Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Asbee

    veterán

    válasz #86564352 #83130 üzenetére

    Még mindig csak a szád jár, de továbbra sem tudsz bizonyítékot mutatni a mutációkra, mennyi ideig ad védettséget, van-e hosszútávú mellékhatás. Semmi olyan állítást nem tettem a kínaira amit bizonyítanom kellene. Saját véleményem mondtam el, hogy ahol oltanak vele azok alapján biztonságos, jó a
    hatékonysága. Szerintem aki olyan helyzetben van, fontos az oltás ne várjon másra, fog még idővel kapni, ami majd lehet más. Nem leszóltam a nyugatit, azt mondtam ott is vannak még kérdések, erre nem lehet kijelenteni, hogy siker. Hatékonyság alapján ami infók vannak, Pfizer a legjobb. Nem vagyok álszent, a pfizert választanám, de ha kínai jut az lesz. Értelmezni kellene a leírtakat. Látom nem nagyon megy. Lezártam ezt a vakcina témát. Mindenki maga eldönti, mit akar, hogy cselekszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Asbee

    veterán

    válasz mozso #83139 üzenetére

    Nem miért jobb, miért siker. Leírtam szerintem mitől sikeres egy vakcina. Ezt még most nem lehet eldönteni. Azt mondtam, úgy tűnik a Kínai is biztonságos, sosem mondtam jobb mint egy Pfizer! Az idő majd szépen megmondja melyik vakcina valójában milyen, melyik mennyire sikeres.

    ivana: Az miért konteó, hogy új típusú vakcináknál ezt is számításba kell venni, lehet-e valami hosszú távú mellékhatás? Főleg ebben az egész felgyorsult környezetben. Nem tényként mondtam, hogy okoz, hanem idővel erre is megkell adni a választ és sok elbizonytalanodott vagy konteóst meglehet győzni.

    twofatcat: Ha az neked álszentség, hogy elhamarkodott, alá nem támasztott dolgokra teszek megjegyzést , ám legyen. Te tudod. Nem alapból mondtam bármi rosszat a pfizerre. Sőt, nem is mondtam semmi rosszat a pfizerre. Kérdéseket tettem fel, mert túl van dícsérve, sikernek van beállítva, olyan kijelentéseket teszel, ami még nincs bizonyítva. Semmit nem támasztottál alá, azon kívül ami a hatékonyságot illeti. Ez egy tényező a sokból. Mondjuk nagyon is lényeges, ezt nem vitatom. Ez az egész onnan indult, hogy aki úgy érzi sürgős neki a vakcina, vállalja be a Kínait. Ártani nem fog vele. Én is mondhatom, ezzel is többen egyetértettek. Csak az egész ki lett forgatva. Ezt is hívhatjuk ugyanúgy trollkodásnak.

    Lauda: Azért mert vakcinákról vitázunk az miért flame? Amikor ti napi szinte politikai fikázást toltok lételemként az akkor mi? Mint pl ez a leveles sztori.... Még csak helye sem lenne itt, szerintem mondták már ma. ;) Lehet még 2 topikból válogatni....

    [ Szerkesztve ]

  • daneel_hu

    addikt

    válasz pjen #83151 üzenetére

    Nyilván a kockázatokról beszéltem.
    Az igazolt fertőzöttek kb 5-8%-a azért bemegy a kórházba, mennyi lehet a súlyos? 0,5-1%?
    Aki pedig otthon kiheveri annak is lehet szar.

    Engem nem érdekel ki hogyan dönt, de azért ennek mégiscsak van egy közösségi vonatkozása is. Lacának abban tök igaza van, hogy hosszútávon csak egészségesen lehet élni, és erre figyelni is kell.
    Viszont jelen pillanatban van egy rakás krónikus beteg a világon, ők veszélyeztetettebbek. Van aki saját hibájából került ilyen helyzetbe, van aki nem. A többség valószínűleg a saját hibájából...

    Ha valaki fosik ettől a kórtól akkor oltassa be magát, függetlenül attól, hogy milyen mellékhatásai (immunreakciók) vannak.
    Ha nem fosik, (mert mondjuk egész nap káposztalében fetreng :D ), akkor döntse el, hogy oltat vagy sem, illetve mennyire fontosak a többiek, akik önhibájukból vagy önhibájukon kívűl rosszabb egészségnek örvendenek.
    Ha fontos az, hogy a többiek se patkoljanak el idejekorán ettől a szartól, akkor lehet a makkegészségeseknek is oltatni kell, meg amúgy is ha káposztalében fetrengsz akkor mit neked a vakcina. :)
    Bocs Laca, valamivel illusztrálni kellett. ;)

    Nekünk családban szerteágazó a dolog, én voltam szarul, apósom (ő cukros), és a anyósom nővére (aki gyerekkorában tbs-c volt, tüdejének egy darabját ki is vették). Szerintem anyám is szarul volt, de ő nem vallaná be az istennek se. :D
    Valóban, a kétharmad szinte meg sem érezte, főleg a gyerkőcök.

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Parci #83126 üzenetére

    Rengeteg hsz-t olvastam végig, ment a harc a itt nyugati vs. China cucc kapcsán.
    Azért neked válaszolok és osztom meg a véleményem ezzel kapcsolatban a topik lakókkal, mert Te azért "első kézből" tudod, hogy EÜ szempontból és számok oldaláról is milyen időszak elő nézhetünk...

    Ha lehet hinni a szakiknak (és szvsz lehet, a számok is ezt mutatják), akkor megint csak egy igen "csúf" időszaknak nézünk elébe.
    Most nem néztem utána -amit írok 3 napos adatok- de a brit variáns már jelen van (és már az fertőz inkább) több nagyvárosban (BP, Győr, Székesfehérvár, Debrecen) és vele párhuzamosan 9 embernél már a Cseh variánst is kimutatták itthon.

    Szóval, ha egy kockázatelemző azt írná, hogy az a jobb, hogy várjál 2-3 hónapot a pl. Pfizer-re, ahelyett, hogy bevállalod a Kínai oltást, azt az elemzőt el kell zavarni és menjen el répát egyelni....
    Félreértések elkerülése végett: nem azt vitatom, hogy a Pfizer milyen hatékony (hajrá, legyen is ilyen jó vakcina tényleg), de jelen helyzetben, nem lehet várni rá(szvsz).

    Ha engem felhívna valami csoda folytán a házidoki, hogy mehetek oltásra, meg sem kérdezném mivel tudna beoltani, csak akkor tudnám meg, amikor az oltási emlékeztetőt a kezembe nyomja.

    Persze mindenki a saját életével azt kezd, amit csak akar, senkit nem akarok a Kínai oltóanyagra rábeszélni, de azért egy kicsit gondolkodjon el a fent leírtakon. :R

    UI: Falugondnokunkat AZ-val oltották, mellékhatása annyi volt, hogy napközben nem volt étvágya, ellenben aznap éjfélre megjavult és felette a hűtőszekrény tartalmát, reggel alig tudott beszállni a "falubuszba"... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • bigdady

    nagyúr

    válasz snecizero #83204 üzenetére

    Ismerős orosz vakcina mellékhatás:
    -egész este szintén semmi alvás
    -étvágytalanság
    -hőemelkedés

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    válasz t72killer #83452 üzenetére

    A részletes leírást itt találod: [link]

    Jól érzed! A koronavírus vakcinák között, amelyek a tüskefehérjét direkt vagy indirekt módon tartalmazza, termelteti, azok között nincs lényeges mellékhatás és fő hatáskülönbség, ha amúgy jól lőtték be a vakcinát.

    Ez inkább attól függ, hogy a fázisvizsgálatokban véletlenszerűen mit tapasztaltak, másrészt túlbiztosítják magukat. Persze függ a dózistól és az egyéb anyagoktól is, amit a vakcina tartalmaz. Továbbá a pácienstől is.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    [Orbán eltünteti a kínai és az orosz vakcina nyomát, Európa érvényteleníthet minden magyar oltási igazolást – Amerikai Népszava]

    "Orbán igazi alvilági tempóval “oldja meg” a problémát: módosították az oltási igazolványról szóló rendeletet, és törölték belőle a védőoltás típusára vonatkozó részeket. Ezzel eltűnik a különbség az európai engedéllyel rendelkező vakcinákkal, illetve a kínai és az orosz vakcinákkal beoltott emberek között. Magyarország ezzel becsapja az Európai Uniót, csalást követ el, és veszélyezteti az európai polgárok életét és egészségét."

    "Ez csalás, köztörvényes bűnözés, megtévesztés, mert Magyarország olyan oltási igazolásokat állít ki, amelyek olyan oltásokat igazolnak, mintha az igazolás tulajdonosai uniós engedéllyel rendelkező vakcinát kaptak volna. Ennek az lehet a következménye, és az Európai Uniótól elvárható egyetlen logikus lépés, hogy a magyar oltási igazolványokat egységesen elutasítják, mert Orbán eltüntette a kínai és az orosz vakcinák nyomát, ezért a magyar oltási igazolványok nem megbízhatóak. Ezzel Orbán azokat a magyar polgárokat is karanténba kényszerítheti, akiket rendes európai vakcinával oltottak be."

    "Orbán azonban nemcsak az Európai Uniót csapja be, hanem a magyarokat is, mert ettől kezdve nem lehet nyomon követni az orosz és a kínai vakcinák hatását. A nyilvántartásból eltűnnek a nyomai, hogy ki milyen vakcinát kapott. Ezért sem a későbbi megbetegedések, sem esetleges utóhatások vagy mellékhatások tekintetében nem lehet megállapítani majd, hogy mit okoztak a lopás céljából megvásárolt kínai és orosz vakcinák. Ehhez még egy lépés kell, hogy az orvosok ne is közöljék, esetleg ők maguk se tudják, milyen anyaggal oltanak. Így eltűnik egy esetleges tömeges fertőzés nyoma és felelőssége is."

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz ubyegon2 #84003 üzenetére

    Most semmi olyan lehetséges mellékhatás sem jut eszembe, amit elméletileg a vakcina keverés okozhat. De! Mivel nem volt tesztelve, ezért nem lehet keverni, mert 100%-osan nem lehet kizárni az esetleges problémákat. Vakcina keverést még senki sem csinált, nincs rá tapasztalat.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • ivana

    Ármester

    válasz Chesterfield #84125 üzenetére

    Inkább a kor a különbség, nem annyira a vakcina típusa. Plusz az mRNS alapúaknál valamiért a második adag okoz több mellékhatást, a többinél az első.

  • pw12345

    aktív tag

    válasz Sped #86357 üzenetére

    Azzal a szerrel a legkisebb gond, hogy antidepresszáns, Parci elolvasná a mellékhatásait kimenekülne a világból. Amúgy hegesedésre tényleg jó.

    #86390 Corleone33
    Mai propaganda videóban szelepes maszkban, 3 cm-s réssel feltett maszkban, puszta kézzel, kilincs, kabátozás és papírozás után is oltottak: oltóponton legkisebb veszélyforrás maga a vakcina. :U Minimális empátia sincs, mert minek? Akit ma behívtak, kortól, kórtörténettől függetlenül SP-t kap..., ha mire odakerül nem válik AZ-vá. :U

    #86392 ubyegon2
    Nem kell tőled semmi :N , a te nívód kezdettől=0, már rég figyelem.
    Gratulálj the_mad haverodnak! :K

    [ Szerkesztve ]

  • FrezeR

    senior tag

    Sziasztok, hoztam pár cikket, nem tudom voltak-e már ma, túl sokat írtatok nem néztem át :B

    Furcsa mellékhatásra panaszkodnak a Modernával beoltottak

    Nyilvánosságra hozták a kínai és orosz vakcinaszerződéseket

    Dániában is meghalt egy ember, leállították az oltást az AstraZeneca vakcinájával

    De emellett Észtország, Litvánia, Luxemburg, Lettország is vizsgálódik.


    A végére pedig egy érdekesség a múltból.

    Nem lesz bizniszkérdés a gyógyszergyáraknak a Covid–19-vakcina

    2020. JÚNIUS 23. KEDD

    "Ha jönne a járvány második hulláma, akkor a most szerzett tapasztalatok birtokában már nem védtelenül kell elé állnunk – mondta el Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora a Magyar Hírlapnak. Véleménye szerint a Covid-19 el fog tűnni, mivel az influenza vírus folyamatos változásával ellentétben a koronavírus nem mutálódik."

    Hogy mi?? :D

  • Kékes525

    félisten

    válasz Wn2tl #87323 üzenetére

    "Duda Ernő azt mondta a kovidőkben, hogy inaktivált vakcinák esetén antifoszfolipid ellenanyag termelődik amely képes arra, hogy a neutrofil granulociták olyan reakcióját idézi elő, amely véralvadáshoz vezethet. Rosszul tudná?"

    1. Ilyet nem mondott! [Négy ismert virológus megmondja, melyik vakcina a legjobb] Ő feltételes módban fogalmazott, ami hatalmas különbség.

    "Duda Ernő szerint az inaktivált vírus igenis képes kiváltani autoimmun reakciókat. Ezek a membránlipidek ottmaradnak a vírusban, és az új koronavírusnak vannak olyan lipidjei, amikre ha kialakul immunválasz, akkor olyan antifoszfolipid-ellenanyagok termelődhetnek, amelyek képesek a betegeknél véralvadásos reakciót kiváltani. Függetlenül attól, hogy valaki beteg, vagy túlélte már a betegséget. Ez hónapokkal később is kialakulhat."

    2. A vakcinában több nagyságrenddel kevesebb vírus van, mint a beteg szervezetekben. Ezért erre az esély több nagyságrenddel is kevesebb.

    Most erre ne írjátok azt, "de akkor sem nulla", mert ez erősen félrevezető:

    1. A nagyon kis esély nem azt jelenti, hogy mindenkinél bekövetkezik. Az azt jelenti, hogy több millió eset közül "jó" ha 1-ben.

    2. A gyógyszerek döntő többségében sokkal több a mellékhatás és nagyságrendekkel nagyobb a valószínűség is annak bekövetkezésére. Mégis a vakcinától ódzkodnak egyesek, a gyógyszereket pedig nyakló nélkül szedik.

    A fenti megállapítás még a C vitamin esetében is igaz! Gödény vitamin nepper és nagy adag C vitamin szedésére buzdít. Több gramm C vitamin pedig vesekő képződését válthatja ki az arra hajlamos emberben, sokkal nagyobb valószínűséggel, mint a vakcinák bármilyen mellékhatásának valószínűsége.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Wn2tl #87346 üzenetére

    Senkit nem vigasztal, de a vakcinák mellékhatása és vakcinák beadatása az kettő, egészen más dolog. Ne keverjük a szezont a fazonnal.

    Téged vigasztal, hogy milliók hallnak meg koronavírus járványban? Ha igen, akkor igazad van a megjegyzéseddel.

    Tudjuk ismerjük a vakcinák mellékhatásait. De amikor milliók halnak meg a vírustól, és a vakcina ezt megakadályozza, akkor ilyeneket a végsőkig hangsúlyozni az trollkodás.

    MELYIK A TÖBB? 2,6 MILLIÓ VAGY NÉHÁNY, BIZONYÍTATLAN ESET?

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz snecizero #87363 üzenetére

    Mind a kettő vektor vakcina. Mindkettő adenovírust használ vektorként. Az orosz két különböző humán adenovírust, míg az AstraZeneca egyféle csimpánz adenovírust. A mellékhatásaiban nem hiszem, hogy nagy különbség lenne közöttük. Az AstraZenecánál a média által közölt súlyos mellékhatásokat eddig cáfolták. Az oroszról nem sok adat van a 3. fázis vizgálatokon túl.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Amur

    addikt

    válasz snecizero #87363 üzenetére

    Adenovírus vektor vakcina mindkettő.
    Hatékonysága elméletileg az orosznak jobb. (91% papíron) AZ csak 63%
    Ha be is igazolódna hogy a vérrögképződést elősegíti az arra hajlamos oltottaknak, én akkor sem állítanám le vele az oltást, de én elvetemült vagyok..
    Azt gondolom hogy az annyira kicsi szám, tényleg kb. 1 a millióhoz az esély. Sajnos itt ezek a dolgok is előjönnek elvégre milliószám oltják az embereket.
    Kékes által emlegetett hasonlatot hoznám fel: gyógyszerek használatiját megnézve ennél sokkal több és komolyabb mellékhatásokat is talál aki elolvassa, mégis beszedjük kérdés nélkül ha felírja az orvos.
    kiváncsiságból elővettem a pulzuscsökkentőm betegtájékoztatóját, és a lehetséges melléhatások 25 pontban vannak felsorolva.
    a nagyon ritka kategória (az tízezerből 1nél jelentkezik! tehát nem is közelít az egymillió az egyhez!!) pl. hajhullás, pikkelysömör, kötyöhártya gyulladás, ritka között van ájulás, hallucinációk, hallászavar, májgyulladás!
    Nem sorolom! Remélem ennyiből is átment hogy egy egymillió az egyhez lehetséges mellékhatás miatt pandémia idején mennyire nem szabad eldobni egy nagy mennyiségben rendelkezésre álló ellenszert!

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz Stanlee #87507 üzenetére

    "De addig is ha milliokat nem oltanak be, na azok kozul tobb halott lesz covidban, de azt se akarjuk."
    Ez a lényeg.
    Egyébként ameddig pedig 30-40-50 millió beadott vakcina beadása közben 100 alatti ilyen eset van az azért valjuk be nagyon durván ritka mellékhatás, és tulajdonképpen nem lenne miről beszélni ha a sajtó nem állna bele a témába.
    Nem gondolom hogy el kell tussolni, persze vizsgálják meg, sőt ezek után legyen tájékoztatás hogy akinek véralvadási gondjai vannak azt nem ártana kihagyni az oltási programból ameddig meg nem oldják ezt a talányt, és megoldást nem találnak rá.
    Simán benne van hogy egy meglévő hajlamot erősít egy oltás.
    De amíg ez nem az egy a tízezerhez az előfordulása, hanem egy az ötszázezerhez vagy millióhoz, addig még mindig kisebb kockázatot hordoz mint a nem oltás.

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • csƵ

    őstag

    válasz Parci #88380 üzenetére

    Biztos, hogy sorra kapjàk el az oltottak a betegséget? Nem lehet, hogy a vakcina mellékhatása vagy test reakciója?

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Ezekiell #88403 üzenetére

    De épp ezaz, hogy annyira össze tudják rakni, hogy ne legyen szar. Ez olyan mint a garancia lejárta után nem sokkal elromló termék. Most amúgy is a gyógyszergyártók vannak helyzetben mert bármit megadna az emberiség azért, hogy elkerülje ezt a vírust. Amúgy, hogy tudod megmondani, hogy egy vakcina szar vagy nem szar? Milyen mellékhatások, hány százalékos aránya alatt-felett jó vagy szar? Amúgy nem kell rám hallgatni, ne foglalkozzon senki a véleményemmel, aki akar az oltson. Engem nem zavar. Ezt csak azért írom hozzá mert oltásellenes leszek a kritikámmal.

    Thanos was right.

  • zilazil

    senior tag

    válasz Đusty #89275 üzenetére

    Covid okozta komplikáció esélye ennek a sokszorosa.

    Ráadásul rávilágított arra a tényre, hogy oltások esetén a tüskefehérjék elleni immunválasz ritka esetben kiválthat ilyen mellékhatást, és ez nagy valószínűséggel mindegyik vakcina esetén fennáll.

    [ Szerkesztve ]

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz emvy #93191 üzenetére

    bocs, de nem értek egyet. túlzásokba nyilván nem kell esni, mindkét vakcina jó... valamire. hogy pontosan mire, az most derül ki. az erősen úgy tűnik, hogy kevesebbre, mint más vakcinák, amiket amerikában gyártottak.

    az AZ mellékhatásai amúgy számomra elfogadhatatlanok, ha az 5:130000-es arányt veszem alapul. a kínairól jövő hírek meg ne nyugtassanak már meg, két helyen oltottak vele a fejlettebb világban hamar, mindkét helyen már a harmadik shotról beszélnek, az egylövetű kínai meg már debüt előtt kétlövetű lett. bocs, de ez azt jelenti, hogy ezek szar termékek. mint a "kn95" maszkjuk. valamit véd. nem azt, amit a felirata ígér.

    miért kérné bárki ép elmével a pfizer helyett? a kényszert (hogy mást nem kap) ne mondd, vegyük csak alapul a szabad választást.

    [ Szerkesztve ]

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • emvy

    nagyúr

    válasz IG55 #93760 üzenetére

    Pedig valójában minden rendben van, alig vannak mellékhatások, nagyon jó a hatékonyság kb. minden vakcina esetén. De igazából megértem (empatizalok). Azt kéne csinálnod szerintem, hogy veszel egy nagy levegőt, nem olvasol többet erről, beadatod, kész.

    Szerintem.

    while (!sleep) sheep++;

  • Sir Pocok

    őstag

    Prof. Dr. Jakab Ferenc
    ‼ Újabb nagyon jó és reménykeltő hírek a Pfizer / BioNTech vakcináról!

    ☝ A Pfizer / BioNTech COVID-19 vakcina legalább 6 hónapos védelmet nyújt a második oltás után és véd a dél-afrikai variánssal szemben is!

    ☝ Az oltás utáni „valós adatok” azt mutatták, hogy az vakcina 91,3%-ban hatékony volt a COVID-19 fertőzéssel szemben és 100%-ban megakadályozta a súlyos lefolyású fertőzéseket.

    👉 De mit is jelent az, hogy „valós adatokon” alapulnak az eredmények? Ezekben a vizsgálatokban már a ténylegesen beoltott lakosság körében végzik a felmérést, ami abban különbözik a 3-as fázisú klinikai vizsgálattól, hogy ott a beválogatott személyeknek szigorú kritériumoknak kell megfelelniük a vizsgálatban való részvételhez. A valós adatokon alapuló felmérések eredményeit pedig tényleg „az élet adja”, hiszen itt nincsenek olyan tényezők, amik kizárnának bárkit is a vizsgálatból. Természetesen, így ezeknek az eredményei lehetnek rosszabbak, vagy akár jobbak is a 3-as fázisú klinikai vizsgálatokénál.

    ☝ Jelen esetben a különbség azonban nem számottevő, hiszen az előzetes becslések is hozzávetőlegesen 95%-os hatékonyságról számoltak be!

    ☝ Ami ugyancsak nagyon fontos és reménykeltő hír, hogy a vakcina hatékonyan csökkenti a kórházi kezeléseket (és így a haláleseteket is) a koronavírus dél-afrikai variánsa által okozott fertőzésekben! Ezt a mutációt Dél-Afrikában mutatták ki először, ahol azóta is domináns variáns! Sajnos azonban ennek a törzsnek a terjedése is egyre gyorsabb. (A vakcináról már előzetesen kiderült, hogy az angliai mutáció ellen is védelmet ad.) Jelenleg nem tudni biztosan, hogy a többi oltás milyen hatékonysággal veszi fel a küzdelmet a vírus különböző variánsaival szemben, de érezhetünk egy bizonyos fokú biztonságot, hogy legalább a Pfizer vakcina véd a dél-afrikai és brit törzsek ellen is. Ez nyilván csökkenti az ismétlő oltás (booster oltás) azonnali szükségességét.

    ☝ Másik nagyon fontos üzenete a gyártó most kiadott közleményének, hogy a hatékonyság legalább 6 hónapig tart! Ez a biztos adat, de természetesen a vizsgálatok most is folynak tovább, így szinte borítékolható, hogy ez az időtartam hosszabbodni fog!

    ☝ Ezen túlmenően fontos hír, hogy az oltottaknál a második oltás beadása után 6 hónappal sem merültek fel súlyos mellékhatások, vagy biztonsági problémák.
    Az eredeti közlemény/írás itt olvasható:
    https://www.medscape.com/viewarticle/948575

    Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

  • zilazil

    senior tag

    válasz Đusty #95436 üzenetére

    Hogy van (lehet) összefüggés a vakcina és a ritka esetben előforduló trombózisos esetek között, ezt fel kell tüntetni a mellékhatások között és aki a felsorolt tünetek valamelyikét érzi az forduljon azonnal orvoshoz.

  • freeknight

    őstag

    válasz Sir Pocok #98157 üzenetére

    Berendeltek ki tudja hány millió adagot, el kell nyomni mindenáron, fanfárokat zengtek neki, a főni szó szerint hálaünnepségeket rendezett a reptéren, mikor megérkezett, és folyamatosan azt hajtják, a nyugati gyártók megbízhatatlanul szállítanak.
    Ezzel szemben az igazság, hogy eddig messze Pfizerből jött a legtöbb, és abban is bíznak a legjobban az emberek, mert annak a hatásmechanizmusa van messze a legjobban dokumentálva, és eddig úgy néz ki, az jár a legkevesebb mellékhatással. A kínairól annyit tudunk, hogy prof. doktor emeritus fő orvosi szakértő Gulyás Gergely szerint az a legjobb, meg a főnök állítólag azzal oltatta magát (szerintem meg a januári első adag Pfizert beadták neki már a raktárban, aznap éjjel, ahogy érkezett)

    Ez a kínais ügyeskedés még bejött nekik februárban meg márciusban, mert akkor még valóban nem volt annyi nyugati vakcina, hogy az összes regisztráltat leoltsák, illetve tombolt a járvány is de május végéig már annyi Pfizer érkezik, hogy minden maradék regisztráltnak jutni fog, és sokan úgy vannak vele, hogy azt a kis időt már kivárják, így, hogy az enyhítések miatt nem tűnik már olyan kézzelfogható fenyegetésnek a járvány.
    A hülye is látja, hogy az igazán fontos embereket, pl az aranylábú focistáinkat is csak azzal oltják, oda valamiért csak nem jó a kínai szenteltvíz. Ez azért feltűnik még a legelvakultabb elvtársaknak is.

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    Válasz Dare2Live -nak [link] .

    "Az EÜ romokban, MOnak nincs más esélye mint az oltás. Politikailag ráadásul lehet villogni vele. Ezért sztem politikailag lesz 3. oltás."

    Közel a választás és sokan eddig is féltek a mellékhatásoktól és azt gondolhatják, hogy Orbán fél évenként akarja oltatni az embereket. Különben is már megkapták a védettségi igazolványt, akkor a kormány hazudott? Tennék fel a kérdést.

    "Aki oltatta magát eddig az sztem a 3.oltásra is rávehető."

    Szerintem nem biztos, de meglátjuk.

    "Ahogy jönnek a mutánsok vagy ld lejjebbi gondolatom zárunk vagy fullba toljuk az oltást."

    Nem hiszem, hogy komolyabb zárás lenne. Politikailag nehéz lenne meglépni, mert nagyon elhitette a néppel Orbán, hogy a vakcina az egyedüli a járvány ellen. A nép nem gondolkodik szofisztikáltan.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • BalanceR

    addikt

    válasz Qtya123 #99792 üzenetére

    "mintha a vakcinák Rolls-Royce-át kapnák."
    Ami azt illeti, valahol valóban Rolls-Royce:
    - Már több fronton bizonyÍtotta, hogy elég hatékony.
    - Szinte minden korosztálynak adható
    - Ennek van talán a legkevesebb ismert mellékhatása
    - Ez produkálja a leggeyengébb oltási reakciót
    - Mivel nincs ajduváns, nem kell attól tartani, hogy a "hordozó" miatt veszít a hatékonyságából
    - Szükség esetén gyorsan adaptálható
    - Ha lesz egységes "vakcinakártya, utazáshoz" ez biztosan mindenhol elfogadott lesz

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • HellGreg

    őstag

    válasz Vesa #100728 üzenetére

    Mert az teljesen belefér és korrekt, hogy egy vakcinagyártóra ráparancsol az amerikai kormány, hogy a szokásosnál ötször gyorsabban fejlesszenek ki egy hatékony vakcinát, cserébe nem lesznek jogilag felelősségre vonhatók az esetleges súlyos mellékhatások miatt.
    Az agyondokumentált astra zeneca meg nem kell a kutyának sem...

    [ Szerkesztve ]

  • Vesa

    veterán

    válasz HellGreg #100733 üzenetére

    Az Astra bonyolultabb ügy, mert a vakcina jó, és bár úgy tűnik, egészen ritka esetben van veszélyesnek mondható mellékhatás kockázata, de annak mértéke még a fogamzásgátló tabletták szedésének rizikóját sem éri el, nemhogy a Sars-Cov-2 vírustól elszenvedhető thromboembolitikus hatásokét. Az, hogy a bulvármédia hülyesége miatt az emberek, akiknek fogalma nincs az egészről, megrémültek és nem merik beadatni, nem a vakcina vagy a gyártó hibája. Ezt pont az előbb említett fogamzásgátló példája mutatja meg, amit milliók szednek napi szinten anélkül, hogy paráznának tőle, pedig nagyobb az esélyük rá, hogy attól trombózisuk lesz. Az Astra tudományos protokolloknak megfelelően rendezett dokumentáltságához pedig semmi köze nincs ennek. Ez két teljesen különböző dolog...

    Annyi viszont biztos, hogy az Astra, a Pfizer és a Moderna esetén hiteles adatok tömege áll rendelkezésre, míg ugyanez -jelenleg- nem mondható el a kínairól sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • #76500480

    törölt tag

    Én nem tudom mi van ezekben a vakcinakban. 2009 H1N1 oltásnál(előlt vírus :F) iskolásként én is felültem a pánikvonatra, 0 mellékhatás, gyerekkori penicilin után vittek háton, tetanuszra volt 1 óra rafutas ;] De olyan, hogy láz 2napig, még nem volt. Környezetemben sajnos a Zoladex(Astrazeneca gyártmány) is elohozta a mellekhatasokat(elhalt mióma). Munkahelyen aki oroszt kapott annak 2 hét vállfájdalom, herpesz+az apjának is, aki szintén szputnyik.

    [ Szerkesztve ]

  • HellGreg

    őstag

    válasz Narxis #100761 üzenetére

    Azok is kísérleti alanyok, akik részt vesznek a tesztelésekben, én jelentkeztem volna is, ha lett volna rá lehetőség (nem csak a készbe szeretek beleülni).
    A pfizernél és a modernánál hogy zárják ki a hosszú távú mellékhatásokat? És miért nem vállalják a jogi felelősséget értük? Ne alakoskodjunk már... úgy beszélsz a pfizerről, mintha azt nem egy év alatt csapták volna össze... mindannyian tudjuk, hogy ha nem lenne pandémia, hanem csak valami helyi vírus lenne a covid, szóba sem jöhetne az engedélyezése távolról sem.
    Rajtam kívül még pár millió ember elfogadta, ugyanis senkit sem kényszerítettek sem a kínai, sem az orosz vakcina felvételére. Ilyen világ ez.

    [ Szerkesztve ]

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz HellGreg #100809 üzenetére

    Ez jó hír. Lehet tudni hogy mire épülő fejlesztések ezek (hagyományos vagy vektoros), illetve hogy hogy haladnak vele? Engem totál elkerültek ezzel kapcsolatban a hírek, pedig izgalmas, elvégre Karikó néni sem mexikói, ügyesek vagyunk mi...

    Arra nagyon kíváncsi leszek majd hogy ha elkészül és alkalmazzuk hogy fogja befolyásolni az utazásokat... remélhetőleg ez a vakcinaútleveles dolog megszűnik addigra, de ha nem sikerülne kíváncsi vagyok mi lesz.

    #100819 bod101: Jól tudod, elég régóta foglalkozik vele (első szabadalma talán 2004-es?) és lebomlik pár nap után, de kvázi ez az első vakcina ahol használva van ez a megoldás - oké hogy december óta oltanak vele (+a tesztelési fázisok hónapjai), de ez nem ugyanaz mint amikor évekig tesztelve van, ez tényleg szó szerint az mRNS-ek első generációja.

    Most próbálnak több mRNS vakcinával oltott személynél kapcsolatot keresni az oltás után felmerülő szívizomgyulladás miatt Amerikában és Izraelben, ha találnak akkor máris van egy mellékhatása... ami nyílván nem baj mert a másikaknak is van. De most attól hogy jelenleg nincs vele baj és felbomlik pár nap után okozhat bármit hosszútávon, ezt nem szabad elvetni egyáltalán.

    Karikó Katalinnak amúgy tényleg iszonyat nagy pacsi, apám az első Pfizer után 3 héttel kapta el ezt a szart és köhögéssel meg rossz közérzettel átment rajta. Semmi egyéb, röntgen alapján a tüdeje is okés, kutya baja. Én is beadatnám magamnak, akármennyire negatívnak is tűnök most...

    #100812 dr.bubo: Hogy érzed magad, volt bármiféle panaszod az első napokban? Én pénteken kapom a Zenekart, az lesz a reggeli kávé+tüske. ;]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • zilazil

    senior tag

    válasz Narxis #100914 üzenetére

    Pontosan. Itt nem lehet arra hivatkozni, hogy ez egy sebtiben "összetákolt" vakcina, nem ismerik a hosszútávú mellékhatásokat, új technológia, Billy fejlesztette ki a vírust hogy megcsippelje a juzert, stb...

    És mégse hajlandók beoltatni a gyereket.

  • Vesa

    veterán

    válasz PuMbA #101287 üzenetére

    "Sino utóhatása ráadásul a leggyengébb, az összes vakcina közül."

    azért azt tisztázzuk, hogy a kínai vakcina esetén a WHO azt tette közzé, hogy nincs elegendő adat a mellékhatások, ezen belül a súlyos mellékhatások gyakoriságának megítéléséhez. Így a beadott dokumentáció alapján nincsenek meggyőződve arról, hogy a vakcina nem okozhat-e súlyos mellékhatásokat.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz PuMbA #101520 üzenetére

    Oltásokkal kapcsolatban nem a bulvármédiából tájékozódunk! Szakmai folyóiratokban megjelent tanulmányok alapján szokás eldönteni, hogy mi az ábra. Csak a pontosítás kedvéért: A WHO a Sinopharm vészhelyzeti alkalmazását engedélyezte, mivel a benyújtott dokumentációk alapján a 18-59 éves korosztályban igazoltnak látják, hogy a fertőzés megelőzésében megfeleően szerepelt! 60+ éveseknél semmi nem bizonyított, mert mindössze 585 ember volt ilyen korú a tesztben, ami értékelhetetlenül kevés. Mellékhatásokra, súlyos lefolyás elleni védelem hatásfokára, és egyéb más paraméterekre vonatkozóan hiányosak az adatok, így azokról tkp. nem tudunk semmit. Ajánlott cikk magyarul

    Ezzel szemben minden nyugati vakcina maximálisan dokumentált, minden paraméterre, és nem az un. "ajnározó cikkekben"! (amúgy az mi?)

    A tudomány a valóság költészete!

  • LuckyL

    őstag

    válasz Maxxy10 #102446 üzenetére

    tudod az a méltánytalan szerintem, hogy mivel tudják hogy esetenként bizony komoly mellékhatások jönnek létre, kvázi "önkéntes"-nek próbálják beállítani az oltást (zsarolással), ahelyett hogy karakán módon kötelezővé tennék és aki hetekig/hónapokig szenved utána, annak kártérítést fizetnének
    aki nem elvakult vakcinafan, annak javaslom menjen fel néhány doki face oldalára (nem a vakcina ellenesekére, hanem a vakcina pártiakéra) és nézze meg a kommenteket, amiben segítséget, tanácsot kérnek a pórul járt oltakozók
    bizony ijesztő mellékhatások vannak, főleg azok körében akik gyengébb szervezetűek
    és nem napokig, hanem hetekig, hónapokig is tartanak
    nem akarok ide bemásolni dolgokat, senkit lebeszélni, csak annyit mondok, érdemes informálódni

    [ Szerkesztve ]

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • kolopele

    nagyúr

    válasz hellboy #103446 üzenetére

    "A vakcina első dózisához közel 27 esetet jelentettek az 5 401 150 beoltott közül. Azok közül, akiknél szívizomgyulladás lépett fel, 11-en valamilyen háttérbetegségben is szenvedtek. Az oltás második adagjától számított 30 napon belül 121 alkalommal jelent meg ez a betegség 5 049 424 vakcinázottból, közülük hatvannak háttérbetegsége is volt."
    Több mint ötmillió beoltott közül 121 embernél jelentkezett, ebből 60 - nak eleve volt társbetegsége, tehát messze nem biztos hogy az oltás volt az oka. Maradt 61 ember, akikről persze megint csak semmit nem tudunk. Ilyenkor nem érti az ember, pl. a fogamzásgátlóktól vérrögöt kapó nők számát miért nem írják ki minden nap az újságokban? Persze lehetne sorolni az egyéb gyógyszerek mellékhatásait is, amelyek sajnos sok esetben velejárói a kezeléseknek, de most ugye ez a vakcina van a porondon, mert ez még viszonylag új.

  • Disk4mat

    csendes tag

    válasz LuckyL #103931 üzenetére

    Köszönöm.
    Akkor a hivatalos forrásod a fészbúk. Tiszta sor.

    Korábban benéztem pár oltott csoportba, és valóban van jónéhány komment a "mellékhatásokról".
    Ezzel csak az a baj, hogy ott a facen senki nem ellenőrzi a leírtak valóságtartamát, sajnos nagyon sokan (többen, mint hinnéd) csak figyelemre vágynak, vagy unatkoznak ,vagy csak tartozni akarnak valahova, és minden lelkiismeret furdalás nélkül kommentelnek soha meg nem történt, nem tapasztalt mellékhatásokat. Az erre kapott likeok, kommentek, részvétek boldogítják őket.
    Ezen felül mivel az ilyen csoportokban jellemzően egy kib@$&ott orvos, vagy szakember sincs aki esetleg el tudná mondani, hogy ami egyesek szerint mellékhatás, az valójában teljesen mástól fellépő probléma lehet.
    Plussz az emberek a mai napig keverik az oltási reakciót a mellékhatással. Ami megintcsak megdobja a "mellékhatások" esetszámát. ( Nekem a Sputnkitól egy hétig dió nagyságú volt pár nyirokmirigyem, de simán eltűnt, ezt egyesek már súlyos "mellékhatásként" élik meg, pláne, ha kicsit tovább tart, mint egy hét.
    Ráadásul nagyon sok embernél pszichoszomatikus tüneteket válthat ki az elmúlt pár év stressze.
    Mint amikor fáj a fejed, rákeresel a neten, és okosan megállapítod, hogy a tünetek alapján neked bizony kétoldali agyrákod van. Közben sima migrén, de az ember már csak ilyen. Látod a tévében, olvasod a neten, hogy a Pfizer valahol, valakinek vérnyomás problémát okozott, és már zúg a füled, lüktet a fejed, fulladsz... Az ijedtség meg valóban megemeli a pulzusod, és ettől még jobban ráparázol.
    Végül, ha tegyük fel az ezekben a csoportokban, leírtak mind valósak, akkor azt csak és kizárólag ott osztják meg? Nem mennek orvoshoz? Mert ha igen akkor a doki eldönti, hogy valóban van-e összefüggés a vakcinával vagy nincs, ha van, azt jelentenie kell. Ezek a jelentések hol vannak? Ha valóban olyan sok valós a probléma, miért nincs ennek nyoma? Az összes orvos egységesen ledarálná ezeket? Miért? Pénzért, vagy minden kórház előtt ott áll a fekete Volga? Minden országban?

    Undorítóan egyoldalú vagyok? Azért mert bizonyítható tényeket várok?
    Biztos jelen van a mellékhatás, mint minden vakcina, gyógyszer, gyógykezelés esetében is, talán még az átlagnál minimálisan magasabb értékben, de még az is bőven a "veszélyes, vagy aggodalomra okot adó" érték alatt van.

    [ Szerkesztve ]

  • Disk4mat

    csendes tag

    válasz Reggie0 #104004 üzenetére

    :C Jogos, ezek ilyen "septiben kotyvasztott oltások" nem tudhatjuk, hogy nem mellékhatás-e. Érdekes, 30 évig megvolt a bicikli, és pont az oltás után tűnik el? Nem lehet véletlen, mint ahogy az sem, hogy a biztosítók nem vállalnak olyat, hogy kifizetik a biciklit, ha az oltás után tűnik el, megnéztem 20 biztosítót, egyiknek sincs ilyen kondíciója! Ha megnézed a facebookon, biztos, hogy találsz mást is, akinek az oltást követő 1-3 hónapon belül tűnt el a biciklije. Erről a fősodratú média mélyen hallgat! A vakcina gyártók pedig NEM vállalnak felelősséget biciklikért! Biztos van olyan német, francia, olasz orvos, aki "másként gondolkodik" és be is tudja bizonyítani az összefüggést, csak a gyógyszeripar elhalgattatja!
    Nem vagyok birka. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Disk4mat

    csendes tag

    válasz syberia #104035 üzenetére

    Amit elhalgatott a média?
    Másfél éve, a covid berobbanása után pár hónappal már cikkeztek (újságokban, online, videókban, tvben...) róla, és azóta nem telik el hét, hogy valahol ne foglalkozna vele a média. Az Ivertmectinnel kapcsolatban, azóta folyamatosan jelennek meg tanulmányok. Magát a gyógyszert 2015 ben szabadalmaztatták, először csak állati, majd kb 2018-tól kezdték vizsgálni az emberi alkalmazhatóságát ( akik sivítanak a vakcinákra, hogy súlyos gyógyszer kísérlet, azok ennél nem látnak problémát?) Csakmert mellékhatásai vannak bőven, és a hosszútávú emberi felhasználás hatásairól kb annyit tudunk, mint a vakcinákéról. In vitro vizsgálatokban valóban elég hatékony covid ellen, de in vivo már kevésbé.
    Egyébként viszonylag kevés országban van emberi felhasználásra engedélyezve, mivel a korábbi hatástanulmányok nem voltak elég részletesek a globális, biztonságos alkalmazhatóságáról. Folyamatosan vizsgálják.
    Jellemzően akkor volt felkapva, mint csodaszer, amikor még a kanyarban sem volt vakcina ( ami biztonságosabb, hatékonyabb nála jelenleg) illetve jellemzően szegény országoknak ez volt az egyetlen olcsón elérhető gyógyszer a kezelésre. (Ott nem volt elérhető pl a drága plazmaterápia, vagy a Favipiravir.) Nem csodaszer, de a semminél biztos jobb, csak az adagolás, mellék -és utóhatások, illetve az adhatósági faktor (kórelőzmény, kor, rezisztencia...) még nem tisztázott.
    Egyébként nagyon sok Magyar doki is foglalkozott / foglalkozik a témával, egyelőre még nincs 100%-os konszenzus róla. Elég sokan vizsgálják, és némelyik kutatás elég ígéretes,
    szóval akár az is lehet , hogy a jövőben valóban ez lesz A GYÓGYSZER covid ellen, de jelenleg még nem mondható egyértelmű megoldásnak.
    Nekem egyáltalán nem tűnik úgy, hogy elhalgatná a média a létezését. Inkább óvatosságra intenek, mivel felügyelet nélkül szedve , nem megfelelően adagolva akár halált is okozhat. (Itt is volt olyan, aki saját kútfőből elkezdte szedni)

    [ Szerkesztve ]

  • lacafaca

    őstag

    válasz kolopele #104513 üzenetére

    szerintem te rossz kávéházba szürcsölgetsz...ki a tökömet érdekel a vakcina mellékhatása? jóreggelt...pont úgy szarom le, mind az előnyeit, mivel nem tarok rá igényt, nincs rá szükségem. remélem így tiszta és nem kell mégegyszer neked sem leírnom ;)

    Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

  • _Atesz

    addikt

    válasz kolopele #104829 üzenetére

    Úgy érted, az első 2 hét után, max. 3 hónapig, de az a nagyon max. Aztán ha közben egy kis vérrög kialakul, esetleg leáll az egyik szerve, stb. mellékhatás jelentkezik a kísérleti vakcina jóvoltából, akkor így járt, a statisztika rossz végén szerepelt.

    Én nem hisztizek ha maszk van rajtam, nem képzelek be semmit, de egyszerűen alig várom kiérjek a boltból és letépjem a kulazsákot, ha rendesen fent van. Ezért is "csalok" és húzom le az orromról sokkal kevésbé zavaró és szabadon lélegzek.

    Persze, több többnapos intravénás. Te is cáfold meg ami állítások elhangzanak a videóban, ott vannak a videó alatt a doksik is.
    Majd aztán pont a Pfizer fogja megtalálni a megoldást. A megoldás rég meg van, de ha kiderülne széles körben, hogy hat és az Ivermectint is engedélyeznék, akkor nem lenne szükség az oltásokra. Na pont ezt nem akarják!

    Le van zsírozva rég, 2025-2026-ig fog tartani ez az egész oltás sorozat, most tudni lehet, hogy a következő vakcina típus lesz a mix and match (all in one), majd ezt követően a nanobotos oltások.
    A legfőbb világoltási szervezetek (Gavi, Cepi és Covax) már egy ideje előrejelezték, mint tervet. Közleményeikben, nyilatkozataikban el lehet olvasni.
    Szóval nem fognak engedni semmilyen természetes védekezést széles körben, nem véletlenül hangoztatják mindenhol, hogy csak az oltás segít.

  • Disk4mat

    csendes tag

    válasz t72killer #104855 üzenetére

    Viszont a vakcinák az ilyen "génlottó" veszteseit is nagyon nagy eséllyel megvédik a súlyosabb lefolyástól, kórháztól, és még nagyobb eséllyel a haláltól.
    Persze nem 100%-os védelem, lesz aki két vakcina után is elkapja, és belehal, de az oltás töredékére csökkenti ennek lehetőségét. Az esetleges elenyésző negatív mellékhatásra pedig még kisebb az esély. Nyilván voltak, vannak, lesznek esetek, ahol egy ilyen mellékhatás indukál kórházat, extrém esetben halált, de az ilyennek annyira alacsony a kockázata, hogy szinte említésre sem érdemes.

  • Gsx-rr

    veterán

    válasz Disk4mat #105327 üzenetére

    Neked a vakcina mellékhatása az emlékezet kiesés vagy nem tudsz olvasni?

    Legközelebb majd leigazoltatok mindenkit, Felveszem azt amit mondanak le gépeltetem és utána aláíratom velük. Úgy jó lesz neked?

    [ Szerkesztve ]

  • kolopele

    nagyúr

    válasz LuckyL #105382 üzenetére

    Nem a vaxerek a szemellenzősek, mindennek lehet mellékhatása ami gyógyszer, vakcina, stb.
    A dolgokat nem ebből a szemszögből kell kizárólag nézni. Az antivaxerek szeretnek mindenáron belekötni a tudományba, keresni az olyan cikkeket ész nélkül, ami a gyógyszerek ellen irányul, mert mondják ők eszik a D vitamint, sosem volt semmi bajuk, és nem is lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • LuckyL

    őstag

    válasz kolopele #105384 üzenetére

    nem perelhető a pfizer és a moderna a covid vakcina mellékhatásokért, ez tény
    az is tény, hogy ez egy új vakcina és vannak mellékhatásai
    én nem tettem hozzá semmi iylen d vitaminos dolgot amit most te írtál, csak leírtam a fentieket
    annak hogy más gyógyszernek is lehet mellékhatása, nem tudom mi a jelentősége jelen esetben

    ez oylan mintha azt mondaná a biztosító, hogy nem fizetek erre a balesetre amit a kamionos okozott, mert más kamionosok is okoznak balesetet :F :F

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz -Skylake- #106385 üzenetére

    Szerintem meg pont hogy objektívebb. Van hogy a mellékhatások hosszú idő múlva jönnek elő. Pontosan ezért is nem 1 év az engedélyezési folyamat, hanem sok év.

    Szerk-re: valóban talán lemaradt az írásából egy "hat" szócska a végéről, de ti meg azt nem fogadják el hogy sok embernek (mivel már milliós átoltottságról beszélünk) megkeseríti az életét a vakcina.

    [ Szerkesztve ]

    ⭐ Stella

  • hellboy

    csendes tag

    válasz syberia #106428 üzenetére

    Mire kell itt figyelni?

    Ha jól értettem, volt pár ismerősük aki rosszul lett az oltástól,
    és a spike végig tud vándorolni a szervezetében és problémát okozhat/okozott.
    Még azt is elhiszem hogy ezt mondjuk a gyógyszergyártók eltúsolták.
    Mint mellékhatás nem tudom hol jegyezték ezt fel.
    De ha TÖMEGESEN lennének ilyen mellékhatások az eltelt
    8 hónap óta amióta több 100 millió oltást beadtak talán már eszkalálódott volna
    és Biden sem azt tartaná július 4.-én hazafias tetnek ha az amerikaik beoltatják
    magukat.

    De nekem is van egy pár ismerősöm és senkinek semmi baja a dupla pfizertől
    (egyelőre nekem sem)
    Szóval, az hogy random ismerősök rosszul lettek a pfizertől nem általános.

    A technológia meg hogy lopás/plágium [link] azt sem igazán értem.
    Elvileg le tudták a technológia szabadalmat védetni a University of Pennsylvanianál .
    [link] - ezt emliti Kariko is, ott az egyetemmel volt valmi kavarás de Karikó elmondása szerint ott dolgozott az egytemen ezen technológián.

    Ahogy [Disk4mat] is emlitette nem az mRNA az új hanem az hogy emberen
    vakcinaként lipid burokban gyulladás nélkül tudjuk alkalmazni.
    És úgy néz ki hogy a valóságban is van patent náluk
    [he 2017 filings indicate that the University of Pennsylvania exclusively licensed their patents to mRNA RiboTherapeutics, which then sublicensed them to its affiliate CellScript. CellScript proceeded to sublicense the patents to Moderna and BioNTech]
    Szóval ha annyira összelopás lenne az egész technológia akkor,
    hogy kaptak rá szabadalmat?

    "sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

  • LED333

    csendes tag

    válasz kolopele #106635 üzenetére

    Én nem tagadom / nem zárom ki, hogy esetleg lehet ilyen jellegű mellékhatása is a Pfizernek, ami bár extrém ritkán, de kialakulhat, és idővel majd bekerül az "esetleges, ritka mellékhatások" leírásba a gyártó oldlalán (mint ahogy a szívizom gyulladás esetén is).
    De az ilyen Antiwaxxer oldalak olyan szinten túl tolják, a dolgokat, hogy az kabaré.
    Attól válnak hiteltelenné, hogy teret engednek mindenféle bizonyíték, tény, dokumentáció nélküli " bemondásos alapú" esetleírásoknak, és ez sajnos mindenhol így van.
    Emlékezzünk csak amikor a Magyar antivaxxer / kamupártvezér (aki egyébként érdekes módon most indít újabb pártot, mert a szavazótábort már összeszedte a "nem birkákból" - irónikus) weboldalán ( vakcina-áldozatok.hu vagy mi a töcs) hetekig kint volt tényként tálalva egy olyan eset, amit valami troll küldött be, (és mivel semmilyen ellenőrzés nincs, mindenki azt posztol amit éppen kitalál, az esetek 90%-a kamu) és mindenféle filmekben létező, vicces nevű mellékhatásokat fogott a Pfizerre, tetézve azzal, hogy a diagnózist DR. Johnny Sins állíptotta meg. :DDD
    A felébredt / nem birka antivaxxerek meg feltétel nélkül elhitték, és szörnyülködtek...

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Robert Malone, az mRNA technológia feltalálója elmondta aggodalmait a covid elleni vakcinákat illetően. A közel egy órás interjú során említette, hogy a vakcinák nem voltak a korábbi, más mRNA vakcinákhoz hasonlóan magas szinten kitesztelve. Mivel nem ismerni az oltások hosszútávú hatásait, így ez jelenleg túlságosan kísérleti, de számára a legfőbb probléma mégis az, hogy nem nyújtanak megfelelő mennyiségű (gyakorlatilag kb semmilyen) adatot a kockázatokat illetően, pedig lehetne. Oltottak már be elegendő embert és eltelt már elegendő idő ahhoz, hogy tudjanak adatokat kimutatni a mellékhatásokról, de nem teszik, szándékosan elhallgatják, nem vesznek tudomást róluk. Nem akarja lebeszélni az embereket az oltásról, de szerinte a szervezeteknek megfelelő információt kellene nyújtaniuk az oltás előnyeiről és kockázatairól, hogy az emberek megfelelően dönthessenek, ehelyett mindenkit az oltásra próbálnak kényszeríteni, diskurzus nélkül.
    Neki az a szakmai véleménye, hogy a fiatal, erős és egészséges emberek esetén az oltás előny/kockázat aránya rosszabb, mint elkapni magát a vírust.

    hír

    Az interjút a youtube törölte, letiltotta. Valaki újrafeltöltötte a videót, de szerintem ez sem fog megmaradni: Interjú

    Ami pedig egészen megbotránkoztató számomra, az az, hogy oltásellenességre hivatkozva törlik a videójában szereplő szakmai véleményét egy olyan embernek, aki maga fejlesztette ki azt a vakcinatechnológiát, amivel ezek az oltások készültek.

  • Disk4mat

    csendes tag

    válasz syberia #107329 üzenetére

    Megint az van, hogy ki van forgatva, bele van magyarázva...
    Semmi konkrétum nincs, annyi van, hogy vizsgálják, hogy a feltételesen beadott harmadik booster növeli-e, és ha igen, milyen mértékben az esetlegesen előforduló nagyon ritka mellékhatásokat. (Mivel a második dózis után is volt kockázat emelkedés. Nem meglepő módon, minden gyógyszer huzamosabb ideig, vagy nagyobb mennyiségben való szedése esetén így van: növekszik a kozkázatok százalékos esélye) illetve azt, hogy egyáltalán kell-e booster. ( Náluk csak a Moderna, meg a Pfizer van vizsgálva, fogalmuk sincs, hogy pl. a sino milyen siralmas eredményekre képes, pláne 60 év felett, mert azt csak nálunk tolták. Aki USben oltva van duplán mRNS-el az kb elég jól védve van a delta ellen is) Konkrét adatok még nincsenek, de vizsgálják, és gyűjtik az infót, fő a biztonság.

    "needs to see more data to know if additional shots could raise people's risk of serious side effects"

    "We're keenly interested in knowing whether or not a third dose may be associated with any higher risk of adverse reactions, particularly some of those more severe - although very rare - side effects"

    Egyébként meg ironikus, hogy vakcinaellenesek hogy reagálnak:
    Ha azt javasolja a CDC, hogy a 14 éven felülieket is oltsák akkor "hát a CDC a sátán, senki nem ért semmihez abban a bandában, teljesen hülyék, gyilkosok"
    Vagy ha adatokat közöl, akkor " a CDC hazudik, és hamis adatokat közöl"

    De ha az esetleges ritka mellékhatásokat vizsgálja akkor
    " Na tessék, az elismert, kiváló CDC-s szakember is megmondta!"
    :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák