Hirdetés
A Porsche formatervezéssel foglalkozó leányvállalata, a Porsche Design nem kezdő az elektronikai eszközök piacán, közreműködtek már okostelefon és külső merevlemez tervezésében, de van notebook-termékvonaluk is, melyből nemrég készültek el a legújabb változattal, Ultra One néven.
A szóban forgó noteszgép kétféle kiszerelésben, Core i5 és Core i7 processzorokkal rendelhető. Sajnos a márkanév hagyományait meghazudtolva ezek nem a H vagy HK szériából valók, hanem pont ellenkezőleg, az Y-ból, így magas sebesség helyett alacsony fogyasztásra számíthatunk (lásd Die Hard 3 ide vonatkozó része), illetve arra, hogy az 1,5 kg-os tömeggel rendelkező, alumíniumba öltöztetett notebookok néma működését garantáló passzív hűtésük ellenére sem fognak túlmelegedni.
A december végére érkező gépek árai hozzák azt a szintet, amire a Porsche Designtól számítanánk, érezhető, hogy ezek nem mindennapi játékszernek készültek. Az általános jó felszereltségből kiemelnénk, hogy a formaterv a jobb- és bal oldalra elhelyezett egy-egy Type-C konnektoron felül a többi csatlakozót a hátsó részre száműzi.
Termék megnevezése | Porsche Design Ultra One i5 |
Porsche Design Ultra One i7 |
---|---|---|
Processzor | Intel Core i5-8200Y, 2C/4T, 1,3-3,9 GHz | Intel Core i7-8500Y, 2C/4T, 1,5-4,2 GHz |
Memória | 8 GB | 16 GB |
Kijelző | 15,6"-es, Full HD érintőképernyő | |
Grafika | Intel HD Graphics 615 | |
Háttértár | 512 GB SSD | 1 TB SSD |
Kommunikáció | Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2 | |
Interfészek | - 2x USB 3.1 Type C, - 2x USB 3.1 Type-A - HDMI - analóg audio ki- és bemenet |
|
Extrák | ujjlenyomat-olvasó, kártyaolvasó | |
Méret | 359 x 250 x 14 mm | |
Tömeg | 1,5 kg | |
Fogyasztói ár | 1350 USD | 1800 USD |