Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcitp

    őstag

    válasz g.killer #41864 üzenetére

    Nem akartam hergelni... :DDD
    Annyiból számít makrónál (is) a zárseb (állványról is), ha derítesz vakuval, és tudod mit szeretnél nagyjából a háttérrel, illetve a rekeszforma mit ad ki, szebb a gömb, de akkor nyitva kell lenni, vagy közel nyitva. Ez az obi meg pici rekeszeléssel is szögletesedik, meg ha nyitod, kisebb dof, gyengébb rajzolat. Szóval a a zársebet érdemes azért úgy belőni, hogy a háttered valamennyire megmaradjon (választott rekeszhez), és ez ennél a fotónál is "viszonylag hosszú" záridő volt, 1/100-ad. Plusz pop-up derítés -3Fé-vel. De legközelebb vaku eltávolítva a váztól, és sztem jobb lesz a háló. Csak nézzen a kamerába úgy, hogy jó legyen a háttér. Bocs a hosszú léért, ez csak nem off volt! :)
    Szóval van mit kísérletezni, hogy dof is, részlet is, fények is, ez már nyitva, gyűrű nélkül, mint ahogy az előző is, közelpont környéke (24 centi), és már buktam is a póknyi dof-ot. Zajos is, "doftalan" is :) , de nagyjából látom, merre kell menni az ügy érdekében. Na ennyit a technika infóról... :D

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

Új hozzászólás Aktív témák