Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zool1

    őstag

    Fekete téma értékelése:

    (#1416) Omen: tetszik a kép pohár két szélén végigfutó "fénycsík". Nincs mit hozzátenni , nekem úgy jó ahogy van.

    (#1418) MC Pite: a téma választás nekem bejön, ellenben a kivitelezés nem. Mit értek ez alatt? Olyan szögből fotóztad a hangrendszert, amely mindennapos. Érdekesebb szögből megnéznék róla pár képet.

    (#1420) Throme: jó a képnek a vágása, és a vignette is "jól áll neki". Ellenben a kontraszton, még egy kicsit emeltem volna, hogy jobban érvényesüljön a fekete, és egy kicsit sötétebbre vettem volna a képet.

    (#1421) total90: nagyon tetszik a pohár alakja, és hogy a ferdesége feszültséget kelt a képben, grat.

    (#1422) cOxeR: nem a szokványos témát látom ezen a képen, de tetszik, különösen az aknafedél felett lévő fény.

    (#1423) Zozzer888: ötletes a téma választás, de ebből a szögből nem sok mindent látni a témából, ha jól tudom készült kép, oldalról is a motorról, azzal viszont minden rendben.

    (#1424) Santiagain: nagyon tetszik, nincs mit hozzá tennem, ötletes.

    (#1425) forceberg: jó kivitelezés, jó utómunka, grat.

    (#1426) nesa: a nem szokott "témába tartozás" , és mégis bejön. Ha lehet annyi észrevételem, én még jobbról vágtam volna egy kicsit.

    (#1428) MrBean55: átjön a kép mondani valója, és még a pillanat is tetszik, de egész alakosban jobb lett volna szerintem.

  • Freddy76

    addikt

    Kissé megkésve a kakukktojás:

    total90: jó az ötlet is, a kivitelezés is. Sok a vinyett.

    cattus: nem vagyok vele kibékülve. Valahogy nem jön be a vágás, a tükröződés a falon. Ami különösen zavar, az a lehetetlen sakkállás… Bocs, de szeretek sakkozni, és ez zavaró…

    MC Pite: Ez is tetszik. Egyes barna makkok kissé beleolvadnak a környezetbe, itt a színeken mókoltam volna kicsit.

    zool1: fogalmam sincs, hogy mi ez, nonfiguratívnak pedig nem elég ütős… Érdekes a játék a mélységélességgel.

    nesa: talán véletlen, de rögtön észrevettem, hogy hol a kakukktojás. A kép technikailag jó, de amúgy kusza a sok zsinórral, össze-vissza futó vonalakkal.

    MrBean55: nekem szűk. És különben is, ez nem kakukktojás, hanem kindertojás :DDD

    forceberg: jó a kép, de kettőből hol a kakukktojás?

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • Santiagain

    senior tag

    Black is black.

    (#1428) MrBean55:
    Remek ötlet! Tekintet irányába elkelne egy kis tér.

    (#1427) zool1:
    A kék + piros = lila. :P Egy picivel több DoF is beleférne. A piros még lehetne éles.

    (#1426) nesa:
    Félember és pálmacsücsök szándékos?

    (#1425) forceberg:
    Ez a Monster 3 plakátja. Nekem tetszik!

    (#1423) Zozzer888:
    Nem rossz, söt jó! Szűkebben, tükröződés nélkül vagy állóban, teljes tükröződéssel piros pontot érne.

    (#1422) cOxeR:
    Szép fedél, de nagyon zavar a kiégett teteje.

    (#1421) total90:
    Pohár nélkül, valami szebb textúrával jó kis kép lenne. :)

    (#1420) Throme:
    Az a bajom ezzel a képpel, hogy maga szobor nem tetszik. Legalábbis ebből a szögből nem. A csúcsfények a térden, vállon és fejen, valamint az árnyék a nyaknál sem tesz jót neki.

    (#1418) MC Pite:
    Sorry, de ez egy Vatera fotó. Bár termékfotónak kicsi a DoF. Hiányolom belőle a kreativitást. A vágás sem megfelelő. Hangfalnál szűk, erősítő sarka lenyesve, laptop meg félbe. No offense, de ez most nem!

    (#1416) Omen:
    Nem tudok belekötni. Tetszik az ötlet és a megvalósítás is, pedig nem vagyok egy minimál rajongó.

    http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

  • Santiagain

    senior tag

    Urban levél.

    http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

  • Throme

    veterán

    Sziasztok!

    Ha már Freddy kibulizta a hosszabbítást, akkor én is jövök eggyel levél témában.

  • Kazimír

    őstag

    Az ősz kezdete

    Elismerem, nem mostanában készült, de még nem mutattam be sehol.

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • ballington

    addikt

    Már régen voltam, jelentkezek egy szimpla levéllel:

    [link]

    Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

  • j.bravo

    addikt

    Szóval, megkésve bár, de törve nem, gondolataim a kakukktojás téma képeiről:

    Minden vélemény elejére-végére (nem írom ki, de)képzeljétek oda, hogy "szerintem"! :)

    (#1392) total90: Tök jó ötlet. A kivitelezés is rendben van. Színesben nem mutatott jól?

    (#1394) cattus: Az ötlet itt se rossz, de kicsit zavar a - gondolom - utólag hozzáadott életlenítés, meg talán a ferdeség is, de hirtelen nem is tudom milyen szögből fotóztam volna... Kis kontrasztot talán elbírna még, a világosak lehetnének világosabbak :)

    (#1395) MC Pite: eltakarítottam volna a zöld makktól eggyel balra levő makkba beleógó fűszálat (vagy mit), illetve kicsit talán odébb komponáltam volna hogy ne teljesen középen legyen a zöld. Amúgy jó ez.

    (#1401) zool1: nem az eddig általam látott legjobb képed neked sem, de nincs vele baj.

    (#1404) Freddy76: jó témaválasztás :) a belógó virág-levelet kiretusálhattad volna, illetve taláááán a fotellel teljesen szemből még jobb lenne, de amúgy ez egy vicces-kedves kép. Julcsi arcára kicsit több fény jól jött volna mondjuk, akár utómunkával is.

    (#1406) nesa: nagyon jópofa ez is. Hogy a ruhák picik a képen, az nem baj, csak kár hogy jobboldalt alul a lábtörlő (?) elvonja a tekintetet, azt levághatnád vagy kistemplizhetnéd. Amúgy tecc!

    (#1410) MrBean55: Király témaválasztás! A fényekkel van bajom, nem látok exifet, de a tippem hogy a plafonra vakuztál, ami amúgy tök jó, csak most valahogy "nem jön át", lapos sajnos. Kicsit alexpós is talán. Ugyanez a kép valami trükkösebb világítással (ellenfény+derítés, vagy oldalfény...) nagyon jó lehetne.

    (#1411) forceberg: jó a sérója :) Valaki írta már, egyetértek vele, hogy még egy vagy két normál fazonú baromfi kéne a képre, és zsír lenne, így se rossz, de ki lehetne belőle hozni többet.

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    Következzenek a fekete téma képei.
    (továbbra is szerintem. Meg mindig.)

    (#1416) Omen: Nem is tudom hogy kicsit fura-e vagy sem hogy a semmibe enyészik el a pohár, de gondolom ez a kép egyik lényege :) Mindenesetre szokás szerint szépen megcsináltad, gratu. Talán a csúcsfényes részeket nem lett volna muszáj ennyire kiégetni (nem néztem meg az rgb értékeket, vacak irodai monitoron, szemre mondom) de tulajdonképpen nem baj.

    (#1418) MC Pite: jól néz ez ki :) simán szemből fotózva valószínűleg lapos lenne, de lehet hogy van ennél szerencsésebb szög is. Az erősítőnél kicsit szerencsétlenül esik a vágás. Össze tudnál szerintem hozni egy montázst, 2-3-4 képpel, különböző szögekből, részletekről.

    (#1420) Throme: kis kontrasztot elbírna, illetve sötétítenék rajta picit hogy több sötétszürkéből fekete (vagy még sötétebb szürke) legyen.

    (#1421) total90: nem rossz! Színesben nem volt jó? Valami icipici kis szín lehet hogy dobna rajta, az én ízlésemnek. Kontraszt, expozíció viszont a témához így jó.

    (#1422) cOxeR: ufóóóóóó! Nyilván nem életed főműve, de jól néz ki abszolúte.

    (#1423) Zozzer888: kicsit talán sok az üres fekete a képen, illetve beleenyészik a motor a sötétségbe, valami kis élfény sokat dobna rajta.

    (#1424) Santiagain: szép képeslap :DD kár hogy a kismalacok nagyon felülről vannak fotózva, illetve hogy a póni ki van kötve, illetve a drótkerítés a juhoknál... A juhok egyébként jó kompozíciót alkotnak.

    (#1425) forceberg: Szép. Picit talán lehetne kevésbé szűk, illetve talán a szemen kicsit kevesebbet lehetett volna húzni. De ütős.

    (#1426) nesa: neked se életed főműve :) szép hely, szép prés, de az eszembe jutó dolgok között csak sokadik a fekete.

    (#1427) zool1: szép sorminta :) jól néz ki, bár szerintem is kék :)

    (#1428) MrBean55: a mi sarunk - az enyém legalábbis - hogy nem ismertük fel Polgár Juditot. A kép jó lenne ha nme ennyire oldalra nézne és lenne a szeme sarkában az írisze.

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    Na akkor képelek, a többi értékelést majd még pótlom később.

    Azt hiszem nem kell cím. De ha mégis kell, akkor legyen mondjuk Camouflage. :DDD

    Whatever.

  • Omen

    tag

    Nem biztos, hogy a jó lesz témába, de levél is van rajta :) :

    Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

  • Freddy76

    addikt

    Levelek...
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • j.bravo

    addikt

    Általam elmulasztott értékelések, visszafelé haladva - pillanat téma:

    (#1353) aleister: Jó "modell" lehet ez az óra, szerintem a kép se rossz alapanyag, csak meg kéne dolgoznod kicsit, valami színvilággal-textúrával-néhol sötétítéssel...

    (#1352) Santiagain: szépen elkaptad. Kicsit talán lehetne elmosottabb a háttér (de nem feltétlen), illetve felül még vágnék.

    (#1348) forceberg: Na, érdekes kép, nem triviális az idetartozása, elgondolkodtat (de magyarázni szvsz nem kell), ami szerintem jó. Kár hogy a bal oldal vetített Jerry-be belelóg az a valami a mennyezetről.

    (#1344) cOxeR: ez szimplán zsírkirály.

    (#1343) PRO-peller: határpzottan nem rossz, bár kissé kiégett a sirály feje, illetve igazán ütős akkor lenne ha kissé közelebb lenne hozzá a kenyérdarab. De cseppet nem kontárkodás :))

    (#1342) t_a_m_a_s: nem rossz, jól átjön hogy épp ugrik/ugrott a mutató. FF-be raktad, ugye? Az "eredeti" feketével meg fehérrel (vagy amilyen színű) megnéztem volna azér'.

    (#1341) Real_Necro: ritka pillanat, amikor fotózol, igaz? :) A hely nagyon király, meg a fények is.

    (#1340) MrBean55: Nem egy szép kép, sokan a mellékszereplők közül is fura arcot vágnak :( de a poén (a keresőbe néző fotósokkal és a bal szélen koncentráló illetve a kpbb szélen visszanéző kollégával) átjön.

    (#1339) Furkoo: szerintem ez jó. A sztori nyilván sokat ad hozzá számodra, de anélkül is működik a kép. A szépia is passzol hozzá. Mondjuk a poharakban úgy tűnik, mintha víz lenne, ejnye :DDD

    (#1338) total90: Inkább a mozgás témára raktam volna :DDD Persze azért átjön. Kár hogy a legközelebbi oszlop teteje lemaradt. Hirtelen nem is tudom hogy inkább akkor vágnék-e még fentről, vagy akkor nagyon kettészelné az oszlop a képet. Illetve hogy a kettészeléstől rosszabb vagy jobb lenne. A fények és a fák árnyékai szépek.

    (#1337) Zozzer888: Jól néz ki, jól elkapott akciódús pillanat. Ha nincs mellette szöveg (leírás a versenyről), akkor akár valami harapósabbá tévő utómunkát erre is rá lehetne tolni.

    (#1335) Throme: szép, de kissé sok az effekt - az én ízlésemnek - illetve inkább hangulat, abból is amolyan lassan hömpölygő jut eszembe, mintsem pillanat. Őszi hangulatnak ellenben jó.

    (#1334) zool1: szép helyszín, szép vízcsap - kicsit talán elsietettnek érzem, középen a cseppek, furán elvágva a csap. Adja magát a zuhanó vízcsepp mint téma, ez tök jó, de szerintem többet is ki tudsz ebből hozni!

    (#1332) Omen: Nagyon beteg (ehhez képest az én falevelesem a fasorban sincs!), de nagyon jó! Az utómunkával a horrorfilmes-thrilleres hangulat is jól átjön, gratula!

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    Kedves Mindenki!

    Megköszönve türelmetek, (némi késéssel) ezennel a "levél" téma lezárattatik.

    A most induló új téma: "RITMUS".

    A zárás tervezett ideje: egy hét múlva, azaz 2012 október 28, vasárnap, este 10 óra, azaz 22:00 (körül, későbbre tolódhat akadályoztatásunk esetén, de erre alapvetően ne alapozzunk!)

    Hajrá az értékelésekkel és az új témában született képekkel! (ideális esetben ebben a sorrendben)!

    Szép fényeket kívánok!

    Whatever.

  • MC Pite

    veterán

    Powerball: Érezd a ritmust!

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • csakb

    őstag

    Sziasztok!

    Az első fotóm itt (értékelni is fogok, csak ahhoz még kevésbé vagyok bátor). A címe legyen Őszi ritmus.

    [ Szerkesztve ]

  • Omen

    tag

    Fekete:

    (#1418) MC Pite: A téma jó de 3 dolog amit szerintem elrontottál: - Lavágtad az alját. - Az elején a tükröződések (színes CD). - Az oldalát emeled ki, ahol két csavaron kívűl semmi nincs. Ezt a hifi cuccot is be lehet mutatni érdekessen, es sajna inkább olyan lett mintha valaki lekapta volna a gépet, mert el akarja adni valamelyik használt cucc oldalon.

    (#1420) Throme: Kicsit talán szűk.

    (#1421) total90: Miért ferede a pohár? De amúgy szerintem jó.

    (#1422) cOxeR: Ezt a képet megnézném portré állásban, úgy hogy az alsó harmadolóban van a fedél tengelye. A kiégés engem nem zavar, de az igen, hogy ferede az ovális hossztengelye. Amúgy tetszik, simán kiraknám a falra.

    (#1423) Zozzer888: Az ötelt tetszik. De a kompozíció nagyon nem jó.

    (#1424) Santiagain: Jó, hogy nem külön raktad be valamelyiket, így együtt adja igazán.

    (#1425) forceberg: Érdekes, ügyes, jó lett. :C

    (#1426) nesa: Ennél azért szerintem tudsz te sokkal jobbat is. Ez most valahogy nem jött át.

    (#1427) zool1: Jó kis makró. Jól látom, hogy azok sörösdoboznyitófülek? Mert akkor ez az ékszerkészítés egy jó hobby egy alkoholistának :D

    (#1428) MrBean55: A hozzá írt szöveg nélkül jó lenne a kép. De így, hogy van hozzá történet, sokkal jobb lenne ha a képen mutatnád be, hogy ki ő és miért van ott.

    Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

  • Omen

    tag

    Levél

    (#1435) total90: Nem is tudom, de tetszik. Olyan fotokeret szerű, vagy talán inkább win háttér. Az éles részek kicsit elvesznek a tömegben.

    (#1440) cattus: Az ötlet jó. A megvalósítás nem annyira. Kicsit unalmas a nézőpont. Kicsit lapos az egész.

    (#1443) m3ss: Nah, ez nagyon jó. :R

    (#1445) nesa: Ezt most nem értem :F

    (#1446) aleister: Jó lenne ez, csak kár, hogy a modell leesik a képről :)

    (#1447) zool1: Azt a pár kis levelet el kelett volna söpörni a nagy mellől, és jobb alsó harmadolóba tenni, akkor szerintem jobb lett volna a komp. De a többi szerintem renben van.

    (#1448) MC Pite: Itt a helyén van minden. :R

    (#1449) cOxeR: Több képeden is van ez, vagy hasonló karcos textúra amit nem igazán értek, hogy miért. Szerintem nem illik rá. Ezt leszámítva 5 ös. :R

    (#1450) MrBean55: A gerincet én kiegyenesítettem volna, amúgy jó.

    (#1452) forceberg: Jó. :R

    (#1455) Santiagain: Jó a címadás :D De a borostyán már csak ilyen, ha hagyon simán szétbont egy házat. Kis kontrasztot még elbírt volna szerintem a kép.

    (#1456) Throme: Hiányzik a téma a képről. Ezen az utólagos blur sem segít.

    (#1457) Kazimír Jó kép, mégjobb címmel.

    (#1458) ballington: Ez is jó.

    (#1461) j.bravo: csillagos ötös, és még az is a négyzeten. Nagyon ott van. :C :R

    (#1463) Freddy76: Azon gondolkodtam, hogy ha nem a lányod van a képen, akkor ez csak is az ő diplomája lehet, hogy valami köze legyen hozzá. :DDD Persze csak viccelek. A kép amúgy jó lett. ;)

    Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

  • total90

    veterán

    Levél értékelés:

    (#1463) Freddy76: nekem ez így nagyon tetszik.

    (#1462) Omen: katica nélkül jobban tetszene.

    (#1461) j.bravo: egyedi, ötletes, grat.

    (#1458) ballington: valamiért műnek hat nekem... talán a háttér mű?

    (#1457) Kazimír: az ötlet tetszik, a kivitelezésben azt látom hibának, hogy nem teljesen a levélen van a hangsúly ha a képre nézek.

    (#1456) Throme: háttérképnek szeretem az ilyeneket.

    (#1455) Santiagain: kellemes kép, jó ránézni.

    (#1452) forceberg: noha a téma kicsit elvész, ennek ellenére nagyon is bejön.

    (#1450) MrBean55: vártam valakitől ilyen képet :) Egyébként kellemes.

    (#1449) cOxeR: ha témába annyira nem is vág, de maga a kép igen jó lett.

    (#1448) MC Pite: szűkebb rekesszel csináltam volna... így nem adja annyira most nekem.

    (#1447) zool1: nem tetszik, mint ha csak futtában kattintottál volna egyet valahol.

    (#1446) aleister: fekete lyuk :DDD Kár, hogy a csaj kézfejei nem látszanak...

    (#1445) nesa: Nikon :P Oly reklámba simán el tudom képzelni.

    (#1443) m3ss: egyik témában sem tetszene. Zsúfolt szerintem.

    (#1440) cattus: a vágás olyan fura, de az ötlet jó.

    Más... a kövi fordulóban nem tudok részt venni, munka, munka, munka... :O

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

  • m3ss

    veterán

    hmm par kepre inkabb nem irtam volna, foleg amikor semmi konstruktivat nem tudok, csak hogy kicsit hetkoznapi latvany :U de latom mindenki probal mindenre kommentalni. lett par semmiextra kep most, bar nehez ebben a temaban nagyon kulonlegeset alkotni sztem :U

    (#1435) total90 nem rossz, kicsit tobb doffal talan meg jobb lenne.
    (#1440) cattus ez annyira nem tetszik, sem a kompo sem a fenyek. tema is kicsit fura :)
    (#1445) nesa fenyek jok, de elesseg/dof/tema eleg kerdeses :B
    (#1446) aleister nekem a vaku? kicsit tolakodo itt. bar en legtobb vakus keppel igy vagyok. arc elessege is kicsit fura, bar lehet ma nekem minden eletlen... :U
    (#1447) zool1 ezt mar par honapja velemenyeztem azt hiszem.
    (#1448) MC Pite tetszik.
    (#1449) cOxeR klassz. leveldobalos otletet lehet be is nyulom egy kephez. :B amugy egyre tobb kozeprekomponalos keped van. talan jobban tetszene ugy, ha a family tabla bal oldalon lenne, kislany pedig kicsit jobbra, harmadolo kornyeken.
    (#1450) MrBean55 alapjaban veve tetszik, talan a kompo lehetne erdekesebb. vagy szimmetrikusra vagy atlosra..
    (#1452) forceberg :C tetszik a kompo nagyon, jo a dof is. a fa szerkezete meg tok jol huzza a szemet/fejet :DDD
    (#1455) Santiagain talan mar ezt a kepet is lattam vmikor a masik topicban. nem rossz, persze nem vmi sokatmondo tema, de sztem kihoztad belole amit lehetett.
    (#1456) Throme temara passzol jol, de kicsit hetkoznapi latvany
    (#1457) Kazimír tetszik :K az ut viszont nem kellene az aljara, talan ha levagod meg nem is lesz szuk.
    (#1458) ballington egyszeru, de jo. a vignette bal felul kicsit zavaro, hogy belelog a levelbe.
    (#1461) j.bravo :DDD :C
    (#1462) Omen level temara vegulis jol passzol. de mint katicafoto jobb lenne homogenebb hatterrel.
    (#1463) Freddy76 :C jo lett. elrendezes, elesseg is. tetszenek a felul kilogo levelek.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

  • Kazimír

    őstag

    levél

    (#1435) total90
    A levelek és az ág nagyon szép keretet ad valamihez, ami nincs a képen. :) A színek és kontraszt rendben vannak, talán az ég sem égett ki (nem tudom, hisztogramot nem néztem), de a hiányérzet megmaradt.

    (#1440) cattus
    Vártam a postai leveleket a témában, és meg is jött (akár az első levél téma kiíráskor) :) Nincs ezzel baj, kreatív megközelítésnek tekinthető, a te ötleted szintén. Más színű (talán világosabb, vagy egészen világos barnás) hátteret használtam volna, hogy a vörös levél jobban érvényesüljön, egy kis expokorrekciót, illetve 2-3 boríték maximum, hogy a szem ne vesszen el a sok részletben. De azért így se rossz.

    (#1443) m3ss
    Már első pillantásra is nagyon tetszett (és a sokadikra is) :K Egyszerre részletgazdag és egyszerű, a törzs határozottan vezeti a szemet, az ágak és levelek formáján percekig el lehet bámészkodni. Nem fotóztam volna én se másként. :N Már csak egy jó címet találj neki.

    (#1445) nesa
    Márkaválasztásodat bemutató objektívkupak. Szépek a színei, de számomra nem különösebben érdekes kép.

    (#1446) aleister
    Bernadetthez gratulálok, nagyon szép modell, az ívek 5-ös osztályzatot érdemelnek. :K
    A színek helyesek, fényerő és a kontraszt a szememnek - ezen a monitoron - egy kicsit sok, de határon belül.
    A dőlés.. nos, igen. Úgy emlékszem leginkább akkor használunk ilyesmit, ha a kép témája valami izgalmas dolog, vagy azzá akarjuk tenni ezzel az effekttel. Ellenben a modell itt inkább nyugalmat sugároz, így részben - talán - megkérdőjelezhető a választás. De összességében így is tetszik.

    (#1447) zool1
    Tetszik, hogy a háttér zöld és a levelek barnák. De elég lett volna egy is, a szűk mélységélesség ellenére, a többi már csak zavaró elem. (igen, tudom, hogy viszonylag kevesen járnak seprűvel a természetbe, de akkor is :) ) Kicsit kevesebb kövezet is szerencsésebb lenne, a nagy elmosott előtér ritkán előnyös. A ferde korlátról nem tehetsz, a fák függőlegesen állnak.

    (#1448) MC Pite
    Igazán szép, és főleg hangulatos megoldása a témának. Egyetlen észrevétel. Próbáld meg a zsebóra a tányér és gyertyák illetve az a jobb felső fém-izé nélkül. A kevesebb itt is több lenne szerintem.

    (#1449) cOxeR
    Többször is megnéztem a felvételt és mindannyiszor ugyanarra jutottam.
    Először is (és ezt zárójelben, mert miután senki nem említi meg, nekem sem kellene, de zavaró a céges logó a jobb oldalon. Tudom, hogy szerzői jogok, ne szóljak bele, stb., de talán létezik diszkrétebb változat is.)Másodszor ez a picit "ködös" fényes hatás a derítés eredménye vagy utómunka során csúszott meg a brightness? Számomra nem kelt természetes érzetet.
    Ezeket leszámítva jó.

    (#1450) MrBean55
    Pozitívum az egyszerűség és hogy elvonatkoztattál az ősztől. A cím jópofa és "átjön" a képen. :)

    (#1452) forceberg
    Egyre azon gondolkodtam, hogy te állítottad-e a levelet a fa repedésébe, vagy így találtad. Bármelyik is történt, talán "belenyúlhattál" volna (egy szebb levél, magasabb nézőpont mondjuk), de a fa miatt így is hatásos fotó.

    (#1455) Santiagain
    Tetszik a felvétel és ide is jár a pirospont, hogy nem kifejezetten őszi a téma megközelítése. A fehéregyensúlyon lehetne állítani picit, de ez ízlés dolga. (A kép bal oldala átesett utólagos életlenítésen vagy ez az objektív műve?)

    (#1456) Throme
    Ha megnevezed pontosan azt az egy levelet, amelyik a fő téma... ;)

    (#1458) ballington
    Jó kis minimál, szép színekkel. Direkt választottál barnult szélű levelet? Ha jobban megnézem, nem mutat rosszul, csak kérdezem.

    (#1461) j.bravo
    He-he, jópofa! :) Direkt erre a témára találtad ki? A tükröződés ellenére is remek, az ötlet mindent visz. Talán ha mögötted a falat is kitapétázod levelekkel és úgy állsz elé, na azt még megnézném. :K

    (#1462) Omen
    Más témára egy igazán klassz fotó (pláne, hogy igazi hétpettyes), komolyan, de levélre eléggé határeset.

    (#1463) Freddy76
    Gondolom a díszes betűk miatt került ez a képre, nem azért mert valóban levél (Neked nyilván ennél sokkal többet jelent). Ebből a kissé egyöntetű színvilágból a pecsét vonja igazán magára a figyelmet, jó helyen.
    Még azt is mondhatnám, hogy vártunk rá bőven... :)

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

  • Omen

    tag

    dupla lett véletlen

    [ Szerkesztve ]

    Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

  • cattus

    őstag

    Levél:

    (#1435) total90: Szépek a színek, de az az ág túlságosan a szélére került, így túlsúlyos lett az üres tér baloldalt. Talán ha az ág a képet 2:1 arányban osztaná el jobb lenne.

    (#1443) m3ss: Nekem tetszik, kontrasztos, az átlós elrendezés is szép.

    (#1445) nesa: Sajtófotónak elmegy, de ha a levél a téma, illik annak élesnek lennie.

    (#1446) aleister: A kilógó kézfej illetve az, hogy a modell le akar csúszni a képről most annyira nem jön be. Színek/minőség tekintetében rendben van. A kép mérete viszont túl nagy. Nincs mindenkinek FullHD monitora.

    (#1447) zool1: Nekem az előtér nagyon tolakodó, egy kicsit még vágtam volna belőle. A hátteret is lehetett volna még egy kicsit életleníteni.

    (#1448) MC Pite: Egy picit zavarnak a fenti cuccok, egyébként remek íróasztal hangulata van.

    (#1449) cOxeR: Főleg baloldalt, de mintha az egész kép szélességében eléggé zavaró az a szivárványszínű folt/foltok a képen. Nem tudom mitől van de ez nem nagyon illik a képbe. egyébként nagyon jó lett.

    (#1450) MrBean55: Gyönyörű kép, ötletes a címe is, de függőleges gerinc miatt csak ötös alá.

    (#1452) forceberg: Kicsit sok a környezet, én egy kicsit közelebb mentem volna a levélhez.

    (#1455) Santiagain: Szép, mind a téma, mind a háttér életlenedése, a cím is ötletes.

    (#1456) Throme: Nekem itt már túl sok a levélből, nincs ami egy kicsit is kiemelkedne a képből. Talán egy kicsit lejjebbről a gépet jobban felfele fordítva, hogy valami más háttér is látszódjon...

    (#1457) Kazimír: Szépen elkapott pillanat, a cím is tetszik.

    (#1458) ballington: Ez tényleg nem több egy levélnél, ami engem egy kicsit szemet szúrt, hogy mintha egy kicsit túlexponált lenne a levél. A kisebb levélerek talán nem látszódnak annyira.

    (#1461) j.bravo: Elég ütősre sikeredett. :Y Belekötni nem nagyon lehet, így hát én sem fogok, mivel ez tényleg remek lett.

    (#1462) Omen: Szerintem jó így katicával, nélküle egy kicsit unalmas lenne. Jó a fűszálak átlós állása, de azt a barna szálat én kivettem volna.

    (#1463) Freddy76: Szép, a többi levél jól keretezi a központit, jó lett.

    Do the thing!

  • Throme

    veterán

    Sziasztok!

    Levél témában jelentkeznék az én szakszerűtlen véleményemmel :)

    (#1440) cattus
    A képeden a levél a „levélben” (ok boríték tudom) kompozíció ami tetszik.
    Egy fa asztal háttérnek jobb lett volna.

    (#1435) total90
    Kellemes leveles keretszerkezet. A mosott háttér lehetne kicsit érdekesebb.

    (#1443) m3ss
    Ez a képed nekem nem tetszik. Egyrészt ez inkább „fa” témakörben érezné jól magát, másrészt nem érdekes számomra. Nézem a fotómutogatós fórumot is és ott klasszisokkal jobb képeket mutatsz be.

    (#1445) nesa
    A képeden az oly sapek a fő téma és nem a kiírásban szereplő levél. Ez utóbbi csak valamilyen „kellék” az obivédő bemutatásának feldobása érdekében.
    Ez a képed már régebben is szerepelt valahol…vagy rosszul rémlik a dolog…

    (#1446) aleister
    Hát nekem a kép ferdesége nem tetszik. Szegény lánynak kapaszkodnia kell rendesen az avarba, hogy ne csússzon ki a fotóról :)
    Szinek kellemesen ősziesek, csinos a lány, de itt a fő téma a modell, nem a levél.

    (#1447) zool1
    Nekem tetszene ez a fotód, ha nem lenne ott a háttérben ez a korlát. Ráadásul a korlát ad egy ferdeséget a képnek, miközben nem is az.

    (#1448) MC Pite
    Ez a képed bejön. Mind a színi világa, mind a téma a háttérrel együtt.

    (#1449) cOxeR
    Ez egy kellemes őszi (és nem levél) kép. tetszik, illetve a kidolgozást leszámítva tetszik.
    Illetve még az nem bejövős (egyéni szoc probléma) hogy a lányka szája mintha rúzsos lenne….
    Ha nem az, akkor szar a monitorom meg a szemem és bocs!

    (#1450) MrBean55
    5letes kép ezért tetszik! A cím is jó hozzá.

    (#1452) forceberg
    Ügyes fotó, bár nekem az a levél ott eléggé erőltetett. Na azért belekötök kicsit a háttérmosásba.

    (#1455) Santiagain
    Ez most valahogy nem. Lehet a jelenleg is szürke, vacak időjárás jut róla eszembe és ezért nem tetszik.

    (#1457) Kazimír
    A címmel jó.

    (#1458) ballington
    Sárgás levél és kék háttér jó színkombináció.
    Szimplának szimpla a levél, de ide pont rendben van.

    (#1461) j.bravo
    Kreatívkodásból ez a kép a győztes!
    Még egy 18-as karikát odatettem volna :)
    Gondolom a mosoly megbontotta volna ezt a kompozíciót, de csodállak, hogy röhögés nélkül kibírtad.
    Nagyon komoly!

    (#1462) Omen
    Habár a katica a kiemelt téma, de ez a kép nagyon jó lett. A kis bogár szerintem dob rajta.

    (#1463) Freddy76
    Ezt a képet szerintem jól eltaláltad. Természetesen sokat dob rajta a gyönyörű írás, meg az a pecsét féleség. De tényleg jó ránézni így ahogy van.

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a "levél" témakör képeiről:

    (#1435) total90: Jó ötlet ez a természetes "keret", de szerintem akkor lett volna igazi a dolog, ha lenne benne valami jó kis hamis téma, a kiégett maszat helyett. Tetszik a színvilága és a vágás is. Picit talán homályosabb a kelleténél.

    (#1440) cattus: Picit erőltetettnek érzem az ötletet, de egy halvány poénnak elmegy. A (bele)vágás lehetne jobb, a képminőség rendben.

    (#1443) m3ss: Nekem tetszik az ötlet, kreatív a látásmód. Remek az átlós szerkesztés, a FF is nagyon jó, bár a feketék "súlyát" kicsit soknak érzem (törzs, ágak), emiatt talán egy kicsit komor a hangulata (ha ez cél volt, akkor sikerült). A sok apró, jól elkülönülő, elegendőn jó minőségben "átadott" levél viszont jó dinamikát ad a képnek. Gratula!

    (#1445) nesa: Nekem is ismerős a kép, de mindegy. A témába tartozásba szokás szerint most is bele lehet kötni, de jobb mint legutóbb. ;) A színvilága tetszene leginkább, de alul az a kis zöld levélke lerontja.

    (#1446) aleister: A dőlés gondolom kreatív "feature" akart lenni, nem egyértelmű hogy jó-e az ötlet. A vágás jó, a régies színvilág is, viszont a fények és árnyékok (vaku) túl erősek, mintha műtermet akartál volna csinálni a természetben. És hát igen, a témakörünk is statiszta szerepet kapott a képen. A képméret túl nagy.

    (#1447) zool1: Hangulatos. Egyértelmű hogy nem ferde a kép, csak az a ferde korlát optikai csalódást kelt, ez nem szerencsés. Nekem picit sok az alsó rész. Középen az a vékony éles sáv még rendben is lehetne, de a háttér nem jól életlenedik, hirtelen nagy mértékben indul, majd szinte állandó mértékű marad, ez nekem utólagos beavatkozást sejtet a "témára" fókuszálást segítendő, nem az igazi. Hasonlóan mint a "fekete" (kék-piros) makró képednél, de amíg ott ez rendben van, itt nem igazán, szerintem.

    (#1448) MC Pite: Szuper. Olvastam a képválasztási dilemmádat, végül jól választottál képet, szerintem. Itt szépen életlenedik a háttér, nagyon jó a színvilág, és a két oldalsó kis belevágástól eltekintve a vágás is korrekt.

    (#1449) cOxeR: A témakör itt is a háttérbe szorul, szó szerint. Furcsán régies a színvilág és a stílus, nekem nem igazán jön be, azok a kicsit kékes foltok különösen nem.

    (#1452) forceberg: Elég jó a vágás-szerkesztés, a kidőlt fa jól vezeti a szemet a "témához", ugyanakkor a képminőség nem valami jó, különösen a háttérmosás furcsa, gagyi. Picit elgondolkodtató a kép, hogy a szituáció valós-e, én arra jutottam hogy nem. :)

    (#1455) Santiagain: Kölcsönkérted zool1 gépét? :) A háttér életlenedésre pontosan ugyanazt tudom mondani mint nála, mondjuk itt kicsit "makrósabb" a jelleg, de ennél a ferde háttérnél ez nekem akkor is furcsa. Ettől eltekintve jó kis kép, a (topikban adott) cím remek, mondanivalót hordoz, amelyhez illik ez a picit komor színvilág is.

    (#1456) Throme: Jó lenne ez, de a sávos élesség + fokozat nélküli életlenedés itt sem tetszik. Picit talán "unalmas" is a kép. A vágás viszont jó. :)

    (#1457) Kazimír: Tetszik a színvilág, a vágás, a harmadolóba szerkesztés és a téma leválasztása is. Ez utóbbihoz megjegyezném, hogy a cím nélkül a hátteret erősnek gondolnám, de így jó, viszont a bokehek nagyon "megrágták" a háttérben lévő fákat.

    (#1458) ballington: Még éppen nem makró, ehhez képest jó az élesség. A vágás és ez a "tehén-minta" azért véleményes, a vignette pedig számomra egyértelműen túlzás.

    (#1461) j.bravo: Huh ... :) Az ötlet tényleg nagyon kreatív, de ehhez a dologhoz talán lehetett volna kicsit "hitelesebb" hátteret találni, ugyanakkor színvilágban a mostani sem rossz. Remek színek, nagyon jó képminőség, nagyon jó szerkesztés (a felső és alsó belevágás nem probléma). Néhány levél túlzottan csillog, így könnyen leleplezi az ellenség a "harcos"-t. ;) Valamint a két szemben is becsillan valami ablak vagy hasonló, ez sem szerencsés. Kicsit soknak tűnhet a jobb oldali üres rész, de mégsem az, és ha már ott van akkor remek dolog (akár tudatos, akár véletlen), hogy a jobb oldal (főleg színvilágában) egyszerűsített módon "megduplázza" a bal oldalt.

    (#1462) Omen: Hangulatos, korrekt kép, de a "hamis téma" túl jól sikerült. :) Jó ez az átlós szerkesztés, a katica (majdnem) harmadolóba helyezése, a színek is. Itt nagyon jó a háttér életlenedése, de a hosszú barnás színű, majdnem vízszintes levél kicsit zavarja a kompozíciót.

    (#1463) Freddy76: Jó ötlet, szép kivitelezés. Gratula!

  • Zozzer888

    addikt

    Ritmus

    ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

  • j.bravo

    addikt

    Szóval akkor levél téma:

    (#1435) total90: nem nagy extraság, de kellemes. Kicsit talán lehetne több levél éles baloldalt is, nemcsak jobboldalt az ágnál, de ez már igazából kötözködés csak.

    (#1440) cattus: tetszik hogy a szójátékra építetted a képet. Gondoltam hogy elsütöm ezt a régi képemet, de miután Te is ezt az ötleted használtad fel, nem tettem :-) Kicsit több fényt adhattál volna neki, meg talán valami fa asztalra lett volna mutatósabb kiszórni őket. Jobb mint a járműves kép, csak így tovább!

    (#1443) m3ss: érdekes. A sziluett, mint eszköz, egy kincsesbánya :) (némi képzavarral élve) Nekem tetszik.

    (#1445) nesa: láttunk már ennél jobb képet is tőled, mindenesetre kedves-vicces. Bemozdult kicsit?

    (#1446) aleister: fotoexpo? Mintha említetted volna hogy mész/mentél. Technikai oldal: elcsúszott az élesség. A lányzó csípőjének vonala, karja a legélesebb, az arca sajnos nem. A bal felső sarok fotosoppolása tényleg nem szép, bár nem szúr szemet rögtön. Azért sajnos észre lehet venni úgy is hogy nem direkt ezt keressük, de nem ugrik ki a képből. Az élesség elcsúszása miatt nem mondom hogy kár hogy nem szántad rá még azt a kis időt (emiatt ugyanis újabb expo dukálna). Szépen berendezték a helyszínt egyébként. Kár hogy a kézfeje meg a fél lábfeje eltűnik a takaró redőiben. Nem rossz ez de ki lehet(ett volna) belőle többet is hozni. Nehezebb dolog a lányzók fotózása mint az ember gondolná :)

    (#1447) zool1: Alul vághatnál talán, a fűrésznyomok struktúrája érdekes de mivel már életlen, nem tesz hozzá a képhez. Jó a szokatlan nézőpont, kellemes a színvilág.

    (#1448) MC Pite: szépen, korhűnek hihetően berendezted az asztalt, szép a színvilág, passzol a hangulathoz. Tetszetős.

    (#1449) cOxeR: tök jó a textúra, a színvilág, az almák, a szálló levelek, a (látszólag) rosszcsont modell. Tetszik. Egyedül a Family tábla nem hiányzik oda nekem :DDD

    (#1450) MrBean55: a címet kissé távolinak érzem, de a témaválasztás és a kép jó. Kis kontrasztot húzhatnál rá még szerintem.

    (#1452) forceberg: Tök jó! Vicces, ötletes, jól megvalósított, jól áll neki a nagylátó. Baloldalt és felül mondjuk a hdr miatt (vagy más miatt?) kissé fura a sötét részeken, de a kidőlt fatörzs erezete nagyon jól néz ki.

    (#1455) Santiagain: jó ötlet, szépen meg is valósítottad, bár a kis mélységélesség miatt nem jön le rögtön, hogy effektíve a kőfalból nőtt ki a növény. Kicsit szűkebb rekesz jót tett volna neki, szerintem.

    (#1456) Throme: szép fények, jó sok avar, nem rossz, de azért mégiscsak az az érzésem hogy tudsz te ennél jobbat is... háttérképnek mondjuk jó :) (tessék pozitívan érteni)

    (#1457) Kazimír: Hmm, lehulló falevél, földre ereszkedés közben, nem rossz. A szerkesztés is jó.

    (#1458) ballington: szép az erezete, jól néz ki ahogy átvilágítja a nap (?), meg jók a barna foltok is. Hétköznapi téma de szépen meglőtted.

    (#1462) Omen: belefér szerintem :) nagyon jó a szerkesztés, ahogy a fűszálak vezetik a szemet, az utómunka (a "morcosítás") is jól sikerült.

    (#1463) Freddy76: a diploma ugye ékes anyanyelvünkön oklevél :) szépen elrendezted a dokumentumokat, nekem tetszik. A sztori, amit írtál a másik topikban, meg még hozzátesz, de a kép anélkül is jó. Pici fényt talán még elbírt volna, de jó így is :D

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    A ritmus témára...

    Multimilliomos jazzdobos

    (akinek nincs a fülében a dalszöveg, annak egy kis segítség a fenti link. 1:50-től van a lényeg, onnan linkeltem, de érdemes végig is hallgatni, hacsak valaki nem annyira fiatal ;] hogy teljesen idegen neki már ez a zene :):):) akkor nagy kár egyébként :) )

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

  • Santiagain

    senior tag

    Azzal a céllal teszem fel ezt a "régebbi" képet, hátha lesz valaki olyan kegyes és elmagyarázza, hogy miképpen kell koncerten használható képeket készíteni, amennyiben rosszak a fények, kicsi a színpad és kaotikus a háttér.

    Sz'al ritmus:

    http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

  • Santiagain

    senior tag

    Levelet kaptam lájf!

    (#1435) total90: Szép levelek, kellemes színek, de a kép közepe nagyon üres.

    (#1440) cattus: Az ötlet jó, a megvalósítással van "bajom". Az öreg hangulatot árasztó levél, a modern borítékok és asztal nem elég harmonikusak.

    (#1443) m3ss: Tetszik a levelek és faágak által kirajzolt textúra.

    (#1445) nesa: Mint a kép címe mutatja, nem a levél a téma. Előtérnek viszont picit sok egy ekkora életlen falevél.

    (#1446) aleister: Megint beleestem abba a hibába, hogy elolvastam amit az előttem szóló írt. Ezek után már semmi konstruktívat nem tudok mondani.

    (#1447) zool1: Picit sok lett az előtér. A levelek mehettek volna az alsó harmadolóba. Szerintem a korlát is inkább elvesz a képből, mintsem hozzátesz. Ha jobban leválna a háttérről, akkor lehetne létjogosultsága.

    (#1448) MC Pite: Tetszik! Az az egy bajom van vele, ami már felmerült egy másik topikban is: a lenyesett tálca és lámpa(?) a hátteret kicsit kuszává teszi.

    (#1449) cOxeR: Nálam jobb szemű és PS-hez jobban értő emberek már ezt a képet is kivesézték. Az ott elhangzott kritikák ellenére nekem bejön a kompo és a kép hangulata.

    (#1450) MrBean55: Jó az ötlet és a címadás. Kár, hogy a cseppek annyira beleolvadnak a levélbe. Olyan mintha egy vizes ablakon keresztül fotóztad volna.

    (#1452) forceberg: A félbetört fatörzs és a levél nagyon tetszik, az túlélesített (?) ép törzsek és erdő viszont ront az összképen.

    (#1456) Throme: Szépek a színek, viszont hiányzik a téma képről.

    (#1457) Kazimír: Csak engem zavar a damil(?). Tán a fények miatt, de olyan érzésem is van, mintha utólag fotosoppoltad volna oda a hátteret, mely enyhén ferde. Pedig nem lenne rossz kompo.

    (#1458) ballington: Egy kis élesség nekem hiányzik az elhalt részről, valamint a vinnyettált (?) aurát is soknak érzem.

    (#1461) j.bravo: A becsillanások ellenére nálam ez a kép a győztes. Tán az árnyékból vágtam volna. Mondjuk 4:3-ra.

    (#1462) Omen: Ez is inkább katica. Kár, hogy a 4 fő levél alkotta geometriai egyensúlyt megtöri a keresztben futó, illetve a függőleges.

    (#1463) Freddy76: Tetszik! Jól sikerült kompozíció. Megnézném egy cOxeR féle vintázzsal.

    http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

  • zool1

    őstag

    válasz total90 #1435 üzenetére

    Levél értékelés:

    (#1435) total90: Csak egy "átlagos" kép lenne, ha a színek és az ötletes vágás nem dobná fel, tetszik.

    (#1440) cattus: egyedi ötlet, de kivitelezés, "nem az igazi".

    (#1443) m3ss: ez a kép most nekem nem nyerte el a tetszésemet, egy darabig néztem is hogy mi ez, ettől sokkal jobb "leveles" képeid is vannak. (ahogy néztem, flickr...)

    (#1445) nesa: olympus forever ..., tetszik a kép.

    (#1446) aleister: jó a modell elhelyezése vs testhelyzete , csak kár hogy lemaradt a két kézfej, grat.

    (#1448) MC Pite: no comment, úgy jó (nekem) ahogy van, grat.

    (#1449) cOxeR: ötletes téma választás, és a szokásos jó kivitelezés, DE. Ez a photoshoppolt , régi fénykép érzetét keltő szkin, szerintem nem kellene rá, a kevesebb néha több. Ami jól eltalált és kivitelezett, szépek a színek, azzal "adja el" magát ez a kép.(szerintem)

    (#1450) MrBean55: ötletes, csak könyörgöm máskor nem középre szerkeszd :B , ugyan is így a kép kevésbé lesz "érdekes". Más szögből, egy kicsit ferdén, játszani a dof-fal, és szerintem máris jobb.

    (#1452) forceberg: miket nem "alkot" a természet, ötletes kép és perspektíva, jó.

    (#1455) Santiagain: technikailag én nem kötnék bele, kellemes a háttérmosás az éles ami a téma, de a nézőpont, nekem "átlagos". Talán egy más szögből még jobb lett volna, tetszik.

    (#1456) Throme: kellemes színek, kellemes dof, talán annyi lenne a "negatívum", hogy én picit lentebbről fotóztam volna.

    (#1457) Kazimír: jó elkapott pillanat , talán egy kicsit nagyobb háttérmosás kellett volna, hogy jobban kiemelje a témát.

    (#1458) ballington: tetszik a kép a színek és a vágás is, csak "kár" hogy néhol rozsdás.

    (#1461) j.bravo: ötletes a kép és a kivitelezés, az orrod is pont harmadolóponton van, jó.

    (#1462) Omen: kellemes színvilág , jó kivitelezés, grat.

    (#1463) Freddy76: ez a kép is úgy jó ahogy van.

  • j.bravo

    addikt

    Ezennel akkor lezártnak kéretik tekinteni a "ritmus" témájú fordulót. Jöhetnek az értékelések!

    A következő legyen most a javasoltak közül a SÁRGA. A fehéret még nem akartam ellőni, lesz rá később jobb alkalom.
    Zárás várható ideje: november 7, szerda este, 22:00 illetve utána.

    Használjátok ki a hosszú hétvégét és fotózzatok!

    Whatever.

  • Freddy76

    addikt

    Naszóval levél:

    total90: nem rossz, kifejezetten kellemes… Túl nagy a napos-fényes rész, az viszont a téma elkapását mutatja, hogy nem kiégésnek érződik…

    cattus: jó ötlet, de valahogy nekem hiányos. A középső boríték túl üres, a kép lehetne mozgalmasabb…

    m3ss: furcsa. Nem tudom hova tenni. Nem azt mondom, hogy nem tetszik, de valahogy… A sziluett érdekes eszköz, de itt túl sok a vonal, zavaró a szememnek.

    nesa: azon túl, hogy te is normális fényképezőt használsz, nem értem a kompozíciót.

    aleister: tök jó lenne, de ez az iszonyatos dőlés az egész képet természetellenessé teszi. Lefelé csúszik a hölgy, de nagyon. Tudom, hogy nem fért bele a képbe máshogy, de ez nem jó. És nagyon kár érte, mert amúgy jó a kép.

    zool1: korlát nélkül jobb lenne.

    MC Pite: klassz.

    cOxeR: nagyon klassz.

    MrBean55: jó a cím és a kép összecsengése.

    forceberg: jó ez a Sigma. A kép is, jó helyen van a levél az árnyékával együtt.

    Santiagain: jó, picit nagyobb dof.

    Throme: jó lenne, csak itt nem látom értelmét a mélységélességgel való játéknak. Nincs háttér, előtér, nincs mit kiemelni, az egész szűk rekesszel, élesen jobban tetszene.

    Kazimir: Faxa lenne, csak kissé szemet szúr a damil a világos részeken.

    ballington: szép, kár a vinyettálásért.

    j.bravo: sok a hely jobb oldalon, de jó. Nem vagy normális, és az a legszebb, hogy ez nem is látszik rajtad. Olyan rendes gyereknek tűnsz…

    Omen: hát, az a baj, hogy te az elmúlt fordulókban nagyon magasra tetted a lécet, különösen a kreativitást illetően. Ez is jó, de inkább fű/katica, mint levél. Ráadásul a katica olyan, mintha halott lenne, lefújva valami lakkal, természetellenesen fénylik.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • nesa

    veterán

    #1446) aleister
    Bar ropogosra van huzva nemis a level a fotema, raadasul nemkicsit ferde de azert tetszik:)

    #1449) cOxeR
    Ez egy tipikus coxeres kep a megszokott minosegben :K bar ittse zavar de ezense a level a fo tema.

    #1450) MrBean55
    Maga kep nemtul sokat mondo de teny hogy vitathatatlanul level,tetszik viszont a hozzam hasonlo laza felfogas sajos vannak akik tul mereven vesznek mindent.
    Kar hogy kicsit ferde.

    (#1452) forceberg

    Faszan fut a szalirany tetszik!

    #1461) j.bravo
    A tema talan leg kreativabb kepe, GRAT!

    #1463) Freddy76
    Hmm ez jO!

  • MC Pite

    veterán

    Sárga

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • End-ru

    aktív tag

    Dorothy is megirigyelné

    „A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

  • L4mie

    veterán

    Na beugrok egy sárgával, :R

    Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

  • Santiagain

    senior tag

    Ez egy gomba. Illetve ez lett belőle, mivel kalapost egyet sem találtunk, viszont a Nagy-Szénáson, az erdő közepén ránk támadott a Sátán. Fotózni igen nehéz volt, mert vagy a lábunkhoz dörgölőzött, vagy százhússzal száguldozott fel s alá. Miután telerakott minket szagmintával, azután lekísért lakott területig, de ott már ránk se hederített.

    Belinkelek róla még egyet, ahol a szemét sajnos nem találtam el, de itt látszik igazán, milyen elvetemült egy dög volt. (Valószínűleg be is mozdult, mivel ISO 3200-on is a reciprok szabály alatt maradtam.)

    http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

  • Kazimír

    őstag

    Látom, nem nagyon sorjáznak az értékelések..
    Az enyém elől viszont nem menekültök! ;]

    ritmus

    (#1466) MC Pite
    Bevallom, utána kellett néznem, mi az a powerball. :B Hasznos kis szerkezet lehet. A kép... ja, hogy a kép!
    Szóval a kép egészen rendben van, kicsit talán alexpós, de ezt a monitorom beállítására is foghatom, ha akarom. A kisujjat "vidd el az útból" és kész a reklámfelvétel.

    (#1467) csakb
    Pár éve próbálkoztam ilyen felvételekkel vonatból és autóból is. A két szín jól harmonizál, a spirálvonalak jól vezetik a tekintetet. (a témába tartozás határeset, én inkább a sebességhez vagy a száguldáshoz kötném, de nagyvonalú vagyok e téren :) )

    (#1473) Omen
    Jópofa minimál. Elővettem ám a morzeABC-t! :K De a második betűnél tovább nem kellett fejtenem. :)

    (#1478) zool1
    A felső - ha jól sejtem - valamilyen rézfúvós hangszer "gombjai" (sose tudtam mire valók), úgyhogy a második képet szavazom a témához közelebbinek. Kellemes makro, nagy felbontásban tetszik a papír textúrája. A háttérmosás a vonalak miatt zavar néhol, de alapvetően nincs baj vele. Ja, és talán egy kis fényerőt még erre is adtam volna.

    (#1480) Zozzer888
    Ugyanarra a képre exponálsz 4-szer, ha jól sejtem. Mi lenne, ha tényleg átugrana valamit, nem csak egyet a levegőbe? Vagy az már elmozdulna, mint a háttér?

    (#1482) j.bravo
    Az ötlet jópofa - elmondható, hogy hozza a tőled elvártat :) -, a színvilág szintén tetszetős (egyedül a kötény lila pántja vonja minduntalan magára a figyelmem). Az elől ferdén elhejezett kisebb tálak és fedő talán szintén nélkülözhető. Hiányuk csökkentené a "zsúfoltságot", a kép értékét viszont nem. Pár dolog még:
    1. A habverő OK, de a fagyiskanál?! :)
    2. A kötény szándékosan pecsétes? :)
    3. Laza ujjtartás, mintha dobverőt fognál! :D

    (#1483) Santiagain
    Nem tudom, mi a gondod, egész jó zenészportré ez. Igen talán várhatsz, amíg éppen nem énekel és nem takarja ki a fél fejét a mikrofon. Megjegyzem így sem rossz, hiszen látszik az arcán az átélés és hogy nem csak zenész, de énekel is. Egy koncerten elvárható mértékben éles és a színek megfelelők (nem szenved az ilyen eseményeken szokásos piros, kék, zöld, hupilila megvilágítástól).

    [ Szerkesztve ]

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

Új hozzászólás Aktív témák