Új hardverek (nem csak) gamereknek

GTX 1060-at notebookban, tabletet gamer billentyűzeten és más különleges dolgokat válogattunk össze.

GTX 1060 notebookban


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Az NVIDIA legújabb, Pascal architektúrás GeForce GTX 1000 grafikus kártyái nem csak óriási teljesítményt, hanem eddig nem látott energiahatékonyságot hoztak, ennek köszönhetően immár nem különböztetik meg az asztali és mobil ágazatba szánt változatokat. Nincs szükség a notebookos verzió M betűvel jelölésére, ugyanis minimális órajelbeli különbségtől eltekintve azonos az asztalival, ebből pedig brutális átrendeződés következik, ugyanis a számozása szerint közepes GeForce GTX 1060 jellemzően 30%-kal gyorsabba GeForce GTX 980M-nél, a GTX 1080-nal szerelt notebookok képességeibe pedig bele se merünk gondolni!


forrás: videocardz.com

Számos GTX 1000-es notebookot bejelentettek az elmúlt hetekben-hónapokban, de a pontos árazást egyelőre csak találgatni lehetett. Voltak, akik abban bíztak, hogy a GTX 1060-as modellek a szám szerinti előd, a GTX 960M árában kerülnek majd a boltokba, de ahogyan az asztali grafikus kártyáknál, úgy a notebookoknál sem volt reális, hogy a nagyjából dupla teljesítményt odaadják majd azonos áron. Elsőként az Asus ROG Strix GL502VM lépett a hazai piacra GeForce GTX 1060 grafikus kártyával. Aránylag vékony, 15,6 hüvelykes modellről van szó négymagos, Skylake-alapú processzorral, Full HD vagy akár 4K felbontású, IPS paneles kijelzővel, M.2 SSD foglalattal, világító billentyűzettel.

Ez a notebook Intel Core i7-6700HQ processzorral, 8 GB DDR4, alaplapra forrasztott memóriával (marad egy szabad SO-DIMM foglalata), Full HD kijelzővel, GeForce GTX 1060-nal, 128 GB-os SSD-vel, 1 TB-os merevlemezzel, 62 wattórás akkumulátorral és Window 10-zel 467 390 forintba kerül. Nem kicsit drágább a GTX 960M-es megoldásoknál, viszont az új grafikus kártya teljesítményét figyelembe véve már nem olyan vészes a különbség, ugyanis az Asus ROG Strix GL502VY ugyanezzel a felszereléssel, de jó 30%-kal lassabb GTX 980M-mel és Windows nélkül 499 890 forintba kerül. A GTX 970M-mel szerelt Asus ROG Strix GL502VT van a legközelebb az újdonsághoz, az előbbiekkel azonos kiszerelésben, Windows 10-zel 449 890 forint ellenében vihető haza.

Visszatérve a hazai realitásba, mutatunk egy olyan gamer notebookot is, ami ugyan szerényebb körülmények mellett, de az előbb említett gépek árának körülbelül feléért kapható. Az Asus X550VX szintén 15,6 hüvelykes, de kijelzője csak 1366x768 pixeles, ám ez a felbontás jobban fekszik a szerényebb, GeForce GTX 950M grafikus egységnek, amivel némileg visszavett grafikai részletesség mellett a legújabb játékok is élvezhetően futtathatóak. A processzorintenzív feladatoktól sem retten meg ez a laptop, ugyanis négymagos Core i7-6700HQ dolgozik benne 8 GB memória és 1 TB-os merevlemez társaságában. Kapunk DVD-írót és 44 wattórás akkumulátort, de a 239 890 forintos árba már nem fért bele a Windows, csak Free DOS operációs rendszer.

PCX PC-k

Nem kérdés, hogy olcsóbban jövünk ki, ha asztali gépen tervezünk inkább játszani, igaz, akkor elvész a mobilitás. A PCX.hu kínálatában több mint négyszáz egyedi konfiguráció szerepel, amelyek a gépösszerakóban még tovább hangolhatóak. Már 150 000 forintkörnyékén találunk alapszintű gamer gépeket, például a PCX I3 A609-et. Játék szempontjából a 4 GB-os Radeon RX 460 grafikus kártya a legfontosabb, mellé Core i3-6100 processzor és 4 GB DDR4 memória társul. Az adattároló 1 TB-os merevlemez, a Kolink Vault házban pedig 500 wattos Cooler Master táp gondoskodik az áramellátásról.

Érdemes lehet még úgy harmincezer forintot rákölteni a gépre, és akkor megvehetjük a PCX I3 A715-öt, aminek már 8 GB memóriája és FSP Hexa+ 400 wattos tápja, illetve BitFenix Nova háza van, de a legfontosabb, hogy a grafikus kártya benne Radeon RX 470. Grafikus kártyában nem, de többi komponensében komoly ugrást jelent a PCX I5 A792, aminek már valódi négymagos, Intel Core i5-6500 processzora van. Az adattároló részleget 120 GB-os SSD-vel dobták fel, ez a rendszer általános fürgeségére is drámai hatással van. Erősítettek a tápon, immár Corsair CX650M-et kapunk moduláris kábelezéssel, a ház pedig Zalman Z12. Játékos téren az előrelépést a Radeon RX 480 jelenti, a vételár viszont 250 000 forint körüli.

NVIDIA-vonalon a 6 GB-os GeForce GTX 1060-nal szerelt PCX I5 N284 elég érdekes összeállítás, megvan minden lényeges paramétere, ami egy Full HD felbontásig, sőt akár feljebb is ütőképes gamer géphez kell. Központi egysége Core i5-6600, mellé 16 GB memóriát állítottak csatasorba, az SSD pedig 240 GB-os, így néhány játék is ráfér majd az operációs rendszer mellett, a többi adatot az 1 TB-os winchester várja. A táp ezúttal 500 wattos Chieftec, a ház pedig Aerocool V2X Orange Edition, de a 275 000 forint körül kapható gép többi komponenséhez hasonlóan ezek is módosíthatóak. Hasonló hardveres képességű a 285 000 forintos PCX I5 N872, de háza teljesen más formátumú: megszokott miditorony helyett egy Thermaltake Core V21 kocka, a táp benne pedig FSP Raider S 550.

A játékosok kedvében jár az Aqua Electromax is, elsősorban azokéban, akik GeForce GTX 1000-es grafikus kártyát vesznek. A GTX 1060-ak mellé az EPIC lejújabb MOBA játékához, a Paragonhoz adnak közel 35 000 forint értékben in-game tartalmat, a csomagban ezer Paragon Coin (ebből skinek és boosterek vásárolhatóak), hét Master Challenge és két egyedi skin található. A GeForce GTX 1070-et vagy GTX 1080-at vásárlók a Gears of War 4 játékot kapják meg a grafikus kártya mellé, az Asus ROG notebookot vagy asztali gépet vételezők ajándéka pedig Forza Horizon 3 autós játék.

Monitorok és házak

Ha már megvan a jó kis asztali PC-nk, de elfogyott a pénzünk, nem kell feltétlenül sokat költenünk egy jó monitorra. Az Oázis Computer figyelemreméltó használt monitorokat kínál, amelyeket előzőleg ellenőriztek, így egy év garanciát vállalnak rájuk. Az aktuális kínálatból például a 23 hüvelykes Eizo Flexscan EV2333W érdekes, aminek Full HD felbontású C-PVA panelje van, állványa tág határok között állítható, csatlakozóból pedig D-Sub, DVI-D és DisplayPort került rá. Hasonló képességű, de IPS paneles az EIZO Flexscan EV2335W. Mindkét kijelző 50 000 forintért vásárolható meg.

Sok esetben kevés lehet a Full HD biztosította 1080 sor, ilyenkor az 1920x1200 pixeles modellek 120 extra sora is megváltást jelenthet. A 24 hüvelykes HP ZR2440W pontosan ilyen felbontású IPS panellel büszkélkedik. Csatlakozóból D-Sub, DVI, HDMI és DisplayPort is került rá, sőt négy USB 2.0 csatlakozója is van. Állványa minden irányban állítható, ára pedig szintén 50 000 forint. Két ezressel olcsóbb a HP ZR24W, ami ugyancsak 24 hüvelykes, IPS paneles és 1920x1200 pixel felbontású, egyedül a HDMI csatlakozó hiányzik róla.

Egészen ügyes házzal bővült a Sharkoon kínálata: az egyszerűen, S25-nek nevezett modell a mai trendeket figyelembe véve készült. Könnyen leszedető, egyszerű vonalvezetésű előlapján csak két 5,25 hüvelykes meghajtóhely van, csatlakozóit legfelülre tették, mögötte pedig porszűrő található a táp ventilátornyílása alatt. Belül szépen elrejtették a táp állását és előtte a három, 3,5 hüvelykes merevlemezhelyet. Az előlap mögé akár 280 mm-es radiátor is tehető, az utána következő lemez mindkét oldalára két-két 2,5 hüvelykes adattárat csavarozhatunk. Legfeljebb 40 cm hosszú grafikus kártya és akár 16,7 cm magas processzorhűtő is befér.

A Sharkoon S25-S alapmodellnek egy ventilátora van, elején USB 2.0 csatlakozók sorakoznak, vételára pedig 15 560 forint, de szerintünk sokkal jobban megéri az árát a Sharkoon S25-V modell, amiért 16 910 forintot kérnek. A felárért kapunk felső szellőzőnyílást, amibe két 140 mm-es vagy három 120 mm-es ventilátor tehető, felülről mágneses porszűrő védi, emellett két ventilátort kapunk a házhoz, az USB csatlakozók pedig 3.0-sak. A legfeljettebb változat a Sharkoon S25-W, ami három ventilátorral és hatalmas plexi oldalablakkal érkezik, 19 320 forintért.

Gamer kiegészítők

Nagyon különleges billentyűzetekkel rukkolt elő a Roccat. A Skeltr egy gamer billentyűzet és egy mobil eszközökhöz való, Bluetooth klaviatúra összegyúrásából született. Fogtak egy membrános, öt zónában világító, makró gombokkal ellátott, lecsatlakoztatható csuklótámaszos, játékos billentyűzetet, és felszerelték Bluetooth 3.0 modullal, felső részébe pedig egy vágatot illesztettek, amibe mobiltelefont vagy akár tabletet is lehet támasztani. A hátuljára tettek pár USB csatlakozót, valamint hang ki- és bemenetet, az eredmény pedig egy olyan megoldás lett, amivel egy gombnyomás átkapcsolni a PC és a mobil készülék kezelése és hangja között. Ráadásul a Roccatnek olyan alkalmazása is van, amivel a mobil vagy tablet a játékokhoz extra kijelzőként használható. Sajnos ez a fejlett dupla billentyűzet nem éppen olcsó: 54 570 forintba kerül.

Nem mindennapi a Roccat Sova billentyűzet sem. A robusztus beviteli eszközt a nappaliban, kanapéról játszóknak találták ki. Nem kevesebb mint négy méteres, vaskos kábele van, kényelmes alsó párnázása révén pedig ölbe lehet venni. A mechanikus vagy membrános billentyűzet jobb oldalán 275 x 240 mm-es, integrált egérpad terpeszkedik, amit az alsó párnákhoz és a csuklótámaszhoz hasonlóan cserélni lehet. Gondoltak az egér és mobiltelefon csatlakoztatására is, két USB portot készítettek elő számukra. Az egér vezetéke az egérpad fölött rögzíthető, a telefont pedig a billentyűzet tetején várja egy tartó, és itt is bevethetjük a Roccat mobil gamer appját. A Sova nemsokára megérkezik a hazai piacra is, várhatóan 65 000 forint körüli vérelárral.

Szerényebb árkategóriában mozognak a lengyel Genesis billentyűzetei. A mechanikus RX75-öt nemrégiben teszteltük, az RX85 pedig a kínálat zászlóshajója. Ez egy mechanikus, Kailh mikrokapcsolós klaviatúra, amit finom, vörös betétekkel és négy fokozatban állítható, fehér háttérvilágítással látták el, további extrája a vaskos hangerőszabályzó, illetve a látványos, vörös-fekete kábelezés. 27 500 forintos ára a mechanikus billentyűzetek viszonylatában nem számít vészesnek.

Egyszerűbb, membrános megoldás a Genesis RX39, de ez is tudja az alapvető gamer trükköket. Megjelenése marcona, háttérvilágítása vörös, zöld vagy kék színűre kapcsolható, alsó részébe kisebb csuklótámaszt integráltak. A játékosok számára fontos gombok lenyomása nem zavar be egymásnak (anti-ghosting), a vezetéket pedig megerősítették, hogy jobban bírja a gyűrődést. A Genesis RX39 vételára nem éri el a kilencezer forintot.

rudi

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés