Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peppe79

    senior tag

    Sziasztok!

    Én egy motoros vezérlésű Everstyl fotelt szeretnék lecserélni egy strapabíró forgószékre. A mostanival az a gond, hogy egyrészt nem számítógépezéshez találták ki, másrészt hatalmas, baromi nehéz, és nem mobilis. Szóval eléggé megnehezíti a takarítást az amúgy is zsúfolt, 12 nm-es kisszobában.

    Elég sok olcsó (100 ezer ft alatti) forgószékkel volt már dolgom. Számomra ezeknél a leggyengébb pont az ülőfelületet és a háttámlát összekötő karfa volt. A fém karfás kivitelek többnyire oldalanként 2 ponton rögzítettek. Ezeknél előfordult, hogy ha a testsúlyommal (~90 kg) ránehezedtem, akkor idővel kiszakadt a csavaranya a háttámlából.
    A műanyag karfásakat már jellemzően 4-4 csavar tartja, de ott meg a műanyag repedésétől tartok (erre is volt már példa).
    Szóval egy olyan, 100 ezer Ft alatti főnöki széket keresnék, ami lehetőleg króm karfás, de azt nem közvetlenül a háttámla oldalába kell rögzíteni (pl, mint a Samurai székeknél). Létezik ilyen szék ebben az árszegmensben (100 e-ig)?
    A lábkereszt anyaga, gázlift típusa lényegtelen, mert azt úgy is ki tudom cserélni, ha kell.

  • peppe79

    senior tag

    válasz peppe79 #2037 üzenetére

    Körbenéztem a kínálatot, de a végeredmény nagyon lehangoló. Úgy látom, hogy a 100 ezer alatt vezetői székek esetén elég sok kompromisszumot kell kötni. Igaz, hogy némelyik egész kényelmes, mert szépen párnázott, de számomra egyik sem a tartósság szimbóluma. Arról nem beszélve, hogy fogalmam sincs, mi kerül 75-80 ezer Ft-ba egy olyan forgószéken, aminek műbőr borítása, fa mintájú műanyag karfája és lábkeresztje van (Antares Buffalo). Tiszta mű hatású az egész.
    És hogy őszinte legyek, a Chairman székektől sem dobtam azért hátast. Úgyhogy a vezetői székekről egyelőre le is tettem.

    Pillanatnyilag a MAYAH Spirit forgószékre mondom azt, hogy az számítógépezéshez kellően kényelmes, relatív nagy teherbírású (papíron 130 kg), és a felhajtható karfa miatt praktikus lehet kisebb szobákba (így be lehet tolni az asztal alá). Aztán, hogy a gyakorlatban mennyire tartós a króm lábkeresztje (az élére állított profilú lábkeresztek általában sokkal masszívabbak), vagy a karfája, az megint más kérdés. De legalább nem olyan eszeveszetten drága: 45 ezerből kipipálható (Alza.hu), és 24 hónap garancia jár mellé.
    Ha valakinek van valami jó tippje, akkor azt szívesen veszem, de a racionális érvek (a tartósságot előtérbe helyezve) egyelőre a MAYAH Spirit mellett szólnak.

  • peppe79

    senior tag

    válasz attiati #2043 üzenetére

    Sportülések közt is vannak AGR minősítettek, mindenesetre én sem gondolom, hogy ergonómiai szempontból pont ezekből kellene ihletet meríteniük a forgószékek gyártóinak.
    Szerintem a többségük borzasztóan giccses, meg eleve hülyén fest egy ilyen 'forgatható' "autóülés" a lakásban, főleg, ha csak netezgetsz vele. Aki meg autósport rajongó, annak nem kell ecsetelni a szimulátor ülés és a gamer szék közti különbséget. Szóval, én az égvilágon semmi értelmét nem látom a gamer székeknek, és szerintem még rondák is (bár ez szubjektív megítélés kérdése).

  • peppe79

    senior tag

    válasz attiati #2044 üzenetére

    Naná! Ha karfás széket vásároltál, akkor miért akarsz könyökkel rátámaszkodni az asztalra? Ehhez görnyedt testtartást kell felvenned, ami hosszú távon kényelmetlen, és teljesen egészségtelen. Ideális esetben leengedett vállakkal, nagyjából függőleges felkarral, és vízszintes alkarral kellene a székben ülnöd.

    Én pillanatnyilag egy ilyen motorosan dönthető Everstyl fotelt használok, aminek kifelé szélesedő karfái vannak. Mivel kihúzható billentyűzet tartóm van, így a könyököm még gépelés közben is végig a karfán támaszkodik.
    Bár nemsokára át kell majd egy picit alakítanom az asztalt, mivel hamarosan forgószékre váltok, és egy ilyen, vagy ehhez hasonló kartámaszt szeretnék a jobb oldali karfára szerelni, és ezen lenne az egér is. A billentyűzet tartót pedig keskenyebbre venném, és azon csak a billentyűzet lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz attiati #2047 üzenetére

    Eredetileg az volt a kérdésed, hogy használja-e valaki a szék karfáját könyöktámasznak. Erre volt a válaszom egy egyértelmű igen. Nem állítom, hogy az alkar teljes alátámasztása bizonyos esetekben ne lenne kényelmesebb, de az elsődleges szempont nem az alkar -, hanem a karokat "tartó" vállizmok tehermentesítése. Ezt pedig a könyök alátámasztásával éred el.

    Reagálva a pontokba szedett állításokra:

    1. Tegyük fel, hogy olyan forgószéked van, aminek horizontálisan forgatható a karfája, ráadásul ergonómikus billentyűzetet használsz. Ebben az esetben sincs túl sok értelme magához a billentyűzethez beforgatni a karfát, mivel gépeléskor nem támasztjuk alá az alkart. Az egér használatakor viszont igen, csak ott meg ideális esetben (ha csak nem vagy a saját egészséged ellensége) az alkarod, a kézfejed a válladra merőlegesen néz. Ehhez pedig a karfáknak párhuzamosan kell állniuk. Lásd: itt

    2.

    A)Megteheted, hogy leengeded a karfát, bár ebben az esetben akár le is szerelhetnéd a forgószékről, mivel az elveszti az eredeti funkcióját.
    B) Alap esetben, függőleges testtartással, és leengedett vállakkal csak úgy tudsz az asztallapra könyökölni, ha a vállad picit előrébb engeded.

    3. Kifelé szélesedő asztallapnál ez a probléma nem áll fent, viszont visszakanyarodva az 1. pontban leírtakhoz: gépeléskor nem támasztjuk alá az alkart, ennek inkább kézzel íráskor, vagy az egér használatakor van jelentősége. Innentől kezdve ugyanazt éred el, mint egy forgószékre szerelt karfával.

  • peppe79

    senior tag

    válasz Ispy #2051 üzenetére

    Hát, igen. A minőségi székeket nagyjából úgy a 200 ezres kategóriától kell keresgélni. Én 100k-nál többet nem szántam forgószék vásárlásra, de sajnos ebben az ársávban elég sok kompromisszumot kell kötni. Nézegettem a Chairman forgószékeket is, amit egyfajta best buy-ként ajánlottak, de az sem egy nagy pukkanás. A 795-ös típusról találtam egy fura videót is a youtube-on.
    Nem hiszem el, hogy a stábnak nem tűnt fel a szék ferdesége (?). Először azt hittem, hogy csak a párnáját ülték ki féloldalasra, de aztán feltűnt, hogy a jobb oldali karfa egy picit magasabban áll, mint a bal oldali. Azért ez a kinézet még egy 30 ezres széknél is gáz,nemhogy egy 76 ezresnél... :(

  • peppe79

    senior tag

    válasz attiati #2062 üzenetére

    Ha csak pihenteted a kezed, úgy természetesen kényelmesebb, ha a teljes alkarod alátámasztod. De gépelni már jóval megerőltetőbb. Ilyenkor a csuklód alapból kifeszíted, a kézfejed pedig folyamatosan jobbra vagy balra csavarodik (attól fűggöen, hogy épp melyik billentyűt ütöd le).

    Ha így gépelnél napi 8-10 órában, akkor annak meg lennének a következményei: rosszabb esetben akár egy kéztőalagút szindróma miatti műtét formájában. A gyors- és gépírói tanfolyamokon talán a helytelen kéztartásról szoktatnak le legelsőnek. A kézfejnek az a legkevésbé megterhelő, ha nem nem csuklómozgással, hanem az alkarod mozgatásával gépelsz. Amúgy, ha megnézed a korábban linkelt fotót, a lila inges fickó sem támasztja meg az alkarját, csak az ingujja miatt tűnik úgy, mintha az asztallapra támaszkodna.

    Ez a szándékosan túlzó videó jól ábrázolja a helyes és helytelen gépelés közti különbséget.
    Ahogy a helyes példa is mutatja, az illető egyenes csuklóval, egyenes kézfejjel gépel, és a csuklója helyett az alkarja mozog. Olyasmi, mintha zongorázna, annyi különbséggel, hogy ebben az esetben "megengedett" a könyök alátámasztása.

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz Melanor #2065 üzenetére

    Konkrétan az Ergonic széket nem ismerem, de egyébként simán előfordulhat, hogy kisebb módosításokkal, vagy ugyanolyan formában, egy adott szék különböző márkanevek alatt fut. Legalábbis az olcsó kategóriás székek közül rengeteg a bérmunkában kiadott gyártás (Anji Guyou Furniture Co; Guangzhou City Dalang Seat Co, és még sorolhatnám).

    Ha nagyobb tételben rendelsz, akár még a nevedet is belevarrják, így saját márkanév alatt forgalmazhatod őket.

    Mondjuk, az ár nagyjából tükrözi a minőséget is...

  • peppe79

    senior tag

    válasz attiati #2080 üzenetére

    Szerintem a választásnál az is sokat nyom latban, hogy milyen célra használnád, és hogy mik az igényeid.

    Én a saját megközelítésemből kiindulva, azért választottam inkább karfás széket, mert:
    - ehhez szoktunk hozzá
    - segít a székből felállni (a negyedik x-hez közelítve már ez is szempont :) )
    - szabad mozgást biztosít, szemben egy olyan asztallappal, amihez - a könyök vagy a teljes alkar megtámasztása miatt - egész közel kell húzódni

    Számítógép asztalból pedig (függetlenül a tetőlap kivitelétől) kizárólag olyat választanék, aminek kihúzható billentyűzettartója van; mert:
    - így az asztaltetőn nem foglalja a helyet a billentyűzet és az egér, tehát akadály nélkül tudok rajta jegyzetelni, vagy tervezgetni
    - kisebb helyet foglal
    - nem kell állandóan az asztalhoz behúzni a széket (amit ezáltal görgők helyett akár tappancsokkal is használhatok)
    - ergonómiai szempontból egyszerűbb megoldást kínál
    - ha leszakad a szék karfája, akkor még mindig rá tudok tehénkedni a billentyűzettartóra :-)

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz attiati #2086 üzenetére

    Én 189 cm vagyok, de alkalmazkodnom kell a nejemhez is, aki "csak" 178 cm. Ahogy korábban írtam, pillanatnyilag egy Everstyl motoros fotelünk van, aminél az alacsonyabb ülésmagasság miatt a billentyűzettartót is meg kellett dönteni. A karfa magassága amúgy kb. 65 cm.
    Ezzel a fotellel egyébként egy ilyen pozíció simán beállítható, és megfelelő asztalt is tudnék hozzá készíteni, de ez a zéró gravitációs póz nem az én világom, szóval a jövőben inkább egy kényelmes forgószék mellett döntenék.
    A múlt héten meg is rendeltem az Alzáról egy Mayah széket, csak sajnos 1-2 hetet csúszik a szállítása.

    Ha mindenképp csuklótámaszt szeretnél venni, akkor abból az ék formájú az, ami használható. Az profilból, az átlagos billentyűzetek dőlésszögét követi, és közvetlenül elé helyezve a kéztőcsontot támasztják meg. A 'pufibb' változatok csak addig kényelmesek, amíg nem kezdik nyomni az ereid.

    "Melyik irányba korlátoz a mozgásban az ergonomikus asztallap?"

    Talán rosszul fogalmaztam. Különösebben nem is a mozgásban korlátoz, hanem inkább amolyan nyomasztó érzés, amikor egy széktámla és egy asztallap közé "préselődök". Amikor egy karfás széken könyökölök, akkor viszont legalább 15 centi távolságot tudok tartani az asztaltól.

    Nálam egy ehhez hasonló, fém sínes számítógépasztal van.
    Nem egy szépségdíjas termék, viszont könnyen átalakítható, és ami nagy előnye, hogy mivel a polcok sínben futnak, ezért milliméter pontosan be lehet állítani az asztallapot, vagy a monitort, hangsugárzókat tartó polc magasságát. Azon felül, mivel az első és a hátsó rögzítőpontok külön futnak, így a polcok dönthetőek is (így az alsó polc átalakítható akár lábtartónak, ha úgy tetszik).

    Aztán léteznek asztallap élére rögzíthető billentyűzettartók is, akár ilyen feleslegesen agyonbonyolított, dönthető kivitelben. Választék az van, igyekeznek lenyűgözni a felhasználókat...

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz Williamgrant #2087 üzenetére

    Akkor az enyém a 0,01%-ba tartozik, mert az szabadon állítható. :)
    A 90-es években még figyeltek az ilyesmire...bár lehet, hogy manapság is kapható ez az egyszerű sínes állvány.

  • peppe79

    senior tag

    válasz Williamgrant #2089 üzenetére

    És egy egyszerű, fix asztalnál ki garantálja, hogy annak a tetőlapja megfelelő magasságban áll? Ráadásul a szabvány méretezések még évtizedekkel ezelőttiek, amikor 10-15 cm-rel alacsonyabb volt az átlag testmagasság. Szóval még az sem biztos, hogy a nagy többségnek megfelel.

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz attiati #2094 üzenetére

    Ha nem zavarna a fotel, akkor nem cserélném le forgószékre. Az üléspozíciót egyébként nem mondanám kényelmetlennek, a térdhajlatom is derékszögben áll. Csak mivel ehhez a fotelt meg kellett döntenem, és nem akarom azt minden egyes alkalommal állítgatni, így ebből a fix pozícióból aztán nehéz felkelnem. A másik zavaró ok pedig az, hogy a fotel szinte a 11 négyzetméteres kisszoba közepén áll, így nagyon zsúfolt lett a helyiség, és megnehezíti a takarítást is.

    Ezek az ülőtámaszok valóban nem rosszak, nekünk is van egy a konyhában. Ami nagy előnye, hogy a szinte álló pozíció miatt nem akadályozza a véráramlatot, illetve segít megtartani a gerinc természetes görbületét, miközben nem terheli agyon a porckorongot.

    Mondjuk, a képen látható megoldás ergonómiailag, két szempontból sem tökéletes:

    1. Ezek a székek általában nem görgős -, hanem jellemzően fix kivitelűek szoktak lenni (lásd: Ikea Nilserik, Variér move, stb.)
    Más kérdés, hogy mivel a tengelyük mentén dönthetőek, de nem mozdíthatóak el, így nehezebb közel ülni velük egy íróasztalhoz.
    Viszont vannak kifejezetten irodai munkára kifejlesztett ülőszékek is, mint például a Locus.

    2. A laptop nem éppen a legkomfortosabb munkaeszköz: ideális esetben a képernyő felső széle szemmagasságban van, és kb. 15-20 fokban döntött. Egy laptopnál ez a beállítás csak magasítással, és külön billentyűzettel lenne kivitelezhető, ráadásul az átlagos 15-17"-os képernyőméretük eltörpül egy monitor mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz attiati #2097 üzenetére

    Én első körben vezetői forgószéket kerestem, de a 100 eFt alatti kategóriában túl sok kompromisszumot kellett volna kötni, így aztán ezt el is vetettem. Ezen kívül, amik alapból kiestek: a gamer székek, és azok a forgószékek, aminél - részben, vagy teljes egészében - a karfa köti össze a háttámlát az ülőlappal (utóbbiakkal rengeteg a negatív tapasztalatom).
    Amihez ragaszkodtam, az a fém (krómozott vagy alu) lábkereszt, és a nagyobb teherbíró képesség (legalább 130 kg). Innentől kezdve jelentősen leszűkült a kínálat. A Mayah Spirit-re elsősorban racionális megfontolásból (ár/érték) esett a választásom, illetve néhány olyan tulajdonsága miatt, ami nem minden széknél volt adott:
    - vastagon párnázott, és relatív nagy méretű ülőfelület (51 cm mély, 50 cm széles)
    - akár 56 cm-es ülésmagasság
    - illetve a lehajtható karfa sem hátrány (így takarításkor könnyedén az asztal alá tudom tolni), bár a tartóssága ennek azért kérdéses

    Láttam még néhány széket, ami egy fokkal jobban tetszett volna, és talán stabilabb is, de ezekkel szép apránként el lehetett lépcsőzgetni a 100 ezres határig...onnantól kezdve pedig már csak egy karnyújtásnyira volt a Spinelly, vagy egy Samurai, ami óriási minőségbeli ugrás az előzőekhez képest. Ennyit egyelőre nem akarok rászánni egy forgószékre, ezért esett a választásom a viszonylag olcsó Spirit-re. Aztán ha mégsem válik be, akkor automatikusan átugrom a 70-80-90 ezres lépcsőfokokat, és rögtön veszek egy kompromisszumok nélküli széket 110 ezerért.

    A belinkelt fotó alapján nem nagyon tudtam kivenni, de most már látom, hogy mi is ez a "nyeregszék".
    Nem láttam még ilyet, csak próbáltam elképzelni, hogy milyen lehet egy ilyen magas, görgős széket egy helyben tartani. De a videón már látom, hogy szinte terpeszben kell rajta ülni, ezért nem mozdul el olyan könnyen el a helyéből. De a közel 1000 USD-os ár azért egy picit túlzás érte.

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz sirdond #2103 üzenetére

    Szerintem a kínai Bestar terméke, és a Mosh csak a forgalmazó. Nem biztos, hogy olyan rossz ez a forgószék, viszont ha netán később alkatrész kell hozzá, akkor lehet, hogy meg leszel vele lőve.

    A Samurai "alap" forgószéke ettől 10 ezer Ft-tal olcsóbb, és ott a vázra illetve a hálós szövetre 10 év a garancia! Ezek azért elég meggyőző érvek a Samurai mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    Ma megérkezett a Mayah forgószékem, épp most raktam össze.
    Nos, röviden összefoglalva: ez a szék óriási csalódás, ebben az eredeti formájában sajnos használhatlan. :(((
    Még egy átlagos, 20-30 ezres szék is jobb ergonómiai tulajdonságokkal rendelkezik, és ez sajnos nem vicc. :( Nemsokára jelzem az Alzának, hogy megy vissza a feladónak...

  • peppe79

    senior tag

    válasz Mentolka #2111 üzenetére

    Miért lenne rossz? Két évtizede dolgozom a kereskedelemben. Az eltelt évek alatt egyértelműen a webáruházak megjelenését tartom a legnagyobb "találmánynak". Manapság szinte mindent webáruházakból vásárolok, lassan már a ruhaneműket, meg a lakástextilt is. Ennek pedig az az egyszerű oka, hogy a "hagyományos üzletekben" egyre kisebb az árukészlet. Persze Pesten biztos más a helyzet, de itt vidéken (Szeged) nagyon gyér a kínálat. Tavaly háztartásigép alkatrészboltban kerestem mosógéphez egy tök átlagos, univerzális lengéscsillapítót. Nincs, de rendelhető...másfélszer annyiért, mint egy webáruházban.
    Legutóbb meg egy ilyen horganyzott idomra lett volna szükségem. Körbeutaztam a város összes szerelvényboltját, épületgépészeti áruházát, sehol semmi. Másfél órát autókáztam miatta a 30 fokos hőségben, a benzinköltségről nem is beszélve.

    De hogy a témánál maradjunk: irodabútorokra specializálódott üzlet is alig-alig van, ráadásul elég satnya a kínálat: többnyire a relatív olcsó székek vannak kiállítva, vagyis a könnyen eladható tömegcikkek. A használhatóbb darabokat legfeljebb katalógusból lehet(ne) rendelni. Magyarán: ugyanaz, mintha egy webáruházból rendelnék. Ha nincs kínálat, akkor meg minek vergődjek velük?
    Itthon kb. 5 perc keresgéléssel megtalálom azt a helyet, ahonnan a legolcsóbban/leggyorsabban tudok vásárolni valamit. Az igaz ugyan, hogy - ha a terméket még nem láttam soha élőben, akkor - egy lutri az egész (mint jelen esetben), de ha bármi probléma adódik, 2 héten belül visszaküldhetem nekik azt.

  • peppe79

    senior tag

    válasz Ispy #2112 üzenetére

    Ez pontosan így van. Náluk itt vidéken, egy városszéli üzlethelyiség bérleti díja legalább 1000-1500 Ft/m2. A belváros felé haladva pedig ugrásszerűen nőnek az árak. Az előző melóhelyem egy "közepes méretű" bútorüzlet volt, ott 1 millió volt a havi bérleti díj. És hát ugye ki is kell állítani néhány mintadarabot, kell egy minimális árukészlet, ki kell fizetni az alkalmazottakat, a durva rezsiköltséget (fűtés-hűtés, világítás...) stb-stb.
    Nem véletlenül drágábbak ezek az üzletek, hiszen a költségeket mind-mind beleépítik a termék árába.
    Egy webáruházat viszont akár egy garázsból, vagy egy kisszobából is lehet üzemeltetni, nulla árukészlettel...abban az esetben persze, ha ügyes az illető, mert azért a webes értékesítés sem egy fenékig tejfel.

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz Mortein #2113 üzenetére

    Nem, az enyém egy Mayah spirit. Egyébként az ülőfelületével semmi gond, és az azt tartó mechanika is masszívnak tűnik (utóbbinak 2,7 kg a súlya).
    Nálam két probléma merült fel: a háttámla a karfához képest túlságosan hátra van csúszva (vagy a karfa van túlságosan előretolva), illetve a karfa nagyon alacsony. A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy ha leengedem a felkarom, és rá merőlegesen áll az alkarom, akkor a karfa kb. 8 cm-rel alacsonyabban, és úgy 20 cm-rel előrébb áll, ráadásul túl széles a háttámla, és az élén maradt műanyag "sorja" karcolgatja a felkaromat.

    Ahhoz, hogy rá tudjam helyezni legalább az alkaromat (nem a könyökömet, mert az teljesen esélytelen), úgy annyira előre kellene görnyedjek, mint ha wc-n ülnék. :))
    Amit Te linkeltél, az a Mayah creative. Ott legalább már állítható a karfa magassága, és talán közelebb áll a háttámlához is. De ez a Mayah spirit egy katasztrófa. Persze számítottam rá, hogy a százezer ft alatti kategóriában nagyon nehéz szinte lehetetlen összehozni a kényelmet a tartóssággal.

  • peppe79

    senior tag

    válasz Mentolka #2114 üzenetére

    Átfutási idő kérdése: ha az üzletben van készleten, akkor ez az érv helytálló. A gond viszont az, hogy többnyire nincs, és ilyenkor nemhogy ugyanannyi idő a szállítása, de - a rendelések összevárása miatt - akár még hosszabb is lehet.

    Szállítási költség: ha üzletben vásárolod meg, - az utazás miatt - ott is számolni kell az idővel, és a pénzzel egyaránt. Persze lehet, hogy a benzinköltség csak - a hasamra ütök - 250 Ft, de attól még ugyanúgy költség.
    A netes rendelések postaköltsége jellemzően 900-2000 Ft, ami nem egy borzalmas összeg. Azon kívül előfordulhat összeghatárhoz kötött, vagy akciós ingyenes szállítás is (ezt a forgószéket például pont így rendeltem az Alzán).

    Felesleges energia: ez abban az esetben igaz, ha minden klappol. De mi van, ha éppen nem? Tegyük fel, hogy egy hét használat után kiderül, hogy mégsem olyan kényelmes az a forgószék, mint amilyennek elsőre tűnt. Vagy veszel egy olyan nyomtatót, ami linux alatt borzalmas minőségben nyomtat (ahogy én jártam). A "hagyományos üzletekben" nagy többségében nem foglalkoznának ezekkel a kifogásokkal, főleg a maszekok.

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz Mentolka #2127 üzenetére

    Egy kanapé, vagy egy nagyobb fotel már más kategória, mintadarab kipróbálása nélkül soha nem vásárolnék ilyet. Persze, ideális esetben a forgószékkel is ugyanez lenne a helyzet, csak az a baj, hogy a bútorboltok, de még az irodabútorokkal foglalkozó üzletek is többnyire a hitvány, gagyi forgószékeket állítják ki.

    Az meg nekem elég abszurd helyzetnek tűnik - főleg a XXI. században -, hogy egy forgószékért 300-400 kilométert kell utaznom, hogy azt ki tudjam próbálni egy pesti üzletben. Van még hová fejlődnie a hazai kiskereskedelemnek. Az például milyen már, hogy az Antares itt van a közelben, van is saját bemutatótermük, de azt csak a viszonteladó partnereknek tartják fent? A viszonteladóknál ellenben nincs lefedve a teljes szortiment, a drágább székeket általában csak rendelésre szerzik be. Maximum annyiban tudnak segíteni, hogy lekérik a gyártótól a mintát, amit - ha legközelebb náluk járok, - az üzletben később ki lehet próbálni. De ez meg milyen már? :F Abban az ársávban, amiben keresgélek (50-110 eFt), van vagy 50 féle székük. Gondolom, csak az én kedvemért nem fogják leküldeni mind az ötvenet, de még szerintem tizet sem. Nem értem. Én érzem csak a teljes rugalmatlanságot, vagy túl magasak az elvárásaim?

    Na mindegy. Felhívtam az Alzát a visszáruval kapcsolatban, hamarosan küldik majd a futárt. Legalább azt sikerült elintézni...

  • peppe79

    senior tag

    válasz attiati #2129 üzenetére

    Lehet azon elmélkedni vagy vitázni, hogy melyik országban nagyobb a fizetőképes kereslet, de ez még nem indokolja azt, hogy ilyen gyér legyen a megjeleníthető kínálat. Ebből a megközelítésből feleslegesek akár a magyarországi BMW vagy Mercedes márkakereskedések is, hiszen Ausztriában vagy Németországban vélhetően jóval nagyobb arányban fogynak ezek az autók. De említhetném akár az exkluzív svájci órákat, vagy bármit. Biztos, hogy ezeknek itthon szűkösebb a vevőköre, mégis megtalálhatóak a legtöbb nagyvárosban. De hogy ez alól miért kivétel egy forgószék (?)... :((
    Ahogy visszaolvasom a fórumot, többségében itt sem a 20-30 ezres árfekvésű székeket keresik, tehát biztosan lenne rá igény, hogy a minőségi picit jobb minőségű forgószékeket is kiállítsák. Ilyenkor mindig eszembe jut a "rendszergazda naplójának" 3 részes, szék sorozata: ugyan lett volna rá szegénynek x százezer forintja, de mivel - tavaly még - nem lehetett itthon kapni a kiszemelt széket, kényetelen volt azt Angliából megrendelni. Egyébként nagyon érdekes, és tanulságos olvasmány, ajánlom mindenkinek, aki most áll székvásárlás előtt.

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    Tegnap délután megkaptam az Alzától a válaszlevelet, hogy ma érkezik a futár felvenni a forgószékemet. Egy picit megijedtem, mert ha a gázlift beleszorult volna a lábcsillagba, vagy az ülőlap fémcsonkjába, akkor nem tudtam volna visszacsomagolni az eredeti dobozába. De szerencsére elég volt egy kis zárolajzó spray-t fújni rá, és aztán gumikalapáccsal megtámogatva sérülésmentesen lejött.

    Úgy néz ki, hogy a leendő forgószékek kínálatát is sikerült leszűkítenem, hála a volt bútorboltos kollégám egy barátjának. Ő csak megerősítette azt, amit eddig is sejtettem: az igényeimnek megfelelő forgószéket 90-100 ezer Ft alatt nem fogok találni. Így most 4-5 székre szűkült a kör, ebből pedig mindössze 2 van, ami 100 ezer ft alatti. Van egy tuti tippje is egy kompromisszum-mentes székre, ami állítólag fele annyiba kerül, mint az Aeron, és legalább akkora név a forgószékek piacán, mint a Herman Miller, csak ez nincs annyira agyonhájpolva. Délelőtt felhívom a forgalmazót, és rákérdezek...

  • peppe79

    senior tag

    Az évszázados múltra visszatekintő, piacvezető osztrák cég: a Wiesner-Hager forgószékeiről van szó. 12 évvel ezelőtt a Wiesner-Hager Paro lett a német FACTS irodai tesztmagazin győztese. Ausztriában a Paro az egyik legjobb ár/érték arányú forgószék, több, mint 400 ezer darabot adtak el csak az első változatból. Az új, ráncfelvarrott változat a Paro 2. Ezek a székek mind Ausztriában készülnek, nem valami dzsunkapozitív távolkeleti sufniműhelyben.
    Az alaptípus fekete színű, és karfa nélküli, műanyag lábcsillaggal. Ehhez lehet felárral mindenféle pluszt kérni: magasított háttámla, választható kárpit szín, hálós kivitel, alu lábcsillag vagy szánkótalp, többféle karfa, fejtámla, 24 órás kivitel. A max. terhelhetősége 120 kg (a 24 órásé 150 kg). Állítható a háttámla magassága, az ülésmélység, a karfa (akár 4D-s változat), vagy akár a deréktámasz stb.
    Sajnos az új változatot nincs lehetőségem kipróbálni, viszont a régit igen (az is egy támpont).

    Ami a Wiesner Hager Paro2 egy picit olcsóbb alternatívája lehet, és - hogy, hogy nem - mind formailag, mind a kiegészítők terén nagyon hasonlít a Paro székekhez; az az Antares 'Boston extra', vagy a 'Boston H extra'. Utóbbi háttámlája 130 mm-el magasabb, viszont a videó alapján úgy látom, hogy túlságosan hátra ível. Így a magasított támlának csak akkor venném hasznát, ha fejtámlát is szeretnék, és ehhez a normál változat alacsonynak bizonyulna.

    Ami a Boston extra előnye:
    - állítható magasságú háttámla
    - állítható mélységű ülőlap
    - állítható magasságú, krómozott szárú karfa
    - polírozott alu lábcsillag
    - választható extrák: memory habszivacs, fix vagy 3D fejtámla, többféle színű kárpit, esetleg hálós kivitel (Boston Net extra), fix tappancsok
    - utólag könnyen beszerezhető alkatrészek

    Ami picit negatívum:
    - a karfa nem csúsztatható előre-hátra (de legalább közel van a háttámlához, és nem kell előre görnyeszkedni hozzá)
    - papíron "mindössze" 110 kg terhelést bír (a 24 órás változat már 140 kg-ot, ott viszont fix a háttámla és az ülőlap)

    A Boston extra méretei:

    Teljes magasság: 1030-1140
    Ülésmagasság: 470-560
    Teljes szélesség: 640
    Ülésszélesség: 490
    Ülésmélység: 490-540

    Ja, és van még egy kiszemelt székem, ami itthon nincs forgalomban, de találtam belőle egy szürkeimportos változatot. De ezt majd inkább akkor, amikor már megvan a kiválasztott szék...

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz szlibud #2138 üzenetére

    Az Ergohuman valódi gyártója a guangzhou-i Comfort Seating Group. Egy jócskán túlárazott (kiváltképp itthon) kínai forgószékről van szó. Ők készítik többek közt a Genidia forgószéket is, meg azt a régebbi típust, amit kinéztem magamnak (Vapor Lux). A Genidia smart itthon van vagy negyedmillió forint, Németországban viszont - mivel ők mélyszegénységben élnek - fele ennyiért elvihető.

    A Vapor lux a videó alapján szimpatikusnak tűnt, de aztán elolvastam a negatív értékeléseket, illetve láttam a fotót az ülőlap kettétört fémlemezéről, a videót a nyikorgó karfáról, és gyorsan letettem róla. Ez a szék egyébként itthon eredetileg 200 ezer forint feletti áron volt kapható, de még külföldön is belekerül 450 euróba. Szép megjelenés, rengeteg extra, és mellé egy gyenge kivitelezés. Ezért nem jelent semmit önmagában a magas ár.

    Az Ergohuman székekre visszatérve: azoknak egyébként rengeteg klónja létezik (például ez); és nem vennék rá mérget, hogy nincs köztük olyan, ami minőségben ne érne fel az itthon kapható változattal.

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz Williamgrant #2139 üzenetére

    Ha Budapesten élnék, akkor nem is csinálnék belőle gondot. De például ahhoz, hogy a Design office-ba eljussak, 380 kilométert kellene autókáznom (oda-vissza). Nem azt mondom, hogy ez egy áthidalhatatlan távolság, de kizárólag egy forgószékért biztosan nem tennék meg egy ekkora utat.

    Egyelőre úgy fest, hogy vagy a Wiesner-hager, vagy az Antares forgószékét választom. A kínai gyártású székekről letettem.

  • peppe79

    senior tag

    válasz Williamgrant #2141 üzenetére

    Hát, lehet. A vaterán szemezgettem egy Celle székkel. Az még szimpatikusabbnak is tűnt, mint az Aeron, vagy az Embody, mert annak nem szélesedik ki a háttámlája, végig a karfa vonalán belül fut.

  • peppe79

    senior tag

    válasz sirdond #2145 üzenetére

    Mi a gond a fejtámlával? Kényelmetletlen, vagy csak nem használod ki?

  • peppe79

    senior tag

    válasz sirdond #2154 üzenetére

    Nem láttam még közelről ilyen széket, de elképzelhető, hogy csak neked szokatlan a fejtámla. A helyes beállításhoz úgy kellene a fejet megtámasztania, hogy a nyakszirtcsont, illetve a háti - és keresztcsonti görbület függőlegesen egy vonalban legyenek.

    Lásd (1:30-tól):
    https://www.youtube.com/watch?v=yPvDrWJkfXk

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz sirdond #2155 üzenetére

    Álló helyzetben a test tömege a csípőre, a térdekre, és a bokára nehezedik; míg ülő helyzetben legfőképp a medencére és a gerincoszlop ágyéki szakaszára. Ezért lenne fontos az - elsőre talán nem túl kényelmes, de - megfelelő testtartás felvétele, a derék rugalmas megtámasztásával. A lényeg, hogy a deréktámasz rákényszerítsen, hogy ne billenjen hátra a medencéd. A helyes beállítást az előző videó is jól szemlélteti, de itt van még egy:

    https://www.youtube.com/watch?v=cwB59_7plKg

    ideális esetben az ülőlap egy picit előre dől, így a comb és a lábszár, illetve a comb és a felsőtest 90 foknál picit nagyobb szöget zár be; miközben a talpak szilárdan állnak a talajon. Az ülőlap akkor megfelelelő mélységű (ez ugye jobb esetben állítható), ha teljesen hátracsúszva, a szék eleje és a térhajlat között 3-4 ujjnyi távolság marad.
    A karfa magassága akkor helyes, ha a leengedett karok 90 fokos szöget zárnak be. Kb. ennyi a lényeg.

  • peppe79

    senior tag

    válasz sirdond #2160 üzenetére

    Azt, a fenéket! :)) Szerintem erre a legtöbben csak akkor kezdenek jobban figyelni, amikor érzik, hogy baj van. Bár elképzelhető, hogy a mai gyerekeket már tudatosabban nevelik a helyes testtartásra. Az én időmben még ormótlan hátitáskákkal jártunk suliba, és kényelmetlen székeken ültünk az iskolában, vagy otthon. Nálunk nem hogy 140 ezres gyerek forgószék, meg 300 ezres íróasztal nem volt, hanem egészen 8-9 éves koromig semmi...a konyhaasztalon írtam a leckét, egy stokin ülve.
    Csak most, hogy egyre jobban fáj a derekam, kezdtem el komolyan elgondolkodni egy strapabíró, ergonómikus forgószéken. El sem tudom képzelni, hogy milyen lehet, amikor valaki 6-8 órás ülőmunkát végez... :(

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz Mr.Mercury #2162 üzenetére

    Pont a múlt héten küldtem vissza egy olyan forgószéket (Mayah spirit), aminek teljesen rossz elhelyezkedésű volt a karfája, úgyhogy most már nagyon figyelek erre is. Emiatt inkább 3D-s vagy 4D-s karfával szerelt székeket keresek.

    A Nitro székeket nem ismerem, de a videók alapján ezeknek sem igazán csúcs a karfája.
    Úgy látom, hogy a Nitro 330 fix karfájának hossza miatt, csak előre hajlított karral lehetne elérni az egeret, vagy a billentyűzetet (lásd: a videón 7:52-nél).
    A Nitro 550-nél ugyanez a helyzet: teljesen leengedett karral a tenyér a karfán pihen (lásd: a videón 6:45-nél), így számítógépezéshez kénytelen az ember előrehajlítani a karját.
    Ami még feltűnt, hogy mindkettő széknek ugyanolyan vékony lemezből készült a kioldó mechanikája, és hogy a háttámlát nem lehet közel függőleges pozícióba állítani. Célszerű lenne kipróbálnod mindkettőt, és akkor el tudod dönteni, hogy melyiket tartod kényelmesebbnek. Ha kizárólag a kettő közül lehetne válaszatni, én a látottak alapján azt mondanám, hogy inkább a Nitro 330. És nem azért, mert az jobb, hanem azért, mert a Nitro 550 nekem nem nyújtana annyival többet, hogy közel 10 ezerrel többet fizessek érte. Forgószéket nem fekvésre vesz az ember, úgyhogy ez a plusz fícsör teljesen felesleges, szivacs párnát meg filléres dolog házilag készíteni. De ez csak az én véleményem, személyesen nem próbáltam őket.

  • peppe79

    senior tag

    válasz sirdond #2166 üzenetére

    Filmnézésre a forgószék nem feltétlen a legjobb választás, úgyhogy az nekem is zavaró lenne. Legfeljebb egy jól párnázott főnöki forgószéket tudnék még elképzelni erre a célra. Nekem van/volt itthon tv néző fotelem, meg motoros fotelem, ég és föld a különbség azokban tévézni.
    Egyébként ma egy hasonló forgószéket rendeltem, mint az Emagra X5. Ha minden igaz, holnapra meg is érkezik. Munka után vár még itthon egy kis betonozás, úgyhogy csak este lesz rá időm összeszerelni. Majd referálok, hogy bevált-e...

  • peppe79

    senior tag

    válasz attiati #2168 üzenetére

    Moovia foteleim vannak, a relax fotelem meg egy Everstyl Orsay volt. Egyik sem annyira kimondottan magas, nagyjából a tarkó részen támasztanak meg. De annyira nem is igénylem, hogy a fejem kényelmesen hátra tudjam dönteni, mert ahhoz a falra kellene szereljem a TV-t is. Ha meg túlzottan előredőlne a fejtámla, az számomra inkább zavaró lenne, mintsem kényelmes.

  • peppe79

    senior tag

    Megérkezett a forgószékem. Minden kívánalmamnak megfelel, egész kényelmes, árban is nagyon rendben van. Az egyetlen gond csak az, hogy úgy néz ki, egy mintadarabot postáztak le nekem (a görgői kopottak, a polírozott alu lábcsillag egyik ága kopott, karcos). :( Nem igazán értem, mert én nem kértem összeszerelt széket, készlet szerint pedig volt náluk 3 db. Úgyhogy könnyen lehet, hogy végül ez is megy vissza az üzletnek. :W Kezdem feladni a dolgot. Tényleg ennyire komplikált dolog Magyarországon egy székvásárlás? :F

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz Mentolka #2171 üzenetére

    A webshop kérdést a múltkor átrágtuk, ezzel kapcsolatban a véleményem továbbra is változatlan. Hidd el nekem, hogy az üzletben történő vásárlás semmivel sem biztonságosabb, sőt! Persze én is örülnék neki, ha lenne a közelemben egy olyan bolt, ahol mint az orgonasíp, fel lennének előttem sorakoztatva a komolyabb bemutató székek. Ilyen hely azonban a városunkban pillanatnyilag nincsen. :(

  • peppe79

    senior tag

    válasz salytmasztor #2173 üzenetére

    Állításuk szerint egyébként egy vadi új terméket postáztak nekem, csak azért rakták össze, és fóliázták körbe, mert a szék félig összeszerelve érkezik, egy hatalmas dobozban. Számomra viszont elég fura elhinni azt, hogy egy becsomagolt szék több helyet foglal a gyári csomagolásában, mint teljesen összeszerelve. Logisztikailag sem érné meg a gyártónak, hiszen a székek Malayziából érkeznek.
    Cserélni állítólag nem tudják, mert épp nincs raktáron. Ez meg azért érdekes, mert a weblapon nyomon követhető a készletváltozás. Mielőtt megrendeltem a széket, három darabot mutatott készleten, most pedig kettőt. Tehát elvileg aktualizált készletlistájuk van.
    Megoldásként felajánlottak egy 5000 Ft-os utólagos kedvezményt, ami korrekt dolog, de őszintén szólva én jobban örülnék inkább egy olyan széknek, amit saját magam csomagolok ki, karcolásmentesen. Külföldről 190-200 euro + postaköltségért meg tudnám rendelni. A nejem viszont már unja a forgószékek állandó ide-oda szállítgatását, meg ezt az egész herce-hurcát, ő neki ez is megfelel. Egyébként bitang jó kis szék, 66 ezer forintért ettől garantáltan nincsen jobb!

  • peppe79

    senior tag

    válasz lowzor #2179 üzenetére

    Szándékosan nem akartam beleszólni, nehogy az a vád érjen, hogy túlzottan elfogult vagyok. A "kagylóülés" egy sportautóban például nagyon hasznos tud lenni. De ott sem a kényelmen van a fő hangsúly, hanem a sofőrre ható erők kiegyenlítésében gyorsuláskor, illetve a kanyarokban. Na de egy egy helyben álló forgószékbe minek ilyen ülés???
    Azon felül: nézd meg a lábcsillagját, a kioldó mechanikát, a karfa rögzítését, a kárpitozást stb. Nagyon kis pelenka darabok. Attól pedig, hogy esetleg egy class4-es gázliftet mellékelnek hozzá, még nem válik automatikusan annyira strapabíróvá, hogy egy 150 kg-os ember is nyugodtan használhassa. Az ergonómiainak kikiáltott kis szivacspárna is inkább csak dísz, sem mint hatékony deréktámasz.
    Egy dolgot tud csak, amit nem minden forgószék: el lehet benne feküdni...már ha ez számít egyáltalán valakinek. Próbáld ki néhány komolyabb irodai forgószék ellenében, a Nitro 550 labdába sem rúg mellettük.

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz Tengri #2190 üzenetére

    Lényegében tök mindegy, mi a márkája. Ezek többnyire csak a szokásos, nagy tételben akár 30-40 dollárért kapható tucattermékek. Annyira egy kaptafára készülnek, hogy tulajdonképpen csak designban vannak köztük nüansznyi különbségek.

  • peppe79

    senior tag

    válasz stephananton #2193 üzenetére

    Részben igazad van, de azt azért nem állítanám, hogy a sorozatgyártott székek között ne lehetne megfelelőt találni. A lényeg az, hogy minél több -, és minél szélesebb beállítási lehetősége legyen.
    A magasságállítás adott, de a komolyabb székeknél már lehetőség van az ülésmélység, a háttámla magassága, és a karfa minden irányú állítására (4D, vagy esetleg 3D). Az enyémen mondjuk a háttámla magassága fix, van viszont állítható deréktámasz, fejtámla, és amit eddig más székeknél nem láttam: könnyen cserélhető párnázat. Vagyis ha idővel kiülöd a széket, vagy csak más huzatot, esetleg párnázatot szeretnél (memory hab, keményebb, vagy puhább szivacs stb), akkor a kipattintható ülőlappal ez könnyen cserélhetővé válik.

    Más gyártók székeinél meg rengeteg opció merülhet fel. Az Antares Bostont pl. lehetőséged van szelepes, állítható keménységű ülőlappal, vagy memory habbal rendelni, van alacsony vagy magas támlás változata, mesh szövetes, vagy több árkategóriás kárpit választéka, rendelheted 3D vagy 4D karfával, biztosított az alkatrész utánpótlása (pl. kioldó mechanika), stb.

    Ehhez képest a kínai, tucat gamer székeknél csak azt kapod, amit látsz...

  • peppe79

    senior tag

    válasz stephananton #2195 üzenetére

    Nem azt állítottam, hogy DIY módon lehetetlenség egy kényelmes széket kialakítani; hanem azt, hogy a sorozatgyártottak között is lehet akár megfelelőt találni. Mivel nálunk a nejem is használja a forgószéket, egyszerűbb és kézenfekvőbb megoldás volt eleve egy olyan széket választani, ami egy mozdulattal személyre szabható. Ha ez adott, akkor pedig nem szükségszerű a házilagos kivitelezés.

  • peppe79

    senior tag

    válasz ngaba #2203 üzenetére

    Egy Merryfair Forte széket. Formára, és tulajdonságaiban hasonló, mint a Zen X5, csak nem 120 ezerbe kerül, hanem közel a felébe.

  • peppe79

    senior tag

    válasz hackeeeee #2211 üzenetére

    Nekem annyi, hogy ebben az ársávban (70-100 e) már elfogadható minőségű irodai forgószéket is kaphatnál...feltéve, ha nem csak a csicsa a mérvadó, mert utóbbiakon nincsenek szép színes csíkok, meg hímzett feliratok.

    [ Szerkesztve ]

  • peppe79

    senior tag

    válasz Zola007 #2238 üzenetére

    Van, például a Wagner. De az is megoldás, ha valami egyszerűbb fix tappancsot veszel, és ráraksz egy öntapadós filcet.
    Csak figyelj rá, hogy mekkora csappal veszed. Mekkora méretűek a mostani görgőd csapjai?

  • peppe79

    senior tag

    válasz Zola007 #2240 üzenetére

    990-ért az nem szett lesz, hanem darab ár. Amúgy az olcsóbb is ugyanolyan jó, az Antares is az egyszerűbbeket forgalmazza.

  • peppe79

    senior tag

    válasz Zola007 #2243 üzenetére

    A legolcsóbb tappancs olyan 600 Ft/db áron kapható, és a görgő kb. ugyanennyitől indul.
    1000 Ft-ért manapság már semmilyen szettet nem kapsz.

  • peppe79

    senior tag

    válasz zsotty4 #2252 üzenetére

    Én a helyedben egy nagyobb teherbírású széket próbálnék, például a Boston 24-et. Vagy a Boston extrát, ami kisebb teherbírású, de sokféle változatban elérhető (normál szövet vagy mesh szövetes háttámla, közepes vagy magas támla, normál - memory - EFC szelepes párna, választható karfa), és biztosított az alkatrész ellátása is. Mondjuk ez már több, mint 60k, a legolcsóbb Boston extra úgy 72 ezertől indul.

    Nekem egy ettől olcsóbban vásárolt székem van: egy Merryfair Forte. Nem állítom, hogy tökéletes (van néhány dolog, ami nem tetszik benne), de ezért az árért egy egész korrekt forgószék.

    Próbálgatni kell, anélkül nem megy. Látod, vannak itt olyanok is, akik végül a gamer székek mellett döntöttek, mert nekik az jött be.

  • peppe79

    senior tag

    válasz csocsoszán #2257 üzenetére

    Hát, nem tudom. Az addig OK, hogy van lábtartó, és a háttámla is dönthető, na de milyen pozícióba? Az ülőlap fix, a lábtartó pedig egy síkban fut vele. Nekem van TV néző fotelem, ami egész másképp dönthető, meg persze sokkal jobban párnázott is. Arról nem beszélve, hogy a forgószék a görgők miatt, és a gázliftnél elhelyezkedő súlypont miatt még instabil is. Azt nem állítom, hogy ne lehetne megszokni, de nekem például nem kéne.

  • peppe79

    senior tag

    válasz stephananton #2266 üzenetére

    Te nem adnál érte pénzt, én viszont adtam érte, és nem bántam meg. :) Ez már csak ilyen, nem vagyunk egyformák.
    És szerintem fontos azt is tisztázni, hogy az általad leírt "paraméterek" a Te saját szubjektív véleményedet alkotják.

Új hozzászólás Aktív témák