IBM márkaoldal

  • 1983. január 26.

    A Mitchell Kapor által alapított Lotus Software kiadta az IBM PC-k első „killer appját” (az iparágat előrehajtó, élenjáró technológiai megoldásokkal rendelkező, új alkalmazását), a Lotus 1-2-3 táblázatkezelő programot. A VisiCalcot kiszorító program népszerűsége az 1980-as években nagyban hozzájárult az IBM PC-k, illetve a DOS népszerűséghez és gyors elterjedéséhez, nagyon sok eleme, funkciója, kezelési sajátossága szabványként terjedt el.

  • 1964. január 24.

    Az IBM adatfeldolgozással foglalkozó üzletága (Data Processing Division – DPD) bevezeti a piacra az IBM 7770 Audio Response Unit nevű egységet. Ez a szerkezet egy automatikus válaszjeladó volt, egy távbeszélő-számítógép kapcsolatot biztosító egység, mely telefonon biztosított lehetőséget az informatikai rendszerbe való belépésre.

  • 1948. január 24.

    Az IBM New York-i központjában felavatják a Selective Sequence Electronic Calculator (SSEC) nevű elektromechanikus számítógépet, amely a világon elsőként volt képes tárolt program futtatására. A 13 500 elektroncsövet és 21 400 jelfogót tartalmazó gépet többek között a bolygók helyzetének meghatározásához szükséges számítások elvégzésére használták. Az 1969-es holdra szállás pályájának tervezésekor is az SSEC-n készített Hold-táblázatokra hagyatkoztak.

  • 1993. január 20.

    A Microsoft piaci értéke (26,78 milliárd dollár) először haladja meg az IBM-ét (26,76 milliárd dollár). Ezzel a redmondi szoftvercég a világ legértékesebb informatikai vállalatává és egyben az Egyesült Államok 14. legnagyobb vállalkozásává vált.

  • 1969. január 17.

    Szövetségi trösztellenes vizsgálat indul az IBM ellen az Egyesült Államokban, melynek során a komputerpiac nagyjából 70 százalékát uraló vállalatot egymással versengő cégekre akarták feldarabolni. Az eljárást végül 1982-ben, a PC-korszak hajnalán megszüntették. A vizsgálat 13 éve alatt volt olyan időszak, amikor az IBM-nél 200 jogász foglalkozott az üggyel.