Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz #95561216 #10464 üzenetére

    En ennel eddig is optimistabb voltam, mert kizartnak tartottam, hogy nyarnal tovabb elviseljek a politikusok azt a nyomast, hogy hatekonynak tuno vakcinat, ellenszert az engedelyezesi eljaras miatt ne vessenek be.

    Ez szinte biztos, hogy meg fog történni, és nem csak (főleg nem) a lakossági nyomás miatt.

    A görbelaposítás egy valós módszer lenne (bár itthon a tököléssel inkább egy igazi 'olasz meló' az, aminek sikerült szerintem megágyazni), csak az alkalmazhatósága az egészségügy teherbírásán múlik. Minél magasabb, annál hamarabb keresztül lehet engedni a népességen, a nyájimmunitás eléréséig.

    Viszont a Covid19 az kifejezetten erőforrásigényes betegség. Hiába van az, hogy nagyon sokan megússzák otthon kezelhető tünetekkel, a kevésbé szerencsések száma még mindig magas - és akár egy, másfél hónapon keresztül is magas szintű orvosi ellátást igényelnek (nem csak kórház, hanem sokan intenzív, de legalábbis lélegeztetőgép).

    Emiatt a betegség terjedési ütemét extrém módon vissza kell fogni: olyan mértékben, hogy a hagyományosan emlegetett két év (ez is egy, az influenzajárványoktól lett kölcsönözve) alacsony áldozatszám mellett valszeg nem lenne tartható.

    Szóval úgy sejtem, hogy legkésőbb amikor/ha visszadurran Kína meg lesznek sürgetve a vakcinafejlesztések és ha valakinek sikerül egy 70%-os vakcinát csinálni ami kiszámíthatóan max. otthon kezelhető kaliberben okoz mellékhatásokat, akkor azt már lesz állam, ami bevállalja.

    A járványtan hőskorszakának 'vakcinái' közül volt rosszabb... Szinte csak rosszabb volt.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Vesa

    veterán

    válasz #95561216 #10464 üzenetére

    "Ehhez kepest mai Timesban olvasom, hogy UK mar most azon gondolkozik, hogy a vakcinak tesztelesenel phase 2-3-t dobjak"

    Ez egy rettentő felelőtlen magatartás lenne. A tesztelési fázis (állat/human), nem ok nélkül ilyen hosszú. Egy nem kellően tesztelt vakcina akár több kárt is okozhat, mint amennyi hasznot. Mondjuk fél év múlva kiderül, hogy idegrendszert károsító hatása is van, vagy bármi más, komoly mellékhatás. Ahhoz, hogy ez kiderüljön, tesztelni kell és ki kell várni azt az időt, amíg viszonylag nagy biztonsággal kijelenthető, hogy a vakcina biztonságos. Én absolute oltáspárti vagyok, várom nagyon a vakcinát, de nem szívesen oltatnám be magam egy nem kellően tesztelt verzióval.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Ricardo

    félisten

    válasz #95561216 #18467 üzenetére

    Arra értem, hogy voltak olyan hangok hogy nemsokára itt a vakcina, mert gyorsabban feljlesztik ....stb. A mellékhatásokat ki kell szürni. Nem csak a azonnalit, hanem a hosszútávúakat is. Hogy van e hosszabb távú mellékhatása azt nem lehet egy hónap alatt kideríteni.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz t72killer #24555 üzenetére

    És ha mindenki így gondolkozik, sose lesz milliós populáció beoltva előtted :) De amúgy én is egyetértek azzal, hogy nagyon óvatosan kell ezzel bánni.

    (#24556) bigrockmit kapna, semmit, igaza van. Vannak mellékhatásaik, mint minden gyógyszernek. Gondolom, ha fáj valamid, azért fájdalomcsillapítót beveszel? Na annak is vannak mellékhatásai.
    Tudod mi lehet a polio vakcina mellékhatása pl? Fájdalom, láz, aluszékonyság, stb. Tudod mi lehet a hatás, ha nem adod be? Halott gyerek.

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Ezekiell

    veterán

    Szlávik: Várjuk a szeptembert, addigra elkészülhet a koronavírus ellen vakcina

    Na az ilyen mondások miatt van káosz a fejekben. Ha ki is fejlesztik a vakcinát addigra, akkor is hónapok, mire átmegy a klinikai teszteken a cucc. De ha (tegyük fel) a most klinikai tesztek alatt levő vakcina tesztjei addigra befejeződnek, ÉS minden tökéletes, ÉS nincs súlyos mellékhatás, szóval szipiszuper a cucc - akkor is a gyártás/szállítás/beadás nem azonnal van. Basszus, sima kézfertőtlenítőre heteket várt az ország, majd a vakcina azonnal elérhető lesz mindenhol?

    Na ez a tévhírterjesztés, ha valami, amit Szlávik itt csinált.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz fatal` #31430 üzenetére

    Csak az első 10 percét nézd meg, érdemes (az egész film jó amúgy) :) Pont erról szól, hogy egy oltást fejlesztettek ki, ami gyógyítja a rákot, elkezdték beoltani vele az embereket, mutálódott valahogy a cucc, és mindenki zombi lett. Kb, de a lényeg ez :)

    Amint lesz vakcina, lehet nézni, mik a mellékhatásai. Addig csak fantáziálunk, ki jó irányba, ki rosszba :) És elég sok különféle vakcinát fejlesztenek, nem mind RNA (sőt), szóval majd meglátjuk. De annak nincs értelme, hogy előre az ördögöt a falra fessük, az csak rossz zajt generál.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Csatravi

    senior tag

    A tesztelés utolsó köréhez ért az egyik amerikai vakcina
    (Index)
    Nem halljuk többé a legismertebb reklámszlogent
    (2016. július 20.)
    "A kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét"
    Nagyon kell a vakcina de reménykedjünk, hogy nem vagy csak minimális (elviselhető és nem maradandó) mellékhatások lesznek.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Csatravi #32618 üzenetére

    olyannyira, hogy úgy tudom ("belsős" forrásból), hogy augusztusban le akarják zavarni a harmadik fázist, és szeptemberben indul a gyártás, már fel vannak sorakoztatva a gyártók.

    picit beszélgettem ma egy szakmabelivel (biológus), az ő konklúziója az, hogy nem érdemes elmenni a vírusboltba a vakcina előtt. nem kell rettegni, de lehetőleg el kell kerülni, hogy elkapjuk a vakcina előtt. sokkal nagyobb mellékhatásai lehetnek az elkapásnak, mint az oltásnak.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • #30786816

    törölt tag

    válasz Csatravi #32618 üzenetére

    Azért tart sokáig normál esetben egy vakcina vagy gyógyszer bevezetése, mert általában a lépéseket egymás után hajtják végre, elsősorban anyagi okokból, ha elbukik az első fázis, akkor pénzkidobás a többi. Most viszont a kormányok is öntik a pénzt, a cégek nem a saját tőkéjüket kockáztatják, valamint a siker jutalma is sokkal nagyobb, ezért a folyamatok párhuzamosan futnak, ahol lehet.

    Az egyetlen ami kérdés lehet, az a hosszútávú mellékhatások, de szerencsére az adalékanyagok már ismertek és teszteltek, önmagában az, hogy más vírus kerül a vakcinába nem kirívó kockázat. Valamint a vakcinának van egy nagy előnye a gyógyszerekkel szemben: nem kell mindenkinek beadni, pl a terhes nőket, nagyon időseket ki lehet hagyni első körben, mert az is védi őket, ha csak oltottakkal találkoznak.

  • Rive

    veterán

    válasz t72killer #33880 üzenetére

    ...Ha dollármilliárdos lennék, egyik első dolgom lenne a téli takonykór ellen egy hatékony koktél fejlesztésének megfinanszírozása....

    Ez nem csak pénz kérdése. Ezek a vírusok szimplán annyira 'gyengék', hogy jellemzően nem vezetnek tartós, megmaradó immunmemóriához ami vakcina alapja lehetne.
    Részben ezért is jönnek vissza évről évre.

    Másrészről, mivel annyira gyengék, egy oltás mellékhatásai nem feltétlen jelentenek bármi (érzékelt: szubjektív) előnyt magával a kórokozóval szemben.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • fatal`

    titán

    válasz Kékes525 #34526 üzenetére

    "hosszútávú mellékhatásuk nincs"
    Egy esetleges mRNS vakcina esetében, ebben annyira nem vagyok biztos, bár semmi közöm a témához, csak a működési elvéből gondolom, hogy elképzelhető.

    Ennek ellenére, ha ugyanígy álltak volna az első védőoltásokhoz is, akkor sohasem készült volna el egyetlen egy sem.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Parci #34534 üzenetére

    "MINDIG benne van a pakliban ez-az, valóban alacsony a kockázata, "

    Gyakorlatilag ezt írtam.

    "nagyon kicsi a valószínűsége" A nagyon kicsi is benne van a pakliban. ;)

    Komolyra fordítva, azért gondolom a nagyon kicsi mellékhatást, mert legtöbb koronavírus vakcina hasonló elvek alapján készül mint az eddigi más vírusok elleni védőoltások. Azonban ez nagyon függ a nagyüzemi előállítási módtól is, amit még nem ismerünk igazán. Ott is lehetnek gixerek.

    "de hogy mik a hosszútávú hatásai, az nem tud csak hosszútávon kiderülni."

    Elméletileg igen, de az előbbiek miatt ennek szerintem kicsi a valószínűsége.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz fatal` #34535 üzenetére

    "Egy esetleges mRNS vakcina esetében, ebben annyira nem vagyok biztos, bár semmi közöm a témához, csak a működési elvéből gondolom, hogy elképzelhető."

    Nem igazán értem mire gondolsz? Milyen működési elvre gondolsz az mRNS kapcsán, ami esetleg hosszútávú mellékhatást tenne lehetővé? Az mRNS nagyon instabil molekula, másrészt az RNáz enzimek rendkívül agresszív enzimek, gyorsan le bontják az mRNS molekulákat. Ha ezt nem tudnák, akkor a sejtműködés szabályozása lehetetlen lenne, mert minden mRNS aktív lenne (legalábbis sokkal több, mint ami a pillanatnyi működéshez kellene), ami valaha képződött egy sejtben. Ez káoszt okozna a sejtben.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz fatal` #34553 üzenetére

    " Ha jól tudom még sosem próbáltak éles környezetben bevetni ilyen vakcinát."

    Erről szól a vakcina tesztelés III. szakasza. Most kezdték meg ennek a tesztelését, éles környezetben. Például az oxfordi vakcinát Brazíliában élesben próbálják ki.

    "Ez az egyik aggályom, a másik pedig, hogy úgy emlékszem úgy működik, hogy a sejtjeid módosítja és ellenanyagtermelésre készteti."

    Nagyon nagy vonalakban: Az immunsejtek reagálnak az antigénekre és az antigénnek megfelelő ellenanyagot (antitesteket) fognak termelni. Ez semmilyen veszélyt nem jelent a szervezetre nézve, mert az evolúció ezt több száz millió éve "teszteli". Az esetleges mellékhatásokat nem ez okozza, hanem az oltóanyag által esetlegesen kiváltó allergizáló hatás, bőrpír, duzzanat és fájdalom. Általános tünet a láz, a rossz közérzet, fáradtságérzés és fejfájás. Másrészt ha elölt, vagy legyengített kórokozót alkalmaznak, akkor elméletileg maga az oltóanyag is okozhat fertőzést, de a mostani vakcinák többsége nem ezt alkalmazza.

    Ha valakit részletesebben is érdekel az oltóanyagok mellékhatásai, akkor olvass el ezt: [Védőoltások mellékhatásai], [A védőoltások rövid áttekintése A védőoltások hatásossága A védőoltások biztonságossága Az alkalmazás szempontjai.], Bulvárosan pedig: [Oltások mellékhatása - Melyik oltásnál mire lehet számítani?] Ez a gyerekek oltásairól szól.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz fatal` #34612 üzenetére

    Itt van egy hivatalos előzetes az első két fázisról: [Safety and immunogenicity of the ChAdOx1 nCoV-19 vaccine against SARS-CoV-2: a preliminary report of a phase 1/2, single-blind, randomised controlled trial]

    A lényeg a mellékhatás szempontjából:

    "Előzetes megállapításaink azt mutatják, hogy a ChAdOx1 nCoV-19 vakcinajelölt oltóanyag egyszeri adagként biztonságos és tolerálható volt."

    Ez újabb. Viszont, ezután kell majd néznem: [Covid-19 Vaccines With ‘Minor Side Effects’ Could Still Be Pretty Bad]

    "Most már egyértelművé kell tenni a csúnya mellékhatások kockázatát a Moderna és az Oxford-i vizsgálatokban, mielőtt az a szkeptikusok takarmányává válna."

    "fejfájást, hidegrázást vagy fáradtságot mutatott, és legalább 80%"

    A mellékhatások hasonlóak mint más oltóanyagoknál, de ez nagyon sok embert érint. Szerintem azért, mert nagyon nagy mennyiségeket adták be. Most állítják be a dózist (beadási mennyiséget). Meglátjuk. Felületesen olvastam át!

    Még nincs vége, ez alakulni fog. Az biztos, hogy a felgyorsítás nem tett jót neki. :((

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz #75376384 #34638 üzenetére

    Nem egészen ezt írtam, mivel nagyon sok tipusú koronavírus védőoltásról van szó, ezért nem lehet őket a mellékhatás tekintetében sem, egy kalap alá vonni.

    A summázata annak amit írtam:

    [link]

    "a védőoltás nem lesz 100%-osan hatékony, lehet hogy kétszer, vagy többször kell beadatni."

    [link]

    "Lesz hatékony védőoltás. De mint semmi sem tökéletes, ez sem lesz 100%-os."

    [link]

    Ez általában szól a védőoltásokról.

    "A védőoltások hasonló elvek alapján készülnek, hosszútávú mellékhatásuk nincs (nagyon kicsi a valószínűsége). Az esetleges mellékhatások lehetnek láz, allergiás tünetek, de ez is igen kis számban."

    [link]

    "azért gondolom a nagyon kicsi mellékhatást, mert legtöbb koronavírus vakcina hasonló elvek alapján készül mint az eddigi más vírusok elleni védőoltások. Azonban ez nagyon függ a nagyüzemi előállítási módtól is, amit még nem ismerünk igazán. Ott is lehetnek gixerek."

    Itt éppenhogy az ártalmasságára hívtam fel a figyelmet:

    [link]

    ""fejfájást, hidegrázást vagy fáradtságot mutatott, és legalább 80%"

    A mellékhatások hasonlóak mint más oltóanyagoknál, de ez nagyon sok embert érint. "

    Ezenkívül fatal`-nak válaszolva az mRNS tipusú védőoltások esetleges rákot okozó mellékhatását próbáltam cáfolni.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Ezekiell #35064 üzenetére

    Ahogy nézem a Szputnyik V egy adenovírus-alapú vakcina, vagyis a régóta alkalmazott adenovírus-vektor technológia kerül bevetésre, tehát olyan elképesztően súlyos problémákat nem okozhat a beadása után. A kérdés ezzel kapcsolatban inkább az, hogy a relatíve idősebbeknél hatni fog-e. Ha a szervezet nem a SARS-CoV-2 vírusdarabkákra reagál, hanem magára a két adenovírusra, vagyis a vírusvektorra, akkor igazából baszhatják. Hiába oltják le a népet, szart sem fog érni az új koronavírus ellen. Lehet, hogy a kisebbeknél jó lesz az immunválasz, de azért 20-25 éves korodra esélyes, hogy átestél egy adenovírus okozta náthán, és akkor hiába veszed fel az oltást.

    A félelem inkább itt van, mert ha nem tudni, hogy hatásos-e, akkor minek oltani ugye. De eléggé valószínű, hogy a tipikus mellékhatásokon kívül nagy bajt nem fog okozni a Szputnyik V.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Asbee

    veterán

    válasz Kékes525 #38926 üzenetére

    Az, hogy te itt kampányolsz az oltás mellet már most, az nem veszélyezteti az ember életeket? Volt amikor még kötelezővé tételét emlegetted. Hogy előre foglalják le? Milyen szakmai bizonyítékokat tudsz felhozni, hogy lesz egy nagyon jó, hatékony vakcina? Hogy milyen mellékhatásai lehetnek? Ezeket mind tudod? Jó neked. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok ellenes. De várjuk ki a végét.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Asbee #38973 üzenetére

    is. készül vagy 4-5 hagyományos vakcina, ami egy módosított adenovírus. és készül egy teljesen új, mrns alapú (moderna csinálja, usákia). ez utóbbi elég komoly dolog és nagyon "jó" mellékhatása a járványnak, ugyanis ez elég jól adaptálható lesz későbbi vírusokra is.

    nem nagyon szeretem a gyógyszerlobbis megközelítést, mert többet ferdít, mint megfejt. egy oltás fejlesztése akkora költség (dollármilliárdok), hogy sokszor el sem készül, kukában végzi. ez a járvány a média miatt akkora publicitást kapott, hogy most megéri fejleszteni, verseny van, és bármilyen hülyén is hangzik, de ez a pozitív oldala a pániknak. komoly, jó dolgok is elkészülnek, bővül az emberiség arzenálja.

    szükség is lesz rá, a következő zsír új járványhoz :DDD

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • syberia

    veterán

    válasz Kékes525 #38992 üzenetére

    Felfüggesztették az Oxfordban fejlesztett koronavírus-vakcina tesztelését

    Ki gondolta volna, hogy a hosszú tesztelési fázisok lerövidítése jelentősen megnöveli a mellékhatások fellépésének az esélyét.

    https://howbad.info/

  • Kékes525

    félisten

    válasz szabi__memo #41019 üzenetére

    Ez azt jelenti, hogy a vakcina se fogja leállítani a járványt. Ezzel nem csak az a baj, hogy a vakcina utána is nagyon sok beteg és halál eset lesz, hanem az is, hogy az egészségügy nem fog felszabadulni a teher alól és a gazdaság sokkal lassabban fog lábra állni, azaz MINDENKI megfogja szívni az oltástól rettegők gyávaságát. Azok miatt akik állandóan a gazdaság leállítása ellen a leghangosabban sírnak, miközben ők maguk azok amit ezt a leginkább létrehozzák az oltás ellenességükkel.

    Az sem indok, hogy nem ismerjük a mellékhatásait. Addigra, amikorra az oltás már beadásra kész lesz és holnaptól oltani fognak, addigra már mindent tudni fogunk az oltás mellékhatásiról.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Asbee

    veterán

    válasz szabi__memo #41057 üzenetére

    Mondtam olyat, hogy veszélyesebb? Be tudod bizonyítani, hogy az influenza elleni oltás pl , 100%-os védelmet nyújt? Cserébe van aki kidől tőle több napra. A jelzőidet meg hanyagold oké?

    Amikor a tv-ben xy azt hallja 4-5 év egy vakcina normál esetben, de majd itt fél meg 1 év. Amikor a gyártó már azt nyilatkozza készülni kell a mellékhatásokra, nem akarják becsapni az embereket.
    Amikor azt pedzegeteik, hogy majd lehet csak 2-3 hónapra ad védettséget.
    Ezek mellett szerinted nem jogos a félelem vagy a bizonytalanság vele kapcsolatban?

    (#41062) szabi__memo: Az a full ostobaság, hogy ismételten fogalmad nincs róla miről beszélek, vagy egyszerűen nem akarod....

    [ Szerkesztve ]

  • Asbee

    veterán

    válasz Kékes525 #41063 üzenetére

    Akkor kérdezem tőled is.

    Amikor nem tudni meddig nyújt védettséget, milyen mellékhatásai lesznek és lehetnek. Amikor a médiában az jön le, hogy sietnek vele, sokkal hamarabb meglegyen mint egy "általános" vakcina. Magyarul tele vagyunk kérdőjelekkel, jelenleg Ezek mellett, hogyan várod el az emberektől, hogy ne legyenek kételyei, hogy rohanjanak majd beadatni? Ezek a tudományos tények a covid elleni vakcináról?
    A nagy többségnek kell majd egy megerősítés, egy tapasztalat, hogy igen ez jó, ez kell. Csak ott kezdődik a nagy többség, semmit nem tapasztal a koronából, leszámítva a korlátozásokat és gazdasági hatásokat, így nem fogja alapból szükségesnek érezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Asbee

    veterán

    válasz szabi__memo #41115 üzenetére

    Egy nem létező vakcinánál, hogyan halhatnak bele többen az aszpirin mellékhatásaiba? Covid vakcina a téma.

    [ Szerkesztve ]

  • Asbee

    veterán

    válasz szabi__memo #41173 üzenetére

    Tehát szakemberek, maga a gyártó zagyvaságokat beszélnek mikor ezekről beszélnek, ezeket fejtegetik.
    Az új kutatás, ami szerint 2-3 hónap csak az immunitás, tehát egy sima vakcina sem ad többet, ha ezt többen megerősitik.
    A gyártók akik nyilatkoztak, már most ismertessék az emberekkel lesznek mellékhatások, elkerülve ezzel az oltásellenességet. Az első fázisban a nagyobb gyártóké 60-70% nál okozott kellemetlen mellékhatásokat, max dózissal le is álltak. Tudom, majd még csiszolják.
    Szakemberek szerint is, figyelni kell nagyon, ne kapkodják el, mert azzal is növekedik a kockázat.
    Ezek mind fontos tényezők, és hiába még nincs teljesen kész, számolni kell ezekkel. De nyilván te jobban tudod, jobban értesz hozzá így csak egy zagyvaság.
    Na ez ugyanolyan elvakultság mint az oltásellenesség. De mivel nem lesz kötelező, majd az emberek eldöntik. Lesz olyan mint te, aki vakon rohan beadatni, lesz aki kivár, meg aki sosem adatja majd be.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Parci #44581 üzenetére

    Annyira rosszat nem fog csinálni a nyertes vakcina fejlesztője, mert akkor nem menne át a teszteken, vagy nem azt választanák sokszorosításra. Valamennyire jó munkát kell végezni ehhez, de nem az emberek egészsége érdekli őket, nem az a motiváció forrása, hanem az, hogy az ő terméküket hatásosnak nyilvánítsák. De amennyire csak lehet, el fogják hallgatni az esetleges hátulütőket, mellékhatásokat, vagy hatástalanságot. Az őket nem érdekli, hogy esetleg egyeseknek bajuk lehet tőle, csak a pénz.

    [ Szerkesztve ]

  • #16729600

    törölt tag

    Johnson & Johnson felfüggesztette egy ígéretes vakcina klinikai vizsgálatát, miután nemkivánt mellékhatásokat tapasztaltak. [link] Ennek a pontos mibenlétét nem részletezik.
    Kár. Jó lenne, ha ezekről nyiltabban beszélnének a gyártók.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz radi8tor #48171 üzenetére

    Pedig látod, hogy 1 betegnél előforduló mellékhatásnál már azonnal állítják le a tesztet, és megírja a média azonnal.

    Jelenlegi állás szerint (azaz nem hagynak ki tesztelési fázist mint a szovjetek, és végigviszik az összes fázist, és kell hatósági jóváhagyás a végén) az elkészülő vakcina biztonságos lesz, szóval nem fog tőle 3. karod nőni :) - de nyilván a teljesen biztonságos az a vakcinák spektrumán értendő, azaz lehetnek enyhe mellékhatások, de az bőven a biztonságosba belefér. Sőt akár ennél rosszabb mellékhatás is lehet, de olvass el egy random gyógyszertájékoztatót :)

    Az összes teszteredményt meg úgyis tudni fogjuk, mert a gyógyszergyárak érdeke is, hogy bizonyítottan biztonságos és hatásos vakcinát adjanak el - ehhez pedig meg kell győzni a plebset.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • lacafaca

    őstag

    válasz idegen lény #48407 üzenetére

    örülni fognak az indiaiak :)

    Robert F. Kennedy – a meggyilkolt amerikai elnök, John F. Kennedy unokaöccse -, rendkívül szigorúan kritizálja Bill Gates személyét és főleg a globális oltási kampány-mániáját.

    „Bill Gates számára az oltások egy stratégiai “jótékonysági” tényezők, amelyek táplálják az oltással kapcsolatos vállalkozásait (ideértve a Microsoft törekvését egy globális Vac-ID társaság irányítására), és nemcsak ellenőrzést, de diktálási lehetőséget is adnak neki a globális egészségügyi politikák felett – leginkább mint a vállalati neoimperializmus egyik vezetője.

    „Úgy tűnik, hogy az oltások iránti megszállottságát táplálja egy kiválasztottsági és messiás hit, miszerint a technológiával a világ „megmentésére“ és az alacsonyabb sorsú emberek életét kísérletezésre használva, elhiszi magáról, hogy tettei isteni készséggel járnak.

    Ez a hite az oltásokkal kapcsolatos tevékenységéhez társul, amellyel segíti a személyéhez fűződő vállalkozásokat, ideértve a Microsoft törekvését (egy Vac-ID oltást globálisan) ami a föld lakosságának az ellenőrzéséhez fog vezetni. Mindezt azért teszi, hogy átvihessen egy globális és diktatórikusan ellenőrizhető egészségügyi politikát, s ezzel vezetője lehessen egyes neoimperialista konszerneknek.“

    Bill Gates ígéretet tett Indiának, hogy 1,2 Milliárd $ -ral az ott terjedő Polio betegséget megszünteti. Ezen ígérete kapcsán átvette az Indiai Nemzeti Tanácsadó Tanács (NAB) irányítását, majd elrendelt az öt Polio oltás helyett 50 oltást, minden öt évnél fiatalabb gyermek számára.

    Az indiai orvosok a Gates-kampányt a törzs-polio vakcina okozta pusztító járvány okán hibáztatják, mert ez a vakcina az, amely 2000 és 2017 között 496 000 gyermeket bénított meg. Az indiai kormány 2017-ben leállítatta a Gates oltási kampányát, és egyben Gates-t és társait megfosztotta a NAB tagságaitól. A polio bénulás aránya ezek után gyorsan csökkent. Az Egészségügyi Világszervezet 2017-ben vonakodva ugyan de elismerte, hogy a világméretű polio-robbanást túlnyomórészt egy vakcinatörzs okozta, amely része a Gates általi oltási programnak. A legfélelmetesebb járványok Kongóban, a Fülöp-szigeteken és Afganisztánban mind Gates-oltásokhoz kapcsolódnak. 2018-ban a globális polio-eseteknek ¾-e a Gates által szervezett oltási akciók voltak a kiváltó okai.

    „A távoli indiai tartományokban a Gates Alapítvány 2014-ben finanszírozta a 23 000 fiatal lányon a GSK és a Merck által kifejlesztett kísérleti HPV oltások tesztelését. Körülbelül 1200 súlyos mellékhatást szenvedett, beleértve az autoimmun és a termékenységi problémákat. Hét kísérleti személy meghalt. Az indiai kormány a Gates által finanszírozott kutatókat azzal vádolja, hogy messzemenő etikai jogsértésekkel nyomást gyakoroltak a kiszolgáltatott falusi lányokra, a szülők zaklatása, az egyetértési formanyomtatványok meghamisítása és a sérült lányok orvosi ellátásának megtagadása módszereivel. Az ügy az indiai ország legfelsőbb bírósága előtt van. 2010-ben a Gates Alapítvány egy kísérleti GSK malária-oltás vizsgálatát finanszírozta, amikor 151 afrikai kisgyermek meghalt, valamint 5049 gyermekből 1049 gyereknek súlyos, egészségkárosító hatások maradtak vissza, például, bénulás, rohamok és lázas kitörések, stb. ”

    Sőt a későbbiekben ezt írja még Kennedy:

    „A Gates 2002. évi MenAfriVac kampánya alatt is erkölcstelenül működött. A Szaharától délre fekvő Afrikában a Gates alkalmazottai erőszakosan, vakcinákkal oltották be az afrikai gyermekek ezreit a meningitisz ellen. Ezzel kb. 500 gyermek között okoztak bénulást. A dél-afrikai újságok panaszkodtak: “Tengerimalacok vagyunk a gyógyszergyártók számára.” Nelson Mandela volt közgazdász, Patrick Bond professzor Gates filantropikus gyakorlatait “könyörtelennek és erkölcstelennek” tartják.

    2010-ben Gates 10 milliárd dollár adomány ígéretét tette a WHO-nak, a népesség részleges csökkentésére bevezetett új oltások kapcsán. Egy hónappal később Gates a Ted Talk-ban elmondta, hogy az új oltások “csökkenthetik a népességet”. 2014-ben a kenyai Katolikus Orvosi Szövetség azzal vádolta a WHO-t, hogy egy tetanuszosként hirdetett oltáskampányban szándékosan, egy sterilizáló kampányt hajtottak végre, az akaratuk ellenére beoltott kenyai nők millióin.

    Független laboratóriumok megtalálták ugyanis a sterilitási formulát minden megvizsgált vakcina esetében. Ám a vádak elutasítása után a WHO végül beismerte, hogy több mint egy évtizede fejlesztették ki a sterilitási oltásokat. Hasonló állítások érkeztek Tanzániából, Nicaraguából, Mexikóból és a Fülöp-szigetekről.

    Egy 2017. évi tanulmány (Morgensen et Al 2017) kimutatta, hogy a WHO által készített népszerű DTP-oltás több afrikai gyermeket öl meg, mint azok a betegségek, amelyeket állítólag megelőzne. Az oltott lányok halálozási aránya tízszer magasabb, mint a nem oltott gyermekek esetében. Gates és a WHO visszautasította a vádakat, hogy halálhoz vezethet az oltás, amelyet a WHO évente több millió afrikai gyermekre kényszerít.

    Ám a globális közegészségügyi támogatók szerte a világon azzal vádolják Gates-t, hogy a WHO napirendjéről levetette azokat a projekteket, amelyekről kimutatták, hogy fertőző betegségeket előz meg: mint pl. tiszta víz, higiénia, táplálkozás és gazdasági fejlődés. Azt mondják, hogy Gates inkább elvonta a WHO forrásait személyes fétisének – mert szerinte a jó egészség, csak az injekcióval jár együtt.

    „A Gates nemcsak a filantrópiájával irányítja a WHO, az UNICEF, a GAVI és a PATH ellenőrzését, hanem finanszíroz magán gyógyszergyártókat is, amelyek vakcinákat gyártanak, valamint a gyógyszeriparban működő hatalmas frontcsoportok hálózatát, amelyek csalárd propagandát terjesztenek, csalárd tanulmányokat, megfigyelési és pszichológiai tevékenységeket dolgoznak ki azok ellen, akik vagy megszólalnak az oltások ellen, vagy csak vonakodnak az oltások bevezetését elfogadni.

    Gates a pénzének erejét és hatalmát használja fel az eltérő vélemények elnémításához és az általa javasolt oltások beadásának az érvényesítéséhez. Gates örömmel látja, hogy a most zajló, Covid 19 válság lehetővé teszi számára, hogy az eddig csak a harmadik világbeli oltási programját az amerikai gyermekekre is rákényszeríthesse.”

    Bill Gates továbbra is figyelmen kívül hagyja vakcináinak a kudarcait. A SARS-CoV, az RSV és a Dengue nem biztonságos – sőt egyenesen gyilkosan káros oltásaival kapcsolatos tanulmányok, illetve ebben a cikkben is felsorolt népirtó bűncselekmények kapcsán az amerikaiaknak (ill. az egész világnak!) bölcs dolog lenne feltenni a kérdést, hogy ki nyer majd a vakcinák beadásával?

    (L.K.)

    Gates’ Globalist Vaccine Agenda: A Win-Win for Pharma and Mandatory Vaccination

    Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz #20749568 #55355 üzenetére

    Azért ez mégis csak egy üzleti vállalkozás
    És pontosan ez biztosítja, hogy biztonságos és hatásos legyen a vakcina. Szerinted mi történne azzal a céggel, ami létrehoz egy vakcinát, majd párszázezer/millió oltás után kiderül, hogy nem hat/durva mellékhatásai vannak, és emiatt használhatatlan? Apró cafatokra szednék nyilván. A cégek profitot akarnak nyilván, de azt pont úgy tudnak termelni, ha jó a cucc amit eladnak. Nekik is érdekük, nekünk is érdekünk, win-win. Máshogy nem működik, nem tud működni.

    A laikusok meg nyugodtan lehetnek maguktól bizalmatlanok, de ha orvosok/szabályozó hatóságok/tesztek/mindenlópikula azt mondja, hogy ez oké, ez biztonságos és hatásos, akkor talán inkább nekik higyjenek, mint a Marika néninek a facebookról, akik "kutatott" (2 google search 10 perc alatt), és szerinte nem biztonságos, mert 2 fejed nő. Érted, a szívműtéted előtt se kezdesz guglizni hogy akkor amikor az aortádat varrják, akkor milyen technikával csinálják, mert hülye vagy hozzá jó eséllyel, és úgyse érted - helyette megbízol az orvosodban. Na itt is pont ez a helyzet.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Floyd80

    addikt

    Az oroszok még igen messze vannak attól, hogy sok vakcinát gyártsanak

    Négy nagy oroszországi gyógyszergyárat bíztak meg az augusztusban elkészült koronavírus-oltóanyag, a Szputnyik V ipari méretű gyártásával, az R-Pharmot, a BinnoPharmot, a Generiumot és a Biokadot, de eddig egyikük sem volt képes beindítani a termelést. A The Bell nevű orosz híroldal az egyik gyár társtulajdonosát idézte például, aki egyértelműen fogalmazott: nem tudjuk stabilizálni a vakcinát, és más sem képes erre.

    ...sok esetben a gyártott vakcina minősége egyelőre nem megfelelő, és nem tudni, mikor sikerül pontosan lemásolni a kísérleti vakcinát.

    ...egyelőre megjósolhatatlan, mikor indulhat be a tömeggyártás, és az a leginkább valószínű, hogy december végén nem néhány millió, hanem csak néhány százezer adag kész vakcina lesz. A vakcina hatékonyága állítólag 92 százalékos, ám egyelőre nem tudni, hogy pontosan hány embert oltottak már be a Szputnyik V-vel és a paciensek hány százalékánál jelentkeztek mellékhatások.

    [link]

    "Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz daneel_hu #58705 üzenetére

    +#58706:

    Fiatal, nem rizikócsoportba tartozóknál ez azért mérlegelhető dolog:

    Vírus:
    1. van x% esélyed elkapni, életmódtól függően x lehet <1%
    2. ha el is kapod nem rizikósként akkor van pl <0.2% esélyed a halálra és tippre <10% esélyed maradandó vese, tüdő v szívkárosodásra

    Pfizer vakcina:
    1. Ha beadattad, akkor ugye 100% a "kontakt"
    2. Van y% esélyed mellékhatásokra, amikből a fene se tudja, lehet pár dolog maradandóan károsít - ezt a részt mindenképp tisztázva akarom látni: 2-3nap másnaposság OK, bármilyen maradandó nyavaja nem OK.
    3. Egy év múlva adathatod be újra.

    Nem vagyok antiwaxer, de vhogy ez nem győzött meg abban, h instant rohanjam le a legelső oltóállomást.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Stanlee #61621 üzenetére

    +1, abszolúte.

    tartok mellékhatásoktól én is, de sokkal jobban tartok a direkt megfertőződés "mellékhatásaitól".

    másrészt, amerika 3 hét múlva oltani kezd, mire ideér az a vakcina, már lesz tapasztalat. továbbra is azt tudom csak mondani a honfitársaknak, hogy az állam egy sima, mezei, minden évben téma és ajrópában széleskörben használt vaxigrip influenza-oltást sem tudott megoldani, a magam fajta kisembernek nem jut belőle és kész (úgy értem, a 2 éves, croupos fiamnak sem/nem).

    nem kell aggódni semmilyen mellékhatás miatt, mire én a bótban korona-oltást tudok venni, már ötszáz tanulmány lesz róla :DDD :(

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • fatal`

    titán

    válasz FrezeR #64008 üzenetére

    Nem volt komolyabb mellékhatásuk. A tesztelések azért álltak le, mert megfertőződött néhány tesztalany (volt, aki meghalt), de mindegyikről kiderült, hogy a kontrollcsoportban volt és placebot kapott.

    #64022 zsolt_64: Az mRNS vakcina nem áll el sima hűtőben.

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    válasz viharhozo #64576 üzenetére

    "A most engedelyezett Pfizer-vakcina olyan technologiara epul, amivel semmilyen hosszu tavu tapasztalat nincs"

    Ez igaz, de azért közel sem olyan rossz a helyzet. Az RNS vakcináknak szinte biztos, hogy nem lesz hosszútávú mellékhatása. Az ok egyszerű. Az RNS az egyik legbomlékonyabb molekula. Épp ezért olyan nagyon körülményes a vakcina tárolása. A beoltás után hamar lebomlik a szervezetben.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Kékes525 #64816 üzenetére

    így van, mire itt mi nyugati szerrel lőhetjük magunkat, a nyugat már le is zavarta a lakosságon

    amúgy én még mindig azt mondom, hogy aki jobban fél a vakcina mellékhatásától, mint a vírusétól, az nem fél úgy a vírustól, mint illenék

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Kékes525

    félisten

    A vakcinákkal kapcsolatban teljesen feleslegesen aggódtok néhányan. A következőt vegyétek figyelembe. Mindegyik vakcina, beleértve az orosz és a kínait is rendkívül alaposan le lesz tesztelve, alaposabban, mint az összes vakcina ami valaha forgalomba volt. Mire Magyarországon tömegesen beadásra kerülnek, addigra millióknál -pontosabban 100 millióknál - kerülnek beadásra. Azaz nem mi leszünk a kísérleti nyulak. Ezért teljesen feleslegesen aggódtok miatta.

    Ami az esetleges hosszútávú hatását illeti, a vektor vakcinákat már 15 éve alkalmazzák (ezekkel a vektorokkal - épp ezért választották ezeket). A koronavírusból pedig csak a spike fehérje kódja van benne. Testidegen fehérjéket pedig mindennap elfogyasztotok, mindennap hatalmas mennyiségben kerülnek be a szervezetbe. Az emberi szervezetbe 10x több idegen sejt (baktérium) van, mint emberi sejt.
    Az RNS vakcináknál az RNS nem jut a sejtmagba, másrészt az RNS nem tud a DNS-be beépülni. Ehhez előbb egy reverz transzkriptáz (RNS függő DNS polimeráz) enzimmel át kellene írni DNS-be. Ilyen pedig nincs a koronavírusban és nincs az emberi sejtekben sem. Másrészt az RNS rendkívül bomlékony. Épp ezért kell az RNS vakcinákat nagyon erősen hűteni. Ezek miatt a hosszútávú hatása elképzelhetetlen.

    Lehet jönni olyanokkal, hogy amit írtam az nem 100%-os. Igaz, csak 99.9%-os. De ilyen alapon senki ne menjen ki az utcára, mert baleset érheti. Vonuljon atombunkerbe, mert bármikor a fejére eshet egy aszteroida, vagy kitörhet egy atomháború.

    A másik döntési alap az, hogy a vakcina esetleges mellékhatásai eltörpülnek a koronavírus hatásaitól. Aki szereti az orosz rulettet az természetesen vállalja a kockázatot.

    Ami az immunológus nő riportját illeti az van amit Parci mondott. Az csak 1 szakértő véleménye Magyarországon. A szakértők több mint 99%-nak nem ez a véleménye. Másrészt a tudósok között is előfordul, hogy valamelyik nem mond valós dolgot, téved. Például minden idők legnagyobb biológusa Francis Crick is tévedett a centrális dogmát [A molekuláris biológia centrális dogmája] illetően. Nem részletezem, hogy mi ez, akit érdekel keressen rá. Einsteint is tévedett a kvantummechanikát illetően. Einstein saját legnagyobb tévedésének a kozmológiai állandót tartotta. Tévedett, mert a sötét energia miatt ezt be kellett vezetni.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • mpireb

    csendes tag

    válasz lacafaca #66431 üzenetére

    Tényleg nem érted? Ezek nem a vakcina mellékhatásai! Ezek olyan állapotok/betegségek, amikre kiemelten figyelnek a beoltottaknál, hogy megvizsgálhassák, van-e bármi közük a vakcinához. Nem kell mindig a nagy megfejtéseket és szenzációkat keresni...

  • Asbee

    veterán

    válasz Kékes525 #66421 üzenetére

    Semmi olyat nem àllítottam a vakcinával kapcsolatban, ezt csak te képzeled oda. Olyat sem állítottam sosem, vagy buzdítottam bárkit olyanra ami veszélyeztetné. Ez nem egy tudományos, szakmai, mélyvíz topik. A saját állandó személyeskedést előhúzó, jelzőkkel illető hszeidről hogyan vélekezdsz? Szerintem ezt is szabályozza a szabályzat :U . Állandóan bizonyítékaidra hivatkozol, de amikor tényleges dolgokra kellene bemutatni egy vitában, akkor sosem tudod, csak hangoztatod. Elhiszem, hogy ha valaki nem ért veled egyet, és más nem maradt, a cenzúra és szankció mögé akarsz bújni, de azok az idők elmúltak, mégha ehhez is szoktál, lépj ki belőle.

    Várom a bizonyítékokat, pontosan, bizonyítottan, konkrét esetekkel leírva mennyi ideig ad védettséget adott vakcina, teljes életkorokat részletezve. Mik a hosszútávú mellékhatások ? Milyen gyakran kell ismételni az oltást? Hány idős, veszélyeztetett, krónikus betegen tesztelték, és milyen eredménnyel.

  • Z.É.T.

    őstag

    Virológia Pécs - fb

    Vakcinák összefoglaló 💉🦠

    A vakcinák kétségtelenül a modern tudomány legnagyobb vívmányai, melyekkel a jelenkor és a jövő járványai ellen felvehetjük a harcot. A védőoltások alkalmazhatósága már számtalanszor bizonyította, hogy az emberiség csak a vakcinák segítségével tudta egy vírusfertőzés terjedését csökkenteni (pl.: gyermekbénulás, kanyaró, sárgaláz), vagy teljesen ki is írtani a Földről (pl. feketehimlő vírus). A koronavírussal kapcsolatos kommunikációt is egyértelműen ez a téma uralja most. Megpróbáljuk érthetően és röviden összefoglalni milyen fő technológiai lehetőségek állnak rendelkezésre, ha vakcináról beszélünk.

    ☝️Minden esetben a fő szempontok a biztonságosság és hatékonyság jelentik. A laboratóriumi kísérletektől a klinikai tesztfázisokig ennek bizonyítása és alátámasztása a cél.

    Gyakorlati szempontú elvárás pedig, hogy megvédjen teljesen a fertőzéstől, vagy amennyiben ekkora védelem nem alakulhat ki, legalább a megbetegedés súlyos formájától mentesüljünk (kórházi kezelések, halálozások leszorítása). Praktikus, ha csökkenti a vírus átadási képességét és a járvány elfojtható, de ha csupán a súlyos megbetegedést kivédi az hatalmas győzelem.
    Előny az egyszeri dózis, a jó szállíthatóság, megfelelő gyártási kapacitás, vagy bármely olyan tényező, amely a világméretű és gyors hozzáférhetőséget szolgálja – a következő hónapok hírei várhatóan ezeket a kérdéseket feszegetik majd leginkább.

    Számos tudományos kérdés nyitott még:
    1. Hatástartósság: mennyi ideig és milyen fokú védelmet nyújtanak az elkészült vakcinák. A Moderna mRNS alapú vakcinájáról már hallhattuk, hogy a vizsgálati időben mért 3 hónap alatt stabil immunválasz állt fenn, így bíztatóak az első eredmények. Feltételezhető, hogy a védettség hosszabb távú lehet, az előzetes eredmények alapján.
    2. Azt a legtöbb vakcina esetében már tudjuk, hogy a súlyos megbetegedés kialakulásától megvéd, de azt, hogy ez a vírus terjedését is érinti-e, tehát a vakcinált egyének tünetmentesen vagy enyhe tünetekkel továbbra is képesek-e átadni a vírust még nem tudjuk.
    3. A klasszikus vakcinatechnológiák esetében ismert jelenség, hogy 65 év felett és 40-es BMI (testtömeg index) felett csökkent hatékonyságot figyelhetünk meg. A COVID-19 esetében éppen ezek a csoportok a leginkább veszélyeztetettek, ám bíztató jel, hogy a kezdeti adatok a következő-generációs vakcinák tekintetében itt is bíztatóak és hasonló erősségű immunválaszt figyeltek meg. A részletes és biztos választ pedig idővel, további megfigyelések során tudományosan megismerhetjük majd.

    ℹ️Alapvetően két csoportot különíthetünk el vakcinák tekintetében:

    🦠Klasszikus megoldások:

    Ide sorolható minden olyan technológia, ahol a teljes vírus (elölt vagy gyengített formában) vagy a vírusnak valamely fehérje alkotóeleme (jelen esetben a tüskefehérje) kerül felhasználásra az immunrendszer serkentésének céljából. Ezekben az esetekben, mind a felhasznált vírus, mind pedig a felhasznált fehérje gyártását el kell végezni, nagy mennyiségben, megfelelő biztonsági körülmények közt.
    😊A hagyományos vakcinák előnyei: vannak már bejegyzett vakcinák ezekkel a technológiákkal, a legtöbb ezidáig használt vakcina ilyen
    😟A hagyományos vakcinák hátrányai: sok esetben adjuvánsra [hordozó, hatásnövelő alkotóelem, immunitás fokozásához használják, amikor a vakcinakészítmény önmagában nem vált ki elég hangsúlyos választ – elölt vírust és vírus alegységet tartalmazó vakcináknál általában szükséges] van szükség, gyártási szempontból bonyolultabb az előállítás, hiszen megfelelő biztonsági körülmények közt kell a vírust szaporítani vagy a fehérjék előállítását elvégezni. A legtöbb mellékhatást ezekben az oltásokban a hordozó anyag okozza, nem maga a vírus vagy a vírusfehérje.

    🧬Következő-generációs vakcinák:

    A technológia alapját az a megközelítés adja, hogy az immunrendszer számára szerephez jutó vírusfehérje elkészítését a szervezetre bízza, mivel csupán a fehérje előállításához szükséges gén kerül bejuttatásra.
    Vírusfertőzés során is ez történik, csak ott a természetes vírusfertőzés következtében jut be a vírus örökítőanyaga a sejtekbe, fertőzést és komoly megbetegedést okozva ezzel. A harmadik generációs, modern COVID-19 vakcinák esetében csupán a tüskefehérje génje jut be a szervezetbe, a sejtek természetes működésük során elkészítik a tüskefehérjéket, amelyek hatékonyan kiváltják az immunrendszer válaszát. A modern molekuláris biológia fegyvertára nagyon sokat fejlődött az elmúlt évtizedekben, ami nemcsak a kutatásokat segítette, a laboratóriumi módszerek egyszerűbbé válását tette lehetővé, hanem sok régi, hagyományos fejlesztési módszert is ki tudott váltani.
    Kétféle megoldást lehet elkülöníteni:
    A bejuttatás történhet egyszerűen a tüskefehérje génjének mRNS formában történő bevitelével. Ebben az esetben általában úgynevezett lipid-nanorészecskékbe (a sejt membránjához hasonló burokkal rendelkező kis részecskék) csomagolják a molekulákat, ezt a sejtek felveszik, majd a sejtben megtörténik a vírus adott fehérjéjének termelése. Nem a vírus, csak annak egy kis részlete termelődik, így a nincs lehetőség a vírusfertőzésre és betegség kialakulására! A közhiedelemmel ellentétben itt nem történik „génbeültetés”, ennek semmiféle molekuláris biológiai alapot nem teremt a technológia. Az mRNS-ról történő fehérjegyártás a sejtmagunkon kívül történik. Ide tartozik a Pfizer/BioNTech, vagy a Moderna vakcina.
    Használhatunk továbbá más, ártalmatlan vírusokat a bevitelhez. Általában különféle adenovírusokat alkalmaznak, melyekbe bejuttatják a koronavírus tüskefehérjéjét átíró gént. Az elv ugyanaz, mint az előző, tisztán mRNS alapú vakcináknál, ám itt nem lipid-nanorészecskét használnak, hanem egy működőképes de ártalmatlan vírust. Az orosz Sputnik V vakcina és az Oxford/AstraZeneca vakcinája is ezen a technológián alapul. Ezzel a technológiával már létezik bejegyzett vakcina az Ebola vírus ellen, melyet már több százezer ember meg is kapott Afrikában az elmúlt években.

    😊A modern, harmadik generációs vakcinák előnyei: egyértelmű előny, hogy ebben az esetben elég a vírus genetikai kódját ismerni, és minden más már jól ismert, laboratóriumban régóta alkalmazott technikák alkalmazásból adódik. Részben ennek köszönhető, hogy ezek a technológiák 10 hónap alatt eredményes vakcinafejlesztést hoztak. Az eddigi adatok alapján rendkívül hatékony és markáns immunválaszt váltanak ki (90-95%-ot szemben a hagyományos vakcinák 60-70%-val). Nincs szükség a hagyományosan ezidáig alkalmazott adjuvánsok alkalmazására, ami jelentősen csökkentheti az ismert mellékhatásokat.
    😟A modern, harmadik generációs vakcinák hátrányai: új vakcinatechnológiaként még sok tudományos kérdés megválaszolásra vár, oltási reakciójukat (az oltást követő, részben az oltás helyén jelentkező nem specifikus tünetek) tekintve az mRNS-alapú vakcinák markánsabb reakciót váltanak ki – gyakoribb a kellemetlen lokális pirosodás, oltással összefüggő rövid láz stb. (hozzá kell tenni, hogy ez „szükséges” rossz, hiszen ez az immunrendszer aktiválódásának jele).

    A poszt tudományos forrásokon alapuló, szakmai összefoglaló! Az íráshoz felhasznált, publikált cikkek:
    nature.com
    nejm.org
    The Lancet

    [ Szerkesztve ]

  • Rive

    veterán

    válasz viharhozo #66554 üzenetére

    Meglehetősen biztos vagyok benne, hogy mindkét vakcina működik. Csak éppen a helyi khm... sajátosságok .... okán engedélyeztetni őket a nyugati elvárásoknak megfelelően (és: időben) minimum komoly kihívás, de realistábban szemlélve: szinte képtelenség.

    Mellékhatás, hogy ezzel valszeg megnyerik a kevésbé finnyás piacokat: oda a 'nyugati' vakcinából még jó sokáig nem fog jutni.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Lauda

    félisten

    válasz t72killer #67394 üzenetére

    Ezek a lehetséges mellékhatások, volt róla szó. Lehetséges mellékhtások nélkül nem létezik vakcina, gyógyszer.

  • rgeorge

    addikt

    válasz t72killer #67415 üzenetére

    Ez a lista nem egy konkrét vagy az összes vakcina mellékhatásainak listája. Ez egy FDA lista azokról a potenciális betegségekről, tünetegyüttesekről, amiket elsődlegesen figyelni kell egy vakcina vizsgálata alatt (safety surveillance). Nyilván nem lehet mindent mindenre célzottan vizsgálni, ezért felsorolják azokat, amikre egyáltalán van esély a vakcinák általánosan ismert tulajdonságai valamint a COVID-19-el összefüggésbe hozott szövődmények (pl. Kawasaki) alapján.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • Jablocskov

    tag

    válasz LámaZ #68321 üzenetére

    Inaktivált vírust tartalmazó vakcinát két kínai gyártó is készít. Az állami tulajdonú Sinopharm Group Co. Ltd. és a Sinovac Biotech Ltd. Az utóbbi CoronaVac elnevezésű vakcinája jár előbb a fejlesztésben és ezt terjesztik egyfajta "vakcina-diplomácia" formájában. Valószínűleg hozzánk is ez fog eljutni. Ez a jelenleg elérhető információk alapján valószínűleg formaldehiddel inaktivált koronavírust és alumíniumsó adjuvánst tartalmaz.

    Az inaktivált vírust tartalmazó oltások előnyei, hátrányai:

    Pro:
    - hagyományos, sokszor alkalmazott technológián alapul
    - könnyen tárolható, szállítható
    - olcsó
    - többször is alkalmazható, ha az immunitás nem lenne tartós

    Kontra:
    - immunológiai adjuvánst kell alkalmazni, amely stimulálja az immunrendszert a hatás fokozása érdekében. A mellékhatások általában az alkalmazott adjuvánsokkal hozhatók kapcsolatba. A timsó (alumínium-hidroxid) az egyik leggyakrabban alkalmazott adjuváns. Az alumíniumsókat biztonságosnak tartják, bár számos tanulmány utal arra , hogy az Alzheimer-kór kialakulásában szerepe lehet az alumíniumnak. Emellett még számos egyéb mellékhatás is lehetséges pl. autoimmun jellegű problémák.
    - inaktivált vírust tartalmazó vakcinák esetében voltak olyan megfigyelések, hogy a vakcina úgy volt hatástalan, hogy fertőzés esetén a betegség súlyosabb formában jelentkezett.
    - a vakcina csak BSL-3 biztonsági szintű üzemben gyártható, mivel a gyártás kezdetén fertőzőképes koronavírussal kell dolgozni.

    Az előzőek alapján érthető, hogy a tesztelés miért fontos. Kínában jelenleg gyakorlatilag megállították a járványt, így nincs lehetőség a tesztelés harmadik fázisára, ezért végzik ezt más országokban pl. Bangladeshben, Brazíliában, Törökországban, Egyesült Arab Emírségekben.

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    válasz lacafaca #68796 üzenetére

    OK elfogadom az emberiség ilyen.

    Viszont még ennél sokkal súlyosabb érv van az oltás mellett. Ez viszont célzottan az olyanoknak szól, akik az egészségük megőrzése érdekében nem akarják beadatni maguknak. Elképesztően rossz az érvelésük és hatalmas aránytévesztésük van. Nézzük.

    Mi a valószínűsége annak, hogy elkapod a koronavírust és mi a a valószínűsége annak, hogy mellékhatása lesz az oltásnak. Mi a vakcina mellékhatásai és mi a koronavírus fertőzés (COVID-19) tünetei. Induljunk ki pl. a Pfizer vakcinájából.

    A Pfizer 95%-ban mellékhatást okoz. Akinél nincs semmi, annál nem hatott az oltás. Azonban az esetek döntő többségében, enyhe a melléhatás. Az oltás helyén egy kis bőrpír és/vagy izom fájdalom van. Az esetek néhány százalékában erősebb a mellékhatás. Ezek lehetnek pár napos fejfájás, láz vagy fáradékonyság is. Ezek kivédhetők fájdalomcsillapítóval és lázcsillapítókkal. Rendkívül ritkán anafilaxiás sokk is lehet, ha a páciens az erre való hajlámát nem közli, vagy nem tud róla. Ez néhány embernél fordulhat csak elő. Az anafilaxiás sokk jól és biztonságosan kezelhető.

    Ezzel ellentétben a koronavírust előbb vagy utóbb szinte biztos, hogy mindenki elkapja, viszont az az esetek mintegy 20-40%-ban tüneteket okoz. Ezek közül bármelyik tünet sokkal súlyosabb, mint a vakcinánál a legtöbbször előforduló gyenge mellékhatás. A többi tünetről már nem is beszélek. Azok sokkal súlyosabbak és sokkal gyakoribbak, mint a vakcina legerősebb mellékhatása.

    A mérleg olyan, mintha az egyik serpenyőjében 1g súly (vakcina) a másikban pedig 10 kg súly (COVID-19) lenne.

    Aki tehát nem akarja beadatni magának az oltást az kvázi azt állítja, hogy 1g nehezebb mint 10 kg. Gratulálok! Ez még az Orbánék alternatív valóságában sem igaz.

    Rive, ha van kedved ezt pontos számokkal kiegészítheted.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz tom_tol #69036 üzenetére

    Szerintem nem nehéz a döntés. Ez egy olyan betegség, ami ellen NINCS gyógyszer, mint például a baktériumok ellen az antibiotikumok. Azaz, ha nem oltatod be magad, akkor olyan mint biztonsági öv nélkül autózni, vagy bukósisak nélkül motorozni. Ha elkapod kockáztatsz.

    Másrészt ha összehasonlítom a vakcina lehetséges mellékhatásait a koronavírus hatásaival, akkor azt látom, hogy több nagyságrenddel súlyosabb a koronavírus.

    Másrészt mire Te oltásra kerülnél addigra már több 10 vagy 100 milliós tapasztalat lesz és látni fogod, hogy míg ugyanannyi koronavírusos beteg közül hányan voltak súlyos betegek és hányan haltak meg, addig az oltástól senki nem hal meg és csak néhány ember kap anafilaxiás sokkot, akit a helyszínen azonnal meggyógyítanak. A többi legfeljebb egy kis bőrpirral, helyi izomfájdalommal, esetleg fejfájással néha kis lázzal megússza. Ami ráadásul gyógyszerrel megszüntethető.

    Persze ha félsz egy kis szuritól, vagy szereted az izgalmat, az orosz rulettet, akkor NE oltasd be magad.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz lacafaca #69037 üzenetére

    A vakcina mellékhatásairól ne beszélj, mert az a koronavírus hatásainak tükrében nevetséges. A szuritól való félelem az más, de szerintem nem vagy gyerek, a félelem legyőzhető. Amúgy már ennél sokkal nehezebb dolgokat is átéltél. Gondolom kaptál már injekciót, húzhattak ki fogadat is.

    Különben nem igazán értelek. Ide jársz a topikba, nyilván azért, mert tartasz a koronavírustól és ezért szeretnél valamit megtudni róla. Nem hiszem, hogy csak beszélgetni akarsz.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • fatal`

    titán

    válasz Stanlee #69394 üzenetére

    +1

    Mindenki a vakcina hosszútávú mellékhatásaival van elfoglalva, de az, hogy a vírus hazavágja a tüdőt (meg ki tudja mi mindent) az nem probléma.

Új hozzászólás Aktív témák