Hirdetés
Külső
Még tavaly járt nálunk az Icon7 Twister egere, mely trükkös, SmartTwist felépítésének köszönhetően egy tekerést követően ki tudta púposítani a hátát. Ezzel a mozdulattal a kis helyet elfoglaló notebookos mutatóeszköz egyből kényelmesebb lett. Az idő nem áll meg, itt a továbbfejlesztett Twister Evolution, mely már nemcsak egér, hanem egyúttal prezentációkhoz való mutatóeszköz is. Ugyan hazánkba csak február végén vagy március elején érkeznek az első darabok, mi kipróbáltuk az új modellt. Doboza sokkal elegánsabb lett, látszik, hogy az Icon7 ezen a téren is a legnagyobb konkurenseit, a Logitechet és a Microsoftot veszi célba.
Belül a korábbi bőrtok helyett egy műanyag „szappantartót” találtunk, amiben biztonságosan utazhat majd a Twister. Apró figyelmesség, hogy a tok aljába egy vékony védőszivacsot is tettek.
Első pillantásra látszik, sokat fejlődött az evolúciós modell. Lényegében meg sem lehet mondani, hogy melyik az alja és melyik a teteje, mert a két funkció a két oldalra koncentrálódik. Ha laposan hagyjuk, akkor a fémes karika közepén nem a lézeres optika, hanem a diák váltását segítő kezelőszervek láthatók. Van itt még egy különálló gomb és egy fedeles rés. A pici, háromszög alakú matrica nem valamiféle figyelmeztető, hanem azt mutatja, hogy a diavetítéshez való mutató lézerfénye honnan indul és milyen irányba sugároz. A korábbihoz képest összezsugorodott adóvevőt már nem oldalra, hanem az egér hátuljába lehet rejteni.
A rés, amit korábban említettünk, az egér/távirányító töltőcsatlakozóját rejti. Erre mágnesesen kapcsolódik az USB-s vevő. Értelemszerű, hogy ahol töltő van, ott akkumulátornak is kell lennie, elemek pedig nincsenek. Az alábbi kép jobb alsó sarkában látható az orrba helyezett lézeres érzékelő.
A tekerős üzemmódváltó most is stabilan, masszívan működött, olyan érzést keltve, hogy a több évnyi folyamatos csavargatás sem okoz majd neki gondot. Ha áttekerünk egérre, akkor kikapcsolnak az ezáltal alulra kerülő távirányítós szervek, és fordítva.
Egérként használva válik teljessé a fekete, krómkeretes formaterv. Nekünk sokkal jobban tetszene, ha a fényes perem inkább matt lenne. Elődjéhez képes módosult – kisebb és kör alakú lett – a görgőt kiváltó érintőmező, mellyel nemcsak függőlegesen, hanem vízszintesen is lehet léptetni. A két részt egy áttetsző, vörös betét köti össze, melyben apró LED lakozik, ami világítással, majd villogással jelez, ha az akku lemerülőben van. A két fő gombot a felső lemezbe integrálták, köztük, a tapintós görgő alatt van a harmadik. Ezzel vége is az egér üzemmódban használható kezelőszervek sorának, de utazás közben ritkán van szükség ennél többre.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!