Mozgóképek és értékelés
Az állóképeket látva kissé félve kezdtünk hozzá a mozóképek készítéséhez. A felvételek felbontását – amint azt már említetük, – lehetőség van a vLife szoftverben megváltoztatni. Az elkészült videókat a szoftver AVI formátumban mentette el, felbontástól függően körülbelül 10 000 kbit/s-os tömörítéssel, míg a hanganyagnak 300 kbit/s jutott. A felvételek minden esetben 30 képkockát tartalmaztak másodpercenként, ezen változtatni nem lehetett. Kétféle videót készítettünk, az egyik esetben minden létező lámpát felkapcsoltunk a szobában, hogy valamelyest besegítsünk a webkameráknak, a második esetben csak egy asztali lámpa és a monitor biztosított fényt, de nehezítésképpen egy idő után a kislámpát is lekapcsoltuk.
Hirdetés
Először a T30-ast teszteltük, sorrendben natív 640x480-as, interpolált 1280x960-as, majd natív éjszakai módban.
![]() | ![]() | ![]() |
640x480 | 1280x960 | 640x480 éjszakai |
Félelmeink beigazolódtak, az állóképekhez hasonlóan videofelvételben sem jeleskedett a T30-as. A végeredmény meglehetősen zajos lett, viszont a színes tesztábra – a gyenge fényviszonyok ellenére – elég jól látszott. A hirtelen mozdulatokat furcsa utánhúzás követte, ami érdekes módon leginkább a natív felbontáson volt látható, az interpolált 1280x960-as esetében kevésbé. Az éjszakai módban készült felvétel – főleg a kisebb lámpa lekapcsolása után – szinte teljesen élvezhetetlen lett.
Következett a T600-as, amellyel sorrendben natív 1280x1024-es, 640x480-as, majd natív éjszakai felvételt készítettünk.
![]() | ![]() | ![]() |
1280x1024 | 640x480 | 640x480 éjszakai |
A kisebb testvérénél nagyobb felbontással rendelkező T600-as is meglehetősen gyengén teljesített. Esetében fordult a kocka, natív felbontásban jobb képet produkált, mint 640x480-on. Meglehetősen zajos volt a képe, ez főként az éjszakai teszt során volt zavaró, és az utánhúzás is jelen volt mindhárom esetben.
Értékelés
Az Icon7 egyelőre friss versenyzőnek mondható, ami a webkamerák piacát illeti, hiszen termékpalettájukon mindössze három modell található. Nem lesz könnyű dolguk a vetélytársakkal szemben, hiszen olyan nevek találhatók ezen a piacon, mint a Logitech, a Microsoft vagy a Genius, akik már régóta jelen vannak, és rengeteg tapasztalattal, valamint széles termékskálával rendelkeznek.
A Cyris T30-as egy belépőszintű készülék, ezektől általában nem kell csodát várni, a tesztek során nem is okozott meglepetést. Jobb fényviszonyok mellett minden bizonnyal sokkal jobban is tudna teljesíteni, de ezt most nem állt módunkban kipróbálni. Vannak kategóriájában nála jobb és gyengébb minőségű termékek is; jó szereplését 5500 forintos ára is akadályozza. A Cyris T600-as már komolyabb kategóriába tartozik, legalábbis 8500 forintos ára erre enged következtetni. Éppen emiatt többet vártunk tőle, nem túl jó szereplését ismét csak a rossz fényviszonyokra tudjuk visszavezetni, egyébként felépítésre, külsőre egy igen tetszetős terméket ismerhettünk meg benne.
Thrawn
Az Icon7 webkamerákat az Icon7 magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.