Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • myk74

    senior tag

    válasz Skillet #35187 üzenetére

    Szia! Nekem kicsit kisebb van. 80x30x40.=96literes.
    2x39watt T5 van fölötte napi 8h-ban. Egy daylight és egy plant csővel (sylvania grolux) Növények eddig jóll érzik magukat. Ez kb 0.8watt /liter, ez már elég erősnek számít. Szerintem nyugodtan üzemeld be a másik csövet 0.6watt /liter körüli világításod lesz ami jó közepes, élhető szint szerintem.
    Az enyémet egy eheim szűri 700 liter /h, de egy picit fojtva van, addig míg nem koszolódik. Kb fél évente szoktam szétszedni, csak a csöveket szoktam gyakrabban takarítani. Az ajzatot én porszívózom, cső végén vagy egy kis palack aminek kifúrkáltam az alját így nem szívja fel a talajt csak a trutyit. Hetente szoktam vizet cserélni,(10 liter ozmo 5 csap) ezt kötöm össze a porszívózással.Nálam elég sok növény van, +co2. TF tápokkat használok. Napi 1,2ml micro , 2,5 macro és 1mll carbo és 1ml foszfát mert az aktív talaj zabálja. Én tápozásban a gyári ajánlással indítok mindig, utánna ha gyarapszik a növény állomány akkor emelek ha szükséges.
    Szerintem vizet is tölthetsz még bele, az a pár cm még jó pár litert elnyel. :DD

    Nincs kéz Nincs csoki!

Új hozzászólás Aktív témák