Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • MrTwister

    őstag

    FIGYELEM! TANULSÁGOS STORY: gyári firmware frissítő kikukázta a 60 ezres SSD-m :O

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni!
    Tegnap éjszaka gép kikapcsolás előtt hirtelen ötlettől vezérelve ránéztem a Samsung Magician szoftverére, hogy nincs e firmware frissítés a 128-as vacsi új 380-as SSD-mre, meglepetés! Volt. Na mondom töltsük le izzibe. Lejött.Kicsomiztam a zipet egy könyvtárba(vinyóra!) és kijelötem neki, majd go frissítés, ez volt az első hiba! :O Frissítést megkezdte, frissítés nem ment végig a vége felé hiba! Mondom annyád ez mi!? Ikonok eltünedeztek szép lassan, a hülye egy az egybe kivágta maga alól az SSD-t! Kék halál...bassus na most pápá ssd mondom. Ujraindítás után már fel sem ismerte a bios az ssd-t! Gép áramtalanít. 1 percet várok, visszakapcs és....minden ok ssd megvan rendszer bootol szépen, na mondom ezt megúsztam! :U Nézegetem gépet progikat indítok minden ok-nak tűnik, de azért csak izgultam, hogy valami gebasz lesz a firmwareval, úgy értem csonka maradt vagy rejtett hibás ami majd adatvesztésként esetleg fagyásként előbb-utóbb jelentkezik ÉS itt követtem el a második hibát!!! :Y Mondom dosból frissítem a rendszert az ssd Magician USB-s boot megoldásával. Közben ssd Magician lefrissítette magát 3.1-re mondom ok csináld. Kész. No jó akkor nézzük a pendriveos mókát. Instabil szar az egész, csak másodjára sikerült meggyártania a bootolós pendriveot a firmwareval, nem tudom miért. Másodjára azt írta rendben a pendrive(vacsi új PQI 4GB-os). Mondom ok, azért ránéztem fájlszerkezet rajta rendben tűnik valami drdos meg a 3db firmware fájl. Gép újraindít penről boot drdos vagy mi majd utána a frissítő progi szépen elindul, de igen ám még karakteres felületen 3 db partíciós hibát dob az SSD-re! :( Mondom ÁHÁ ugye, hogy valamit elszúrt a windowsos frissítés had szóljon akkor a dos-os! :K Két "Yes" után beindult a móka és pillanatok alatt horror lett, vinyó lámpa folyamatosan világít a gépen közben kb. 2 percig szenved a firm felrakásával végén dob egy FAILED-et, mondom fasza, nembaj még egyszer nekikezd másodjára szintén failed és szépen kilép dosba. Mondom azigen! :F Ennek kampec! Gép újraindít, befagy a boot során. Sok óra szenvedés után feleségem gépe elindul vele, a Magician féle firmware frissítő pendrive kb 10 db 0-át lát a szériaszám helyén és semmit nem hajlandó frissíteni a firmwaren, windowsos Magician meg meg sem találja az ssd-t, holott a bios látja a boot során...
    Most mit tegyek? :Y Gondolom adatok kuka, de akkor az SSD is? Googliztam, de nem találok megoldást! :O RMA lehet akár pár hét is, nem akarok olyan sokáig gép nélkül lenni! Kérlek segítsetek! :R

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Aktív témák