Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsocaozd

    tag

    Sziasztok, új vagyok a topic-ban, örülök, hogy rátaláltam.

    Rögtön egy kérdés a Smartsound-al kapcsolatosan:

    Ulead Media Studio 8-ban (de már a sokkal régebbi verzióiban is) úgy lehet használni a Quicktracks zenéket, hogy berakom a kiválasztott zenét az audio sávba és olyan méretre húzom, amilyenre nekem tetszik, gyönyörűen azonnal megcsinálja és rugalmasan lehet állítani menet közben bárhogy, ő mindig egy pillanat alatt átformálja a zenét, ahogy kell. Nagyon ügyes megoldás, én elolvadtam tőle.

    Premiere 2.0-ban sajnos meg kell adnom a zene méretét előre, majd lementeni wav-ba, aztán betenni a sávba és utána már nem tudok rajta állítani, maximum esetleg lecsípni belőle, de azzal ne érek semmit sem ugye, mert ennek épphogy nem ez a célja. Tehát ha idő közben valamiért változik a vágott video mérete, akkor a zenét teljesen újra kell csinálni (hangerőt állítani, stb.) Ez borzasztóan idegesítő és el sem hiszem, hogy egy ilyen volumenü programban, mint az AP, ez ennyire bénán van ez megoldva.

    Arról nem is beszélve, hogy mivan akkor, ha ennek a zenének az ütemére akarom vágni a videot, de nem vagyok tisztában előre a teljes hosszával? Ez a feladat Premiere-ben ezek szerint megoldhatatlan, hiszen ha bármennyit is állítok a zene hosszán, már teljesen más stílusban, ritmusban játsza.

    Ez egy roppant gagyi megoldás egy ilyen szintű és ilyen új proggyhoz, én nagyon elcsodálkoztam rajta...

    Ha valaki tud megoldást erre, hogy ugyanolyan szabadsággal lehessen használni az automatikus zenéket a Premiere-ben, mint a Ulead-ben, kérem, ne fosszon meg a tudástól, thx. előre is!

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

  • zsocaozd

    tag

    Van egy másik gondom is: a Ulead Media Studio 8-ban flash-t közvetlenül be tudtam tenni a video sávba és tudtam editálni...sajnos Premiere 2-ben ez sem lehetséges, az egyetlen plugin, ami kezeli a flash-t átkonvertálja videová, ami megintcsak egy nagyon gagyi megoldás.

    Miért is nem használok én Ulead-et? :) Talán mert annak ellenére, hogy megkapta a Vista minősítést, nem megy fel x64 Vista alá...a Premiere 2 pedig simán műxik.

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

  • zsocaozd

    tag

    Jujj, úgy látom, ti nem vagyok tisztában a legalapabb funkciókkal...sebaj. Hozzászoktam már, hogy akárhol segítséget kérek fórumokon, többnyire ők vannak fényévekkel elmaradva tőlem. :( :(

    A Smartsound (Quicktracks) egy Premiere-hez is használható plugin (eléggé alapvető), amivel automatikus méretű, stílusú aláfestő zenéket lehet a videókhoz használni. Ez egy szuperjó lehetőség, mivel a zene fel- és lecsengését a program automatice intézi, így frappáns zenei aláfestéseket lehet létrehozni mindenféle csűrés-csavarás, zenei szerkesztés nélkül. A Ulead-ben ez alapból benne van, a gyökér Premiere-ben (ami elvileg a profibb) meg úgy kell pluginként felrakni, ami még önmagában nem is lenne gond, csakhát úgy műxik, ahogy leírtam (xarul). Műxeni műxik, dehát így, ezzel a módszerrel, ahogy leírtam a használhatatlanság határát súrolja.

    Csak egy példa: egy oktató DVD projekten dolgozom, egy-két szekciót már megcsináltam teljesen készre, aláfestő zene, stb. Erre most utólag le lett forgatva egy-két jelenet, amit be kellene szúrnom, ami önmagában pitiáner lenne, ha nem kellene most az egész zenét kihajintanom (Ulead-ben húzok a méretén egyet és máris meg van oldva!) és tök újat betennem új mérettel, meg újrakeverve a hangot a narrációval....szóval dupla munka a Premiere bénázása miatt.

    rlazol mielőtt ''lehozzánemértőzöd'' a másikat, előbb belegondolhatnál, hogy lehet, te nem vagy otthon a témában. Thx! :R

    Esetleg lehetne azt kérnem, hogy olyan válaszoljon aki érti is, hogy egyáltalán miről van szó? Köszi! :R

    [Szerkesztve]

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

  • zsocaozd

    tag

    válasz BigBadPlaYeR #475 üzenetére

    Nem kötekedésből, de akkor miért nem valami külföldi fórumon kérsz segítséget?

    A válasz egyszerű: mert ott sem tudnak segíteni.

    Mondjuk tényleg kezdek már hozzászokni... Vettem egy PDA-t, soha életemben nem volt PDA-m, kb. egy hét alatt már buheráltam is, mindent vágtam rajta egy-két apróságot kivéve. Felmegyek magyar fórumába, de már előre láttam, hogy nagyon kezdők vannak ott, megpróbálnak egymásnak segíteni olyan dolgokban, amikre kb. egy óra alatt rá lehet jönni (az első órában). Namost erőtlenül feltettem én a kérdéseimet, persze totál hülyének nézett mindenki, de próbálgattak a maguk módján válaszolgatni...aztán megválaszoltam magamnak a fórumban a kérdéseimet, majd ott ragadtam segíteni...azóta rengeteg embernek segítettem, sőt nyitottam egy saját topic-ot, aminek akkora lett a forgalma, hogy majdnem utoléri a másikat, amit jóval-jóval előtte nyitottak... Több, más jellegű fórumon jártam már így, volt, ahol felkértek, hogy az azzal a témával foglalkozó netes magazinoknak dolgozzam (írjak teszteket, stb.), amivel nem is lett volna gond, csak fizetni nem akartak... Szóval már kezdek hozzászokni, hogy nem nekem segítenek, hanem én segítek...szomorú, de ez van.

    Eleinte azt hittem, hogy a külföldi fórumokon tájékozottabbak és ott lehet tapasztalatot gyűjteni és komolyabb problémákra megoldást találni...óriásit tévedtem. Többnyire ugyanolyan szinten vannak, mint a magyar fórumok. Elkeserítő, hogy nem lehet normális szakmai fórumokat találni a neten. Hogy mi az oka, nem értem. Talán aki már profi valaminek a kezelésében, nem veszi a fáradtságot (vagy nincs rá ideje), hogy segítsen a többieknek, akik ha nem is teljesen kezdők, de komoly problémákkal találkozhatnak egy-egy program, vagy hardware kezelése során, nemtom....nehéz ügy.

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

  • zsocaozd

    tag

    válasz rlazol #477 üzenetére

    Hát ezaz, hogy itt nem fade in/out-ról van szó. Ha csak ennyi lenne, perszehogy felesleges lenne a Smartsound. Csakhogy ez egy nagyszerű találmány, próbáld ki jobban! Úgy alakítja a zene elejét és végét, hogy legyen eleje és vége! Tehát amikor fel- és lecsengésről írtam, az jelen esetben nem fade-et jelent. Nem egyszerűen le- és felkeveri a zenét, azt tényleg bárki meg tudná csinálni, hanem átkomponálja. Ráadásul a kiválasztott hossznak megfelelően alakítja a zenei stílust is, mondom, teljesen átkomponálja a zenét. Óriási találmány szerintem, mivel nincs mindenkinek keze ügyében egy DJ., csak ne lenne Premiere alatt ilyen nehézkes....

    Jelen DVD projektben az aktuális feladat, amivel kapcsolatosan ezt használnám: video sávban a vágott anyag ugye, audio sávban voice over narráció, az alá pedig egy aláfestő zene. Smartsound zenét bepakoltam, megcsináltam a halkításokat a narrációs részeknél, így készen van az anyag. Viszont ha most hozzá kell nyúlnom a videóhoz, akkor a zenét teljesen előlről kell kezdenem...

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

  • zsocaozd

    tag

    válasz rlazol #481 üzenetére

    Hát kicsit gányolós megoldás, de elvileg működhet (még mindig jobb, mint újra csinálni), köszi a tippet!

    Azért szánalmas, hogy egy ilyen szintű proggy ilyen gagyi tud lenni egy adott területen. :( Ulead-ben ez kb. annyi, hogy a végét egyszerűen megfogom és odébb rakom annyival, amennyivel kell...azonnal átkomponálja és nem bánt semmilyen más beállítást.

    Sokat dolgozgattam anno Ulead-el, már középsulis korom óta (hát nem ma volt), de soha az életben nem kellett total trainingeket bújnom ahhoz, hogy rájöjjek, mit hogyan kell csinálni, mert annyira logikus volt és kézre állt. Mikor áttértem Premiere-re, nézegethettem folyton a total traininget, gyakorlatice minden fontos funkció elérése és használata felhasználó-idegen volt...kár érte.

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

  • zsocaozd

    tag

    Hahh, jut eszembe! Mégegy kérdés: a narráció szövegeihez az aláfestő zenében a halkításokat valamilyen automatizmussal meg tudom csinálni? Mondjuk sokkal szebb, ha kézel van csinálva, mert nem annyira gépies (a pici kis eltérések miatt), de egy hosszabb anyagnál hülyét kapok, mire sikerül. Ráadásul ugye kézzel nem is tudom mindig tized-pontosan eltalálni a mély és a csúcspontokat (bár nem is muszáj), aztán lehet javítgatni utólag, ha nagyon precíz akar lenni az ember.

    Tehát az lenne a lényeg, hogyha megszólal a narráció, akkor ott lehalkuljon automatice a zene, ha abbamarad, akkor meg hangosodjon fel. Van esetleg valamilyen audio szűrő (vagy más megoldás) erre a célra?

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

  • zsocaozd

    tag

    Éééés mégegy kérdés: Ulead Media Studio-ban minden effektnek a hatását lehetett látni és ez alapján is lehetett választani. Adobe honlapján azt írják a Premiere 2-ről, hogy ez végre már tudja ezt.

    Ehhez képest sehol sem találom, hogyan tudnám az effekteket megtekinteni a választó ablakban, vagy bárhol előre, mielőtt kiválasztanám őket. Csak a nevük látszik. Ezzel mi a helyzet? Van erre valamilyen megoldás?

    Egyébként ez volt az első dolog, ami szembe tűnt, mikor áttértem Premiere-re. Az első felháborító is. Köteles vagyok minden video effektről, transition-ról tudni, mit csinál? Ha bővítem az effektek számát ezerre, akkor is meg kell jegyeznem mindet? Szörnyű...

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

  • zsocaozd

    tag

    válasz rlazol #485 üzenetére

    szvsz ez nem a program, hanem a plugin hiányossága

    Az nem a program hiányossága, hogy eleve plugin kell hozzá, míg egy másik program alapból tudja ezt a bizonyos szolgáltatást, ráadásul klasszisokkal jobb minőségben?

    Ne haragudj, de borzasztó módon elfogult vagy!

    Én anno (kb 7 éve) 5.0-n kezdtem, és bizony beletelt kis időbe mire magamtól kitalálgattam az alapokat....nekem full logikus az egész

    Elfogultságodban (vagy elvakultságodban) önmagadat hazudtolod meg. Használtál már egyáltalán valami mást Premiere-en kívül életedben (használatra gondolok, nem arra, hogy megnézted már...)? Tudod, ízlések és pofonok...talán ha egyáltalán vetted volna a fáradtságot és megismered pl. a Ulead-et is, akkor lenne némi fogalmad a dolgokról nem csak érzelmi alapokon írnál....hogy miket, azt most nem írom le.

    vagyis hogy csak kézzel tudsz igazán precízen dolgozni - annyira igaz, h nem érdemes

    Érdekes, hogy (szintén elfogultságodban) azt olvasod ki abból amit írtam, amit te szeretnél. Én pontosan az ellenkezőjét írtam: kézzel képtelenség precízen dolgozni egy nonlinear-ben, mert az egérrel nem lehet úgy tologatni a potmétereket, mint ahogy a valóságosakat. Ráadásul itt még arra sincs lehetőség (nem oldották meg a kedves programozók), hogy végállást tegyél valahová, amit egy keverőpulton egy ragasztószaggal (vagy bármi alkalmas tárgyal) meg lehetett könnyedén oldani.

    tehát ha utóbb a videóra rávágsz, gáz van, illetve a végeredményben már gyakorlatilag nem tudsz finomítani

    Úgy látszik, ez a Premiere audio kezelésében már általános probléma, mintha én is erről írtam volna a Smartsound kapcsán. Megint plugin, plugin, plugin....ami önmagában nem volna probléma, sőt! Nagyon jó dolog, ha valami modulárisan bővíthető, csakhogy ez a Premiere-nél automatice minőség csökkenést is jelent, mivel a plugin-okkal nem lehet olyan minőségben dolgozni, ahogyan pl. más programokba integrált verziókkal. Szvsz. ez is az Adobe hibája, mert nem veszi észre, vagy ügyet sem vet rá, úgyis megveszik a méregdrága szoftverét, mert marhajó a promója.

    ezt sajnos félreértetted kissé, ami azt hiszem abból ered, h nem haszáltál korábbi verziójú premiert.

    Pontosan ugyanúgy voltam vele anno, mint te a Ulead-el. Megláttam a régi verzókat, kipróbáltam, hajítottam is el és maradtam Ulead-nél. Ma kénytelen vagyok Premiere-el dolgozni, mert ez terjedt el a stúdiókban, de nem annyira a hatalmas tudása, hanem a kiváló üzletpolitika miatt.

    Amúgy egyáltalán nem erre gondoltam, amit kifejtettél. A Ulead-ben azonnal látom együtt az összes(!) vizuális effektet (hatását) és úgy tudok közülük választani (tudod, what you see is what you get! Kb. ezer éve lehet már ilyet DTP rendszerekben is látni, sajnos Adobe-ék még nem értek el erre a szintre, úgy tűnik.)! Az, hogy kattingatok egyenként, aztán vagy jó lesz, vagy nem, az elég nagy gagyiság. Az megint más kérdés, hogy a rengeteg használatnál az ember megjegyzi...ettől ez még a program egyik hiányossága, de legalább akkor ne írnák ki a weboldalra, mert az meg már hazugság kategória!

    és kérlek, ne átkozd egyhuzamban a premiert

    Húhh, hogy minden fórumban van egy ilyen....őrület, mennyire forgatókönyv-szerűek már a fórumok...

    No mindegy, válaszom is forgatókönyv-szerű lesz: jól figyi! Van egy olyan billentyű, hogy PgDn! A többit tudod... Ha bántja a pici szivedet, amiket írok, használd előszeretettel!

    Attól, hogy te szereted ezt a szoftvert, oda vagy érte meg vissza, még nyugodtan le lehet írnia bárkinek a program hiányosságait. Azt is furcsállom, hogy innen a topic-ról priviben írják ezt meg nekem, ott tárgyaljuk ki a rengeteg hiányosságot, problémát, ami adódik a programmal kapcsolatosan. Lehet, hogy már mást is megszólítottál? Helytelen, nagyon helytelen!

    A moderálási irányelveken belül mindenki azt ír a fórumba, amit csak akar, főként ha az nem offtopic! Mindenkinek szíve joga (a tiéd is) azt elolvasni, vagy nem elolvasni. Tudod, az internetes szabadság szelleme eleve erről szól, a fórumok pedig ennek a szabad párbeszédnek a színterei. Ez alól ez a topic sem kivétel. Ennek fényében nem tudok a kérésednek eleget tenni.

    Amit írtam, az mind egytől egyig igaz és egyikőtök sem tudott rá megoldást adni, tehát problémák! Majd ha meg tudsz válaszolni, oldani egyetlen egy ilyen Premiere problémát korrektül (úgy, hogy meg is oldódjon), vagy én olyat írok le, ami jogtalan, nem valós probléma, csak én találtam ki, akkor szólj!

    Nem nekem vannak vele gondjaim, hanem tényleges hiányosságok és problémák vannak, amik másnak is (bárkinek aki használja a programot) problémát jelenthetnek a használat során. Én úgy gondolom, azzal, hogy ezt leírjuk és nem csak ajnározzuk a proggy-t (ahogy mondjuk te teszed), megkímélünk sok leendő felhasználót a csalódástól és megspórolunk nekik némi pénzt is. A fórumok egyik fő funkciója ez is egyébként. Az elfogultságod egy más kérdés, szerintem tartsd meg magadnak, mert eléggé visszatetsző! És emlékezz: PgDn! :R

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

  • zsocaozd

    tag

    válasz zjuhasz #487 üzenetére

    Idefigyelj, ha belémkötnek, akkor nem hagyom magam, különösen, ha látom, mennyire feleslegesen teszik, csupán erőfitoktatásként. Ha te hagyod magad ilyen esetekben, csak jó hangulat legyen a topic-ban, az a te bajod. Neked is azt tudom tanácsolni: PgDn ha nem tetszik valami!

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

  • zsocaozd

    tag

    Ne deinterlace-t keressetek, hanem progressive módot, abba kódoljatok és mentsetek ha nem TV-re kell az anyag!

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

  • zsocaozd

    tag

    válasz KMT #502 üzenetére

    DV aviba próbáltad már menteni VD-ból?

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

  • zsocaozd

    tag

    válasz KMT #504 üzenetére

    Hát ugyanúgy, ahogy bármi másba... Nincs DV codec a gépeden?

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

Új hozzászólás Aktív témák