Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #83482 üzenetére

    Persze, ez idővel megdőlt, mert a Phenom II-esek nagyon is mentek. Én tuningoltam X6-os Phenomot haveromnál 4500MHZ-es is ki lehetett hozni belőle 6 maggal, holott valami 3300MHZ volt az alapórajele.

    Az első szériás Phenom nagyon gyenge volt, én évekig használtam (az első év után kényszerből), mint ahogy már írtam is, bizonyos esetekben a 3200+-os Barton teljesítményét is alig hozta (sőt, inkább 2800+-os Athlon XP-nek felelt meg), ami nekem egy 2669MHZ-es Athlon XP-ről átállva bizony olykor észrevehető volt. Emellé társult az általánosan is nagyon gyenge tuningpotenciál, elég sokat elárul, hogy X4-esből (Agena) 1800-tól 2600ig skálázódott az órajel mindössze... bár gyakorlatban csak a 9500-ast (2200MHZ) és 9600-ast (2300MHZ) lehetett kapni, esetleg 1-1 kósza 9700-ast (2400MHZ), a 9800-as (2500MHZ) meg sem jelent, a 9900-asból (2600MHZ) meg alig létezett, én nem is láttam élőben olyat, valami kisszériás szuperválogatott darabok voltak, hogy bírják a saját alapórajelüket legalább, ráadásul a két legnagyobbnak már 125W és 140W-os TDPje volt. Jött ugyan rá egy modell frissítés (9X50) de csak a 9150, 9550 és 9650 volt, ezek egyébként azonkívül h egyel újabb steppinggel készültek, megegyezetek az előzőekkel, mind erőtlenségben mint tuningolhatatlanságban.

    A Phenom II ehhez képest hatalmas szakítás volt, pont ellentétje volt ennek, nem hiba akartam évekig átállni rá, csak sajnos nem volt rá lehetőségem pénzhiány miatt. Mire pedig áttudtam volna állni, addigra a frissen megjelent 4th gen-es Intel I sorozat sokkal vonzóbb volt.

    Igen, ahogy az Athlon XPk-nél, úgy a P4-eseknél is voltak leminősített darabok. Jellemzően 1600A és 1800A Northwoodok között, nekem volt mindkettőre gépem régen, ráadásul az Athlon XP-m mellett szolgáltak :) Az 1600-as az 2400-on ment arra emlékszem, a 1800-as meg asszem talán 3,06-on nekem is. 2009ig voltak meg, akkor eladásra kerültek. Azt tudom viszont, hogy a 2669-es Athlon XP a legtöbb játékban és tesztben megette reggelire a 3,06-ra húzott NW-t is. (bizonyos esetekben a 3,06-os jobb volt, de kevés ilyen volt, a 2400-as P4 meg mindenhol a sereghajtó volt)

    S775 eleje ami átdolgozott S478 volt, rengeteg fordult meg a kezemben, de saját nem volt, nem is éreztem rá vágyat. Néhol lassabbak voltak mint az S478-asok hiába hangzott papíron jól a dupla cache meg a sokkal magasabb FSB.
    Pentium/Celeron D isteni jó játékok voltak, volt mindkettőből több, általában megépítettem, jól meg... OC-ztam, haszonnal eladtam volt a képlet. Volt olyan, hogy egyszerre kettő is volt itthon Pentium D-s gép. De igazából sosem lett főgép egyikből sem, mert akkoriban nem engedhettem meg, hogy egy ilyen gép ára tartósan kiessen (vagyis hogy megtartom), inkább amolyan befektetések voltak.
    A nagyon kora Core procik kimaradtak meg inkább visszamenőleg voltak meg, C2D-kből jellemzően a kicsik (2-es 4-es széria, esetleg 1-2 lassabb 6XXX) mentek, azokból elég sokhoz volt szerencsém, bár főleg a melóban (számtech boltban dolgoztam már akkorra).

    Athlon X2-ből viszonylag kevéshez volt szerencsém, az itthon nem is volt, az egyik nőmnek Lindának volt X2-ese, de annyira nem voltam hasra esve tőle, egyértelműen inkább C2D párti voltam akkoriban.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák