Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tody56

    aktív tag

    Még mielött valaki nekem ugrana én csak a tapsztalatokat írtam le :DD
    Pár napig használtam p5k(c)-t ami tényleg jó tuningban, ha nem a legjobb volt.
    A q6600 480-ig ment benne 2 rammal, de 4el már 430-440 között vége volt ugy, hogy szinte minden kopp feszen volt a lapon.
    A lapnak iszonyat jó az auto-mata fonkciója a feszeknél.ílyennel még abszolut nem találkoztam, amit nyugodtan meg lehet próbálni ekkora fsb emelés mellet is auto beállításon. Arról nem is beszélve, hogy ráadásul kb 0,05-0,07 volt az eltérés amit még manual-ban vissza tudtam venni az automatához képest.

    Jártam már ugy, hogy egy lapot (p5n32-e sli nforce 680i) kivácsiságból miután belöttem a feszeket fsb450-re kipróbáltam hogy autómatán mennyire állítja, és többet nem indult el. :DDD 2napos lap volt! NEEE :DDD

    A lap feszültség állítási lehetősége nagyon széles, tehát pl az nb 1,3volttól közel 2 voltig megy és igy tovább.
    A 450fsb-nél átlagban 0,15-0,2 volt kell a lapnak. (nb,pll,fsb).

    A vízre visszatérve, nagyon kellemes csalódás. Nem részletezem rendszert, de kb 35 fokos víznél a déli és az északi híd is 1-2fok eltéréssel 50fok környékén megáll. Tuningnál és idle és load között is max 5-6fok eltérést ír ki a lap hőszenzora..
    A feteknél már kicsit drasztikusabb a helyzet. A lap ugye azt már nem írja, de az infra pisztollyal kb 60-65 fokot mérek a bordák tetején, tehát a fetek jóval e felett vannak.

    A véleményem még továbra is az, hogy ha valaki nem passzív házban vagy nem extrem tuningal használja a lapot elég, a gyári hűtés segítve a vizzel, de ezektől eltérve, ajánlott külön blokkokal segíteni a lapnak, főleg, ha a vizet nem tudjuk max 40 fok alatt tartani.

    koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

Új hozzászólás Aktív témák