Javul a TSMC 7 nm-es gyártósorainak kihasználása

Az AMD és a HiSilicion rendel egyre több wafert, amivel a bérgyártó lassan kilábal az első negyedéves gondokból.

A TSMC a 7 nm-es node-ok bevezetését sikeresnek tekintheti, de némileg elszámolták a szükséges gyártókapacitást, így a kelleténél több gyártósort telepítettek. Ugyan a bérgyártó nem esett kétségbe, hiszen tisztában voltak vele, hogy ezekre később úgyis szükség lesz, az viszont tény, hogy a 7 nm-es gyártósorok kihasználása igen gyenge volt az első negyedév során.

A DigiTimes úgy tudja, hogy a helyzet lassan változik, ugyanis az AMD és a HiSilicon komoly mértékben növeli a gyártókapacitásra vonatkozó igényeket, illetve jönnek az új, még be nem jelentett lapkák is a többi partner jóvoltából. Mindemellett a Qualcomm és MediaTek is növelheti majd a rendeléseket, méghozzá a második negyedév során. Pletykaszintű információ, hogy érkezik az új Apple SoC is, ami szintén kedvező a tajvaniak számára.

A fentieknek köszönhetően a 7 nm-es gyártósorok kihasználása a harmadik negyedévre már teljes lehet.

Hirdetés

  • Kapcsolódó cégek:
  • TSMC

Előzmények

Márciusban indul a tömeggyártás a TSMC 7 nm-es EUV-s node-ján

A tajvani bérgyártó az előzetes terveknek megfelelően halad a bevezetéssel.

Egy darabig kihasználatlan lehet a TSMC 7 nm-es gyártókapacitása

Az ultramobil lapkákat gyártó nagyobb megrendelők sorra csökkentik az előzetes igényeiket.

Megindult a tömeggyártás a Samsung 7 nm-es node-ján

Ez ráadásul egy EUV litográfiát alkalmazó eljárás kerül bevetésre, az iparágon belül elsőként.

Tisztázta a 7 nm-re vonatkozó terveit az AMD

A vállalat minden bizonnyal a GlobalFoundries bejelentésére reagált ezzel a lépéssel.