Hirdetés

Nagyobb kihagyás után újra volt Lexicon szakmai nap

Immáron a kilencedik alkalomról beszélünk, és most sem volt hiány az üzleti hardverekben.

Az Exicom Informatika Kereskedőház Kft. egy hosszabb, Covid-19 miatti kihagyás után kilencedik alkalommal szervezte meg a Lexicon névre keresztelt szakmai napot. A szegedi rendezvényről már tudható, hogy az üzleti hardverek iránt érdeklődő réteg számára kínál érdekességeket, és ezúttal olyan cégek képviseltették magukat, mint a Motorola, a Lenovo, a Canon, a Dahua, az ASUS, az Epson, az iCentre és a TP-Link.

A Motorola és a Lenovo kezdte a napot, és ez nem meglepő, mert az előbbi cég az utóbbi leányvállalata. Érthető módon a Motorola okostelefonokat prezentált, és szeretne nagyobb részesedést elérni Európában, hiszen itt még nincsenek annyira jelen, mint például az Egyesült Államokban, ahol azért a dobogón tanyáznak.

(forrás: Exicom) [+]

Hirdetés

A Lenovo két előadással készült, a második elsődlegesen az éppen terjedőben lévő, Copilot+ hitelesítésű PC-kről szólt, és magát a prezentációt is nagyrészt mesterséges intelligencia készítette. Nos, itt azért még van mit fejlődni, és ezt a cég képviselője sem tagadta, de maga az AI már értékes eszközként szolgálhat a prezentációk elkészítésében, csak nem éri meg mindent rábízni. Bár valószínűleg sokaknak nem lesz újdonság, megjegyzendő, hogy a Lenovo a notebookok tekintetében a billentyűzetet elkezdte egy picit átszabni. Mint ismeretes, a gyártó korábban felcserélte az Fn és a Ctrl gombot, de akkora volt a nyomás a piac részéről, hogy mostantól inkább a szabványosnak számító pozícióra szavaznak, ugyanakkor a BIOS-ban opcionálisan kérhető a klasszikus működés is.


(forrás: PROHARDVER!) [+]

Vállalati szinten talán érdekesebb volt a szervereket érintő rész, amelyen belül a gyártó kiemelte, hogy a saját megoldásaik rendelkezésre állása a legjobb, vagyis a ThinkSystem családba sorolt rendszereknél fordul elő legritkábban nem tervezett leállás. A cég a Neptune folyadékhűtő megoldást is megemlítette, amely számottevően csökkentheti az energiafogyasztást a hagyományos módszerekhez viszonyítva, miközben kompaktabb kialakítást tesz lehetővé. Hazai viszonylatban kifejezetten hasznos még az üllői gyár, mivel így a tervezéstől a telepítésig országhatáron belül történhet a munka.

Hasonló vonalon mozgott az ASUS előadása, már ami a noteszgépeket illeti; a cég munkatársa az üzleti vonalra szánt ExpertBook sorozatra fókuszált, amely a végfelhasználóknak szánt modelleknél hosszabb garanciaidőt, egyszerűbb bővíthetőséget, nagyvállalati biztonsági funkciókat, illetve strapabíró kialakítást kínál. Ehhez kapcsolódik az ExpertCentre nevű asztali termékcsalád, illetve az Copilot+ hitelesítésű mobil opciók, amelyek közül egyaránt elérhető a Qualcomm, az AMD és az Intel AI platformja.


(forrás: Exicom) [+]

(forrás: PROHARDVER!) [+]

A koronavírus-járvány óta a nyomtatópiac is átalakult valamennyire, ami leginkább a home office terjedésének köszönhető. Statisztikailag kimutatható, hogy a cégek működéséhez elengedhetetlen nyomatok száma jelentősen visszaesett, és igazából a 2020-as évek előtti szint már sosem tér vissza. Emiatt a Canon és az Epson is konszolidációt végez, vagyis a meglévő nyomtatási kiépítések újragondolását szorgalmazzák, mivel manapság igencsak tipikus, hogy a globális pandémia előtt kialakított nyomtatókapacitásra már nincs szükség, így elég lenne kevesebb eszközt fenntartani, ami javítaná az irodai hatékonyságot.


(forrás: Exicom) [+]

(forrás: PROHARDVER!) [+]

Ehhez az Epson kifejezetten erős irodai ajánlatot kínál, ugyanis a WorkForce AM-C400 és AM-C550 jelzésű, tintasugaras sorfejes megoldások 40 és 55 lap/perces nyomtatási sebességgel dolgoznak, és széleskörű konfigurációs lehetőségeket biztosítanak.


(forrás: Exicom) [+]

A főleg videós megfigyelési rendszerek gyártására és fejlesztésére szakosodott Dahua szintúgy képviseltette magát, beleértve a különféle hálózati kamerákat és hálózati videorögzítőket (NVR), sőt, az intelligens épületmegoldások sem hiányoztak a portfólióból, integrált biztonsági rendszerekkel, amelyek távoli hozzáférést, valamint kezelést tesznek lehetővé.


(forrás: Exicom) [+]

(forrás: PROHARDVER!) [+]

A TP-Link sokak számára ismerős lehet, hiszen a hálózati eszközök piacán egyre nagyobb szereplővé növik ki magukat, és egyre erőteljesebb a jelenlétük az üzleti megoldások szegmensében is. Ennek alapját az Omada rendszereik adják, és kiemelendő, hogy az Omada kontroller meghibásodási aránya gyakorlatilag nem létező tényező. Ennek az iránynak a továbbfejlesztése az Omada Pro, amely jobban skálázható, fejlettebb kezelési lehetőségeket, illetve nagyobb teljesítményt kínál. A cég a hálózati megoldások mellé már megfigyelőrendszereket is kínál, ami abból a szempontból hasznos, hogy így a nagyobb megrendelések esetén a TP-Link szinte minden igényt le tud fedni saját kútfőből.


(forrás: Exicom) [+]


(forrás: PROHARDVER!) [+]

Az Apple megoldásait ugyancsak képviselte az iCentre, amely cég leginkább azt prezentálta, hogy az üzleti szférában is be lehet vetni az almás fejlesztéseket. Itt konkrétan az Apple Business és School Manager, illetőleg a Mosyle üzleti és iskolai megoldásai kerültek fókuszba, amelyek segítségével a felhasználói környezethez ideális eszközmenedzsment nyújtható.

(forrás: Exicom) [+]

Előzmények

Hirdetés