Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz quailstorm #67351 üzenetére

    Szerintem meg egyáltalán nem sántít annyira. Aki nem napi szinten használja, vagy rég használta már, vagy most hallja először, annak az SC-55-ön sem szól rosszul a Monkey Island. 320kbps-os mp3-as párhuzam tényleg sántít egy kicsit technikailag, azt csak arra írtam, hogy a legtöbb ember ott se hallja. Én nem hallok a különböző Roldand megoldások MIDI-je között különbséget, csak ha nagyon figyelek, és egymás után hallgatnám őket ugyanazzal a játékkal.

    Ugyanez van a SID chipnél is. Aki nagyon C64-es szakbarbár, az azonnal kiszúrja, hogy milyen PAL meg NTFS C64-eken, milyen számozású és milyen kiadású SID chip hogy szól, meg fújja fejből, hogy X játékcímnél ez a chip a legjobb, Y demónál meg amaz. Viszont aki nem szakbarbár, az csak retró prüntyögést hall, és a különböző SID-chipverziók meg SID-emulációk között nem fog különbséget hallani, esetleg ha megmutatod neki, meg egymás után játszod le különböző megoldásokkal, de akkor is csak azt fogja hallani, hogy tényleg kicsit más, de egyik sem fog neki rosszul szólni, mert túlzottan egyikhez sem szokott hozzá, vagy ha régről igen, akkor 20-30 év múltán meg el is felejtette hogy szól.

    Vagy pl. sokan szőrszálhasogatnak Adlib/SB kompatiblis kártyákon is az FM MIDI-vel. A valóság meg az, hogy 1-2 extrém példától eltekintve elég hasonló a hangjuk, ha nem is ugyanolyan, megszokható, élvezhető a legtöbbnek. Tényleg alig van 1-2 olyan kártya, amin annyira fos meg torz ez az FM MIDI chip, hogy hallgathatatlan lesz.

    A valóságban szerintem hirtelen te is nehezen mondanád meg, hogy valódi MT-32 hardvert, vagy Munt vagy SC VA MT-32 módos emulációt hallasz-e. Azt már én pl. szerintem akkor se nagyon hallanám, ha mindjárt egymás után hallgatnám meg őket. Egy SC55 és MT-32 között hallanám, de csak egymás után lejátszva.

    Még mielőtt félreértés esnék: nem azt állítom, hogy ugyanúgy szólnak ezek. Mert objektíve, ha nagyon kötözködik valaki, valóban lehet különbséget kiszúrni, ez tény. De a játékok 99,99%-a teljesen élvezhető szerintem akármilyen megoldással. Ha nem az apró különbségeken lovagol valaki, hanem megpróbálja hangulatilag a játékot tényleg élvezni, játékélményileg kikapcsolódni.

Új hozzászólás Aktív témák