Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pocokxx

    Közösségépítő

    Sziasztok!

    Most kezdek kicsit jobban belemerülni a photoshop világába, de BonFire tutorialokat (ezúton is köszönet a munkádért! :R) nézegetve felmerült bennem egy-két kérdés:

    Eddig én nem használtam maszkot, így pontosan nem is értem hogy s mint kéne/lehetne használni. Mondjuk, ha a rétegeket úgy képzelem el, mint egymásra rakott lapok, akkor a maszk az olyan, mint egy kivágott lap? Nem a maszkolás maga jelent gondot, hanem, hogy pontosan nem értem mire lehet használni, miben különbözik pl. egy új egyszínű rétegtől. Lehet, hogy bugyuta a kérdés, elnézést érte...

    Az ecsetméret növelés/csökkentésnek mi a gyors gombja? Mert a photoshop gyorsbillek között ezeket írták: [ ] ami ugye magyar bill.en AltGr+F illetve AltGr +G. De ezzel nem működik...

    A többi igazából egyedibb gond: Egy régebbi photoshopot használok, ahol alapból mindig nézet/Proof beállítás "munka CMYK", de így egészen más színeket látok, mint a Monitor RGB-n. Nem lehet valahogy beállítani, hogy ez (Monitor RGB) legyen az alapértelmezett?

    Köszönet előre is ! :R

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Új hozzászólás Aktív témák