Hirdetés

Aktív témák

  • válasz netboy #11345 üzenetére

    Szerintem előszöris nézd meg, a társasházhoz melyik szolgáltató tud netet kötni, majd finoman érdeklődj, az általad felvázolt történet lehetséges-e akármelyik változatban is.

    Ezután felvázolom a jövőt:
    Az első verzió lopás, az ÁSZF-ekben is benne van, h tilos megosztani a netet. Egy előfizető pár gépre még csak-csak eloszthatja egy routerrel, de nagyüzemben nem megengedett, most nem keresem elő a szerződésemet, de több szolgáltatóval is megfordultam már az évek hosszú sora alatt, (attól függ, épp hol laktam kisebb-rövidebb ideig), és emlékszek rá, egyik szolgáltató sem engedte 2-3 munkaállomásnál több használatát.

    A második, illetve a harmadik verzió pedig olyan költségeket jelent, ami már nem éri meg. Így nem marad más hátra, mint egy jó nagy sávszélességű csomag (ha elérhető pl. 80/25-ös Digi) megrendelése, amit aztán lakásonként el lehet osztani. Meg a számlát is. :D
    Egy hátránya van ennek: a P2P alkalmazásokat egy egyezség alapján be kell szüntetni, hacsak nem akarják a kedves lakók belassítani egymás netét. :P

    De ilyen 2500Ft-os 20/10-es Digi csomagok mellett nem értem mi szükség van központi netre lakóközösségenként. :F

    Am szép kezdeményezés! :R

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Aktív témák