Nagy dobásra készül a PowerColor és a Galaxy

A PowerColor és a Galaxy egy-egy új kártyával rukkol elő az év első negyedévében. Az előbbi gyártó a Liquid Cooling Solution családot bővíti, míg az utóbbi vállalat – jobb híján – a G92 lapkák párosításából próbál maradandót alkotni.

Hirdetés

A PowerColor az új generációs AMD Radeon HD 5970 modell LCS (Liquid Cooling Solution) verzióján dolgozik. A világ leggyorsabb, DirectX 11-es API-t támogató grafikus kártyájának hűtését a gyártó az EK Water Blocks által készített vízhűtőegységre bízta, ami már bizonyított a korábbi LCS modellek esetében. A termék két darab, 1600 shader processzorral szerelt Cypress kódnevű lapkát használ 1-1 GB GDDR5 szabványú fedélzeti memória társaságában. A grafikus chipek mag- és effektív memória-órajelei az AMD 725 és 4000 MHz-es referenciaajánlásaitól eltérően 750, illetve 4200 MHz-en ketyegnek.


PowerColor Radeon HD 5970 LCS

A PCI Express 2.1-es csatolót használó kártya két DVI és egy Mini DisplayPort kimenetet alkalmaz, a vizesblokk pedig 3/8 és 1/2 hüvelykes csatlakozókat kínál. A PowerColor Radeon HD 5970 LCS várhatóan februártól lesz elérhető a nagyobb webáruházakban, az ajánlott fogyasztói ára 830 dollár lesz.


Galaxy Dual Core GTS 250 (forrás: Expreview)

A Galaxy érdekes koncepcióval készült, mely gyakorlatilag egy felújított GeForce 9800 GX2-nek tekinthető, ennek megfelelően két darab 55 nm-es gyártástechnológiával gyártott G92 lapkát alkalmaz. A termék úgynevezett Low Power chipeket használ, ami a visszafogott fogyasztás érdekében szükséges, így a tápellátás két darab hattűs PCI Express csatlakozón keresztül is biztosítható. A DirectX 10-zel kompatibilis grafikus processzorok összesen 256 stream processzorral rendelkeznek, a GDDR3 szabványra épülő fedélzeti memória pedig lapkánként 1-1 GB lesz.


Galaxy Dual Core GTS 250 (forrás: Expreview) [+]

A Galaxy nem számolt be az első negyedév folyamán megjelenő termék órajeleiről, és a hűtésről is meglehetősen keveset tudni. A Dual Core GTS 250 kódnéven futó kártya egyébként nem tűnik értelmetlen elgondolásnak, hiszen az új generációs GeForce egyelőre csak a felsőházban lesz jelen, így valamilyen módon tartani kell a frontot az eladások szempontjából fontos középszinten is.

Előzmények