A Windows 8 után új hardverek is érkeznek majd a Microsofttól

A Microsoft tegnap ünnepélyes keretek között bocsátotta útjára legújabb operációs rendszerét, a Windows 8-at, de egy interjúban a vállalat vezetője pár napja már arról beszélt, hogy – többek között az új rendszerre építve – terveik szerint új eszközökkel jelenik meg a cég a piacon.

Kedvezmények ösztönzik az átállást

Hirdetés

Mától az egész világon, így hazánkban is mindenki számára elérhető a Windows 8. A cég bemutatói rendre a rendszer sokoldalúságát, egységesítő jellegét hangsúlyozzák: „Nincs még egy operációsrendszer-család, amely asztali gépen, notebookon, táblagépen és mobiltelefonon ugyanazt a rendszert nyújtaná felhasználóinak, fejlesztőinek és üzemeltetőinek” – fogalmaz a hivatalos bejelentés. Papp István, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója is azt emelte ki, hogy „a Windows 8 képes arra, hogy kihozza az internetből és a felhőből a maximumot. Ráadásul akárhány és akármilyen eszközt használunk – táblagépet, okostelefont, vagy PC-t – a Windows 8 segítségével mindig a jól megszokott, »testre szabott« környezetben találhatjuk magunkat. Az új korszaknak új eszközei és új kütyüi lesznek, ezeket pedig a Windows 8 kelti leginkább életre. És ez újradefiniálja a felhasználó és a Microsoft közötti kapcsolatot is” – fogalmazott a szakember.

A Windows 8 két változata lesz elérhető kiskereskedelmi forgalomban, a Windows 8 és Windows 8 Pro. Az üzleti felhasználók számára a Windows 8 Enterprise verzió kínál megoldást a mobil hatékonyság növelésére, egyebek mellett a Windows To Go, a Direct Access és a BranchCache funkciókkal, valamint az olyan továbbfejlesztett biztonsági képességekkel, amilyen például a BitLocker és az AppLocker.

A Windows 8 új generációjával egy időben új taggal, az ARM processzorra épülő táblagépekre tervezett Windows RT-vel bővül a Windows-család, amelyet a felhasználók az eszközökön előtelepítve vásárolhatják meg.

Windows 8

A Windows 8 a már meglévő számítógépekre kedvezményesen telepíthető: azok a felhasználók, akik Windows 7 operációs rendszerrel előtelepített számítógépet vásároltak 2012. június 2-át követően, mindössze 14,99 euróért juthatnak hozzá a Windows 8 Pro változathoz. Az ajánlat 2013. január 31-ig érvényes, melyre a hivatalos oldalon lehet regisztrálni.

Azon felhasználók, akik korábban vásárolt eredeti Windows 7, Windows Vista vagy Windows XP rendszerrel rendelkeznek, szintén kedvezményesen frissíthetnek Windows 8 Pro rendszerre. A Windows 8 Pro frissítés letölthető verziójának promóciós ára 9 000 forint, míg a nagyobb elektronikai áruházláncokban kapható, telepítő DVD-t is tartalmazó kiadásának ajánlott végfelhasználói ára 17 990 forint.

Saját rendszerhez saját hardver?

A bejelentéshez kapcsolódva Steve Ballmer a BBC-nek adott nemrég exkluzív interjút, ahol a korábbi pletykákat megerősítve kijelentette, hogy ahol piaci lehetőséget látnak, ott mindenképpen megjelennek a felhasználói igényeket kielégítő új hardverekkel is.

Habár egy bizonyos mértékű hardverkínálat mindig is része volt a Microsoft portfóliójának (pl. az Xbox vagy a Kinect, hogy csak a legújabbakat említsük), a nyáron igen nagy feltűnést keltett Ballmer, amikor bejelentette, hogy Surface néven saját táblagépet dobnak piacra. A PC-gyártók nem igazán lelkesedtek azért, hogy a Microsoft belép az ő játékterükre, különösen a Dell vezetői bírálták élesen a redmondi cég új koncepcióját.

Pedig mindezt a Microsoft nagyon komolyan veszi. A most megjelent új rendszerek – egyelőre még erősen vitatott – radikális változtatásai egy karakteres saját irányt jeleznek. Ezek egyike a már megszokott asztal helyére lépő „csempés” kezdőfelület, amely egyértelműen az érintőképernyős eszközökre való hangsúlyáthelyezést mutatja, illetve az ARM-processzorokra tervezett Windows RT. Vagyis a Microsoft a hagyományos asztali szegmens megtartásával, annak modernizációjával kíván fokozatosan versenyre kelni az Apple-lel, illetve az androidos rendszerekkel a mobil eszközök piacán.

Ballmer mindenesetre határozottan jelentette ki, hogy a hardveres és a szoftveres kihívások mellett cége meg fog felelni azoknak az elvárásoknak is, amelyek az egyre terjedő felhőrendszereknek köszönhetőek.

Hirdetés

Fotóznál vagy videóznál? Mutatjuk, melyik okostelefon mire való igazán!

PR Vásárlás előtt érdemes megnézni, mit kínálnak az aktuális telefonok, ha igazán ütős képeket vagy profi mozgóképeket szeretnénk készíteni.

Azóta történt

Előzmények