Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrBean55

    aktív tag

    Témajavaslatom az 1. hétre: idő

    Az én képem a 0. hétre: "Sosemvolt-sosemlesz idő"

    Normál méret (522 KByte)

    Eredeti méret (1375 KByte)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz Ndruu #27 üzenetére

    Ndruu #27: >még nem sikerült összekapcsolnom a fejemben a témát és a képet

    Pedig a cím szerintem segít, pl. norbre is kitalálta. :)

    norbre #30: >elsőre mégis az idő jut eszembe

    Az nem baj ha másodikra odajön a "nincs" vagy a "lehetetlen" is ... :)
    Először biztos a képet nézted, nem a címet.

    ----------

    Általánosan szeretném javasolni hogy adjunk címet a képnek azért hogy segítsünk a nézőknek a kép megértésésében, abban hogy a szerző merrefelé is gondolkodik a témakörön belül. Nekem néhány cím nélküli képnél többféle elképzelésem is akadt arról hogy mi lehet "nincs" a képen, és lehet hogy ez mind különbözött az alkotó elképzelésétől, mert a nem létező cím nem vezette a gondolataimat semerre, a témakör egy kicsit bő volt ... Néhány képnél szinte semmilyen vagy csak nagyon erőltetett elképzelésem volt a "nincs" mibenlétét illetően, egy jó cím esetén valószínűleg nem lett volna ilyen problémám. Ugyanakkor nekem Allien és Cassidey képcímei valahogy nem jöttek be, számomra erőltetettnek tűnnek, de legalább vannak ... :)

    Ndruu (#8): Nagyon tetszik a kép maga így kisebb méretben (az eredeti kissé zajos de az utómunka jó lett), az ötletet jónak tartom, viszont a "nincs"-re és a "van"-ra is akad több elképzelésem, egy kreatív címmel nálam hibátlan lenne.

    Szten Márs (#10): Az ötlet és a kivitelezés is szuper, de magammal sokat "vitatkoztam" hogy az előtérnek vagy a háttérnek kellene élesnek/életlennek lennie, a kérdés eldöntését szerintem a cím itt is segítette volna.

    norbre (#12): Itt sincs cím, de könnyű neki adni és szerintem mindenki nagyjából ugyanarra gondol ... :C

    sztyui2 (#14): Nekem is ez volt kb. a második ötletem (a beküldött pedig kb. a negyedik :) ), de néhány próbakép után elvetettem az ötletet. A Te megvalósításod jobban sikerült az enyémnél :), de pl. egy hajléktalan (vagy valami hasonló) alakkal megvalósítva ütősebb lett volna a kép, én ezért nem választottam ezt. A tojásos kép (ami ugye érvénytelen) nekem nagyon tetszik. :K

    Allien (#17): Elég aranyos kép, bár a háttér lehetne más illetve a kutyus elején a színek kissé "érdekesek", a legfőbb bajom vele hogy szerintem ezt a képet ebbe a témába csupán a cím erőlteti bele, számomra címmel együtt sem hozza ezt a témakört.

    grabber (#18): Nagyon jó az ötlet, ha jól látom akkor szinte csak a cseppek élesek a képen, ráadásul a színezés is odatereli a figyelmet. Cím nélkül is elmegy. :C
    Nagy PS guru lehetsz ... :)

    ----------

    Tök jó ez a topic :D , köszi mindenkinek minden képet, egyelőre ennyi képről szerettem volna véleményt írni.

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz norbre #30 üzenetére

    >elsőre mégis az idő jut eszembe

    Akkor ez a kép jó lesz erre a hétre is??? :))

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    Témajavaslatom a következő hétre: "csend"

    Erre a hétre ezt a képet választottam: "Rohan az idő"
    Jobb cím ötletek jöhetnek. :)

    Normál méret (230 KByte)

    Eredeti méret (765 KByte)

    Ja, az alapkép nem a múlt heti képem!
    Ne kíméljetek ... :D

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    No, akkor én is megpróbálkozom néhány hozzászólással a legutóbbi "terméshez".

    (#41) j.bravo: Azt sikerült elérned hogy jó sokáig nézzem a képedet a megfejtést keresve, mert úgy érzem hogy van ... :K Lehet hogy megtaláltam, lehet hogy nem. Amikor úgy gondoltam hogy megtaláltam akkor bejött valami részlet a "kepbe" ami megsem erősítette azt. Végülis ha egy-két képen lévő részletet le lehetne takarni akkor azt mondanám hogy van megoldásom. :D Pl. van a szerepe a "2007. Január"-nak? Vagy pl. annak hogy a hétfői és keddi bejegyzés olvashatatlan? Lehet hogy túlkombinálom, én kíváncsi lennék a megoldásra. :B

    (#42) Szten Márs: Szerintem elég "művészi"-re sikerült alkotás, ami önmagában a cím ellenére is nehezen esik le bárkinek (gondolom). Cím nélkül tetszett, elgondolkodtatott (koszos ablaküvegre gondoltam :)), a cím engem megzavart (homokóra + zászló?)
    De a társtopicban olvasható megfejtés ismertetés után már a cím is érthető, átjött: :R

    (#43) Brian_RL: A cím és a kép kellemes összhangban van, egyszerű de nagyon ötletes asszociáció. A dekódolás szükséges, de nem nehéz. A kivitelezéshez annyit szólnék hogy szerintem a 2. óra (jobboldali) lehetett volna kevésbé sötét hogy a 3 óra lineárisabban sötétedjen, valamint egy kicsit azt nem értem hogy az amúgy sötét hátsó órák miért világítanak át annyira az elöl lévőn, még ha az órák átlászók(?) lennének akkor is ... Ettől eltekintve gratula. :K

    (#44) sztyui2: A cím 3. szavát már túlzásnak gondolom, a "Modern idők" nekem jobban tetszene. Ráadásul mintha ez elsősorban nem is időmérő lenne hanem hőmérő, de ha nem lenne a 3. szó akkor végülis mindegy lenne, így nem annyira ... :F
    Egyébként az ötlet tetszik, a megvalósításhoz apró észrevétel: kicsit lehetett volna nagyobb/közelebbi a kép hogy a hőmérő is jobban látszódjon, valamint a hőmérő kicsit beégettnek tűnik, gondolom a vaku a bűnös.
    Ja, ha lesz esetleg majd "régen és most" téma, akkor újrahasznosítva oda tök jól beleillene ...

    (#47) Ndruu: Hozza a témát és a címet is, az sem baj hogy nem teljesen éles, a fekete-fehér is jó ötlet, esetleg ezen az úton tovább lehetett volna menni valami régies, pl. "besárgított" effekttel ... :) Pl olyannal mint a_tesz képén van.

    (#49) Bubanc: Napok óta nézegetem ezt a képet, számomra ez egy meghökkentő kép, ami nem biztos hogy baj :), de egy kettősség nem tudott még feloldódni bennem: egyrészt erőltetettnek érzem a párhuzamot, másrészt zseniálisnak ..., egy kicsit már mintha "tolódna" az utóbbi felé :D

    E-scapegoat és a_tesz képei sem rosszak, benne vannak a témakörben, de valahogy nem tudok véleményt formálni róluk, se jót se rosszat, bocsi.

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz j.bravo #56 üzenetére

    j.bravo:
    Aha, szóval ékezet, LEESETT ... :D
    Én tényleg "túlbonyolítottam", más úton jártam, szerintem ott is kell lennie megoldásnak, de ez durva. :B :B :B

    Ja, szeretnék mindenkit tájékoztatni hogy a mostani képem nem vekker lesz. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    Témajavaslatom a következő hétre: "csend"

    A mostani képem: "Forma 2.008"
    (cím2: Forma 2.0)
    (cím3: Forma 2000)
    (cím4: Forma 2008)
    :DDD

    Normál méret (385 KByte)

    A képet nem ezen a héten készítettem, hanem idén nyáron, de mint tudjuk ez nem baj.
    Khmmm..., Minolta Z1 képkivágás, 3Mpix, 10x zoom ..., akkor még csak az volt ... :B
    Az EXIF-et bennehagytam a képben.
    Utómunkáztam is serényen, sok időt rááldoztam, és most nem "szórakozásból" mint a múlt héten ... Nyilván lehetett volna vele még babrálni, de pixelszintű retusálásra azért már nem áldoztam időt. A lényeg talán átjön. :)
    Ja, "eredeti" méretet most nem csináltam, mert nem volt értelme. Az eredeti méret ugyan egy icipicit nagyobb volt, de belenyomtam a normál tartományunkba, még jót is tett a képnek ...

  • MrBean55

    aktív tag

    Észrevételeim a legutóbbi képekhez:

    (*) "forma" = "bármi" ?
    Minden fizikailag létező dolognak van formája, így elvileg a témakörbe szinte bármi belefér ami lefényképezhető.
    (**) A "forma" szónak van elvont jelentése is.

    (#61) priusz: A cím alapján olyan vagy mint gyakran a M$, eldöntöd helyettünk hogy mi mit szeressünk ... Lehet hogy én egy "paraszt" vagyok, de én nem szeretnék királynő lenni ... :DDD :(, sőt király sem. :P Vagy átlátszók szerenénk lenni? Miből gondolod? Tehát a cím nem tetszik, de azért azt hiszem hogy értem mit akarsz vele kifejezni. A kép önmagában nem rossz, egy kicsit nem értem hogy a tábla jobb oldala miért zajos, mind1. A sakkfigurák általában szép formák, de GOTO (*).

    (#62) E-scapegoat: Minimál ide vagy oda az ötlet nekem tetszik, számomra kár hogy "személyeskedtél", az még inkább hogy kiderült hogy ez a Te shape-ed. A megvalósítás is majdnem tetszik. Ha már fej akkor a mell rész nem kellene, ha meg van akkor a hátrészt is meghagyhattad volna. A fej hátsó részén van egy kis szellemkép, meg valami beégés(?), de ezeket ezen a héten elnézem Neked hogy jobb kedved legyen. :)

    (#63) norbre: Kicsit sötét, de nyilván azért hogy az "ellenséget" minél jobban megtéveszd. :) Engem nem sikerült, itt pontosan 2 db kezet látok amelyek együttesen kreatívan egy falevelet ábrázolnak ... ;) :DDD Tetszett a "rejtvényed", nyilván azért nem adtál neki címet mert úgy nem lett volna rejtvény.
    Szuper ötlet, szuper megvalósítás. :C

    (#64) Cassidey: Itt valami "modern forma" lenne a mondanivaló? A cím hiányában nekem valami ilyesmi jön le. A háttérszín nekem túl élénk, "szereti" magára vonni a figyelmet a téma helyett. :) Valamint ezt a színt ilyen töménységben én nem birom sokáig nézni, valahogy nem, poszternek nem raknám ki.

    (#66) j.bravo: Bravo! :D Nem értem hogy miért "sopánkodtál" előre, nem volt indokolt. Vagy az valamilyen reklámfogás volt? :) Az ötlet az "egyszerűen nagyszerű", illetve az "egyszerű, bárkinek eszébe juthatna de mégsem jut eszébe" kategóriába tartozik nálam, ezeket én szeretem, szuper! :R
    Az ötlet itt "mindent visz", a megvalósítás is tetszik, bár a villanykörtén a visszatükröződésekért egy negyed pontot levonok :D, de lehet hogy másnak ez is bejön.
    Ja, ennek sincs címe, de talán nem is kell, a lényeg így is lejön a képről, főleg magyar nyelven. :) Ha esetleg később címet adsz neki akkor majd gondold meg jól hogy mi lesz az.

    Kérjük az ígért másik képet is. :K

    (#68) sztyui2: Igen, "vonalak" témakörben nekem is jobban tetszene, de lehet hogy arról van szó hogy a vonal is egyfajta forma? A színvilág kicsit meglepő, de az speciel nekem tetszik. Címet nem mertél adni neki? Mert nem tűnik könnyűnek ..., így viszont GOTO (*).

    (#69) Bubanc: A cím nagyon kellett a kép mellé, nehogy elkezdjük keresni azt a konkrét dolgot amit ábrázolsz ... Olvastam a "megfejtést" a társtopikban, én sosem találtam volna ki. :) Absztrakciós de pihentető játéknak tök jó, a középső éles rész nem rossz, a bal alsó sarok nálam "csúnyán" homályos, a bokeh-ek jók. A "fény" témakörbe szerintem is jobban beleillene.

    (#70) Szten Márs: Ha nem lett volna odaírva hogy ki az alkotó, simán Rád tippeltem volna ... :) Te is rejtvényesdit játszol, legyen: kókuszdió?
    Nekem sok egy kicsit az alsó homályos rész, mondjuk a felső fele nekem elég lenne, úgy tök jó. Több témakörben is el tudnám képzelni, a mostaniba is beleillik. Vannak jellegzetes egyedi formák, tetszenek a színek, jó kis nyugis kép. A kép felső fele az eheti dobogómra felfér harmadiknak. :K

    (#71) a_tesz: Az autó és a forma nagyon jól összetartoznak, a témaválasztás tetszik. Kár hogy csak egy játékautót kaptál lencsevégre, de gondolom hogy igazi nem áll otthon a garázsban :D, ezzel semmi baj. A "kosz" nekem tetszik, erősíti a címet, de megkérdezném hogy ez a "forma" miért is elfeledett? Mondjuk 200 év múlva lehet hogy az lesz, de még ez sem biztos. Az autó formájának nem elhanyagolható része a hátulja, ez miért homályos? A műszaki rajzos háttér alapötletnek kiváló, de nem vágom hogy mit ábrázol és van-e köze az autóhoz, mert akkor tetszene igazán.
    Ha úgy vesszük hogy beállításod teljesen tudatos akkor több ötleted nagyon teszik, néhányat nem értek, de egyszer majd hátha ... Összességében gratula. :K

    (#72) Batka72: Először nem értettem hogy mi van, de a fájlnévből rájöttem. :) Ha azt tekinthetem címnek akkor azt nem fogom hiányolni. :) A meglátás tetszik, a kivitelezés kicsit kevésbé. A társtopicba betett 2 újabb verzióidat jobbnak tartom, főleg a másodikat. Ez a kép túl zajos és a téma is eléggé beleolvad a háttérbe, de a felfedezés öröme azért megadatik. Engem ugyan nem "csikó"-ra hanem egy mesebeli kínai sárkányra emlékeztet, de mind1. Az ilyet valóban le kell fényképezni.

    (#73) grabber: Talán ez az egy kép van amire a (**)-ot valamennyire rá tudom húzni ha akarom, ez piros pont :), de cím nélkül nem ér ... A napocskának a képen betöltött szerepe nekem tetszik, amit a ruhákon művel az különösen, kár hogy a témához ennek nincs köze. A ferde vízért és a láblevágásért szerintem is kár. "Fény" témakörben lehet hogy többet érne.

    (#61) Ndruu: A társtopikban elárultad hogy a "kulacsot" illetve annak formáját szeretted volna átadni nekünk. Ezzel a képpel cím nélkül ez nálam nem jött át. Valami jó cím esetén is nekem a 6 képed közül a jobb felső jobban tetszett volna, itt én az üvegpoháron érzem a hangsúlyt a "kulacs" pedig háttérszereplő. A legjobb választás viszont erre a hétre szerintem a "Csiga-forma" lett volna, nálam az ebben a témában nagyon erős kép lett volna. Miért nem azt választottad?

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    Témajavaslatom a következő hétre: "csend"

    A mostani képem: "Fény az alagút végén"

    Normál méret (368 KByte)

    Nagyon kevés utómunka + leméretezés.

  • MrBean55

    aktív tag

    No akkor SZVSZ:

    (#91) a_tesz: Szerintem az ilyen képek a 640x480-nál többet érdemelnek. A színek nekem egy kicsit természetellenesek, de nem voltam ott. :) Végülis nézhető kép, kicsit komor, a cím hiánya megbocsátható. Tényleg elég átlagos kép, nem látom benne az apropót ami miatt készült.

    (#93) Batka72: Szerintem ez egy jó kis nyugis + kicsit elgondolkodtatós kép lett. Fogalmam sincs mit ábrázol valójában, de nekem egy "emberi fülből" "kifolyó" absztrakt színes "emberi fog" jött le először :D, amitől azóta is nehezen szabadulok, de ha erőltetem akkor azért sikerül. :) Az ötlet a spektrummal kiváló, a színvilág nagyon tetszik. A kompozíció annyiban nem hogy a bal oldal töküres, abból a barna háttérből juthatott volna oda is. A spektrum egy kicsit RGB-re sikerült, de persze innen könnyű kritizálni :B, a alakja sem "szokott" ilyen lenni. Ezen apró dolgok ellenére szerintem q... jó kép, de legalább annak a "fog"-nak az alakját utómunkával megváltoztatnám.

    (#94) Szten Márs: Az arc színei, színátmenetei nagyon tetszenek, a nekem kicsit furcsa beállítás ellenére nagyon jól hozza a címet. A mécsesekből nekem egy kicsit sok van a képen, azzal a nagy fehér valamivel együtt a homályosságuk ellenére is túl hangsúlyosak, szerintem a kevesebb több lett volna, de nem értek hozzá. :) Lehet hogy ez megint valami Szten-féle "trükk" amit még nem ismerek ... :) Ja, és nem kellett volna ilyen direktben elárulni hogy hol készült, mert az itt most mindegy.

    (#95) Allien: Nem tudom hogy mennyi ideig "álltál", de elég jól megláttad a témát. Az ötlet és a kép hangulata nagyon tetszik, a színek is bejönnek nekem. A kompozíciót illetve vágást annyiban bírálnám hogy megkérdezem: A "téma" miért nem középen van illetve a "torony" miért ferde? A füstnek(?) a kép felső felébe eső része engem szétkent maszatra emlékeztet, ha ez utómunka eredménye akkor nem tetszik, ha ilyen volt eredetiben akkor nem szóltam. :)

    (#96) Ndruu: Nekem ez a kép tetszik. Ezt én temetőben készült képnek érzem ami nem egy "happy" téma, de valahogy mégsem rossz a hangulata. Kicsit pixelesnek tűnik, de nyilván a kövek ilyenek. A többiek képeinél több esetben is szóvá akartam tenni a szimmetria hiányát, illetve hogy úgy jobb lett volna a kép, de aztán visszafogtam magam. Itt viszont ez majdnem megvan, ez komponálásilag tetszik benne. :K
    Egyedül azt nem értem hogy a 2 mécsesnek (ill. az üvegeknek) miért térnek el a színei? Ez az apróság nekem nem jön be. Persze lehet hogy az üvegeknek mások a színei, de akkor is ..., miért mások? :F

    (#98) Bubanc: Nagyon kreatív voltál már megint. :) A cím alapján valamennyire sejtem hogy mit műveltél, de ennek ellenére sem áll össze teljesen hogy hogyan készült. Nyilván nem utómunkával. Apropó utómunka, nem ártott volna leretusálni azt a jobb oldali vonalat, esetleg az "i"-ből induló görbét is. Ez a kép szövegesen is hozza a témát, gondolom hogy GYK. :D

    (#100) zsiga667: Ez a kép egy absztrakt Lánchídnak nálam is jó. :) A sok zajt én sem tudom nem észrevenni. A színei nagyon tetszenek, jók a színátmenetek, valahogy jó nézni. Ezt sem tudom hogy hogyan készült, de bejövős. Biztosan jót játszottál amíg elkészült, gratula!

    (#102) j.bravo: Ez a körtés ötleted kevésbé tetszik a múlt hetinél, a hangulata viszont tényleg régies. "Homály" témakörbe is beleillene. :)
    Ha jól "vettem le" a készítése technikai bravúr eredménye, az ilyeneket csodálom, de mindent nem pótol. Szerintem technikailag sokat kihoztál ebből az ötletből, ez jó, valahogy az ötletet nem értem/érzem túl jónak, kiforrottnak, átjövősnek, ez meg nem jó. Nekem, átlagembernek magasröptű. Persze "agymenésnek" kiváló. :D

    Szerintem eddig ez a hét hozta a legkiegyenlítettebb színvonalat, ráadásul elég jót. :)
    Biztos könnyű témakör volt. :D

  • MrBean55

    aktív tag

    SZVSZ a mostani képekről:

    (#111) E-scapegoat: Megadtad az alaphangot a hétnek. :D Én nem túlzottan szeretem a "nyugalom megzavarására alkalmas képeket", de mit ne mondjak, ez a kép ebben a témakörben nekem teszik. :K Természetesen ebbe az is belejátszik hogy nem tudom elképzelni hogy egy az egyben a valóságot ábrázolja, nagyon ügyes utómunkát sejtek a dologban ..., valamint ezt fokozza a meglepetés ereje, mivel ebben a témakörben én ilyen "durva" képre nem számítottam, és nagyon szeretek ilyen módon "tanulni". :) Apróságokra rá tudnék kérdezni (pl. a fül környéke miért van "kiégve"), de hagyjuk, ez a kép nálam az "ötlet mindent visz" kategóriába tartozik, amit a kivitelezés nem rontott le különösebben.
    Gratula. :C

    (#114) Ndruu: Elsőre még nagyon tetszett az ötlet, kis gondolkodás után egy kicsit már kevésbé. Tudom, nem kellene gondolkodni ... :D Tehát mivel a kép el van vágva a baloldalon, szerintem az sem biztos hogy az olló a fejhallgató vezetékét akarja elvágni. :) A vezeték összeköttetését NEM láttatni szerintem hiba volt. Egyáltalán szól az a fejhallgató? Semmi nem utal rá, sem ember fején nincs aki valami jó kis "elvarázsolt" állapotban lenne nem sejtve az eljövendő "drámát", és bedugva sincs valami kütyübe aminek ráadásul jól láthatóan bekapcsolt állapotban kellene lennie. A legjobb persze az lenne ha mind2 megvalósulna mert ez utóbbi az ember nélkül még "gyenge poén". Jelen kompozícióban a "csend" szempontjából amolyan "nem fog történni semmi" érzésem van. Ha esetleg mégis elhiszem hogy "zaj" VAN, a vágás után pedig csend LESZ, akkor a csend MÉG nem jött el. Tehát mi is van ábrázolva a képen? Szerintem nem a csend, de egy jó címmel ráerősítve az eljövendő csendre a hiányérzetem biztosan kisebb lenne.
    A kivitelezés jobban tetszik, az olló és "vidéke" élessége + a fejhallgató homályossága nem rossz ötlet, a fejhallgató elvágását a bal oldalon nem értem. A "tépést" sem értem, de ez végülis nem zavar, ráerősít kompozíció ferdeségére.
    Tehát szerintem az ALAPötlet jó, de a kidolgozása lehetett volna jobb is.

    (#115) Batka72: Érdekes kép. Szerintem a témakörbe beleillik, de a cím nekem nem tetszik. A "csend" az nem egyenlő a "csendes"-sel, az előbbi kb. "néma", az utóbbi kb. "halk" jelentéssel bír. Tehát "halk dallamok"? :F Ugyanakkor a képről lejön hogy ez a szerkezet nem halk hanem biztos hogy néma. :)
    A toll a tű helyén jó poén, a "vitorlákat" viszont már túlzásnak érzem. Ez valami vitorláshajó akarna lenni a "néma vizeken"? Nekem kicsit érthetetlen.
    A beállítás, élesség és mélységélesség tetszik, a színekkel sincs bajom, a "reklám" feliratot viszont le lehetett volna retusálni.

    (#117) priusz: Persze benne van a témakörben cím nélkül is, de ahogyan írod is nekem ez a kép nem túl kreatív, egy átlagos "tájkép". Lehet hogy ehhez a témakörhöz ez a kép túlzsúfolt, túl sok minden van rajta, talán "főtéma" sincs, bár a hinták lehetnének azok, de egyrészt "összeolvadnak" a mögötte lévő dolgokkal, másrészt a többi tereptárgy (fák, házak, stb.) simán el tudja vonni a figyelmet róluk. A perspektíva is lehetne jobb, és a fekete színű "gyászkeretet" sem tartom jó ötletnek.
    A társtopikba berakott pados képed nekem sokkal jobban tetszik, de a keretet arról is leszedném.

    (#119) a_tesz: Tudatosan megkomponált képnek tűnik, több elég direk utalással a csendre, nem rossz. Egy kis mesterkéltség érzetem ugyan van, pl. a kottát a háttérben már túlzásnak érzem, és ez a kis figura ezzel a kézzel illetve borítékkal a hasán szerintem nem telitalálat, de van benne ötlet, és nyilván nem vagy játékgyáros. :) Ndruu ötleténél annyival jobb hogy itt a megvalósult csend van ábrázolva. A nagy képen rengeteg a zaj, ezért én a nagy képet nem tettem volna fel.

    (#120) Bubanc: Kicsit egyszerű az alapötlet, de a témakört persze hozza. Ide jobban illik a keret mint priusz képére. Én is úgy érzem hogy a növényzet hangsúlyosan "betolakodik" a főtémába, ami nem tűnik szerencsésnek. A fény-árnyék különbséget kicsit soknak tartom ehhez a témakörhöz.

    (#121) Allien: Értem én hogy mit akarsz "mondani", az alapötletet jónak tartom, de szerintem ehhez a témakörhöz ez a kép nem lett tökéletes választás. Falevelek nélkül jobb lett volna, nekem az a sok levél "majd megszólal", itt zizegnek a fejemben ahogyan az őszi szél fújkálja őket ... A padon az 1 db falevél ki akar fejezni valamit?
    A bal szélen a fa miért színes, miközben a többi fa fekete-fehér? A baloldali fa ráadásul homályos is. Kicsit kapkodósnak tűnik, a határidő miatt? :U

    (#125) j.bravo: Öööö, nem tetszik, bocsika. Számomra túlzottan erőltetett.
    A kép nagyon zajos, nyilván szándékosan. Csak nem ez elől a zaj elől akar az emberünk "elmenekülni a csendbe"? :D Persze ezzel a vizipisztollyal ez nyilván csak poén.
    A másik "értelmezésem" hogy ha nem tud beszélni akkor nem érdemes élni? Ez sem tetszik. Tehát most a zaj vagy a csend elől történik a menekülés? :D

    ---------
    A héten beküldött képek bennem azt az érzést keltették hogy ez a témakör nem volt könnyű ...
    ---------

    Az én képemről:
    Többen is számonkérték a "vandálkodást" a hangszóróval, ha ez az "általános" igény akkor nem csodálkozom az eddigi hozzászólásokon.
    Egyszerűen azt szerettem volna ábrázolni a magam finom módján :) hogy a hangfal hangszórója nem szól, csendben van. Egy rezgő-mozgó hangszórót ennyire élesen tuti hogy nem lehet lefotózni, a mozgásnak a gumi membránon és a hangszóró közepén elvileg látszódnia kell, de mivel ezek itt "tűélesek" :), ezért nem mozognak, csend van.
    Val.szeg az ötletem "nem jött át" mindenkinek, sorry.

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    Témajavaslatom a következő hétre: "karácsonyfadísz"

    A mostani képem: "Mindenféle vonalak"

    Normál méret (186 KByte)

    Nagy méret (1475 KByte)

    Elsősorban a nagy méretű kép nézegetését javaslom.

    Játékos kedvűek megpróbálhatják kitalálni hogy hányféle vonal található a képen?
    Pl.
    egyenes vonal - görbe vonal
    rövidebb vonal - hosszabb vonal
    sötétebb vonal - világosabb vonal
    folytonos vonal - szaggatott vonal
    magyar vonal - nem magyar vonal :)
    stb. :F

    Szerintem a darabszámot ne kezdje el számolni senki ... :DDD
    A helyes megfejtők mindegyikének felajánlok egy virtuális vállveregetést. :K
    A "bíró" szerepét nem vállalom ... :D

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről:

    Elöljáróban annyit hogy szerintem elég jó képek születtek, legalábbis nekem nem sok nagy bajom volt most velük, valószínűleg a téma könnyű volt. :)

    (#134) Ndruu: Az ötletet kiválónak tartom, a megvalósítás sem rossz, de a jobb alul lévő becsillanás illetve a fotós jelenléte a tükörben szerintem sem szerencsés. Ez utóbbit én úgy küszöböltem volna ki hogy a tükröt egy kis időre :) átállítom az utasra hogy a tükörben is az út látszódjon (kocsi mellett, mögött), valószínűleg abban is jónéhány vonallal. Így "ugyanaz" az út + vonalak lett volna láttatva 2-féle nézőpontból. Persze így is vannak vonalak a tükörben, de mindenki inkább a fotóst veszi csak észre ...

    (#137) norbre: Nyerő ötlet, jó megvalósítás. Még a színek "komorsága" is ráerősít a képre, tetszik. :C

    (#138) priusz: Tény hogy vannak kiégett részek a képen, de engem a jobb oldali vágás jobban zavar. Nekem úgy jobban tetszene ha az építménynek vagy mind2 széle teljesen látszódna, vagy egyik sem, ez utóbbi esetben valami szimmetria jó lenne. Alul a fák sem hiányoznának ha nem lennének ... Ha több képet is készítettél akkor egy-két más perspektívájú képet esetleg kicsiben feltehetnél a társtopikba. Ezektől eltekintve van a képben ötlet, a megvalósítás sem katasztrófa, csak szinte mindenkinek vannak kisebb-nagyobb ötletei hozzá ... :)

    (#139) johnjohn: Tulajdonképpen nekem tetszik a kép, az oldalarányoktól eltekintve. Az ugyanis a panorámaképek oldalarányaira emlékeztet, miközben ez nem panoráma kép. De a vonalak szépek, jók a párhuzamosságok + a görbületek. Függőleges irányban miért lett megvágva?

    (#140) Cassidey: Kicsit egyszerű, de végülis jó ötlet. Nekem sok benne a homályos rész, de úgy tűnik hogy ez csak engem zavar. :) Nekem feltűnt egy felesleges "vonal" alul a cimke alatt, valamint az alsó gomb felett Észak-Kelet irányban egy pirosas folt, ezek valahogy zavarnak. A színek viszont most nekem nagyon rendben vannak.

    (#142) Allien: Alapvetően ez a kép nekem is nagyon tetszik, bár nem tudom pontosan hogy ez mit ábrázol, csak ötleteim vannak. De ez itt nem baj. :) Nagyon jók a fény-árnyék "játékok", a sugárirányú elrendezés tetszetős, a színek kellemesek. 2 apró bajom van, az egyik egy könnyen retusálható kis hiba az egyik zöld "vonalon" (bal alul), a másik az a "foltos", "barnás" ("rozsdás") valami ott a háttérben, ez az egész képen jelen van, bár kis méretben nem látszik. :) Ez utóbbi jobban zavar. Ezektől eltekintve "szinte" tökéletes kép.

    (#143) Bubanc: Nagyon jó kis árnyjáték, "ügyes" meglátás, gratula. :)
    Itt-ott kicsit zajosnak tűnik (de lehet hogy az minta :) ), és a jobboldal egy kicsit mintha homályos lenne, de a téma olyan szerencsés hogy igazából nem rontja le a képet egyik sem. Talán ez az első keret ami nekem itt tetszett, ez is nagyon illik a képhez.
    Majdnem Vasarely ... :C

    (#144) Batka72: A jobboldal letisztult, a baloldal viszont eléggé kesze-kusza. Az nem baj, sőt jó hogy más a baloldal, de így valahogy nekem annyira nem tetszik. Kicsit homályos is az egész, bár ez lehet szándékos is, nekem ez sem jön be annyira. A címmel együtt sem jöttem rá hogy mit ábrázol a kép, ez így már nekem sok. :F Pedig nem vagyok morcos kedvemben ...

    (#146) j.bravo: Nem rossz, nem rossz. :) Kicsit érdekes a színvilága, de nekem az is tetszik. A jobboldalról csak én hiányolok legalább egy kicsi folytatást? Amíg valamennyire összeszűkül az út arra is. Volt ott valamilyen zavaró tereptárgy, vagy esetleg a 3 út 3-féle vastagsága szándékos és ki akar fejezni valamit? (de nem akarom belemagyarázni ...)
    Összességében nekem ez a kép is tetszik, gratula.

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    Témajavaslatom a következő hétre: "út"

    A mostani képem: "Karácsony: egy soha véget nem érő történet"

    Normál méret (174 KByte)

    Hogy megelőzzek csúnya kérdéseket :) ez egy karácsonyfa részlet, 5 napja készült, a kép döntően nem sz.gépes, hanem f.gépes manipuláció eredménye (1.6 mp-es záridő + "spéci" mozgatás). Keressek valahol egy kis kukoricát meg egy sarkot? :DDD

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről:

    (#155) Cassidey: A 3 kép külön-külön nekem tetszik, különösen az első, a második és a harmadik. :) Így együtt viszont inkább nem bele vau-vau. :N
    Egy cím azért nekem ehhez az alkotásoz hiányzik. Az milyen elv vagy koncepció hogy a 3 kép szélessége szigorúan monoton növekszik? :)

    (#158) Szten Márs: Úgy látom hogy neked nagyon tetszenek a mécsesek. Bár kicsit sötét, komor, de nyilván nem véletlenül, lenne olyan cím amihez teljesen hozzáillene. :) Írtad hogy nem szokásos karácsonyi hangulat, hát valóban nem, ezért még indokoltabb lenne a cím, főleg ehhez a témakörhöz.
    Minden bizonnyal a bal oldal sem véletlenül ennyire üres, de erre nem sok ötletem van. A kép vízszintes arányai az itt "reklámozott" harmadolási vagy aranymetszési arányoknak sem látszanak megfelelni, pedig erre rá tudtam volna fogni ezt a dolgot ...
    Ettől eltekintve végülis technikailag nekem a kép tetszik, azonban az ilyesmi hangulatok nem az én világom, emiatt viszont összességében kicsit kevésbe tetszik, de rossznak azért nem nevezném. :)

    (#159) Ndruu: A "saját" képeslap ötlete nekem nem jutott eszembe, de nagyon teszik. Az "Új Év"-et nem nagyon látom a képen, de végülis ez apróság.
    A fekete-fehér szín eleinte nekem sem tetszett, de elgondolkodtatásra késztetett és az jó. Lehet hogy a téma "nem vidám" oldalát így jelezni nem is rossz ötlet, ilyen alapon a homályosság sem baj, viszont a "kellemes"-sel ez nincs összhangban, tehát lehet hogy nem ez a megfejtés. Maga a beállítás nekem tetszik, és ha már karácsonyi képeslap akkor az ne legyen homályos, mert szerintem nem szokott az lenni.

    (#161) Batka72: Te is "saját" képeslapot csináltál, nagyon jó, ezt az ötletet megpróbálom megjegyezni. :) A kivitelezés szerintem ügyes, se nem sok, se nem kevés, kellemesek a színek is. A homályos részre azt mondom amit Ndruu-nak az utolsó mondatban. Tényleg tetszik, de "ünneprontásként" még annyit hogy a "meghitt" szó egy kicsit mélyre süllyedt, és az "i"-betűn mintha hosszú ékezet lenne. De ezeket csak apró észrevételeknek szántam, összességében tetszetős.

    (#155) leeate: A beállítás és a színek nekem tetszenek (bár az ablak tükröződéséért kicsit kár), a színátmenetek és a "színválasztó" ferde vonal nagyon bejövős. A "szimmetria" kedvéért én felül egy kicsit vágtam volna. Itt-ott egy kicsit zajos is, de ez inkább csak 100%-os méretben jön elő, belefér. Ami tényleg "érdekes" hogy a karácsonyfadíszek nem a fán, hanem a falon/plafonon vannak, na ez teszi egy kicsit furcsává a képet. Mint egy szövegösszefüggésből kiemelt mondat, szerintem nem szerencsés.

    A többiek mit csináltak fényképezés helyett? :)

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz MrBean55 #169 üzenetére

    Szten képének újraértélkelése következik, az ok a társtopikban megtalálható.
    Tehát ennek a képnek az értékelése a #169-ben stornó.

    (#158) Szten Márs: Úgy látom hogy neked nagyon tetszenek a mécsesek. Bár a kép egy kicsit sötét, de de egy jó monitoron azért jól látszik hogy a háttérben egy női fej található, pihenő-fekvő pózban a mécsesek fényétől halványan megvilágítva. :) Írtad hogy nem szokásos karácsonyi hangulat, hát valóban nem, el is gondolkodtam hogy mit is akar ez pontosan ábrázolni, de inkább nem tippelgetek. Egy cím nem ártott volna, ha a témakör nem lett volna ismert én még azt se találtam volna ki.
    Mivel tudatosan beállított/vágott képnek tűnik ezért az én véleményem szerint magát a mécsest jobb ötlet lett volna vagy szinte teljesen a sarokba, vagy legalább valahova az átló vonalába tenni, mert itt csak úgy "valahol" van. Az arc is kaphatott volna több fényt, de ettől eltekintve végülis technikailag nekem a kép tetszik. Annak ellenére hogy az ilyesmi hangulatok nem az én világom, ez egy nézhető kép, rossznak nem nevezném. :)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    Témajavaslatom a következő hétre: "kapcsolat"

    A mostani képem: "Csillagok útja"

    Normál méret (118 KByte)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről:

    Előre szólok hogy aki "hétköznapi" (közlekedési) utat ábrázolt az olvasás előtt vegyen be valami nyugtatót ... :)

    (#172) Szten Márs:
    (A) Ha az egyszer már "kitárgyalt" Szten-féle trükk/módszer esete áll fenn:
    A módszer nem a kedvencem, szerintem itt is inkább elvesz a képből mint hozzátesz, nehezíti a kép megértését. Persze ha ez cél akkor nem szóltam ... :)
    Egyébként csak egy "szokásos" utcaképet látok, de Tőled nem ilyet szerettem volna látni ... :(((
    (B) Ha nem az (A) eset van:
    Szerintem ez egy tök jó kép lenne pl. "unalom", "depresszió", "zaj" esetleg "csend" témakörbe, de szerény kvalitásaimmal az "út" témát nehezen tudom társítani a képhez. Látom hogy mi éles és mi életlen, pontosan ezért.

    (#173) johnjohn: Nekem tetszik. :K Képminőség rendben, a témakörbe akár több szempontból is beletehető, a pillanat jól elkapott. Az egyszerűséget én nagyon tudom díjazni, itt nincs semmi felesleges vagy félreérthető, a kompozíció "letisztult". Kicsit ugyan "panorámakép alakú" lett, de ez végülis túlzottan most nem zavaró.

    (#174) Cassidey: Nekem ez a kép nagyon tetszene ha az a mesterkéltnek (utómunkának) tűnő "csúnyán" elmosódott kék-feketeség az ablak felső részén nem lenne. Lehet hogy nem utómunka hanem mondjuk légterelő, de mindegy, szinte tönkreteszi a képet (amellett hogy a sebességet persze ábrázolja). Egyébként az ablakon kívüli világ többi részének elmosódottsága és homálya teljesen rendben van.
    Az ötlet jó, a pillanat jó, a témába tartozás jó, a színek szépek, az autó belsejének élessége remek, azért a kis "apróságért" kár.

    (#172) Ndruu: Hááát, a képedet az a romos km kő "menti meg" a hétköznapi jelzőtől ..., mert különben ebben a témakörben nekem nem tetszene. Egyébként témakörön kívül korrekt "old style" kép, bennem teljesen előhozza a régi osztálykirándulások, túrák hangulatát, olyan "másfél millió lépés" érzést, ez tetszik benne. :)

    (#177) Batka72: Tul.képpen nem rossz, az autók viszont tényleg lerontják. Hangulatos, a keret illik hozzá, minősége elfogadható. A témába tartozás még elfogadható, út van rajta, szerencsére nem a leghétköznapibb. :) A címet nem értem, nem tetszik, magyarázatra szorul.

    (#178) a_tesz: Ha az "eredeti" méretű képet nézem akkor nem csúszik az út, ha a "normált" akkor csúszik? Gondolom hogy a "csúszóst" kell nézni ... Szerintem ez a mozgás effekt nem teljesen illik a címhez, tehát vagy a cím nem tökéletes vagy az effekt, bár ez utóbbihoz effekt ötletem nem nagyon lenne ... A képet a viszonylag "hétköznapi" jelzőtől azért a "mozgás" effekt megmenti, és ezt a hó is segíti. PS gyakorláshoz jó volt, a mozgalmasságot szerintem jól sikerült ábrázolni, de Szten utómunkájával egy kicsit tényleg jobb. :)

    (#179) grabber: A címet itt sem értem, hol van itt a "végtelen"? Talán cím nélkül lenne a legjobb ... Hát ez nem hétköznapi út az biztos, mert ilyen út nincs is, jó hogy megörökítetted. :K Nagyon jó meglátás, nekem a háttér homályossága is pont megfelelő, tetszik. :)

    (#180) Bubanc: Az ilyen "montázst" már a múlt héten sem értettem, most sem. A témakörtbe tartozást nem nagyon látom illetve erőltetettnek érzem egyenként is, összességében is. Egyébként a képecskék önmagukban a témakört nem figyelembe véve tetszenek, de ...

    (#182) Allien: Szép kert, szép táj, megörökítésre érdemes. Nem hétköznapi, rendben. A szék szerepét nem értem, nekem a mondanivaló érdekében "odatett" széknek tűnik, viszont a mondanivaló számomra nem egyértelmű. A kivitelezés is majdnem rendben van, egyedül a templom és a mellette + fölötte lévő részek tűnnek nekem utómunkával mesterségesen homályosítottnak, "elrontottnak" ... Még a közelben lévő zöld részek is kaptak belőle, számomra eléggé feltűnő.

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről:

    (#193) Cassidey: Szuper. :R
    Én tuti hogy középre raktam volna a témát, nekem oda kívánkozik, de mind1. Ezen kívül a bal oldallal én sem vagyok kibékülve, nem is az üresség hanem a szerintem túl hangsúlyos és "kiégett" fehérség miatt, de a főtéma igazán remekül sikerült.

    (#194) Brian_RL: A kábelt én először emberi kéznek néztem. :) A kép nekem tetszik is meg nem is. Az ötlet remek, megvalósításra érdemes, de a kivitelezés több részlete mintha nem lenne eléggé céltudatos. Pl. én szeretném tudni hogy hol a kábel másik vége, tehát mik között teremt kapcsolatot, ettől van egy kis hiányérzetem. A kábelt az ő fehér színével ilyen kompozícióban a homály ellenére is túl hangsúlyosnak érzem, mert ha jól veszem ki nem ő a főszereplő hanem a csatlakozó. Az alsó rész kicsit élénk, ott is "tolakodóak" a színek. Az élesség érzésem szerint kicsit feltolódott, az élességi tartomány "közepének" szerintem valahol a csatlakozónál kellene lennie.
    Nem tudom hogy ezen dolgokban igazam van-e, nekem ez a véleményem.

    (#195) Szten Márs: Ez ugye valamilyen "árnyjáték"? Kreatív ... :K
    A kivitelezés jó, de néhány apróságot nem értek. Azok a kisebb de erősebb foltok nem tetszenek nekem. Ha van szerepük akkor nekem az nem jön át, ha nincs szerepük akkor "dekorációnak" feleslegesek, leretusálásra érdemesek. A téma kivehető, rendben van. A jobboldalon lévő árny is zavaró egy kicsit, elég hangsúlyos ahhoz képest hogy a téma szempontjából feleslegesnek tűnik, de egy idő után meg lehet "szokni" hogy ott van ... :)
    Lehet hogy jogosak az észrevételeim, lehet hogy nem, de a Te képeid szinte mindig nehezek, mintha az lenne a célod hogy részleteiben ne legyen könnyen megfejthető ...

    (#197) Allien: A színek és a képminőség nagyon tetszik. :R Az alulról felfelé perspektíva tök jó, a vágás/kompozíció egy kicsit szokatlan. Ha nem a kupola a fő téma akkor - bár nyilván nagyon érdekes - nekem feleslegesnek tűnik a képen, ilyen "mellékszerepre" (ráadásul jól belevágva) kicsit méltatlannak gondolom. A kupola vagy főtéma vagy semmi. Egy cím sem ártott volna szerintem, gondolom hogy valami vallási jellegű kapcsolatról "szól" a kép, de nem biztos ... ( lehet hogy építészeti :) ) Egyébként szinte minden eddigi témakörben el tudnám képzelni ezt a képet (idő, forma, fény, csend, vonalak, út, kapcsolat). ;)

    Egy kicsit kevés kép érkezett ezen a héten, lehetne csinálni valami "toborzót" ... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről:

    (#204) norbre: Nagyon letisztult kompozíció, haladó/profi beállítás és látásmód. A szürkeárnylatokká alakítás nyerő ötlet, illik az alkotáshoz. Szép kép, szerintem még a "modern" is illik hozzá. Gratula. :R
    De volna 2 aprócska megjegyzésem.
    - A víz szintje nem vízszintes, hanem lejtős. Ez furcsa, sőt természetellenes, inkább hibának tűnik mint a mondanivaló részének. Túlforgatás?
    - A pohár karimájának "innenső" és "túlsó" oldalának vonalai sem nincsenek fedésben sem nincsenek eléggé távol egymástól, ilyen közel egymáshoz kicsit furcsán hatnak, olyan érzést generál bennem mintha fedésbe szeretted volna hozni őket csak nem jött össze...

    (#206) a_tesz: Egy szempontból nekem tetszik ez a kép, amióta itt tanultam a harmadoló ill. aranymetszéspontok szerepéról azóta próbálom ezeket figyelgetni, és itt bizony találtam ilyeneket. Nem tudom hogy mennyire volt ez tudatos, de mind1.
    Azt a fehér pöttyet középen én is ránézésre kiszúrtam, szerintem azt utómunkával akkor is el kellett volna tüntetni ha pl. madarat vagy halat ábrázolt volna (felismerhetetlenül), de így hogy az eredeti képen ott egy sokkal kisebb fekete pötty van, így már aztán tuti. Egyébként az eredeti és végső képet is nézve fogalmam sincs hogy - átszínezésen kívül :) - mivel érted ezt el ...
    Én láttam már a "szőke" tiszát, hááát nem ilyen a színe ..., ez így nekem sok, "túlidealizált", természetellenes. A fák zöldje még hagyján, de a víz (meg az égbolt) nekem nem tezszik :( Ennyi erővel pl. "piros Tisza" is születhetett volna. Hogy mondanivalót én sem nagyon találok azt ezekhez képest aprócska problémának érzem, tájkép vízzel és kész. Elöl a vízben az a sötétebb kék rész az miért sötétebb? Nem tűnik árnyéknak bár lehet hogy az.

    (#207) Allien: Majdnem tetszik. :) Azok a fekete "olajfoltok" szerintem nem kicsit lerontják, kár értük. Nekem a bal alsó 1/4-ed vagy a jobb alsó 1/4-ed, vagy a középső :) alsó 1/4-ed rész elég lett volna. Egyébként ezek nem hullámok? ;]

    (#208) Ndruu: Mintha nem lenne "méretes" a képed, tehát alulról kiesik a normál tartományunkból, nem? Ezekre a kép "összefűzésekre" már eddig sem nagyon tudtam reagálni, akkor talán tetszenének ha valamilyen viszonylag könnyen dekódolható folyamatot, történetet ábrázolnának, esetleg ugyanazt a dolgot több oldalról, vagy nem tudom. Itt azon kívül hogy persze mind3 képen szökőkút van nem látom a kompozíció célját, a 3 rész szerintem nem erősíti hanem inkább gyengíti egymást, egyik ilyen távolság, nézőpont és környezet, a másik olyan, a harmadik meg amolyan, stb. Ráaásul egyenként kicsik a képek, szinte thumbnail méretűek. Egyet (pl. a harmadikat) ki kellett volna választani, normál méretben betenni és lekaszálni a dícséreteket ... :)

    Már megint olyan hamar végeztem az értékeléssel ... Többiek? :F

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz MrBean55 #211 üzenetére

    Bocsika:
    "szőke" tiszát = "szőke" Tiszát
    tezszik = tetszik

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    A mostani képemet megpróbálom cím nélkül közreadni. :)
    Ha esetleg hiányoljátok a címet akkor szóljatok (van néhány verzióm), de most nem érzem feltétlenül szükségét a címnek, elég ha tudjuk a témakört.

    Normál méret (206 KByte)

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről:

    (#216) Allien: Sajnos - nyilván az innenső ablaküveg hatására - elég sok torzulás van a képen, itt domború, ott homorú, amott S-alakú, stb. :((( Remélem hogy a gépeddel tényleg nincs semmi baj ... ;] Az ötlet nem rossz, de a "most" számomra nem érvényesül egyértelműen. Persze látom hogy az innenső ablak "szebb", feltételezem hogy újabb is, de lehet hogy ez is 5-10-20 vagy még több éves, nem vagyok szakértő az ablakstílusokban.

    (#217) j.bravo: Itt már sokkal egyértelműbben érvényesül a "régen" is + a "most" is. Az ötlet és a meglátás tetszik, tul.képpen a kivitelezés is, csak engem a bal alsó sarokban az az "izé" zavar, nekem az nem kellene. És bal felül azok a "liánok" sem, de ez lényegesen kisebb probléma. Tehát egy szűkebb kivágás szerintem jobb lett volna, egyébként szuper. :K

    (#218) Ndruu: Hihi ... :C
    Reklámfotónak, plakátnak is simán elmenne, nekem tetszik.
    De azért halkan elárulom hogy nálam és sok más embernél a "régi" villanykörte van még most is ...

    Ja, majdnem nem sikerült teljesíteni a 3 db-os értékelői kötelességemet a kicsit "optimista" alapszabály értelmében ...

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    A mostani képem: "Sportoló kislányok - 2008."

    [link]

    Normál méret (118 KByte)

    Minolta Z1, 10x zoom, ISO200

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről:

    25%-kal több kép született mint a múlt héten, csak így tovább ... :)

    (#222) Szten Márs: Na végre egy "normális" kép tőled, ahol nem csak a kép 10%-a éles. :D Úgy sejtem hogy az ember jó oldala (az emberiesség) van ábrázolva, teljesen korrekt. A kompozíció tetszik, a középpontba helyezett "lényeg" mellett felfedezhetők harmadolási és egyéb arányok, remélem hogy tudatos volt. A "lényeget" jól kiemeli hogy ez a kép legélesebb és egyben legvilágosabb része (tehát a madarak és a melletük lévő néni), ebben ugyan én utómunkát sejtek (nem baj), de az is lehet hogy "szerencséd" volt. :) Bennem is felmerült hogy a jobb oldali néni előnyös-e a képen vagy nem, szerintem van előnye is + hátránya is, eddig nem tudtam eldönteni hogy vele jobb vagy nélküle, tehát tőlem "maradhat". :) 2 aprósag nekem egy kicsit nem tetszik, az egyikről "tehetsz", a másik az pech: a középen hátul lévő piros pad túl élénk, utólag lehetett volna fakítani rajta (sőt akár a bal oldalin is egy kicsit), illetve a zöld láda irányában lévő galamb szárnyainak függőleges állása valahogy szokatlan, "előnytelen".
    Összességében nagyon pozitív és jó képnek tartom, gratula. :R

    (#224) Cassidey: Ez a thumbnail egy kicsit nagyobb lett a kelleténél, gondolom hogy rábíztad a PH szoftverére ... A topik indulásakor egyszer én is így jártam de gyorsan csináltam egy "rendeset", még belefért az 5 percbe, azóta mindig én "gyártom" magamnak.
    Rátérve a képre azt tudom mondani hogy a képminőséggel nekem sok bajom nincs, az én szememnek ez már minőségi kategória. :K Persze itt a téma biztosan nem szaladt el ..., úgy sejtem hogy volt mód megválasztani az időt és a helyszínt, volt elég napfény, a távolsággal és élességgel is volt idő "játszani", úgy olvastam hogy a "cuccod" sem rossz, mitől lenne rossz a képminőség. Még azt is el tudom képzelni hogy utómunkázni sem sokat kellett, persze ebben lehet hogy tévedek. Viszont számomra 1 durva hiba ezen a képen bizony van: a baloldalon az alany karja "félbe" van vágva, míg a jobb oldalon nincs. Nem a lefelé irányra gondolok. Ha ez képkivágás és van a baloldalon még "tartalék" akkor ez még könnyebben korrigálható (bár a fej nekem ott középen most nagyon jó helyen van), ha ez a teljes kép akkor nehezebben ... Egy másik - szubjektív - észrevételem is van: a hölgy haja szerintem egy ilyen tipusú képhez egy kicsit rendezetlen, nem kócos hanem rendezetlen. Ha ez illik a személyiségéhez akkor rendben van, ha nem akkor "érdekes".
    Bízom benne hogy ezeket az észrevételeket nem bántásként fogod fel mert nem annak szántam ... Néhány másodpercig a képed nekem tökéletes volt, de azután ez - sajnos - elmúlt, nagyon kár érte, de val.szeg van a sorozatban (?) olyan kép is amiben nem tudnék hibát találni. ;)

    (#225) a_tesz: Ez az ötlet bennem is felmerült de aztán el is vetettem gyorsan mert a környékemen ehhez eléggé ütős helyszínt nem ismerek. Ez a bajom a Te képeddel is, az ötlet jó de ilyen formában nem eléggé ... Éppenhogy csak jelzésértékű, nem "üt" elég nagyot a helyszín. Valamint egyetértve az előttem szólókkal én is úgy látom hogy a kivitelezés is lehetne kevésbé átlagos.

    (#226) Chandler: Minél többször láttam ezt a képet valahogy annál jobban tetszett. Tehát eleinte kevésbé, később jobban, még később még jobban. :) De azért még "valami" egy kicsit zavar, a fa "középen" vagy az hogy miért a jobb oldal a legélesebb, vagy más, még gondolkodok rajta. :) A fekete-fehérség jó ötlet volt, bár ez szinte "kötelező" egy ilyen képen. Nem bántam volna ha legalább a bácsi arca világosabb és élesebb lett volna, de túlzottan így sem rossz. A kép jó így cím nélkül is, de esetleg kíváncsi lennék arra hogy ha kötelező lenne akkor milyen címet írnál a kép alá. ;]
    Összességében végülis nem rossz kép, gratula. :K

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    A mostani képem: "Munkaköri kötelék"
    Cím2: "Akiknek a munkájuk a hobbijuk" :)

    Normál méret (186 KByte)

    Minolta Z1, 10x zoom, ISO50 ( kéretik kicsit hátrébb húzódni :) )

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről:

    A képek száma örvendetesen emelkedik tovább, hajrá!
    Viszont az értékelési "kedv" meg hova tűnt? :U

    (#232) norbre: Nem teljesen tudom kivenni, de remélem hogy nem az az eset áll fenn mint a régi viccben, miszerint "ha egy bolha összes lábát levágják akkor megsüketül " ... Nem vagyok egy Greenpeace aktivista de ez a kép egy kicsit rossz érzést kelt bennem, túlzottan most nem tetszik. Az sem egyértelmű hogy a címben feltett kérdés kinek szól, a méhnek vagy az emberkének. A témakör és a sok "díszlet" miatt inkább az utóbbira tippelek ..., de elsőre nem ez jön le a képről. A fény talán jobb lett volna a méhre/kezekre irányítani, a szerepét egyébként nem nagyon látom.

    (#233) Kazimír: Üdv a "klubban". :) A cím nekem egy kicsit sántít, a kép ugyanis nem folyamatot (pl. munkahelyi pingpongozást) ábrázol. De az ötlet amúgy nem lenne rossz, bennem is támadt egy kis nosztalgia ... Ha már ez a beállítás akkor nekem a megvalósítás úgy jobban tetszett volna ha csak az ütők+labdák élesek, a többi rész meg homályos.

    (#235) Allien: A lekapott pillanat tök jó, a cím hozzá még jobb. :K :D A "torony" ferdeségét nem értem, ez talán nem a pisai ferde torony, de egy ilyen "beszélgetésünk" volt már egy korábbi képed kapcsán ... A kép oldalarányai egy kicsit nem szokásosak, de a téma (torony) miatt nem tartom hibának. Az icipici homályosság és a "mindjárt ledől" érzéstől eltekintve jó kis kép ez, gratula.

    (#236) Cassidey: Nem tűnik úgy hogy a hátsó ember "valódi" szereplője lenne a képnek ezért a címet nem igazán értem, esetleg nagyon halványan sejtem. Ettől eltekintve a kép maga elég jó lett, technikilag nekem nagyon tetszik, a mélységélesség remek. Különösebb hiba az én szememnek nem tűnik fel, bár a baloldali vágás "pengeélen táncolt". A viccet értem de nem kommentálom. :)

    (#237) Szten Márs: Ha a kép témája nem a szobrász hanem a szobor, akkor kérnék beírni nekem egy piros pontot. :D Ha mégis a szobrász lenne a téma, a kép akkor is tetszik. :) Vagyis olyan jó a kompozíció hogy nagyon nem lehet vele "mellé lőni", jól elkapott pillanat, egyáltalán nem tűnik mesterségesnek, sőt. A mélységélesség itt is remek, a FF szerepét is érteni vélem, nem tudok "belekötni" semmibe. :R :C

    (#238) j.bravo: Nem hinném hogy ezt a képet ezen a héten direkt erre a témakörre fotóztad :), de persze a diszkrét "bájával" illik ide és talán árulkodik a mediterrán munkavégzési "morálról". Legalábbis ha jól látom hogy takarítás ürügyén a nézőtér van éppen összekoszolás alatt ... :) De ez biztosan csak egyedi eset. ;)
    A kép "kompaktosan" szinte mindenütt éles, kicsit turistás, de az elkapott pillanat érdekessége ezt elhomályosítja. :) Az nagyon tetszik benne hogy 2 átellenes sarokban van 1-1 nagy világos és sötét "folt", jó kis dinamikát ad a képnek, és emellett még "nem bántóan" színek is vannak. Jó pillanat :C , jó kép. :K

    (#240) Ndruu: Egy kis önleleplezés? :) Nagyon jó, bár ha már "munka" akkor az alkotó is ügyködhetne a képen. :K Jó kis cucc, a "werk" jelleg nagyon jól átjön, emiatt nem olyan rossz kép ez ... bár apróságokon tényleg lehetne "lovagolni".

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a legutóbbi képekről:

    (#243) norbre: Én a cím alapján persze gondoltam hogy itt életperspektíva van ábrázolva, ami jó ötlet, de a megvalósítás "üthetne" jobban is ... A hölgy tényleg "akárkinek" (egy irogató embernek) nézhető, legalább a tábla felirata olvasható lenne. Ilyen módon oldalról a tábla akár egy újságnak is nézhető és akkor a dolog éle már el is van véve, sőt így a kép a témakörből is "kiugrik". :( A kép szerkesztése egyébként tetszik, eléggé letisztult, az is illik ide hogy az illető "elbújt" az oszlop mögé, csak a tábla lenne olvasható ..., ennek hiánya sajnos sokat nyom a latban a kép megértésénél. A FF most is jó választás (szinte kötelező), de az élesség egy icipicit talán előrébb van a kelleténél. Összességében nem mondanám rossz képnek, az ötlet jó, a cím "megmenti", de könnyen jobb lehetett volna.
    Ja, a képméret felülről egy kicsit kilóg a normál tartományunkból (a múlt heti kép is), de abbahagyom. :)

    (#247) Kazimír: Mókás kép, a téma tényleg f.gépért "kiabál", jó hogy volt nálad egy. :) A kompozíció persze "csalás", de jól csináltad (mint Rodolfo :D), enélkül nehéz lenne behozni ebbe a témakörbe. A megvalósítás viszont egy "kissé" életlenre sikerült, de van ez így. Kicsit ferde is lett a kép, ezen utómunkával lehetett volna segíteni. Nem ismerem a helyet, de a szobor enyhén rózsaszín színe nekem nem tűnik élethűnek (rám lehet cáfolni), WB vagy utómunka miatt, nem tudom, utólag ezt is korrigálnám. Összességében a jó ötletet a kivitelezés itt is rontja egy kicsit, de az "egyenlege" nálam még pozitív. :)

    (#252) Ndruu: Ez egy "felháborítóan" jó kép (témán belül és kívül is). :R
    Nekem nagyon tetszik, gratula. :C

    Jó ideje filózok rajta hogy mibe "köthetnék bele", rájöttem: nincs rajtad sapka. :DDD

    (#253) Szten Márs: Hasonlít a másik képhez de amaz szerintem jobb. :) Ráadásul a másik a jobban megfigyelhető geometriai perspetívák miatt is jobban illene ide, de ha ez a kép akkor ez. Engem kicsit zavar hogy a nagy levélbe egy kicsit bele van vágva (ha tudatos akkor tehát ezt nem értem), egyébként konkrétabban a képről hozzám az elmúlás mint "perspektíva" jön át, azt nekem ez a kép is jól kifejezi. Csillagos 4-es. :)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a legutóbbi képekről:

    (#256) Kazimír: Tetszik. Nagyon. :K Jó ötlet, kreatív kompozíció, szerintem remekül eltalált mélységélesség, középen példaértékű képélesség, szép színek. A felhőtlen örömöt csak a szerepüket itt-ott "túljátszó" becsillanások (gondolom hogy a vaku okozta), és a kevés számú de számomra "felesleges" bokehek akadályozzák meg, de mindenképpen szép munka. Látszik hogy nem kompakt géppel készült, egy piros pont jár a gépnek is. :)

    (#260) Szten Márs: Hmm,hmm... Ez a kép vajon mit ábrázol? Talán az ember kicsinységét? Erdőtűz fekete-fehérben? :) A "rejtvény" helyett egy címnek jobban örültem volna ... :P A FF szerepét "szoktam" érteni, itt most nem nagyon. Viszont a kép dinamika átfogása és kontrasztossága nagyon jó, ügyes. A világos sáv határai nagyon tetszenek, főleg a felső. A kép szemre tetszetős, de a témakörön belül nekem nem teljesen áll össze, csak tippjeim vannak (több is), biztos bennem vana hiba de emiatt nem vagyok boldog ...

    (#262) TexT-BoY: Úgy látszik ma FF "nem értő" napom van :), itt sem látom indokoltnak a fekete-fehérséget. A témakörbe tartozás itt természetesen rendben van, viszont számomra igazából semmilyen konkrétabb apropó, cél, mondanivaló nem jön át a képről. Valahogy a távolsággal sem vagyok kibékülve, vagy közelebbre kellett volna menni hogy jobban látszódjanak a tárgyak, vagy messzebbre hogy apróbbak legyenek. :) A jobboldali háttér zavaró. Mindezek ellenére érzem az ötletet a képben, csak a kivitelezésen valahogy még csiszolni kellett volna.

    (#263) Cassidey: Egy kicsit alulméretezett kép, remélem hogy nem a zaj miatt. ;) Viszont a "hibalistámnak" ezzel nagyjából vége is van. :) Nagyon jó kép, még a felül lévő "kiégett" fehérség sem árt neki, ad abszurdum "kell" hozzá. A témakörbe tartozás tökéletes. Hihi, nagyon tetszik hogy a mintázat úgy ferde hogy mégis egyenes. :D A múlt heti "perspektíva" témakörbe is tökéletes kép lett volna, de biztos ide tartogattad.
    Gratula. :C

    (#264) j.bravo: Nagyon szép kép ez is, bár a jobboldalba én nem vágtam volna bele ... Egyébként a kompozíció nagyon letisztult, minden egyszerűsége ellenére nagyon ötletesnek tartom, az én szememet nagyon vonzza ... :K A fények játéka is ötletes, bár a jobboldalon az alsó harmadnál van egy kicsike túlcsillanás, vagy mi. A keret nem rossz, de azt majd elmagyarázhatnád egyszer hogy a jobboldalon miért széles annyira.
    Az apró észrevételeim ellenére: Gratula. :R
    A múlt heti képek értékelését részedről én nem bánnám még most sem.

    (#266) a_tesz: A címet "jószándékú" túlzásnak tartom, nálam nélküle is benne lenne a témakörben. :) A jobboldalon nem kellett volna belevági amibe bele lett, bal felül azt a kis zöldet én kiretusáltam volna, és a portól a kis zöldikéket lefújkálni szintén nem lett volna hiba. Egyébként az ötlet tetszik, a portré "alanyok" szintén, a nézőponton tényleg lehetne vitatkozni, de szerintem megszokható. A színek nagyon természetesek, nézhető kép de valami icipici plusz ötlet, játékosság még nem lett volna rossz a képen.

    (#268) Ndruu: Elsőre valami "nem természetes" jön át a képről, ezt részben biztosan a kép szerintem eltúlzott sötétsétsége okozza. Az ötlet alapvetően jó, de EZ a kéz ebben a szerepben számomra túlzás, ide "jobb" alanyt kellett volna választani. :) A FF mondjuk rendben, de mint már írtam kissé el van túlozva, olyan mintha egy "bányában" kéregetne valaki ami azért minimum furcsa. ;)
    A beállítás egyébként nem lenne rossz, bár én a kéz mögötti embert is jó ötletnek tartanám a képre komponálni, ha hiteles lenne (pl. egy aluljáróban).

    ---
    Viszonylag sok kép született, a tendencia jó, csak így tovább.
    Az eheti témakör is nagyon jó szerintem :D, remélem hogy minimum a most értékelt beküldők alkotnak serényen ezen a héten is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    Na, késő van ...
    "vana" = "van a"
    "belevági" = "belevágni"
    "sötétsétsége" = "sötétsége"

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    A mostani képem: "Jaj, jaj ..." :)

    Normál méret (208 KByte)

    Minolta Z1, ISO50, kevés utómunka, a lényeget illetően semmi csalás.
    A monitor síkjától való javasolt távolság: minimum 60-80 cm :)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről:

    Ööö..., kicsit többet és jobbat reméltem, de val.szeg a témakör kicsit nehézre sikerült. :B Talán tényleg nem könnyű a témakör, de a képek alapján tartok attól is hogy nem mindenkinek van világos fogalma van az "optikai csalódás"-ról.

    (#276) Szten Márs: A témakörbe tartozás nálam határeset, mindenesetre talán jobb mint a másik 2 képnél. A módszer a társtopikban már lelepleződött, végülis szándékosan ilyen felület "tükrében" fényképezve nagyjából ezt lehetett várni, hol van itt a "csalódás"? Tehát szerintem az "optikai" rendben, a "csalódás" nem nagyon. "Optikai torzítás" esetén teljesen rendben lenne. :) Nekem hiányzik belőle az a kettősség hogy az ábrázolt dolog minek látszik és mi valójában, ráadásul ennek oka valami spec. geometriai, nézőponti vagy optikai dolognak kellene lennie különösebb erőlködés nélkül. Pl. a "vizes" képemen ugye a víz nagyító hatása először mindenkit meglep, pedig természetes dolog, semmi erőlködés nincs benne. És mint anno megbeszéltük az "S" és "A" betű a jobb oldalon elég könnyen emberi arcnak nézhető, pedig nem az, és nem is lett "rájátszva" a dologra.
    Témakörtől eltekintve végülis tetszik a kép, ritka nézőpont, lehet rajta filózni hogy hogyan készült, van benne ötlet és érdekesség. Esetleg ez egy önkioldóval készült kép Veled a középpontban? :)

    (#267) Kazimír: Nos, ezen a képen én sem látok semmit témakörből ..., sem optikait, sem csalódást, ha vannak is akkor számomra nem derültek ki. :N Magyarázat esetleg jöhet. Maga a kép egyébként nekem kicsit uncsi, nem elég "színes" a szó semelyik értelmében. A rejtély kulcsa minden bizonnyal a tájoló, de az is lehet hogy nincs is rejtély.

    (#278) norbre: A cím kellett ahhoz hogy itt legalább "csalódást" lássak a képen, ez egyébként jól sikerült, nekem rendben van. Viszont az "optikai" a fentebb kifejtett értelmében számomra hiányzik. Egy történetet a kép mögé el tudok képzelni, mondjuk egy internetes ismerkedés során egy "úriember" fiatalabb kori képeivel próbált hódítani, de személyes találkozáskor éppen most lepleződik le. :) Az "optikai" ilyen módon esetleg nagyon nagyon nagyon határesetként, szinte átvitt értelemben azért jelen van, de a témába tartozás határait nem kellett volna ennyire feszegetni.
    A képről annyit mondanék hogy talán túlzottan sötét, de a nő arca így jól "fókuszba" kerül hiszen hangsúlyossá válik. Ez a "módszer" érdekes, de tul.képpen tetszik. Jó lett volna a másik emberkéből is látni valamit hogy lássuk az arckifejezés okát, emiatt van egy kis hiányérzetem. A FF tőled megszokott, itt sem rossz, a képminőség viszont egy icipicit talán lehetne jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről.

    Nekem ezek a képek jobbak tetszettek mint a múlt hetiek - lehet hogy talán esetleg könnyebb témakör volt :) -, több beküldött kép is lehetett volna, de ehhez úgy tűnik mostanában hozzá kell szokni.

    (#287) Szten Márs: No, végre egy sorozat ami nekem is tetszik. :K Ugyanis van a képeknek egy könnyen dekódolható "íve" amelyre fel lettek "fűzve", egy folyamatot ábrázol, nem csak a témakörbe tartozó képek laza "halmaza" mint az eddigiek .... A témakörbe tartozás természetesen rendben van, a vágásba egy kicsit bele tudok kötni :), a téma egy kicsit mindegyik képen balra sikerült amit nem érzek indokoltnak (szerintem itt középen lenne a helyük), ráadásul az első képbe egy picit bele lett vágva balról. Az utolsó 2 kép eléggé hasonlít, viszont így "egyensúlyban" van a bal és a jobb oldal, tehát még ilyen "áron" is jobb hogy van az utolsó kép mint ha nem lenne. Az ötlet remek, a képminőség teljesen jó (bár a mélységélesség lehetne egy kicsit kisebb), a szerkesztésbe (utómunkába) aki nagyon akar az egy kicsit bele tud kötni ;], de összességében szerintem ez egyértelműen dícsérhető alkotás.
    Gratula. :C
    A fájlnév alapján úgy gondolom hogy az "alanyt" nem csak a tévéből ismered (?) :B

    (#288) Kazimír: Hmmm, hmmm ... Szerencséd hogy a kép címét értem (egyébként szerintem hétköznapi szinten ezzel nagy bajban lennél, pedig ez NAGYON lényeges), mert anélkül csak néznék ki a fejemből hogy ez a kép mit keres ebben a témakörben. Ennek ellenére ezt a címet én hamisnak érzem. Elvileg ugyan nem, de gyakorlatilag kizártnak tartom hogy a valóságban arról legyen szó mint amit a cím állít, ezt a képen sem támasztja alá semmi, csupán a ventillátorok hasonlóságával "játszol". :) No mind1, a témától függetlenítve magamat ezt egy jó kis képnek tartom, ízelítő a "formai játék" ;) világából, amire a szerintem remek vágás teremti meg az alapot, bár a kép aljából a még jobb arányok miatt én egy kicsit még vágtam volna. A képélesség jó, a színek természetesnek tűnnek, nekem csak a címmel van bajom mert nem hiszem el.

    (#289) Ndruu: Tetszik. :K :) Az 1 lábak "forrása" lehet az hogy
    1. a lábak takarják egymást, a kép ez esetben tetszik a legjobban mert remek nézőpontot vettél fel, így ugyan a fotós "játszik" de nem baj (és így akár mehetett volna a múlt heti témakörbe is)
    2. a gólyák "felhúzták" lábukat, ami nem nagy "játék", de jól van
    3. leretusáltál lábakat a képről ;], ami viszont nem jó "játék"
    Optimistán megítélem az 1. esetet, de kíváncsi vagyok a megfejtésre. Egy picit tehát gondolkodásra ösztönöz a kép, ez nagyon jó. A négyzetes vágás az "átlós" szerkesztéssel nekem bejön, a képminőség rendben van, a színvilág tökéletes, kicsit ugyan sok a "szemét" a fűben de hát ez van, a "gyászkeret" viszont lemaradhatott volna.
    Összességében ez egy nagyon jó kis pillanat ügyesen lekapva, a témába tartozáson ugyan el lehet gondolkodni, de annyira nem lóg ki a "lóláb" mint Kazimír képén. Virtuális ezüstérem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    A mostani képemet megpróbálom cím nélkül, talán nem nagyon kell hozzá.
    Egyébként volna címem több is, ami nekem a legjobban tetszik az talán egy kicsit "erős", ezért inkább hagyjuk. Nem feltétlenül kell a képhez, de hátha: emlékeim szerint egy apa-fiú páros van a képen. Az alapképet egy kicsit uncsinak találtam, ezért "művészkedtem" vele egy kicsit, hátha valakinek tetszik. :)

    Normál méret (113 KByte)

    Minolta Z1, ISO200, 7x zoom, mindenféle utómunka

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a mostani képekről:

    Szerintem most lesz először olyan hogy nem fogom a kötelező 3 képet értékelni, de ez ugye nem rajtam múlik, ez van. :((( Esetleg úgy lehetne meg a három ha a saját képemet is értékelném. ;)

    (#295) Kazimír: Az ötlet tetszik, a témakörbe tartozás ezúttal hibátlan. Bár a tanulóvezetők viszonylag kézenfekvő téma, nekem most mégsem jutott eszembe. Azt valószínűsítem hogy mindkét autó mozgásban van, ezért a cím egy kissé irónikus ..., de nem baj. ;) A Tőled megszokottnál most egy kicsit gyengébbnek találom a képminőséget, mintha az autók és a f.gép között lenne valahol az élesség, mögötte a téma (tehát az autók) már homályos, nem brutálisan de láthatóan. Szerintem a kompozíció sem túl erős, elkapott, elkapkodott képnek tűnik, tudatos beállításnál én a bal oldali "bódét" lehagytam volna, ráadásul az el is vágja a kék autót, hümmm... Ezen kívül kicsit zsúfoltnak érzem a képet, sok minden alkalmas a figyelem elvonására, persze benne van a témánk is de nem adja magát automatikusan, viszont a cím példaértékűen segíti a megtalálását. Észrevételeim nem a bántás szándékával születtek (most sem).

    (#296) Szten Márs: Tipikus Sztenes kép, le sem tagadhatnád. :) Olyan kis része éles a képnek hogy az már túlzás, el sem hiszem hogy "magától" ilyen, de persze lehet. ;) A témába tartozás természetesen oké, bár talán túlzottan is triviális. Nagyon tetszik hogy a fény középen még rendben van, viszont a kép a széle felé (tudatosnak tűnően) teljesen elsötétedik. A színvilág jó, ellenben a homályos részek túlzott zaja (főleg a kézen) nekem nem jön be, egy kicsit kisebb méret lehet hogy jót tett volna a képnek.

  • MrBean55

    aktív tag

    Sziasztok!

    Még ma felteszem a mostani képemet hogy ne nézzétek áprilisi tréfának. ;)
    Címet nem adok neki, szerintem ebben a "város" témakörben nem kell.
    Ugyanakkor több korábbi témakörben is el tudnám képzelni a képet, ott a címek már indokoltabbak lennének.

    Normál méret (415 KByte)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a legutóbbi képekről:

    (#307) mustad1: Üdv a "klubban". :) Megörökítésre érdemes jó kis tájkép, egy rendezett városrészlet, van benne zöldövezet meg mindenféle színes épületek, tök jó. Alapjában véve szerintem nem rossz kép, pláne ha azt is figyelembe vesszük hogy kompakt géppel készült, igaz hogy mai felső kategóriással. A képminőség nem rossz ahhoz képest hogy mennyi apró részlet van a képen, valamint hogy a kép le lett méretezve kisebbre, bár bizonyos határokat azért feszeget. Talán egy "komolyabb" hibát látok, miszerint a horizont feltűnően ferde, ilyen képeknél szokásos a vízszintes horizontra figyelni.
    Ja, ha még nem vagy túl rajta akkor javaslom elolvasni a topik indító #1. hsz-t.

    (#314) j.bravo: A kép a címe alapján mintha nem ebbe a témakörbe készült volna eredetileg ;), de persze a témakörbe tartozás megvan. Nagyon hangulatos, érdekes kép, ez a "monokróm" effekt jó ötlet, nekem tetszik. Ha azok a lámpaoszlopok és vezetékek (ja meg a zászlók) nem lennének akár a "mesés" Keleten is készülhetett volna. :D Különösebb okot nem látok a "kötözködésre", gratulálok a művedhez. :R

    (#315) Kazimír: Kicsit "magas" kép, tudom hogy egyéni szoc. probléma de a képarány nekem nem tetszik túlságosan, még akkor sem ha - gondolom - a gép nagyságát célozza érzékeltetni. Persze a kép készülhetett városban is, de sok más helyen is, ha ennek a képnek témakört keresnék, a "város" biztos hogy csak sokadik ötletem lenne, pl. a "munka" témakörben sokkal jobban tetszene (jobban beleillik mint anno a pingpong ütős képed). A cím nekem nem szimpatikus, de ezt nem ragoznám. A képminőség viszont jó, nem extra de teljesen megfelelő.

    (#316) Szten Márs: A "Fotosopp" esetleg elsősorban az utólagos zajosításban nyilvánul meg? Mert az nekem nem nagyon tetszik. A témakörbe tartozás megvan, ha az ábrázolt "jelenség" valahol előfordul akkor az egy nagyváros. A téma miatt a FF is jó választás. A kép dinamikája kicsit kevés, persze ha régen készült az ezt jól megindokolja. Egyébként ez kb. mikor és milyen géppel készült? A "gyászkeret" mai szemmel nézve nekem nem tetszik, ráadásul alul-felül vastagabb, miért? Végülis a kép nekem tetszik is meg nem is, de egyáltalán nem baj hogy betetted ide, főleg ha a másik alternatíva az lett volna hogy nem teszel be semmit. :((
    Ajándékba kapsz egy hasonló képet tőlem, tegnap csináltam obi "sétáltatás" közben, hihi. :D

  • MrBean55

    aktív tag

    SZV a legutóbbi képekről:

    (#322) Ndruu: A színvilága nagyon tetszik. :K Az élessége kis és "közepes" méretben még rendben van, de "nagy" méretben egy kicsit már határeset, pláne ha már az 1000px-es képet is "nagy"-nak nevezzük. A kompozíció úgy "szokásos" hogy mégsem az, a kicsit háttérbe olvadó nagy méhecske lehetett volna részletgazdagabb is, ennek persze részben a távolság is az okozója. Bal oldalon a háttérben az a fehér "oszlop" egy kicsit zavaró, felesleges, képidegen. Szerintem volt ennél már itt jobb képed, de igazából ez sem rossz.
    Az a gyíkos kép sokkal jobb lett volna most ide ...

    (#323) Cassidey: Szuper. :C
    Külön piros pont a vízcseppért a levél szárának a végén, ha tudatos volt, ha nem. Egy-két pöttyet talán le lehetett volna retusálni itt-ott, de a képminőséget sok bírálat nem érheti. A színe tetszetős, bár arra nem jöttem rá hogy az a nagy sárgás homály a vízen mi lehet, végülis mindegy. Őszi képnek gondolom, de persze ez lényegtelen. A levél az árnyékával együtt egy nagy szarvú csigára emlékeztet, hihi. ;)
    Egyszerű, de nagyszerű. Nálam ez a legfelső "kategória".
    Gratulálok, nagyon szép. :R

    (#324) Kazimír: Picit komoran fogtad meg a témát, de persze ezzel nincs baj. A FF szerepét szoktam érteni, itt most nem nagyon, a cím miatt meg pláne nem. Szerintem színesben sokkal jobban látszódna az a "harc" ... Ha esetleg arra a lyukra akarod terelni a figyelmet középen, akkor is azt mondom hogy nem egyértelmű a dolog, ahhoz túl sok minden van a képen, ebben az esetben egy szűkebb vágás jobb lett volna. A képminőség abból a szempontból kifejezetten tetszik, hogy egyáltalán nincs CA, nagyon helyes mert ilyen képeknél az könnyen előfordul.

    (#325) a_tesz: A színvilága tetszik, nekem a középre komponáltság is rendben van. A méhecske (vagy mi a manó) itt jóval hangsúlyosabb mint Ndruu képén, így kell ezt. :) Viszont a virág (+ a méh) lehetne élesebb, a háttér pedig homályosabb, a "nagykönyvben" valahogy így van leírva ... Ha már a háttér nem eléggé "mosott" akkor talán szerencsésebb dolog legalább valami egyszerűbbet "választani" ami kevésbé tudja elvonni a figyelmet a témáról, na persze ha van rá mód, itt nem tűnik úgy, ez van. Az a "szerencse" hogy a virág legalább színben határozottan eltér a háttértől. Összefoglalva nem túl rossz kép, de többet is ki lehetett volna belőle hozni szerintem.

    (#326) Szten Márs: Szerintem nem túl tipikus természetfotó, de nem is kell annak lennie. ;) Nagyon hangulatos kép szép színekkel, amolyan naplemente tipusú. A virág mellett balra az a Nap lenne a homályban? Nekem ez esetben is felesleges az a folt ott, ha nem az akkor meg pláne. Jó kis "árnyjáték" szépen elmosott alsó résszel. A vízcseppek itt is hozzátesznek a képhez, Rólad még azt is feltételezem hogy "nem véletlenül" vannak ott ... :), bár egy picit talán furcsa hogy azok a legélesebbek a képen.
    Apró észrevételeim ellenére ezt egy érdekes, jó képnek tartom. Szép kompozíció, szép színek, remek megvalósítás. Gratula. :R

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz MrBean55 #332 üzenetére

    Pardon, itt a folytatás ...

    (#328) j.bravo: Ez a kép - mint kép - most nekem nem tetszik túlzottan, persze biztos nem könnyű lekapni ezt a tudtommal ritka és rejtőzködő állatot, ebből a szempontból szerencsés vagy. Viszont kicsit zsúfolt a kép, kicsit talán kaotikus is, de nyilván nem Te választottad meg a helyszínt és idő sem lehetett sok ... Ellenben a képminőség elég jó, vízcseppek is vannak :) , de itt sajnos ezek jelenléte nem oszt, nem szoroz. A keret sem rossz, lehet hogy csak annyi a "bajom" a képpel hogy "látszik" hogy kevéssé komponált gyorskép és talán nem minden alakult hozzá szerencsésen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák