Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    válasz davidsz #30539 üzenetére

    Beírom ide a közösbe is, hátha lesz még valakinek ilyen gondja!

    Én már csináltam ilyet!
    Ha nincs másik gép kéznél, amire ráköthetnéd egyesével az SSD-t, akkor a következőket kell tenni!

    1. Csinálsz a rendszeredről egy Norton Ghost mentést, belefoglalva a 100MB-os partíciót is ha a tömbön van.Leellenőrzöd, hogy tuti jól sikerült-e!
    2.Bios-ban szétszeded a Raid tömböt.
    3. Minden HDD-t és SSD-t lehúzol az alaplapról.
    4. Feldugsz 1 SSD-t, formázod a Win 7 Telepítővel és feltolsz rá egy Oprendszert.
    5 Feldugod a másik SSD-t majd firmware-t frissítesz rajta.
    6. Utána ugyanígy megcsinálod a másik SSD-n is.
    7. Feldugod mindkét SSD-t és semmi mást, biosból létrehozod a RAID tömböt, ahogy volt.
    8. WIN7 telepítővel elkezdesz egy telepítést ( ez létrehozza a 100MB-os partíciót, helyesen alignálva, + a "C" ) Amikor elindult a "fájlok kibontása" , akkor megszakítod a telepítést. Így ugyanolyan partíciók lesznek a RAID tömbön, mint firmware frissítés előtt, és látja a Norton Ghost.
    9. Ha mindent jól csináltál, akkor visszaghostolva a rendszert, nem kapsz hibaüzenetet, csak zöld lámpát.
    10. Örülsz az új firmware-rel felszerelt rendszerednek.

    Lehet, hogy egyszerűbben is meg lehet csinálni ( főleg ha a a rendszerindító 100MB-os partíció nincs meg vagy más meghajtón van), de nekem még nem sikerült, pedig pöcsöltem vele eleget.
    A nagy kérdés az, HOGY MINEK FIRMWARE-T FRISSÍTENI, ha minden jól működik?
    Csak azért mert kijött egy új??

Aktív témák