Hirdetés

Aktív témák

  • naruka

    csendes tag

    Sziasztok!

    BOOTMGR problémám lenne.

    Volt a notebookomon 2 win7, két külön partíción. Le akartam vágni az egyikből egy darabot és hozzáfűzni a másikhoz. felraktam a Norton partition magic 8.0-t. Első indításkor több error-t írt, ill. kompatibilitási hibákra hivatkozott. leállítottam és el akartam távolítani. Eltávolítás közben befagyott a gép. Mikor újra indult, már csak az egyik rendszer töltött be. nem is látta a másik rendszer partícióját. Lemezkezelőben megnéztem. Ott is csak annyi volt, hogy látja, de nem aktív. Gondoltam aktívvá teszem, elvégre van rajta win7. Az eredmény az lett, hogy újraindítás után ezt írta: Hiányzó BOOTMGR.

    Egy live XP lemezzel visszaállítottam a másik partícióra az aktív státuszt, így az újra rendesen működik. Az adatok a "láthatatlan partícióról" nem vesztek el, mert a live xp látta rendesen.

    A win7 telepítő javítás módban nem ismeri fel ezt a 2. op.rendszert. Újra rakni nem akarom, mert pont ez volt a céges rendszerem és a telepített alkalmazásokat nagyon körülményes lenne újra rakni.
    Volt, aki azt mondta, hogy nyúljak bele easybcd-vel. Sajnos nem tudom, hogy kell használni ezt az alkalmazást.
    Előre is köszönök minden segítséget!

Aktív témák