert keményen meghajtja a kártyát, azonosan mindenkinél, és kicsi a CPU-igénye. Ezért egyből látod az FPS-en, ha valakinél "csalni" próbált a kártya. A kitguru tesztben is pl. szépen látni, ugyannyi FPS-t adott, mint nálad. Az jogos kritika, hogy kb. 10-30%-al jobban meghajtja, mint egy átlagos játék. Cserébe itt alapon akarnánk tesztelni. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák